Jump to content

Αποδείξεις (Ant1)


Dimitris79
 Κοινοποίηση

Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη εκπομπή;  

611 members have voted

  1. 1. Τι γνώμη έχετε για τη συγκεκριμένη εκπομπή;

    • Πολύ καλή-Την παρακολουθώ και μου αρέσουν τα ρεπορταζ της
      219
    • Αδιάφορη-Τη βλέπω για να περάσει η ώρα
      112
    • Απαράδεκτη-Τα περισσότερα που δείχνει είναι στημένα/τραβηγμένα απ'τα μαλλιά
      280


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά θα σας πάω λίγο πίσω, στην εκπομπή για τα κινητά.

 

Διάβασα πολλά post να λένε πως δεν μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογή στο κινητό με sms. Και είναι αστείο με πόση ειρωνεία το λένε. Είναι αστείο γιατί αυτός είναι ο πιο διαδεδομένος τρόπος να εγκαθιστά κάποιος εφαρμογή! το είδος αυτό του sms λέγεται wap push και δεν περιέχει φυσικά την εφαρμογή αλλά το url όπου το κινητό μπορεί να βρει την εφαρμογή. Φυσικά για να εγκατασταθεί θέλει την έγκριση του χρήστη.

Άλλο το WAP push κι άλλο το κοινό SMS.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάποιος τόσο ηλίθιος να συμφωνήσει να εγκατασταθεί στο κινητό του μία ανώνυμη εφαρμογή η οποία για να κατέβει σε χρεώνει κιόλας...

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάποιος τόσο ηλίθιος να συμφωνήσει να εγκατασταθεί στο κινητό του μία ανώνυμη εφαρμογή η οποία για να κατέβει σε χρεώνει κιόλας...

 

Καλά σε αυτό ας μην είμαστε και πολύ σίγουροι.:)

Το ίδιο συμβαίνει και με τους ιούς που κρύβονται σε e-mails από αγνώστους. Αλλά το μεγαλύτερο ποσοστό που την πατάει από ιούς, την πατάει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

To WAP PUSH είναι κοινό sms με ένα header σε διαφορετική τιμή. Πίστεψε με αυτό σπουδάζω

 

Εξάλλου και το ΜΜS έτσι ακριβως το λαμβάνεις. Έρχετε δηλαδή στο κινητό σου ένα WAP PUSH με το url του ΜΜS και το κινητό σου κατεβάζει το MMS.

 

Επίσης ας πούμε αν ερχόταν ένα WAP PUSH στο κινητό κάποιου με το μήνυμα "εφαρμογή της Cosmote που κλείνει τα κενά ασφαλείας του κινητού σας" πιστεύω πως μετά την εκπομπή αυτοί πολλοί θα κατέβαζαν την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο mms και άλλο sms. SMS είναι «αρχείο» κειμένου λίγων Βytes ενώ MMS μπορεί να έχει κείμενο με εικόνα, ήχο και διάφορα αρχεία συμπεριλαμβανομένου και .sis αλλάζοντας τον header και όλα αυτά ποιάνουν αρκετά ΚiloΒytes.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ότι θα μας υπέβαλλε η Ελληνική τηλεόραση σε... μαθήματα σεξουαλικής ηθικής από τον Εισαγγελάτο (εγκατέλειψε την συζυγό του και το βρεφικής ηλικίας παιδί τους, για να παντρευτεί την ερωμένη του Τατιάνα Στεφανίδου), ομολογώ ότι δεν το περίμενα.

 

Έγραψες! :up:

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καποια θέματα του Ευαγγελάτου είναι στημένα για τηλεθέαση και καποια εχουνε μια δόση αλήθειας.

 

Θα μπορούσες να το πεις και καλύτερα. Σε όλα τα θέματα του υπάρχει μια δόση αλήθεια, δεν μπορεί να γίνει διαφορετικά, αλλά στην συνέχεια τους αλλάζει τα φώτα. Τα φτιάχνει ώστε να φαίνονται τα πράγματα όσο γίνεται χειρότερα. Το έχει μάθει καλά πλέον το άθλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενοχλεί η τσαπατσουλιά των εκπομπών του.

