Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το χθεσινο επεισοδιο ηταν απλα καταπληκτικο!!!!

Συγκινηθηκα πολυ!Απροβλεπτο εντελως εκει που ειπαμε ουφ βρηκαν καποια στοιχεια τα οποια θα τους οδηγησουν στους δολοφονους ερχεται η αποκαλυψη για το κοινο τους σημειο(τραγικο)!Η επιλογη της μουσικης τρομερη,η σκηνοθεσια τελεια το σεναριο υπεροχο,η Θεοπουλα στο κοσμο της ολα ηταν υπεροχα!!!!!Η ατακα με τα Πατησια εγραψε ιστορια.....

Περιμενω το επομενο... λετε να μην το εχει την αλλη εβδομαδα λογω Χριστουγεννων?

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βρήκα βαρετό και χαζό. Θέλω οι κωμωδίες να είναι κωμωδίες και τα δράματα-δράματα, δεν μου αρέσει το μπαστάρδεμα.

Είναι ζήτημα αν γέλασα δυο φορές με το χτεσινό επεισόδιο.

Κρίμα :mad:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βρήκα βαρετό και χαζό. Θέλω οι κωμωδίες να είναι κωμωδίες και τα δράματα-δράματα, δεν μου αρέσει το μπαστάρδεμα.

Είναι ζήτημα αν γέλασα δυο φορές με το χτεσινό επεισόδιο.

Κρίμα :mad:

Κοιτα ομως ακομα και οι κωμωδιες πρεπει να εχουν μια πλοκη δε μπορει σε ολες τις στιγμες να βγαζουν γελιο, γιατι τοτε δε θα λεγετε κωμωδια αλλα γελιοτητα...:down:
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ομως ακομα και οι κωμωδιες πρεπει να εχουν μια πλοκη δε μπορει σε ολες τις στιγμες να βγαζουν γελιο, γιατι τοτε δε θα λεγετε κωμωδια αλλα γελιοτητα...:down:

 

Σωστός!! Πάρε παράδειγμα από τις παλιές κλασσικές ελληνικές ταινίες. Σε όλες τις κωμωδιές υπήρχε στάνταρ "συγκινητική" σκηνή. Κωμωδία ήταν όμως.

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ήταν και το χθεσινό, συγκινήθηκα και λιγάκι :cry:

Απλά μου φάνηκε λίγο υπερβολικό που όλοι κάποιον είχαν στον αεροπλάνο.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω το επομενο... λετε να μην το εχει την αλλη εβδομαδα λογω Χριστουγεννων?

Όντως απο την άλλη Δευτέρα βάζει επανάληψη στις 23:00

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ομως ακομα και οι κωμωδιες πρεπει να εχουν μια πλοκη δε μπορει σε ολες τις στιγμες να βγαζουν γελιο, γιατι τοτε δε θα λεγετε κωμωδια αλλα γελιοτητα...:down:

Έχεις δίκιο βέβαια, αλλά και το τελικό αποτέλεσμα πρέπει να έχει μια ομοιογένεια.

Να μην πηγαίνει από το ένα άκρο στο άλλο. Δεν μπορεί από εκεί που γελάς, ξαφνικά να έχεις "δραματική" σκηνή που ήταν σαν να την έχει γράψει και σκηνοθετήσει η Ανδριανού (Επαφή κλπ.). Γιατί μετά και η κωμωδία γίνεται σαν αυτά που παρωδεί... Ίσως δεν με πείραξε το πέρασμα σε κάτι πιο δραματικό, αλλά το ότι οι δραματικές σκηνές ήταν κακογραμμένες και κακοπαιγμένες (προσωπική άποψη, μην πέσετε πάνω μου). Το ό,τι κάποιος ξέρει να γράφει ή να παίζει καλά κωμωδία δε σημαίνει ότι τα καταφέρνει καλά και στο δράμα (και το αντίθετο βέβαια).

