Jump to content

Motorola RAZR V3i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λες monsterpack εννοείς το MP? Πρέπει όμως να είναι για την έκδοση του bootloader που έχει το κινητό. Το θέμα είναι που μπορώ να βρω όλο το πακέτο (MP και LP) για την συγκεκριμένη έκδοση του bootloader για να μπορέσω να τα περάσω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

μηπως γνωριζει κανεις που θα βρω αυτο το μοντελο σε λευκο του παγου που κυκλοφορει??

 

Ευχαριστω!

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει κανεις που θα βρω αυτο το μοντελο σε λευκο του παγου που κυκλοφορει??

 

Ευχαριστω!

 

Στο http://www.oteshop.gr στην τιμή των 134,47 €.

Link to comment
Share on other sites

Στο http://www.oteshop.gr στην τιμή των 134,47 €.

 

δεν βρηκα κατι!μπορεις να μου στειλεις το Link σε παρακαλω?

 

Ευχαριστω και παλι!

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Παιδιά υπάρχει ακόμα το V3i;:confused:Γιατί σε όλα τα καταστήματα δεν το έχουν και μερικά έχουν το V3 και το πουλάνε ως V3i.;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει ακόμα το V3i;:confused:Γιατί σε όλα τα καταστήματα δεν το έχουν και μερικά έχουν το V3 και το πουλάνε ως V3i.;)

 

Μου ακούγεται πολύ ηλίθιο, το αποκλείω...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μου ακούγεται πολύ ηλίθιο, το αποκλείω...

Κι όμως είναι αληθινό.Πριν 2-3 μήνες χάλασε το κινητό της αδερφής μου και έψαχνε κάποιο φθηνό που να έχει bt.Στη βιτρίνα από ένα κατάστημα "Γερμανός" είδε ένα V3 σε καρτοκινητό What's Up? και όταν πήγε μέσα για να ζητήσει λεπτομέρειες για τα τεχνικά χαρακτηριστικά της είπαν ότι έχει 2Mpixel κάμερα και ότι παίρνει και κάρτα μνήμης.Φυσικά η αδερφή μου "ψάρωσε",το αγόρασε και μόλις γύρισε σπίτι είδα ότι ήταν το V3 και όχι το V3i.Φυσικά πήγα στο "Γερμανό" και τους το είπα και αντί να κάνουν κάτι μου ζητούσαν συγνώμη.:mad:

 

Υ.Σ:Φυσικά αυτό δεν έχει γίνει μόνο σε αυτό το μοντέλο και αυτή την εταιρεία.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως είναι αληθινό.Πριν 2-3 μήνες χάλασε το κινητό της αδερφής μου και έψαχνε κάποιο φθηνό που να έχει bt.Στη βιτρίνα από ένα κατάστημα "Γερμανός" είδε ένα V3 σε καρτοκινητό What's Up? και όταν πήγε μέσα για να ζητήσει λεπτομέρειες για τα τεχνικά χαρακτηριστικά της είπαν ότι έχει 2Mpixel κάμερα και ότι παίρνει και κάρτα μνήμης.Φυσικά η αδερφή μου "ψάρωσε",το αγόρασε και μόλις γύρισε σπίτι είδα ότι ήταν το V3 και όχι το V3i.Φυσικά πήγα στο "Γερμανό" και τους το είπα και αντί να κάνουν κάτι μου ζητούσαν συγνώμη.:mad:

 

Υ.Σ:Φυσικά αυτό δεν έχει γίνει μόνο σε αυτό το μοντέλο και αυτή την εταιρεία.:mad:

 

Κοιτα, κανενα απο τα 2 δεν ειχε ποτε 2mpxls. Μονο το v3x είχε.

Και αυτο δεν σχετιζεται με το οτι την "ξεγελασαν" και της ειπαν θα παρεις το v3i αλλα τελικα ηταν το v3. Αν ειχε γνωση περι v3, δεν θα ρωτουσε καν.

Τωρα , αν επεσε σε ηλιθιο υπάλληλο και ειχε αγνοια κι εκεινος... Αλλο αυτο.

Αλλα δεν προτειναν v3i και εδωσαν v3... :blink:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ έχω βάλει αυτό:

 

http://modmymoto.com/forums/showthread.php?t=282181

 

Πολύ καλό. Πρόσθεσα το ελληνικό LP, αφαίρεσα και κάτι startup/shutdown ήχους και animations, άλλαξα την εικόνα της εξωτερικής οθόνης και το V3i μου μοιάζει με άλλο κινητό!

 

Α, να μην ξεχάσεις να διαγράψεις όλα τα events από το organizer αλλιώς θα αρχίσουν να χτυπάνε υπενθυμίσεις κάποιες περίεργες ώρες :lol:

 

Πολύ καλό το firmware αν και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα : όταν γράφω ελληνικά στα sms μου ρίχνει τους χαρακτήρες στους 70. Παλιά νομίζω δεν είχα πρόβλημα. Κατά τα άλλα πολύ super mp, με απίστευτη ποιότητα ήχου στις κλήσεις!!!

God is real, unless declared integer.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το firmware αν και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα : όταν γράφω ελληνικά στα sms μου ρίχνει τους χαρακτήρες στους 70. Παλιά νομίζω δεν είχα πρόβλημα. Κατά τα άλλα πολύ super mp, με απίστευτη ποιότητα ήχου στις κλήσεις!!!