 

Μπορεί να παρουσιάζει και αλήθειες αλλά ο τρόπος με τον οποίο στήνει την εκπομπή του δεν είναι δημοσιογραφικός. Πιο πολύ είναι "για περάστεεεε, έχω πανικό για όλους, όλοι θα πάρετε".

 

Θέλω να πω ότι αν τα ρεπορτάζ του (λέμε τώρα), τα παρουσίαζε με ήρεμο τρόπο, χώρις τρομακτική μουσική, με επιχειρήματα, με καλεσμένο κάποιον για αντίλογο ίσως και τον σεβόμουν. Όπως σε τόσες χώρες του κόσμου. Εμείς δηλαδή σαν τηλεθεατές είμαστε τόσο κατώτεροι για να μας σερβίρει τη σαβούρα του ο Ευαγγελάτος, η Στεφανίδου και όλοι οι παρόμοιοι μαϊντανοί;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να παρουσιάζει και αλήθειες αλλά ο τρόπος με τον οποίο στήνει την εκπομπή του δεν είναι δημοσιογραφικός. Πιο πολύ είναι "για περάστεεεε, έχω πανικό για όλους, όλοι θα πάρετε".

 

Ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

 

Θέλω να πω ότι αν τα ρεπορτάζ του (λέμε τώρα), τα παρουσίαζε με ήρεμο τρόπο, χώρις τρομακτική μουσική, με επιχειρήματα, με καλεσμένο κάποιον για αντίλογο ίσως και τον σεβόμουν. Όπως σε τόσες χώρες του κόσμου. Εμείς δηλαδή σαν τηλεθεατές είμαστε τόσο κατώτεροι για να μας σερβίρει τη σαβούρα του ο Ευαγγελάτος, η Στεφανίδου και όλοι οι παρόμοιοι μαϊντανοί;

 

Ξέρει που απευθύνεται. Όπως σωστά είπες, σερβίρει πανικό, όπως και πολλοί άλλοι στην TV. Η δε μουσική υπόκρουση, είναι λες και παρακολουθείς κανένα θρίλερ! Μόνο δημοσιογραφική εκπομπή, βασισμένη σε ρεπορτάζ, δεν είναι η εκπομπή του. Ότι άλλο θες, είναι! (Τσίρκο, θέαμα, βήμα για τηλεοπτικούς μαϊντανούς κτλ)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

θα διαφωνησω φιλε μου σε ενα απο αυτα που λες γιατι τα αλλα ειναι απλα γνωμη σου και σεβαστη!

ΡΕΠΟΡΤΑΖ...ειναι διοτι εχει ερευνα με αρχη μεση τελος και στοιχεια που συλεγονται.αλλιως δεν θα ηατνα αξια προβολης,δεν ειναι τοσο μα....ς που θα εβγαζε μπαρουφες για να τρομαζει μονο τον κοσμο!διοτι πολυ απλα δεν θα τον εβλεπε ο κοσμος! οσο για το τι κοσμος τον βλεπει δεν μπορειτε να το ξερετε!

Link to comment
Share on other sites

θα διαφωνησω φιλε μου σε ενα απο αυτα που λες γιατι τα αλλα ειναι απλα γνωμη σου και σεβαστη!

ΡΕΠΟΡΤΑΖ...ειναι διοτι εχει ερευνα με αρχη μεση τελος και στοιχεια που συλεγονται.αλλιως δεν θα ηατνα αξια προβολης,δεν ειναι τοσο μα....ς που θα εβγαζε μπαρουφες για να τρομαζει μονο τον κοσμο!διοτι πολυ απλα δεν θα τον εβλεπε ο κοσμος! οσο για το τι κοσμος τον βλεπει δεν μπορειτε να το ξερετε!

