Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα σας!

 

Από το Πάσχα και μετά που πρωτοείδα αναφορές σας για την έκδοση R1BC002 προσπαθώ να την αποκτήσω κι εγώ...

Ανώφελα όμως! Η ΣΕ επιμένει ότι το κινητό μου με την Ρ1ΑΑ008 έχει την πιο πρόσφατη έκδοση. Αν επαναλάβω τη διαδικασία μένω με την Ρ1ΑΑ008. Το κινητό μου είναι γερμανικό της t-online και έχει αλλαγμένα δύο εικονίδια στο βασικό μενού. Μήπως φταίει αυτό, ή το είχε και κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα;

 

Φιλικά

Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν θυμαμαι καλα αν γινονται ολα αυτα, με ολες τις εκδοσεις του outlook. Με τον MyPhone explorer παντως, μπορεις να συγχρονισεις και αντζενα και ημερολογιο (εργασιες, συμβαντα). Η διαδικασια ειναι η ιδια, οποτε αν αντιπετωπιζεις προβλημα με το outlook, πας στον MyPhone explorer και θα εισαι οκ (αυτον χρησιμοποιω εδω και πολυ καιρο και ειναι ολα οκ).

 

Ευχαριστώ πολύ, να υποθέσω τα εξής: (α) Οτι το Myphone Explorer δεν έχει πρόβλημα με τα ελληνικά και (β) το πρόγραμμα που δίνεται στο CD του τηλεφώνου είναι ανεπαρκές για συγχρονισμό.

Tech evangelist, python apologist, tog enthusiast.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, να υποθέσω τα εξής: (α) Οτι το Myphone Explorer δεν έχει πρόβλημα με τα ελληνικά

Μεχρι στιγμης δεν εχω δει καποιο προβλημα, οποτε εισαι οκ!

 

και (β) το πρόγραμμα που δίνεται στο CD του τηλεφώνου είναι ανεπαρκές για συγχρονισμό.

Μερικες φορες δεν δουλευει καλα. Μπορει να φταιει η εκδοση του Outlook κ.λ.π. Με αυτη την λογικη λεω οτι καλυτερα ειναι να "τελειωνεις" μπαμ μπαμ με αυτο που θελεις να κανεις, με τον MyPhone explorer, παρα να ψαχνεις το τι μπορει να φταιει με το Outlook.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας!

 

Από το Πάσχα και μετά που πρωτοείδα αναφορές σας για την έκδοση R1BC002 προσπαθώ να την αποκτήσω κι εγώ...

Ανώφελα όμως! Η ΣΕ επιμένει ότι το κινητό μου με την Ρ1ΑΑ008 έχει την πιο πρόσφατη έκδοση. Αν επαναλάβω τη διαδικασία μένω με την Ρ1ΑΑ008. Το κινητό μου είναι γερμανικό της t-online και έχει αλλαγμένα δύο εικονίδια στο βασικό μενού. Μήπως φταίει αυτό, ή το είχε και κανένας άλλος αυτό το πρόβλημα;

 

Φιλικά

Λευτέρης

Η t-online ειναι υπευθυνη για το συγκεκριμενο update (αυτη το δινει απο τα δικα της καταστηματα). Δεν ειμαι 100% σιγουρος αν μπορεις να πας σε ενα service center εδω στην Ελλαδα και να ζητησεις (αν ειναι ευκολο να εχεις καποια αποδειξη αγορας του συγκεκριμενου κινητου), της αναβαθμιση του firmware (χρεωση θα υπαρχει κατα 90% στην συγκεκριμενη διαδικασια).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , σκευτομαι να παρω ενα κ750ι ή ενα w800i , μπορει κανεις να μου πει αν εχουν αναφερθει προβληματα σημαντικα ? που δεν διορθωνονται δηλαδη με firmware update. βασικα θελω να το ανταλαξω με το κινητο που εχω αυτη τη στιγμη το οπιο δεν εχει καθολου προβληματα και θελω να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα κανω κακη επιλογη. εχουν περασει πολλα SE απο τα χερια μου και δεν ειχαν προβληματα αλλα θελω να ειμαι σιγουρος . ευχαριστω.

Αναλογα με το τι κανεις με το κινητο.

