Jump to content

Sony Εricsson W900i


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμενώ την TIM για να το πάρω με επιδότηση.....

 

Νομίζω μόνο ο γερμανος το έχει φέρει σκέτο!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/45941shmaia.gif

Στις χαρές και στις λύπες μαζί...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Thanx Freco, στην αρχη κολωσα να δωσω 270 ευρω στην βοδιαφον για την αντικατασταση,σκεφτομουν να αλλαξω εταιρια και να συμβιβαστω με κανα Κ750,

αλλα οπως το βλεπω τωρα,μιλαμε για το πιο πληρες πολυμηχανημα και με την αυτονομια που μου λες,ζαχαρη το εργαλειο.

Κατι αλλο τωρα.Τo theme creator υποστηριζει το W900???

Και κανα link για full screen gamez 4 w900???

(Βλεπω να μου το φερνει στο κεφαλι η δικια μου κανα βραδυ...)

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια πολυ συντομη ερωτηση:

Σκετη συσκευη δεν μπορει να αγορασει κανεις?

 

Βέβαια , εννοείται:)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες και σορρυ αν εχουν απαντηθει.

 

α) Τι αναλυση βιντεο "τραβαει"?

και:

β) Τα βιντεακια τα παιζει full screen (οχι αυτα που τραβας αλλα τις ταινιες ή τα διαφορα κλιπακια) δηλαδη τα περνας στο κινητο με αναλυση 240Χ320 ή αλλη?

 

Ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

@ΑudiTT

Δεν παίζει ρύθμιση του bitrate.Φαντάζομαι σε nightmode τραβάει με λιγότερα kbps.

 

@wew

 

α)240x320

 

β)Ναι (240x320)

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και κανα link για full screen gamez 4 w900???

(Βλεπω να μου το φερνει στο κεφαλι η δικια μου κανα βραδυ...)

 

Για δες εδώ:

http://masyaka.ru/games/3d/s700/

http://masyaka.ru/games/s700/

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σορυ που επαναλαμβάνομαι αλλά ξέρει κανείς αν τα themes του s700 κάνουν για το w900 ???

 

Δυστυχώς όχι.. Αλλά σε ερώτηση άλλου φίλου, ο τελευταίος theme creator το υποστηρίζει κανονικά το κινητό.

 

Φυσικά μπορείς να το απενεργοποιήσεις. Έτσι το δικό μου κρατάει 4-5 μέρες με 4-5 τηλεφωνα την ημέρα των 5 λεπτών περίπου και αρκετό σκάλισμα και φωτό.

Καλορίζικο και πιστεύω δεν θα το μετανοιώσεις.

 

Βρε σύ μετά από πόσες φορτίσεις βγάζεις 5 μέρες; Εγώ το έχω 2-3 βδομάδες και μου κρατάει μονίμως 2 μέρες με παρόμοια χρήση. Θέλει το χρόνο του; Το brightness που το έχεις ρυθμίσει;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να αποφορτίζω εντελώς την μπαταρία και ανά 3-4 φορτίσεις το αφήνω στη μπρίζα όλο το βράδυ. Έτσι και το SeXy μου κράταγε σχεδόν 2 μέρες μέχρι που το αντικατέστησα με το W900 ύστερα από 2 χρόνια μέρα νύχτα ανοιχτό. Φύσικά όχι όταν άκουγα mp3 και με μέτρια χρήση τηλεφωνημάτων και εφαρμογών. Γι' αυτό έχω λατρέψει το W900. Πάντως ποτέ δεν έχει κρατήσει λιγότερο από 3,5 μέρες. ΄

Σημ. Το έχω πάντα σε GSM mode.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Βρε σύ μετά από πόσες φορτίσεις βγάζεις 5 μέρες; Εγώ το έχω 2-3 βδομάδες και μου κρατάει μονίμως 2 μέρες με παρόμοια χρήση. Θέλει το χρόνο του; Το brightness που το έχεις ρυθμίσει;

 

Εμένα στην αρχή, τον ιανουάριο που το είχα πάρει κρατούσε με τον ζόρι 1 μέρα, τωρα μετά από τρεις μήνες κρατάει άνετα 3 μέρες,

οπότε λογικά και το δικό σου θα στρώσει, επίσης έχω βάλει την φωτινότητα στο χαμηλότερο επίπεδο, δεν έχει μεγάλη διαφορά, θα το συνηθήσεις:)

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες και σορρυ αν εχουν απαντηθει.

 

α) Τι αναλυση βιντεο "τραβαει"?

και:

β) Τα βιντεακια τα παιζει full screen (οχι αυτα που τραβας αλλα τις ταινιες ή τα διαφορα κλιπακια) δηλαδη τα περνας στο κινητο με αναλυση 240Χ320 ή αλλη?

 

Ευχαριστω.:)

 

Mono mia analysh ypostirizei :320*240

Ta videakia ta paizei full screen , an kai an einai mikrhs analyshs(176*144 gia paradeigma)kalytera na mhn dialegeis full screen giati logw ths megenthishs h poiothta eikonas den einai kalh(apolytws logiko kai anamenomeno)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως παιζει τα videakia 176*144 σε full screen ??????? εμενα μονο μικρα μου τα δειχνει , μονο τα μεγαλα σε full screen 320*240

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως παιζει τα videakia 176*144 σε full screen ??????? εμενα μονο μικρα μου τα δειχνει , μονο τα μεγαλα σε full screen 320*240

 

Tha ta paikseis apo to walkman.Afou pathseis anaparagegh , meta epiloges--->plhrhs othonh.