 

Έχεις δίκαιο για το ότι η εκπομπή του έχει αρχή, μέση και τέλος. Για όλα τα υπόλοιπα και για το πόσο μ.....ς είναι, απλά να σου θυμίσω το ρεπορτάζ για το Αφγανιστάν. Η μεγαλύτερη δημοσιογραφική ξεφτίλα της ελληνικής τηλεόρασης. Ευτυχώς αποκαλύφθηκε η αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκαιο για το ότι η εκπομπή του έχει αρχή, μέση και τέλος. Για όλα τα υπόλοιπα και για το πόσο μ.....ς είναι, απλά να σου θυμίσω το ρεπορτάζ για το Αφγανιστάν. Η μεγαλύτερη δημοσιογραφική ξεφτίλα της ελληνικής τηλεόρασης. Ευτυχώς αποκαλύφθηκε η αλήθεια.

 

φιλε μου να σε ρωτησω κατι αστειευομενος φυσικα διοτι βλεπω οτι σχεδον τον μισεις:lol: αν σε καλουσε σε μια εκπομπη να την δεις απο κοντα θα πηγαινες?

Link to comment
Share on other sites

θα διαφωνησω φιλε μου σε ενα απο αυτα που λες γιατι τα αλλα ειναι απλα γνωμη σου και σεβαστη!

ΡΕΠΟΡΤΑΖ...ειναι διοτι εχει ερευνα με αρχη μεση τελος και στοιχεια που συλεγονται.αλλιως δεν θα ηατνα αξια προβολης,δεν ειναι τοσο μα....ς που θα εβγαζε μπαρουφες για να τρομαζει μονο τον κοσμο!διοτι πολυ απλα δεν θα τον εβλεπε ο κοσμος! οσο για το τι κοσμος τον βλεπει δεν μπορειτε να το ξερετε!

Στο θεμα "Παρακολουθησεις:Καταρρεει ο μυθος των κινητων " εχω δωσει μια απαντηση μια και δεν ξερω πως,εκει καπου το θεμα ειχε παρει αλλη τροπη.

Αν δεν σου κανει κοπο,διαβασε το για να καταλαβεις για τι κοινο εννοουμε.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου να σε ρωτησω κατι αστειευομενος φυσικα διοτι βλεπω οτι σχεδον τον μισεις:lol: αν σε καλουσε σε μια εκπομπη να την δεις απο κοντα θα πηγαινες?

 

Από την άλλη, εσύ είσαι πολύ ερωτευμένος. Με την καλή έννοια. :)

Γι αυτό τα βάζω με σένα όταν προσπαθείς να δώσεις επιχειρήματα και δικαιολογίες στο ίνδαλμά σου.

Χάθηκαν οι καλοί δημοσιογράφοι;

 

 

Η χειρότερη και πιο επικίνδυνη φάρα, για μένα, είναι οι δημοσιογράφοι πλέον. Πιο επικίνδυνοι και από τους πολιτικούς. Και δυστυχώς οι περισσότεροι (γνωστοί) δημοσιογράφοι είναι επιπέδου Ευαγγελάτου. Αν και δεν θέλουν να φαίνονται έτσι.

 

Για το Αφγανιστάν δεν μου έδωσες δικαιολογίες. Γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Για το Αφγανιστάν δεν μου έδωσες δικαιολογίες. Γιατί;

 

Kαι μόνο η αποκάλυψη εκείνης της θλιβερής απάτης, θα οδηγούσε οποιονδήποτε δημοσιογράφο άλλης χώρας στην ανυποληψία και την αφάνεια. Αλλά στην Ελλάδα έχουμε, προφανώς, δικά μας standards.

Link to comment
Share on other sites

Kαι μόνο η αποκάλυψη εκείνης της θλιβερής απάτης, θα οδηγούσε οποιονδήποτε δημοσιογράφο άλλης χώρας στην ανυποληψία και την αφάνεια. Αλλά στην Ελλάδα έχουμε, προφανώς, δικά μας standards.

 

Έτσι ακριβώς φίλε μου.

Εμείς εδώ, το ξεχάσαμε τελείως.

Link to comment
Share on other sites

....Για το Αφγανιστάν......

