Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομίζετε ότι είναι λογικό να εκμεταλλευτούν αργότερα την ικανότητα του πατέρα του Φώτη να κάνει ταχυδακτυλουργίες; Ίσως να χρειαστεί κάποτε...

 

Πως να το εκμεταλλευτούν; Οικονομικά;

Να του βρουν δουλεια σε κανένα τσίρκο να βγάζουν μεροκάματο;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ιιιιιιιιιιιιι ειναι φραση που περιλαμβανεται στο καθημερινο λεξιλογιο της ζουμπουλιας,γιατι να το εξαφανισει?:blink:

 

ο βασιλης που ειχε δεσμο με τη γυναικα του σταυριανιδη και ειχε αποστολη να τη σκοτωσει,εχω αρχισει να πισετυω κι εγω οτι μαλλον ειναι ο γιος της θεοπουλας...την κοντη την ειδαμε,το γιο της(βασιλη) γιατι δεν τον βλεπουμε?και λειπει και ταξιδια...υποπτο αυτο

:ninja:

δν ειχε παει καθολου το μυαλο μου εκει...ειναι πολυ πιθανο

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το γράμμα που είχε αφήσει η Αμαλία;

Τελικά έχετε δίκιο. Το 4-Χρηματοκιβώτιο ήταν όταν η Ντάλια έφερε τα "μωβ" για να πληρώσει τις πίτσες (στο 4ο επεισόδιο). Το 5ο πιθανότατα είναι το γράμμα που άφησε η Αμαλία στον Σπύρο, και επομένως το 6ο, το μαχαίρι που παραλίγο να σκοτώσει την Αγγέλα, θα παιχτεί σύντομα, μιας και στο επόμενο επεισόδιο

η ταυτότητα της Αγγέλας αποκαλύπτεται και "οι κακοί καραδοκούν", όπως λέει η περίληψη του 23ου επεισοδίου

.

 

Και μάλλον, όπως ειπώθηκε ήδη στο forum, o αρχηγός είναι

"ο Άγης Παυριανός, πρόεδρος του Ελληνικού Δημοκρατικού Αγώνα, διεκδικητής της πρωθυπουργίας στις επερχόμενες εκλογές", που ζητά συνάντηση με την Ντάλια, όπως μας λέει ο Αλέξης...

 

sakis for the masses, θου for the few

Link to comment
Share on other sites

 

ο βασιλης που ειχε δεσμο με τη γυναικα του σταυριανιδη και ειχε αποστολη να τη σκοτωσει,εχω αρχισει να πισετυω κι εγω οτι μαλλον ειναι ο γιος της θεοπουλας...την κοντη την ειδαμε,το γιο της(βασιλη) γιατι δεν τον βλεπουμε?και λειπει και ταξιδια...υποπτο αυτο

:ninja:

 

Μα καλά ούτε που μου είχε περάσει τέτοια ιδέα από το μυαλό αλλα τώρα που το λες... :shifty: ύποπτο :shifty:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά ούτε που μου είχε περάσει τέτοια ιδέα από το μυαλό αλλα τώρα που το λες... :shifty: ύποπτο :shifty:

 

Δεν γίνεται ρε παιδιά...νομίζω έχει αναφερθεί και άλλη φορά...

και πάλι το ίδιο είχα σκεφτεί! Είναι δυνατόν ο Σπύρος που μένει στην ίδια πολυκατοικία με τη Θεοπούλα και το γιο της να μην έχει δει ποτέ το Βασίλη...;) ;)

 

 

 

Αφήστε που όταν ο Σπύρος λέει πως τρέχανε και την μαζεύανε κάθε μέρα και σ' άλλη πόλη, σίγουρα θα είχε δει το γιο της Θεοπούλας...:p

 

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο δε νομιζω να συμβει γιατι κατι τετοιο θα ειναι ηλιθιο .

