Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ξέρετε πως μπορώ να κάνω jailbreak το ps3 super slim 12gb και πως,αν γίνεται(με οδηγίες) να του βάλω κάποιον μεγαλύτερο σκληρό(αν μπορεί κάποιος να μου βρει γιατί είμαι άσχετος από παχος και τα σχετικά)

 

Jailbreak το ξεχνάς, προς το παρόν ...

Όσο για τον σκληρό, διάλεξε εσύ έναν και στείλε link για να πάρεις απάντηση αν κάνει ...

 

Η διαδικασία είναι πιο εύκολη και από εύκολη ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eπειδη ψινομαι να χακαρω το ps3,εχω διαβασει σε διαφορα σαιτ οτι το fat δεν χακαρετε...

Ισχυει κατι τετοιο???

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη ψινομαι να χακαρω το ps3,εχω διαβασει σε διαφορα σαιτ οτι το fat δεν χακαρετε...

Ισχυει κατι τετοιο???

 

Όλα hackάρονται (πρώτο και καλύτερο το phat), αρκεί να χεις κάτω από 3.55 έκδοση λογισμικού ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Όλα hackάρονται (πρώτο και καλύτερο το phat), αρκεί να χεις κάτω από 3.55 έκδοση λογισμικού ...

 

Eiχα διαβασει οτι τα phat πρεπει να ειναι μιας συγκεκριμενης παρτιδας,που την αναγραφει απο κατω στο αυτοκολλητο...

Εκτος και αν ελεγε μ....ς ο τυπος...

3.55 εννοεις απο τη μανα του ή γενικα?

Γιατι εχω την εντυπωση οτι με τα updates που κανουν τα παιχνιδια πριν το install πρεπει να εχω ανωτερη...Γινεται downgrade?

Link to comment
Share on other sites

Eiχα διαβασει οτι τα phat πρεπει να ειναι μιας συγκεκριμενης παρτιδας,που την αναγραφει απο κατω στο αυτοκολλητο...

Εκτος και αν ελεγε μ....ς ο τυπος...

3.55 εννοεις απο τη μανα του ή γενικα?

Γιατι εχω την εντυπωση οτι με τα updates που κανουν τα παιχνιδια πριν το install πρεπει να εχω ανωτερη...Γινεται downgrade?

 

 

αν το εργοστασιακο του φιρμγουερ ηταν μικροτερο ή ισο του 3.55 γινεται χακ.. (για αυτο κοιτας το αυτοκολλητο που αναφερεις για να δεις το αρχικο φιρμγουερ)

το θεμα ειναι να το εχεις μεχρι 3.55, αν ειναι μεγαλυτερο θα χρειαστεις το Ε φλασερ ή κατι τετοιο ωστε να το κανεις νταουνγκρειντ σε 3.55

τα παιχνιδια ιδως τα τελευταια απαιτουν σιγουρα μεγαλυτερο φιρμγουερ αλλα καποια τρεχουν απροβληματιστα χαρης στα αναλογα πατσ-φιξ ή απλα περνωντας το τελευταιο καστομ φιρμγουερ του ροτζερο που ειναι 4.30

Edited by Eddy_Gordo

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.ps3devwiki.com/wiki/SKU_Models#SKU_Models_.26_Regioning

 

Στον παραπάνω σύνδεσμο μπορείτε να δείτε αναλυτικά σε ποια μοντέλα μπορούμε να κάνουμε downgrade και σε ποιο firmware.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συμφωνα με πληροφοριες η Sony ετοιμαζει εκδηλωση στις 20 του μηνος στη Νεα Υορκη οπου θα παρουσιαστει το PS4

http://www.engadget.com/2013/01/31/sony-nyc-february-20-playstation/

http://www.theverge.com/2013/1/31/3938830/playstation-meeting-2013

Ειδομεν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με πληροφοριες η Sony ετοιμαζει εκδηλωση στις 20 του μηνος στη Νεα Υορκη οπου θα παρουσιαστει το PS4

http://www.engadget.com/2013/01/31/sony-nyc-february-20-playstation/

http://www.theverge.com/2013/1/31/3938830/playstation-meeting-2013

Ειδομεν.

 

Δεν είναι σίγουρο για το PS4 ... Τα γελάκια του Sakamoto έλεγαν εμμέσως πλην σαφώς πως η παρουσίαση για PS4 θα γίνει τον Μάη ...

 

Αντίθετα, το PSVita κλείνει έναν χρόνο (πω η Sony θα failάρει άσχημα αν παρουσιάσει κανένα PSVita 2000) και (θα failάρει ακόμα περισσότερο αν) παρουσιαστεί κανένα Move 2, του οποίου οι πατέντες έχουν κατοχυρωθεί και δημοσιευθεί ...

 

Δεν είναι αποκλειστικότητα το PS4 δηλαδή ......