Geofil, που βρισκεται αυτο το θεμα (αν υπαρχει) για να διαβασω σχετικα?Εχω χασει επισοδειο απ`οτι φαινετε για την πρωτη χωρα παραγωγης παπαρουνας με την προστασια αγγλοαμερικανων!

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Geofil, που βρισκεται αυτο το θεμα (αν υπαρχει) για να διαβασω σχετικα?Εχω χασει επισοδειο απ`οτι φαινετε για την πρωτη χωρα παραγωγης παπαρουνας με την προστασια αγγλοαμερικανων!

 

Στον πόλεμο του Αφγανιστάν το 2001 ο Ευαγγελάτος έδινε ρεπορτάζ σαν "ηρωικός" πολεμικός ανταποκριτής υποτίθεται από το Αφγανιστάν ενώ στην πραγματικότητα βρισκόταν ασφαλής στο Πακιστάν. "In one of the -stans, who cares?" που λένε.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Είχε "αποκλειστικότητα" :) από τις μάχες μεταξύ Ταλιμπάν και Αμερικανών. Το κανάλι Τέμπο. Το μοναδικό ελληνικό κανάλι που τα κατάφερε, σύμφωνα με τα λεγόμενα του Ευαγγελάτου. Και μάλιστα από την επικίνδυνη ζώνη για ξένους, εκεί όπου συνελήφθησαν δύο Δυτικοί δημοσιογράφοι, ένας Γάλλος και μια Βρετανίδα, που επιχείρησαν να μπουν κρυφά. Αφού μας έδειξε αρκετές από τις φοβερές αποκλειστικότητες του και τον θαυμάσαμε όλοι, ο Στέλιος Κούλογλου (από τους πραγματικά καλούς δημοσιογράφους) αποκάλυψε την απάτη του. Δεν είχαν περάσει ποτέ τα σύνορα του Αφγανιστάν. Κάναν αλχημείες και μοντάζ σε πακιστανικές πόλεις και τις παρουσίαζαν σαν πόλεις που μαινόταν ο πόλεμος. Αν θυμάμαι καλά μέχρι και ψεύτικα μπλόκα Αμερικανών είχαν στήσει.

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=340481

Όλες οι έρευνές του, της ίδιας εγκυρότητας είναι.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω copy από άλλο forum:

 

"H υπόθεση της περιβόητης "παγκόσμιας αποκλειστικότητας" του ρεπορτάζ στο Αφγανιστάν που είχε όμως γυρισθεί στο...Πακιστάν, κρίθηκε και δικαστικά. Μετά από μήνυση του Στέλιου Κούλογλου, το πρωτοδικείο της Αθήνας καταδίκασε τους Τατιάνα Στεφανίδου, Νίκο Γεωργιάδη, Βασίλη Καβαθά, καθώς και το κανάλι ΤΕΜΠΟ, αποδεχόμενο ότι ο σχολιασμός της υπόθεσης στο Ρεπορτάζ Χωρίς Σύνορα "περί κατάφωρης παραβιάσεως της δημοσιοφραγικής δεοντολογίας, παραπλανήσεως του κοινού και δημοσιογραφικής απάτης στοιχειοθετείται πλήρως".

 

Υπενθυμίζεται ότι την επομένη της προβολής του Ρεπορτάζ Χωρίς Σύνορα που είχε αποκαλύψει την υπόθεση, οι καταδικασθέντες πρωτοστάτησαν σε μια χωρίς προηγούμενο υβριστική και συκοφαντική επίθεση εναντίον του Σ. Κούλογλου μέσα από τις εκπομπές και τα δελτία ειδήσεων του σταθμού, η οποία διήρκησε επί τρεις ημέρες. Σταμάτησε όταν το ΔΣ της ΕΣΗΕΑ καταδίκασε την παγκόσμια αποκλειστικότητα ως "προϊόν κιτρινισμού" και το Ραδιοτηλεοπτικό Συμβούλιο τιμώρησε με χρηματικό πρόστιμο τους υπεύθυνους του σταθμού. Για την ίδια υπόθεση, ο Νίκος Ευαγγελάτος διεγράφη για ένα χρόνο από την ΕΣΗΕΑ."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...