Εγώ από την άλλη θεωρώ ηλίθιο το πρώτο. Μήπως σε όλες τις σειρές μυστηρίου/δράσης που παίζονται περισσότερες από μία σεζόν, συνεχίζουν την ίδια υπόθεση; Ποιος λογικός άνθρωπος θα καθίσει να βλέπει μια σειρά με συγκεκριμένο σενάριο, που προβλεπόταν να ολοκληρωθεί σε 20 ή 30 επεισόδια, να ξεχυλώνει επειδή ο σεναριογράφος αποφάσισε να μην το τελειώσει ποτέ;

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη θεωρώ ηλίθιο το πρώτο. Μήπως σε όλες τις σειρές μυστηρίου/δράσης που παίζονται περισσότερες από μία σεζόν, συνεχίζουν την ίδια υπόθεση; Ποιος λογικός άνθρωπος θα καθίσει να βλέπει μια σειρά με συγκεκριμένο σενάριο, που προβλεπόταν να ολοκληρωθεί σε 20 ή 30 επεισόδια, να ξεχυλώνει επειδή ο σεναριογράφος αποφάσισε να μην το τελειώσει ποτέ;
kati tha brei den einai xazos o kapoutsidhs upopsiazome kati san tous aggelous tou tsarli autoteleis istories me touw 5 hroes emploutismenes aparamulo xioumor kai drash

Nευρωτικός είναι ο άνθρωπος που χτίζει κάστρα στον αέρα. Ψυχωτικός είναι εκείνος που ζει μέσα σ' αυτά και ψυχίατρος αυτός που παίρνει τα νοίκια.

http://i17.photobucket.com/albums/b63/votris/tttt.jpg

Link to comment
Share on other sites

kati tha brei den einai xazos o kapoutsidhs upopsiazome kati san tous aggelous tou tsarli autoteleis istories me touw 5 hroes emploutismenes aparamulo xioumor kai drash

 

Αυτό που λες popota,δεν νομίζω πως γίνεται! Κάτι τέτοιο θα άλλαζε τη "δομή" του έργου...και δεν νομίζω πως θα ήθελε να το τραβήξει τόόόόόσο πολύ... εξ άλλου ο κόσμος το αγάπησε όπως είναι...άρα είναι μεγάλο ρίσκο το να του αλλάξει μορφή!:p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες popota,δεν νομίζω πως γίνεται! Κάτι τέτοιο θα άλλαζε τη "δομή" του έργου...και δεν νομίζω πως θα ήθελε να το τραβήξει τόόόόόσο πολύ... εξ άλλου ο κόσμος το αγάπησε όπως είναι...άρα είναι μεγάλο ρίσκο το να του αλλάξει μορφή!:p
enoo na telione ton 1 kuklo tora me thn sulipsh/thanato tou kakkou kai na anugan ena grafio kai na analambanan upotheseis mustiriou as poume

Nευρωτικός είναι ο άνθρωπος που χτίζει κάστρα στον αέρα. Ψυχωτικός είναι εκείνος που ζει μέσα σ' αυτά και ψυχίατρος αυτός που παίρνει τα νοίκια.

http://i17.photobucket.com/albums/b63/votris/tttt.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται ρε παιδιά...νομίζω έχει αναφερθεί και άλλη φορά...

και πάλι το ίδιο είχα σκεφτεί! Είναι δυνατόν ο Σπύρος που μένει στην ίδια πολυκατοικία με τη Θεοπούλα και το γιο της να μην έχει δει ποτέ το Βασίλη...;) ;)

 

 

 

Αφήστε που όταν ο Σπύρος λέει πως τρέχανε και την μαζεύανε κάθε μέρα και σ' άλλη πόλη, σίγουρα θα είχε δει το γιο της Θεοπούλας...:p

 

ναι αλλα οταν ειχαν παει στο σπιτι του σταυριανιδη ο σπυρος,ο φωτης και η αγγελα ηταν κατω απο το κρεβατι,η νταλια και η ζουμπουλια μονο ηταν πισω απο τις κουρτινες και τον ειδανε;)

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα οταν ειχαν παει στο σπιτι του σταυριανιδη ο σπυρος,ο φωτης και η αγγελα ηταν κατω απο το κρεβατι,η νταλια και η ζουμπουλια μονο ηταν πισω απο τις κουρτινες και τον ειδανε;)

 

Όπως και να είναι, μου φαίνεται υπερβολικά τραβηγμένο!

