Jump to content

Sony Εricsson W900i


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού τελειώσετε με την pina colada σας:p θα μου απαντήσετε αν έχετε την καλοσύνη σε μια απλή ερώτηση???:O

Έχει κάποιο κινητό της SE δυνατότητα "περιήγησης" στο μενού bt?

Το w900 δεν έχει.Κάποιο άλλο?

To K700 αχει αυτη τη δυνατοτητα (αν καταλαβα καλα εννοεις να μπορεις να μπαινεις στο μενου-μνημη αλλων συνδεδεμενων συσκευων απο το κινητο σου)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to ekana alla kai pali den kanei video klisi.Mms stelni kanonika omos

 

δεν εχω δει τα προηγουμενα μηνυματα σου και αν πω πατατα μη μου δωσεις σημασια!

το 3G το εχεις ενεργοποιημενο απο τις ρυθμισεις του μενου?

δικτυα κινητης τηλεφ. και δικτυα gsm/3g?

η sim σου ειναι 3g?

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δει τα προηγουμενα μηνυματα σου και αν πω πατατα μη μου δωσεις σημασια!

το 3G το εχεις ενεργοποιημενο απο τις ρυθμισεις του μενου?

δικτυα κινητης τηλεφ. και δικτυα gsm/3g?

η sim σου ειναι 3g?

apo to menu einai energopoihmeno.Ti ennois an einai h sim 3G???Tin exo 1 me 2 xronia.Dem exo pari kanena tilefono sti vodafone gia 3G.

Link to comment
Share on other sites

apo to menu einai energopoihmeno.Ti ennois an einai h sim 3G???Tin exo 1 me 2 xronia.Dem exo pari kanena tilefono sti vodafone gia 3G.

παρε ενα τηλεφωνο να σου το ενεργοποιησουν και επιπλεον πηγαινε σε ενα καταστημα βοδαφον για να αλλαξεις την υπαρχον sim σου με μια 3g με οτι κοστος συνεπαγεται αυτο,γυρω στα 20 euro!

με απλη καρτα sim δεν μπορεις να κανεις βιντεοκληση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παρε ενα τηλεφωνο να σου το ενεργοποιησουν και επιπλεον πηγαινε σε ενα καταστημα βοδαφον για να αλλαξεις την υπαρχον sim σου με μια 3g με οτι κοστος συνεπαγεται αυτο,γυρω στα 20 euro!

με απλη καρτα sim δεν μπορεις να κανεις βιντεοκληση.

Σωστά.

Αν το κινητό το αγόρασες με σύνδεση πάντως , η νέα κάρτα σου είναι 1000% u-sim.(3G δλδ)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.

Αν το κινητό το αγόρασες με σύνδεση πάντως , η νέα κάρτα σου είναι 1000% u-sim.(3G δλδ)

 

σωστος ο jb!

αυτα που σου ειπαν τα παιδια να κανεις και θα εισαι οκ!

νεα sim=20 ευρω ενα τηλ στη voda για ενεργοποιηση και θα εισαι οκ!

ρε συ jb τη φαση με τα mail την εφτιαξες?

εχω κατεβασει κατι προγραμματακια για να τα παιρνω αλλα τα ψιλοφοβαμαι μωρε και λεω να το δουλεψω με αυτο που εχει το τηλ απο τη μανουλα του!

εχω φτιαξει τις ρυθμισεις αλλα ολο π$@#6&ες μου λεει!

εστω αυτα απο το hotmail γιατ ι τα αλλα απο το gmail πολυ δυσκολο γιατι καθε φορα που μπαινεις τα διαβαζει ολα και μιλαμε για πολλα mb's!!

url='http://sealover.gurubb.com'][/url]

TO MEΓΑΛΥΤΕΡΟ ONLINE BRIEFCASE ΓΙΑ Ρ990/Μ600/W950 !

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να το κάνω να συνδεθεί στο internet μέσω του pda μου που έχει ασύρματη σύνδεση μέσω wifi?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Λοιπον σκοπευω και εγω να αγορασω το W900i μιας και εχω βαρεθει το K700 αλλα εχω μερικες αποριες σχετικα με αυτο που δεν εχω βρει απαντηση ξεκαθαρη σε οσες σελιδες εψαξα στο τοπικ.

 

1)Αν το παρω με vodafone menu καπου διαβασα πως μεσω ενος προγραμματος (Da Vinci?) μπορει να βγει αυτο το μενου. Αυτο γινεται στο σπιτι και αν ναι θα χρειαστει κατι περισσοτερο περα απο αυτο το προγραμμα και το καλωδιο που μου δινει η συσκευη?