Γενικά βρήκα το επεισόδιο αδύναμο. Προωθήθηκε λίγο η υπόθεση (αν και αυτό με το αεροπλάνο φαινόταν από καιρό), αλλά από γέλιο ελάχιστα πράγματα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τραγούδι είανι το Foolish games της jewel, φοβερό τραγούδι. Υπάρχουν δυο versions, και υπάρχει σε πολλές live εκτελέσεις. Αξίζουν όλες :)
Link to comment
Share on other sites

Aν με ρωτούσε κάποιος μέχρι χθες πριν δείξει το χθεσινό επεισόδιο ποιο είναι μέχρι στιγμής το καλύτερο επεισόδιο απ' το Παρά 5 θα 'λεγα σίγουρα αυτό της 12/12. Βέβαια τώρα άλλαξα άρδην γνώμη! Το χθεσινό ήταν το ΚΑΛΥΤΕΡΟ! Από που να ξεκινήσω; Από τη Θεοπούλα, από τη βίντεοκλήση, από τις πολλές συγκινητικές στιγμές, από τις άρτιες σκηνοθετικές απόψεις; Από την τρομερή κομματάρα που έβαλε όταν χώριζαν μεταξύ τους (όντως maxairia είναι φοβερό τραγούδι); Μπορεί να είναι κωμωδία αλλά έχει και πολλές άλες πινελίτσες που το κάνουν απ'τα πιο αξιόλογα έργα. Και όσο σκέφτομαι ότι 3 εβδομάδες θα μείνουμε χωρίς καινούργιο επεισόδιο... πάλι καλά που τα έγραψα σε βίντεο!
Link to comment
Share on other sites

Όσο κι αν το τράβηξε ο Αντ1 το καφέ της χαράς χθες που τελειώσε σχεδόν και τέταρτο πάλι το παρά πέντε ήταν πρώτο και η διαφορά αυξάνει βδομάδα με βδομάδα! Τι κι αν ήταν σκέτο δράμα χθες...

ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (21:58 22:55) 20,5 (42,9)

ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (21:05 22:13) 19,5 (42,5)

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

pan82 συνηθισμένες καταστάσεις! Απλά τώρα ανοίγει η ψαλίδα! Πάντως το χθεσινό εντάξει δεν είχε πολύ γέλιο, για την ακρίβεια πάρα πολύ λίγο γέλιο είχε, αλλά και μόνο οι συγκινητικές στιγμές ήταν ικανές να σε τραβήξουν.
Link to comment
Share on other sites

Όσο κι αν το τράβηξε ο Αντ1 το καφέ της χαράς χθες που τελειώσε σχεδόν και τέταρτο πάλι το παρά πέντε ήταν πρώτο και η διαφορά αυξάνει βδομάδα με βδομάδα! Τι κι αν ήταν σκέτο δράμα χθες...

ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (21:58 22:55) 20,5 (42,9)

ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (21:05 22:13) 19,5 (42,5)

Αυτό που κάνανε πάντως είναι απαράδεκτο κολπάκι για να κλέψουν τηλεθέαση από το πάρα 5...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κλάμα.....ήταν καταπληκτικό επεισόδιο και πολύ μελαγχολικό που ταίριάζει στην εποχή. Αυτό που μου άρεσε πολύ ήταν που ο Φώτης έκανε την πρώτη εκπομπή του χρόνου για αυτούς που είναι μόνοι. Δεν ξέρω αν πιάσατε feelling αλλά εγώ έλιωσα όταν το είδα

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

και πολυ καλη η εξελιξη της ιστοριας.αυτο που ολοι ηταν μαζεμενοι πριν τοσα χρονια στο ιδιο δυστιχιμα που εχασαν τους δικου τους ουτε σε "αρχαια τραγωδια" τετοια πλοκη
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάνανε πάντως είναι απαράδεκτο κολπάκι για να κλέψουν τηλεθέαση από το πάρα 5...

Απαράδεκτο;Για ποιον λόγο;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βρήκα βαρετό και χαζό. Θέλω οι κωμωδίες να είναι κωμωδίες και τα δράματα-δράματα, δεν μου αρέσει το μπαστάρδεμα.

Είναι ζήτημα αν γέλασα δυο φορές με το χτεσινό επεισόδιο.

Κρίμα :mad:

Symfwnw se ayto me to mpastardema. Den milaw gia to xthesino epeisodio mias kai variomoun na to dw. Genika milaw.

 

Σωστός!! Πάρε παράδειγμα από τις παλιές κλασσικές ελληνικές ταινίες. Σε όλες τις κωμωδιές υπήρχε στάνταρ "συγκινητική" σκηνή. Κωμωδία ήταν όμως.

Eytyxws gia mena pou to para5 den einai sto styl aytwn twn ellhnikwn tainiwn, pou genika tis thewrw metriotates.

