Jump to content

Στο Παρά Πέντε (Mega)


castrato
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το τραγούδι είναι της Dalida, λέγεται le temps des fleurs, μάλλον εδώ το τραγουδάει η παπαρίζου (αν κρίνω και από την χάλια προφορά)!

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

paidia kalhmera se olous

 

symfona me ton kampouraki 3.500.000 htane h thletheates extes

 

mhpos preph na mazeytumai oloi mazoi na piesoume to MEGA na xanavalei se epanalhpsh ola ta episodia apo ton 1o kyklo ths seiras ???????

Link to comment
Share on other sites

Στο γράμμα της μητέρας του Βενετόπουλου δεν αναφέρθηκε κανείς.....ανατρίχιασα....:what:

τέλειο:up: :up: , μόνο αυτό μπορώ να πω και ας κατακρίθηκε η σειρά, οκ σειρά ήταν όχι δελτίο τύπου...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/46291Ttribal843755.gif

Yesterday

Love was such an easy game to play

Now I need a place to hide away

Oh, I believe in yesterday

Link to comment
Share on other sites

Με την "συμβουλή" του Καπουτζιδη "κλεισε την τηλεόραση-έξω είναι η αληθινή ζωή", ξερετε τι θελει να πει??

 

-Εγω εκανα τα 50αρια μου... Κλειστε την τηλεόραση τωρα και μην δειτε τπτ άλλο... (του παραχρόνου πάλι)

 

:lol: :lol: :p :lol: :lol:

 

Πλάκα εννοειται κάνω.. Μολις ειδα το επεισοδιο (γιατι εχτες δούλευα) και πραγματικά ηταν εξαιρετικο.... Αλλά να ρωτησω κάτι? Η τελευταια σκηνη που πλατσουριζουν, και κλεινει η τηλεοραση, θελει να μας πει ο ποιητης στο οοοολο αυτο ηταν σειρα της τηλεορασης,περιγράφοντας την ιστορια αυτου και των φίλων του, και την εκανε ως προς τη μνημη της γιαγιας Σοφης, που του ειπε οτι πρεπει να καταλάβει οτι η ζωη ειναι εξω από αυτη?

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά, δραματική ή κωμική σειρά βλέπαμε; :worry:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα (μην αρχίσουμε flames :p) ήταν ένα αδιάφορο φινάλε - δεν έκανε πουθενά το μεγάλο "μπαμ" ώστε να το θυμάμαι και να λέω "για δες ρε παιδί μου τι συνέβη.." όλα ακολούθησαν προβλέψιμες τροχιές..

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά να ρωτησω κάτι? Η τελευταια σκηνη που πλατσουριζουν, και κλεινει η τηλεοραση, θελει να μας πει ο ποιητης στο οοοολο αυτο ηταν σειρα της τηλεορασης,περιγράφοντας την ιστορια αυτου και των φίλων του, και την εκανε ως προς τη μνημη της γιαγιας Σοφης, που του ειπε οτι πρεπει να καταλάβει οτι η ζωη ειναι εξω από αυτη?

 

μπααα δε νομίζω...αυτό που βλέπουμε είναι η ιστορία των 5 όπως μας την αφηγείται η αμαλία...αυτό το "ησυχία καλέ δε βλέπετε ότι κάνω αποφώνηση?"δεν ήταν κορυφαίο?:lol: (γενικά η τελευταία φάση με τις γιαγιάδες νομίζω ότι ήταν η καλύτερη αποζημίωση στο όποιο ψυχοπλάκωμα μας προκάλεσε ο θάνατός τους). Οσο για τους τιτλους τέλους πιστεύω ότι ήταν "χαριτωμενιά" του σκηνοθέτη, γιατί αν προσέξατε δεν είναι οι ήρωες της σειράς που ακούγονται αλλά οι ηθοποιοί(φωνάζουν ο ένας τον άλλο με τα κανονικά τους ονόματα αν ακούσετε) την ώρα που μετά το "στοπ" του σκηνοθέτη (τον οποίο χιλιοπαρακαλούσαν 2 χρόνια να τους κάνει ένα backstage) συνέχιζαν το πλατσούρισμα:p