Alla sou lew, den exei nohma, einai xalia.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Mono mia analysh ypostirizei :320*240

Ta videakia ta paizei full screen , an kai an einai mikrhs analyshs(176*144 gia paradeigma)kalytera na mhn dialegeis full screen giati logw ths megenthishs h poiothta eikonas den einai kalh(apolytws logiko kai anamenomeno)

 

Ακριβως γι'αυτο ρωτησα, γιατι εχω το W800 και κανει αυτο ακριβως που αναφερεις παραπανω.

Να 'σαι καλα παντως για τις απαντησεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

Μολις εχτες αγορασα απο vodafone το w900i και εγω και δεν το εχω πολυδοκιμασει ακομα αλλα εχω καποιες αποριες αν μπορειτε να βοηθησετε.

 

1)Δεχεται 2GB kai 4GB memory stick?

 

2)Εχετε βρει πουθενα καποια θηκη για το συγκεκριμενο κινητο?Εχω ψαξει παντου και μου λενε οτι δεν υπαρχει καποια προστατευτικη θηκη.

 

3)Σε ποιο μερος μπορω να κανω αναβαθμιση για να ξεφορτωθω το μενου του vodafone LIVE!?? (Θεσσαλονικη κατα προτιμηση)

 

 

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

Μολις εχτες αγορασα απο vodafone το w900i και εγω και δεν το εχω πολυδοκιμασει ακομα αλλα εχω καποιες αποριες αν μπορειτε να βοηθησετε.

 

1)Δεχεται 2GB kai 4GB memory stick?

 

2)Εχετε βρει πουθενα καποια θηκη για το συγκεκριμενο κινητο?Εχω ψαξει παντου και μου λενε οτι δεν υπαρχει καποια προστατευτικη θηκη.

 

3)Σε ποιο μερος μπορω να κανω αναβαθμιση για να ξεφορτωθω το μενου του vodafone LIVE!?? (Θεσσαλονικη κατα προτιμηση)

 

 

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

 

1) 2GB ms duo pro

2)Δεν υπαρχει εδω ακομα...

3)http://www.davinciteam.com (το ΕΜΕΑ3 firmware ειναι για Ελλαδα)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το ραδιοφωνάκι αποθηκεύει σταθμούς και αν ναι πόσους? Το είδα κάπου και μου φάνηκε πολύ πρόχειρο για να μπει σε κινητό 400+ ευρώ
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για να βγαλω το μενου της vodafone.

 

 

στο davinciteam δεν εχει για w900.μηπως κανει καποιο αλλο?

απο την sonyericson κανει το προγραμμα για κ750?

Γυναικες πολλες,παρα πολλες μα ποτε δεν ειναι αρκετες!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το αρχειο που λεω θα το βρεις εδω: http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10242&fid=21839&esi=true και την σελιδα davinci εδω: http://www.davinciteam.com/

 

 

 

to download apo tin sonyericson tha svisei to menou tis vodafone???an nai yparxei kapoios kindinos???

Γυναικες πολλες,παρα πολλες μα ποτε δεν ειναι αρκετες!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το ραδιοφωνάκι αποθηκεύει σταθμούς και αν ναι πόσους? Το είδα κάπου και μου φάνηκε πολύ πρόχειρο για να μπει σε κινητό 400+ ευρώ

Αποθηκεύει 20 σταθμούς.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Αποθηκεύει 20 σταθμούς.

 

Πώς??

Όσο και να το έχω ψάξει δεν βρίσκω τρόπο να αποθηκεύω σταθμούς:worry:

 

Επιπλέον, ξέρει κανείς αν το κινητό έχει BT v2.0 και USB 2.0??

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω παιδια επειδη εδω στη Λαρισα δεν υπαρχει μαγαζι που να ξεφορτωνει το vodafone menu αναγκάστηκα να το αλλαξω με ενα αλλο μη vodafονε apo ton Germano (βεβαια φορτωθηκα και 20 Ευρωπουλακια καπελο) αλλα χαλαλι του

εγω παρατηρησα τα εξης

1.- το μενου του ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ !!!!!!!!!!

2.- μου φανηκε αρκετα πιο γρηγορο !!!!!! τοσο στο μενου όσο και στις φωτο

3.- τα χρωματα επιτελους εχουν την οξυτητα που πρεπει και την φωτεινοτητα που πρεπει (το vodafone εκτος απο το ξεθωριασμενα εικονιδια , μαλλον επηρεαζε και ολα τα αλλα χρωματα (σε ξεθωριασμα)

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ

αυτη η vodafone εκτως απο υποκλοπες ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΠΟΥ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΒΑΖΕΙ

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το πήρα κι εγώ, το κινητό άψογο. Έχω μια ερώτηση όμως, όταν βλέπεις κάποιο βίντεο, στην κατω δεξια γωνία της οθόνης γράφει με μεγάλα γράμματα Διακοπη το οποίο είναι ενοχλητικό.Ιδιαίτερα όταν έχεις περάσει μια ταινία με υπότιτλους και μπερδευονται τα γράμματα. Υπάρχει κάνας τρόπος να εξαφανιστεί?

 

Επίσης αν ξέρει κάποιος ας μου πει pls τι ρυθμίσεις πρεπει να κάνω για mms και για gprs στο w900, γιατί γίνεται χαμός. Έχω vodafone.

Link to comment
Share on other sites

1.- παιδια μια απορια στο μη vodafone w900i υπαρχει ενα σημειο στο μενου που λεει για ελεγχο αναβαθμισης , τι ειναι αυτο ? το πατησα και μου ειπε οτι εχω το τελευταιο firm, μαλιστα μου εχει επιλογη για ελεγχο καθε μηνα !!!!!!!!

2.- επίσης υπάρχει τροπος με καποιο θεμα να μπορουμε να αλλαζουμε γραμματοσειρες ??? οπως εικονίδια σε καποια θεματα ?????

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Εricsson W900i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...