Ακόμα και η βαμπιρο-Αμαλία μου φαίνεται πιο λογική!:lol: :lol:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ναι ολοι ετσι λενε οτι θα παιχτει μεχρι το 26
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να είναι, μου φαίνεται υπερβολικά τραβηγμένο!

Ακόμα και η βαμπιρο-Αμαλία μου φαίνεται πιο λογική!:lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

μαλλον εκει θα τελειωσει η σειρα, αν ειδες το πρωτο επισοδειο
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

μαλλον εκει θα τελειωσει η σειρα, αν ειδες το πρωτο επισοδειο

όπως τα λέει ο George είναι με τη σκηνή στο τρένο θα τελειώσει ο πρώτος κύκλος και θα μείνουμε σε αγωνία μέχρι το Σεπτέμβριο για το τι θα γίνει...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται και ιδιαίτερη μελέτη. Τόσους μήνες συζητιέται το θέμα. Ακόμα και οι τυφλοί έμαθαν ότι το τραίνο κινείται σε άλλη γραμμή από αυτήν που είναι δεμένη η παρέα των 5. Υποθέτω ότι όταν κάποιοι μιλούν για αγωνία μέχρι το Σεπτέμβριο, εννοούν τη συνέχεια της ιστορίας και όχι αν θα τους πατήσει το συγκεκριμένο τραίνο (πιθανότατα θα περάσουν κι άλλα τραίνα από εκεί, και όλο και κάποιο θα κινείται στις ράγες όπου είναι δεμένοι).
Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Απο ότι μου είπανε φήμες (καλές και έμπιστες), στο εγγύς μέλλον θα κάνει την εμφάνιση του και ο κακός. Ο μεγάλος κακός.

 

Και ξέρετε ποιός ειναι?

 

 

Αυτός που παίζει

το πατέρα στη διαφήμιση των οικογενειακών πακέτων Cosmote

 

:X
Link to comment
Share on other sites

Απο ότι μου είπανε φήμες (καλές και έμπιστες), στο εγγύς μέλλον θα κάνει την εμφάνιση του και ο κακός. Ο μεγάλος κακός.

 

Και ξέρετε ποιός ειναι?

 

 

Αυτός που παίζει

το πατέρα στη διαφήμιση των οικογενειακών πακέτων Cosmote

Το έχουμε πει καιρό τώρα ποιός είναι:p

Link to comment
Share on other sites

Είδατε το καινούριο τρέιλερ;

Η Αγγέλα αναζητείται από την αστυνομία επειδή βρήκαν δακτυλικά αποτυπώματα στο σπίτι του Καστέλη και της Φωτεινής, όπου έγινε η διπλή δολοφονία (δλδ πέθαναν και οι δύο).

Πάντως που έκανε φάκελο στην αστυνομία επειδή ήθελε να δεί τη Σοφία Αρβανίτη, που άρεσε και στο Φώτη και στο Σπύρο. Κι εγώ άκουγα Σοφία Αρβανίτη πρίν 10+ χρόνια, όταν "έκανε θραύση".

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Κορυφή το καινούριο.

Ειδικά εκεί με το όλο σενάριο λεσβίων, ομοφυλόφυλων με τον αστυνομικό είχε πολύ γέλιο!

Και εκεί όταν η Θεοπούλα καθόταν με τους μαύρους. :lol: :lol:

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα τελευταια επεισόδια έχουν πολύ καλή πλοκή αλλά υστερούν πολύ σε ποιότητα πιστεύω.Δεν πλησιαζουν σε γελιο τα πρώτα. Μάλλον είναι λίγο δύσκολο να βρει μια μέση οδό ο Καπουτζίδης.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...