Φταίει το unicode.Μπορείς να το απενεργοποιήσεις με seem editing

 

SEEM 0032_0001

offset 3F - bit 4: SMS Unicode (1 on, 0 off)

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Φταίει το unicode.Μπορείς να το απενεργοποιήσεις με seem editing

 

SEEM 0032_0001

offset 3F - bit 4: SMS Unicode (1 on, 0 off)

 

Με ένα γρήγορο "πείραγμα" από τό p2ktools --> other features --> messages --> SMS unicide δεν φαίνεται να διορθώνεται η κατάσταση :(

God is real, unless declared integer.
Link to comment
Share on other sites

Είναι επικίνδυνο να χρησιμοποιείς τα other features του P2KTools γιατί δεν ξέρεις ποια seem edits κάνει.Πρέπει να το κάνεις manual για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.Αν έχεις το τελευταίο P2KTools πήγαινε στη Seem Editor καρτέλα που έχει φόρτωσε το 0032 seem και πήγαινε γραμμή 0x030 στήλη x0F και στα bit operations κάτω αριστερά ξεκλίκαρε το 4ο bit.Και το σώζεις πίσω στο κινητό.
http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά να ρω τήσω κάτι...

θέλω να αγοράσω το motorola v3i γτ θέλω ένα πολύ απλό κινητό - απαραίτητα με καπάκι- κομψό αλλά πα΄νω απ'όλα ΛΙΤΟ γτ πρόσφατα αγόρασα το ipod touch που τα έχει όλα οπότε δε μου χρειάζεται εξειδικευμένο κινητό!!

 

Τε σπα,θέλω το v3i αλλά με ενδιαφέρει η D&G έκδοση του:O

Είναι πουθενά διαθέσιμο το τηλέφωνο στν Ελλάδα ή δν υπάρχει καμια περίπτωση λέτε να το βρω???

Το βρήκα μόνο στο amazon αλλά δν είμαι σίγουρη αν στέλνουν στν Ελλάδα ηλεκτρονικές συσκευές!!!:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρω τήσω κάτι...

θέλω να αγοράσω το motorola v3i γτ θέλω ένα πολύ απλό κινητό - απαραίτητα με καπάκι- κομψό αλλά πα΄νω απ'όλα ΛΙΤΟ γτ πρόσφατα αγόρασα το ipod touch που τα έχει όλα οπότε δε μου χρειάζεται εξειδικευμένο κινητό!!

 

Τε σπα,θέλω το v3i αλλά με ενδιαφέρει η D&G έκδοση του:O

Είναι πουθενά διαθέσιμο το τηλέφωνο στν Ελλάδα ή δν υπάρχει καμια περίπτωση λέτε να το βρω???

Το βρήκα μόνο στο amazon αλλά δν είμαι σίγουρη αν στέλνουν στν Ελλάδα ηλεκτρονικές συσκευές!!!:(

 

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για την επιλογή του iPod Touch! Έκανες πολύ καλή αγορά!

 

Στο θέμα μας. Μπορείς να αγοράσεις οποιοδήποτε V3i (ακόμα και μεταχειρισμένο) και με μόλις 35 ευρώ να το μεταμορφώσεις σε D&G:

http://www.9volto.gr/menu/index.php?target=products&product_id=2293

Αν θέλεις εκτός από την πρόσοψη του D&G, υπάρχει διαθέσιμο και το firmware (έχει διαφορετικό menu) το οποίο αλλάζει πανεύκολα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας

 

προσφατα ενα motorola v3i που εχω μου εμφανισε το ακολουθο μηνυμα στην οθόνη και εκτοτε δεν ανοιγει η συσκευη πλεον παρα μονο εμφανιζει αυτο :

 

Boot Loader

0A.52.

SW Version:

R479_G_08.B4.8DR

PH SIG ERR:

OK TO PROGRAM

CONNECT USB DATA CABLE

 

Μηπως γνωριζει καποιος αν κ εφοσον μπορω να σωσω τα δεδομενα του κινητου μου? Θα ηθελα κυριως την λιστα επαφων

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επεσε στα χερια ενα v3i και ενω εχω δοκιμαση sim καρτες απο ολα τα δικτυα μου εμφανιζει μηνυμα "no service". Καμμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σε όλους. Εδώ και 3 χρόνια έιχα συσκευή RAZR v3i Motorola απο την οποια έμεινα πολύ ικανοποιημένος. Δυστηχώς την έχασα και αναζήτησα πάλι συσκευή v3i. Βρήκα σε κατάστημα μεταχειρισμένων κινητών στην Αθήνα καινούργια συσκευή την οποία και αγόρασα χθές. Απο ότι κατάλαβα η συσκευή ήταν προορισμένη για χρήση στη Γερμανία. Ενώ όλα δείχνουν να λειτουργούν κανονικά όταν κάνω μετάβαση στο τηλεφωνικό κατάλογο για να προσθέσω τηλεφωνικούς αριθμούς μου ζητάει code. Τι είναι πάλι αυτό? Πως να βρώ τον code?

P.S. Δοκίμασα τον Pin1 και το Pin2 αλλά τίποτα. Η sim καρτα είναι vodafone και λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία.Υπάρχει πουθενά αυθεντική μπαταρία για αυτό το κινητό?

Έχω πάει plaisio,germano,oteshop και δεν έχω βρεί.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

@dani75

 

Δοκίμασε τα εξής:

1234

0000

000000

 

Κάποιο από αυτά θα πρέπει να λειτουργήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

εχει βαλει κανεις μεγαλη μπαταρια;

 

αυτη

http://www.batteryupgrade.gr/shopBrowser.php?shopGroupId=72854316&tracker=adwords_gr_Mobile&langId=10&gclid=CNKO2Ovjz6MCFQI03woddDFKvA#/assortmentProductId/57768542/shopGroupId/72854316

θα δουλέψει;

η να προτιμησω μια κλασικη πχ αυτη: http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=800

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...