 

2)Αν σε περιπτωση χασω το handsfree που μου δινει δεν θα μπορω να ακουω ραδιο? και αν οχι μπορω να βρω ενα καλωδιο που να κανει την ιδια δουλεια?

 

3)Εχω συνδεση vodafone εδω και 2 χρονια περιπου. Αν αγορασω το κινητο με Vodafone menu οι 3G υπηρεσιες θα ειναι ενεργοποιημενες η θα χρειαστει να παω να αλλαξω την καρτα και να πληρωσω 20E για να εχω τις πολυποθητες υπηρεσιες? Αν το παρω χωρις το menu θα βρω τις ρυθμισεις πουθενα στο internet?

 

4)Με το Vod Menu υπαρχει ηχος στην φωτογραφικη με οποιο προφιλ και να ειμαι. Αν του το βγαλω με το προγραμμα (Da vinci ε?) θα μπορω να απενεργοποιω τον ηχο εστω και "μπακαλιστικα"(καπου το διαβασα πιο πισω:D )???

 

Αυτα ηθελα να ρωτησω...αναμενω καποιες απαντησεις ωστε να ξεκαθαρισω αν θα το παρω η οχι τελικα....

http://www.danasoft.com/sig/MPlataris-cucbu.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το τρίτο σου ερώτημα, σε περίπτωση νέου συμβολαίου ή ανανέωσης του παλαιού, με επιλογή συσκευής τρίτης γενιάς, η vodafone σου παρέχει και την κάρτα USIM.

Εάν το πάρεις σε κανονική έκδοση, απλά θα πάρεις στην εξυπηρέτηση πελατών και θα ζητήσεις να σου στείλουν τις ρυθμίσεις.

 

Όσον αφορά το τέταρτο: Ναι, όπως ακριβώς τον απενεργοποιούσες και το Κ700 :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Λοιπον σκοπευω και εγω να αγορασω το W900i μιας και εχω βαρεθει το K700 αλλα εχω μερικες αποριες σχετικα με αυτο που δεν εχω βρει απαντηση ξεκαθαρη σε οσες σελιδες εψαξα στο τοπικ.

 

1)Αν το παρω με vodafone menu καπου διαβασα πως μεσω ενος προγραμματος (Da Vinci?) μπορει να βγει αυτο το μενου. Αυτο γινεται στο σπιτι και αν ναι θα χρειαστει κατι περισσοτερο περα απο αυτο το προγραμμα και το καλωδιο που μου δινει η συσκευη?

 

2)Αν σε περιπτωση χασω το handsfree που μου δινει δεν θα μπορω να ακουω ραδιο? και αν οχι μπορω να βρω ενα καλωδιο που να κανει την ιδια δουλεια?

 

3)Εχω συνδεση vodafone εδω και 2 χρονια περιπου. Αν αγορασω το κινητο με Vodafone menu οι 3G υπηρεσιες θα ειναι ενεργοποιημενες η θα χρειαστει να παω να αλλαξω την καρτα και να πληρωσω 20E για να εχω τις πολυποθητες υπηρεσιες? Αν το παρω χωρις το menu θα βρω τις ρυθμισεις πουθενα στο internet?

 

4)Με το Vod Menu υπαρχει ηχος στην φωτογραφικη με οποιο προφιλ και να ειμαι. Αν του το βγαλω με το προγραμμα (Da vinci ε?) θα μπορω να απενεργοποιω τον ηχο εστω και "μπακαλιστικα"(καπου το διαβασα πιο πισω:D )???

 

Αυτα ηθελα να ρωτησω...αναμενω καποιες απαντησεις ωστε να ξεκαθαρισω αν θα το παρω η οχι τελικα....

 

Για το πρώτο δεν ξέρω και πολλά.

Davinci λέγεται όντως και δεν θα χρειαστείς τπτ επιπλέον.

:!: Αλλά δεν σου το συνιστώ να το κάνεις εκτός και αν είσαι γενικά έμπειρος σε αυτά.:!:

Το ράδιο είναι ενσωματωμένο στο καλώδιο.Χωρίς αυτό δεν έχει ράδιο.Αν είσαι τόσο απρόσεχτος και το χάσεις θα πρέπει να πάρεις άλλο.:rolleyes:

Οι υπηρεσίες δεν ξέρω αν θα είναι ενεργοποιημένες , αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα.