 

επίσης να πω ότι διαφωνώ εντελώς με το χαρακτηρισμό "αναμενόμενο" για την τροπή της υπόθεσης. Αυτό που ήταν αναμενόμενο ήταν τα ερωτήματα που απαντήθηκαν "ποιά ήταν η αμαλία" "τι απέγιναν οι κακοί""πώς έγινε η δημοσιοποίηση της υπόθεσης" "γιατί και ποιός ένωσε τους 5" "που κολλούσε το αεροπορικό" "τι έγινε τελικά με την παρέα"

αλλα ΟΧΙ οι ίδιες οι απαντήσεις! (η "συνωνυμία" με τη νίκη αντωνοπούλου που πολλοί είχαν εντοπίσει, σίγουρα μας είχε στρέψει στη σωστή κατεύθυνση αλλά σε λάθος άτομο, για να μην πω γι αυτούς που ορκίζονταν πως ήταν το πνεύμα της ελευθερίας...ούτε η μεταστροφή των κακών ήταν αναμενόμενη ούτε ο θάνατος και η...μετεξέλιξη των γιαγιάδων...) τι πιο ανατρεπτικό θέλατε να δείτε δλδ? την αμαλία να φεύγει με τον ιπτάμενο δίσκο της και τον Παυρινό να γίνεται ζόμπι και να τους κηνυγάει στα νεκροταφεία?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Στο ΑΡΝΑΟΥΤΟΓΛΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟς ΟΤΙ ΕΦΤΑΣΕ ΜΕΧΡΙ 68,5%!!!!!!!!!Τωρα το απογευματακι θα δουμε στην ιστοσελιδα της agb.Γυρω στης 5 πρεπει να χουν βγει.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι μου δωθηκε η αισθηση οτι καπως αλλιως ηταν το τελος της ιστοριας και αλλιως μας το πασαρανε τελικα;

Γενικα καποια σκελη της ιστοριας σε σχεση με το τελευταιο επεισοδιο παντα,μου εδιναν την εντυπωση οτι γραφτηκαν η αλλαχτηκαν κυριολεκτικα την τελευταια στιγμη και μαλιστα προφανως λογο και της πιεσης χρονου αυτα εγιναν στο ποδι.(αληθεια,στη σκηνη με το τετραδιο και συγκεκριμενα την ημερα θανατου της γιαγιας Σοφιας,το 27 Ιουνιου 2007 πως σας φανηκε);:confused:

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

O κολλητός σας...max_max πάντως μπανιαρίστηκε...για άλλο λόγο φυσικά...

Σιγά μην τον δίνανε ποινή επειδή έδωσε την είδηση για το "παρά πέντε"...βέβαια σίγουρα το ban θα έγινε από mod με παρά πέντε υψηλά αισθήματα...:p

Link to comment
Share on other sites

O κολλητός σας...max_max πάντως μπανιαρίστηκε...για άλλο λόγο φυσικά...

Σιγά μην τον δίνανε ποινή επειδή έδωσε την είδηση για το "παρά πέντε"...βέβαια σίγουρα το ban θα έγινε από mod με παρά πέντε υψηλά αισθήματα...:p

 

Οχι για αυτο τον διωξανε . Ο moderator νευριασε που εμαθε το τελος:p

Αμα δεις τα τελευταια του μηνυματα θα καταλαβεις γιατι :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι μου δωθηκε η αισθηση οτι καπως αλλιως ηταν το τελος της ιστοριας και αλλιως μας το πασαρανε τελικα;

Ελα ντε, γιατι σου δόθηκε η εντύπωση;

 

το 27 Ιουνιου 2007 πως σας φανηκε);:confused:

Ε κάποτε θα έπρεπε να ήταν. Μια ημερομηνία είναι. Σε απασχολεί ότι η ημερομηνία πέφτει την Τετάρτη της επόμενης εβδομάδας; Και απο πότε το κάθε επεισόδιο του παρα πέντε διαδιραματίζεται την ίδια ημερομηνία στην οποία παίζεται;