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω αγοράσει το παρακάτω χειρηστήριο( http://www.multirama.gr/products/product?pid=0407023&catid=070301 ) αλλά δεν δουλεύει ούτε ασύρματα ούτε με καλώδιο(οι led ενδείξεις του ανάβουν) ενώ όταν το πρωτοπήρα δούλευε κανονικά.Το χειρότερο είναι πως δεν μου έδωσαν απόδειξη και δεν μπορώ να το επιστρέψω,ξέρετε τι μπορώ να κάνω?Έχω το ps3 super slim 12gb.Επίσης γίνεται με κάποιο τρόπο να βάλω να χειριστήρια του ps2 στο ps3?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω αγοράσει το παρακάτω χειρηστήριο( http://www.multirama.gr/products/product?pid=0407023&catid=070301 ) αλλά δεν δουλεύει ούτε ασύρματα ούτε με καλώδιο(οι led ενδείξεις του ανάβουν) ενώ όταν το πρωτοπήρα δούλευε κανονικά.Το χειρότερο είναι πως δεν μου έδωσαν απόδειξη και δεν μπορώ να το επιστρέψω,ξέρετε τι μπορώ να κάνω?Έχω το ps3 super slim 12gb.Επίσης γίνεται με κάποιο τρόπο να βάλω να χειριστήρια του ps2 στο ps3?

 

πανω που ηθελα να ρωτησω ποια μαρκα απο ημιτασιον controller ειναι καλυτερη.το doop τπυ πλαισιο ,το hama του e-shop ή το

SpeedLink Strike FX του public?

 

χειριστήρια του ps2 στο ps3 πρεπει να παρεισ ενα μετατροπεα,που μετατρεπει την υποδοχη του χειριστηριου του ps2 σε usb.τετοιο χρησιμοποιο προσσ το παρων και για το pc και για το ps3

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το doop του πλαισιου. Τρωγοταν. Δεν ειχαν την ιδια αισθηση τα κουμπια με του αυθεντικου, αλλα οκ. Με χαλαγαν η ελλειψη δονησης και οτι το στρογγυλο κεντρικο κουμπι δεν ειχε ολες τις λειτουργιες του dualshock. Aλλα στο 1/3 της τιμης του αυθεντικου, κανει τη δουλεια του.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια γινεται να κανω jailbreak το ps3 super slim;

 

Οχι ακομα αλλα σε λιγο καιρο αναμενεται hardmod ... Προσωπικα θα περιμενω το softmod, λογικα σε κανα 6 μηνο με 9 μηνο ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Οχι ακομα αλλα σε λιγο καιρο αναμενεται hardmod ... Προσωπικα θα περιμενω το softmod, λογικα σε κανα 6 μηνο με 9 μηνο ...

 

Τι είναι το hardmod και τι το softmod? :p

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το hardmod και τι το softmod? :p

 

Hardmod = υλικό, όπως ένα chip ή μία πλακέτα (Cobra ODE και PS3 Keys)

Softmod = λογισμικό, ένα προγραματάκι ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω στη θύρα usb ενα στικακι με μια ταινία και τους υπότιτλους μονο μέσα,θα τα τρέξει κανονικα και θα εμφανισει κ τους υπότιτλους;
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω στη θύρα usb ενα στικακι με μια ταινία και τους υπότιτλους μονο μέσα,θα τα τρέξει κανονικα και θα εμφανισει κ τους υπότιτλους;

 

αν ειναι χακαρισμενο θα παιξει με τον σοου ταιμ αν οχι μονο με ενσωματομενους

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση...ειχα βαλει να παιξω με το hdmi καλωδιο σε 47αρα tv...τωρα που το βαζω παλι σε παλια tv με το καλωδιο scart δεν εχω καθολου εικονα...τι πρεπει να κανω?επισης δοκιμαζω να παιξω με hdmi καλωδιο στο lap top αλλα και παλι δεν εχω εικονα
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανεις reset τις ρυθμισεις βιντεο για την αναλυση της εικονας:

 

https://support.us.playstation.com/app/answers/detail/a_id/523/~/change-ps3-video-settings

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ρε παιδιά επειδή είναι ένας φίλος μου που του λέω να πάρει το ps3 με 150 ευρώ(το 12gb) αλλά μου λέει πως δεν φτάνουν τα 12gb για saves και updates(μόνο) γράψτε εδώ αν φτάνουν ή όχι(που φτάνουν αλλά απλά θέλω να το δει...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή είναι ένας φίλος μου που του λέω να πάρει το ps3 με 150 ευρώ(το 12gb) αλλά μου λέει πως δεν φτάνουν τα 12gb για saves και updates(μόνο) γράψτε εδώ αν φτάνουν ή όχι(που φτάνουν αλλά απλά θέλω να το δει...

 

Για να κατεβασει demo παιχνιδια κ να τα εχει μεσα σιγουρα δε φτανει ε για τα saves κτλ εστω κ οριακα αλλα ισως να χρειαστει να σβηνει τα πιο παλια.. θα φτανουν ομως λογικα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...