Με ένα τηλεφώνημα στη Voda ενεργοποιούνται.

Θα χρειαστείς όμως νέα , u-sim κάρτα.(=20 ευρώ περίπου)

Ήχος υπάρχει στη φωτογραφική(μάλιστα έχει και 4 ήχους να διαλέγεις).

Αν πάντως έχεις ενεργοποιήσει την αθόρυβη λειτουργία από το προφίλ , δεν ακούγεται ήχος(αυτό εννοούσαμε "μπακαλίστικο τρόπο")

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αγόρασε ο πατέρας μου το εν λόγω κινητό και παρουσιάζει ένα αρκετά περίεργο πρόβλημα.Δεν παίζει κανένα video!Ούτε αυτά που τραβάς με την κάμερα,ούτε τίποτα.Εμφανίζεται η μικρογραφία του,πατάς αναπαραγωγή και λέει "Η αναπαραγωγή του αρχείου είναι αδύνατη".Βγάλαμε το memory stick και το βάλαμε σε ένα S700 και έπαιζαν όλα τέλεια.Τί μπορεί να φταίει?Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό?:confused:

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,αγόρασε ο πατέρας μου το εν λόγω κινητό και παρουσιάζει ένα αρκετά περίεργο πρόβλημα.Δεν παίζει κανένα video!Ούτε αυτά που τραβάς με την κάμερα,ούτε τίποτα.Εμφανίζεται η μικρογραφία του,πατάς αναπαραγωγή και λέει "Η αναπαραγωγή του αρχείου είναι αδύνατη".Βγάλαμε το memory stick και το βάλαμε σε ένα S700 και έπαιζαν όλα τέλεια.Τί μπορεί να φταίει?Μπορώ να κάνω κάτι για αυτό?:confused:

θα το πας στο μαγαζι που το πηρες και θα το στειλεις για επισκευη.αλλιως με την αποδειξη αγορας σε ενα SE service point για να δουν τι προβλημα εχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση λογισμικού για W900 Version: R5BC004

 

Βασικά υπάρχει εδώ και 1 εβδομάδα... αυτήν πήγα να βάλω πριν μια εβδομάδα αλλά δεν πρόλαβα... λίγο πριν αρχίσει η αναβάθμιση το κινητό παρέδωσε το πνεύμα...

Link to comment
Share on other sites

θα το πας στο μαγαζι που το πηρες και θα το στειλεις για επισκευη.αλλιως με την αποδειξη αγορας σε ενα SE service point για να δουν τι προβλημα εχει.

 

Ή ακόμα καλύτερα , θα πάει στο μαγαζί από όπου το αγόρασε και θα ζητήσει αντικατάσταση της συσκευής του με νέα.Αν δεν το έχει πάνω από μια βδομάδα , θα του το κάνπυν αμέσως.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

na pw kai egw gia ta atoma pou exoun cosmote gia na kanoun amesa tin karta 3G, egw apo serres phga germano eixa ena noumero sindesh kai ena noumero cosmokarta me 13,96 to ena, kai stin cosmokarta mou edwsan usim apo sindesh (kalo ayto)!!!, ase pou serres exoume 3G mono apo cosmote.....
Link to comment
Share on other sites

paidia pos mporo na dw kiegw poia version exw,kai pos mporei na ginei anavathmisi ? kserete ti diorthonei i nea version ?

*>*<<*<* οπου *(αστερακι) και <> (δεξι,αριστερο joystic).η ανβαθμιση γινεται απο το site της sony ericsson.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε, εαν στην Κω υπάρχει δύκτιο 3G;Αν ναι και από ποιά εταιρία? υπάρχει καμιά ιστιοσελίδα για να συμβουλευτώ?
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Εχω το Sharp GX30 και σκεφτομαι να αγορασω το W900. Υπαρχει καποιο software για να μεταφερω τον τηλεφωνικο καταλογο απο το ενα κινητο στο αλλο?Ειναι πολλες επαφες και θα θελει ωρες αν κατσω να τα μεταφερω με το χερι...

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Εχω το Sharp GX30 και σκεφτομαι να αγορασω το W900. Υπαρχει καποιο software για να μεταφερω τον τηλεφωνικο καταλογο απο το ενα κινητο στο αλλο?Ειναι πολλες επαφες και θα θελει ωρες αν κατσω να τα μεταφερω με το χερι...

 

my phone explorer αλλα μονο για κινητα της sony ericsson!.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Εricsson W900i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...