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε, γιατι σου δόθηκε η εντύπωση;

 

Ισως γιατι στο τελευταιο επεισοδιο να περιμεναμε κατι διαφορετικο;

 

Ε κάποτε θα έπρεπε να ήταν. Μια ημερομηνία είναι. Σε απασχολεί ότι η ημερομηνία πέφτει την Τετάρτη της επόμενης εβδομάδας; Και απο πότε το κάθε επεισόδιο του παρα πέντε διαδιραματίζεται την ίδια ημερομηνία στην οποία παίζεται;

 

E οπως και να το κανουμε δειχνει καπως ακυρο.

 

...........

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Ισως γιατι στο τελευταιο επεισοδιο να περιμεναμε κατι διαφορετικο;

(...)

E οπως και να το κανουμε δειχνει καπως ακυρο.

 

To πρόβλημα με αυτό που μου απάντησες είναι η έλειψη σαφήνειας.

Τι δείχνει κάπως άκυρο; (ένα επεισόδιο καλύπτει πολλές μέρες -αυτό κάλυψε και χρόνια).

 

Τι περιμένες (το περιμέναμε είναι άκυρο) διαφορετικό;

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

εγω γιατι εχω μεινει με ενα κενο?Στην Νταλια οταν εγινε το ατυχημα δεν μιλουσε κανεις.αυτη αναρωτιοταν γιατι αλλα το ερωτημα εμεινε ετσι..

Μηπως επειδη δεν ηταν συγγενης?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έκλαψα και σε ορισμένες σκηνές ανατρίχιασα κιόλας.. Πάρα πολύ καλό. Και τελικά είχα δίκιο - εν μέρη. Η παρέα ήταν στην Ραφήνα που σας είχα πει. Η σκηνή του λιμανιού ήταν Ραφήνα.

 

Πως μπορώ από κάποιον να βρώ όλα τα επεισόδια από πέρυσι? Υπάρχει κάποιος καλός άνθρωπος να μου τα γράψει? PM me. Merci.

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

ki emena etyxe na einai i giagia mou edw na to doume mazi kai itan poly abola mporw na omologhsw :X

den 8elw na 3erw pws eniw8e kai ti skeftotan otan to eblepe :worry:

 

Πω,πω...άβολο,έ???

 

Υπαρχουν τοσες ωραίες σειρες (Lost, PB κτλ.) κι εσεις βλέπετε την βλακεία “στο παρά 5”... τι να πεις :what: :down:

 

Αν δεν σου αρέσει να μην το δεις αν το βάλουν σε επανάληψη!Εδώ είναι φόρουμ που γράφουμε καλά λόγια (φιλικά στα λέω...)

 

Στη σκηνή που έκανε η Παπαδόγιαννη τον καφέ,δεν ξέρω αν το προσέξατε,αλλά στη μια ο καφές έχει λίγο αφρό και στην άλλη πολύ!Αυτό σημαίνει ότι το κομμάτι αυτό χωρίστηκε σε 2 σκηνές κι έκοψαν ενδιάμεσες,μάλλον επειδή δεν τους άρεσαν.

Καταπληκτικό πάντως το χθεσινό.Με άγγιξε.

Φρίντα:Σε ξέρω εσένα!Από το star δεν είσαι?Σουπιά!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Φρίντα:Σε ξέρω εσένα!Από το star δεν είσαι?Σουπιά!!:lol:

 

:lol: :lol: θεικό!!

όσον αφορά το θέμα "κλείστε την TV και βγείτε έξω", ας μην είμαστε και τόσο κακοί. Αυτό που ήθελε να πει είναι να μην αποβλακωνόμαστε ώρες ατελείωτες στην TV! αν και είναι λίγο άκυρο γιατί πλέον η γενιά μας αποβλακώνεται μπροστά στον υπολογιστή και δεν βγαίνει έξω!:rolleyes:

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...