Pote den hmoun fan tou paliou ellhnikou kinhmatografou. Htan paroximenos akoma kai gia thn epoxh tou. :down:

Link to comment
Share on other sites

Bayern από τη στιγμή που δεν έχεις δει το επεισόδιο και δεν ξέρεις για τι ακριβώς μιλάμε ποιος ο λόγος να κάνεις post; Εμ, δίκιο έχουν όσοι λένε ότι ένα από τα μεγαλύτερα μειονεκτήματα των Ελλήνων είναι ότι πρέπει να εκφράζουν άποψη για τα πάντα, ακόμα και δεν ξέρουν αυτό για το οποίο μιλάνε οι υπόλοιποι...

 

Άλλωστε η κριτική του αποστασιοποιημένου ειναι πιο αντικειμενική.

Εξαρτάται τι εννοείς με το "αποστασιοποιημένος". Γιατί η ημιμάθεια είναι χειρότερο από την αμάθεια... Μπορεί να φαίνεται λίγο άσχετο αλλά έχει σχέση. :P

 

No offense πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ηταν ωραιο που χωρισε καπως η παρεα και ξανα ενωθηκαν μετα.Αυτο κυριως γιατι ενωθηκαν μετα απο αρκετο καιρο(φθινοπωρο,καπου Σεπτεμβρη οταν χωρισαν και ενωθηκαν ξανα με τον νεο χρονο,δηλαδη 3-4 μηνες μετα) και ετσι δεν δωσαν και αφορμες στους αλλους να τους ψαξουν.Θεωρουσαν ετσι κ αλλιως πως ειναι νεκροι και ειδικα μετα απο ενα τοσο μεγαλο διαστημα οπου εμειναν μακρυα απο την υποθεση κανεις δεν θα υποψιαζεται πλεον πως ζουν και ετσι θα συνεχισουν την δουλεια τους(στην αρχη τουλαχιστον) ευκολοτερα.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο;Για ποιον λόγο;

Ας εξηγήσει κάποιος στον denior τα αυτονόητα γιατί εγώ βαριέμαι να το κάνω πλιζ :O

Link to comment
Share on other sites

Αλλά εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί χώρισαν ενώ στο προηγούμενο επεισόδιο έφτασαν ένα βήμα πριν το θάνατο ενωμένοι! Αλλά never mind σημασία έχει πως τώρα θα είναι ακόμα περισσότερο ενωμένοι! Είναι σίγουρο αυτό που αναφέρθηκε, ότι δηλαδή από Δευτέρα στις 23.00 θα έχει καθημερινά επανάληψη το Παρα 5 απ'την αρχή;

 

ΥΓ: Bayern7 εσύ να φέρεις γνώμη μόνο για το ποδόσφαιρο και όχι για το Παρά 5 μιας και είσαι πιο αποστασιοποιημένος και πιο αντικειμενικός από μένα.

 

Βέβαια, το να βλέπεις η μία σειρά να διαρκεί περισσότερο από μία άλλη και να κλέβει χρόνο απ'την άλλη είναι απόλυτα φυσιολογικό και δίκαιο. Γιατί λοιπόν να θεωρηθεί απαράδεκτο; (ειρωνεύομαι φυσικά!)

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσε και μενα το χτεσινο επεισοδιο, αλλα καπου μου εκανε κοιλια στην ιστορια. Θελω να πω οτι οπως ειπε και καποιος καποιες σελιδες πριν μας ειχε συνηθισει σε γρηγορη πλοκη και εξελιξεις και χτες ουσιαστικα δεν εγινε τιποτα... Ολο το επεισοδιο αναλωθηκε στη διαλυση με αφορμη το αεροπλανο και στην επανενωση... κι η εκπομπη του Φωτη με μπολικο μπλα μπλα για να καλυφθει ο χρονος του επεισοδιου... Ισως επειδη ηταν το τελευταιο πριν τις γιορτες. Ελπιζω γιαυτο δηλαδη! Γιατι αν ειναι να αρχισει να σερνεται το στορι για να κρατησει περισσοτερο.... απλα δεν θα ειναι πια αυτο που με καθησε να δω ξανα σηριαλ (με καθησαν οι σαββατογεννημενες απο τη μεση τους και μετα που ετυχε να δω μια φορα, και τωρα αυτο... γενικα ειμαι εντελως αντιτηλεοπτικος τυπος και κυριως αντισηριαλικος... το σιχαινομαι να περιμενω να δω τη συνεχεια μια ολοκληρη βδομαδα!)

Ελπιζω οτι η εξυπναδα του Κ. δεν περιοριζεται μονο στη συγγραφη σεναριων παντως!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...