Π.χ., αν ρωτησεις εμενα προσωπικα, θα σου πω οτι το κινητο μου (οποιο και αν ειναι αυτο), δουλευει καλα 1-2 φορες τον μηνα (αυτο που προσεχω στην τελικη ειναι να δεχομαι τις κλησεις, ολα τα αλλα διορθωνονται). Αυτο συμβαινει απο την στιγμη που κανεις εγκατασταση "οτι βρεθει μπροστα σου" (για να το πω απλα), απο προγραμματα και εφαρμογες. Ενα κινητο που "δεχεται" εφαρμογες τριτων κ.λ.π. κατασκευαστων (περιπου smartphone), το κανει το ενα και το αυτο με ενα Pc, κατι που σημαινει, πως μια εφαρμογη που μπορει να βαλεις στο κινητο, μπορει να προκαλεσει προβληματα στο λειτουργικο.

 

Οποιο κινητο να παρεις και απο τα 2, σαν κινητο, δεν υπαρχει περιπτωση να σου προκαλεσει προβληματα απο την στιγμη που το χρησιμοποιεις σαν κινητο μονο. Αν "παιζεις" μαζι του, τοτε υπαρχει το ενδεχομενο να βρεις μπροστα σου καποια "εμποδια" ;)

 

Life = learning σε αυτα τα πραγματα, οποτε αν σου αρεσει σαν κινητο (καποιο απο τα 2), απλα, πας και το αγοραζεις ;)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα με το τι κανεις με το κινητο.

Π.χ., αν ρωτησεις εμενα προσωπικα, θα σου πω οτι το κινητο μου (οποιο και αν ειναι αυτο), δουλευει καλα 1-2 φορες τον μηνα (αυτο που προσεχω στην τελικη ειναι να δεχομαι τις κλησεις, ολα τα αλλα διορθωνονται). Αυτο συμβαινει απο την στιγμη που κανεις εγκατασταση "οτι βρεθει μπροστα σου" (για να το πω απλα), απο προγραμματα και εφαρμογες. Ενα κινητο που "δεχεται" εφαρμογες τριτων κ.λ.π. κατασκευαστων (περιπου smartphone), το κανει το ενα και το αυτο με ενα Pc, κατι που σημαινει, πως μια εφαρμογη που μπορει να βαλεις στο κινητο, μπορει να προκαλεσει προβληματα στο λειτουργικο.

 

Οποιο κινητο να παρεις και απο τα 2, σαν κινητο, δεν υπαρχει περιπτωση να σου προκαλεσει προβληματα απο την στιγμη που το χρησιμοποιεις σαν κινητο μονο. Αν "παιζεις" μαζι του, τοτε υπαρχει το ενδεχομενο να βρεις μπροστα σου καποια "εμποδια" ;)

 

Life = learning σε αυτα τα πραγματα, οποτε αν σου αρεσει σαν κινητο (καποιο απο τα 2), απλα, πας και το αγοραζεις ;)

 

ενταξει , εχεις δικιο εν μερει , καλο θα ηταν να μην μας ενδοιαφερουν πολυ αυτα ( τα περη εφαρμογων και τετοια , "πλασματικες" αναγες κατα την γνωμη μου) αλλα εχω βαρεθει το v3 , εξαλλου το θεωρω δυσχρηστο κινητο . απλα ηθελα να ξερω αν υπαρχει καποιο προβλημα "χοντρο" οπως η μπαταρια να κραταει πολυ λιγο , προβλημα με οθονες και τετοια. Δεν θελω να τρεχω στα service συνεχεια . :ninja:

Giv3 mE a b3aT !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ο συγχρονισμός με outlook είναι 100% συγχρονισμός. Δηλαδή εκτός απο τα contacts, μεταφέρονται τα tasks, οι σημειώσεις καθώς και τα events?

 

Επίσης, με τα ελληνικά των παραπάνω υπάρχει πρόβλημα;

Ο συγχρονισμός με το Outlook δουλεύει μια χαρά. Μεταφέρονται τα πάντα και δεν υπάρχει πρόβλημα με τα Ελληνικά. Τουλάχιστον με τα Outlook XP και 2003 που έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει , εχεις δικιο εν μερει , καλο θα ηταν να μην μας ενδοιαφερουν πολυ αυτα ( τα περη εφαρμογων και τετοια , "πλασματικες" αναγες κατα την γνωμη μου) αλλα εχω βαρεθει το v3 , εξαλλου το θεωρω δυσχρηστο κινητο . απλα ηθελα να ξερω αν υπαρχει καποιο προβλημα "χοντρο" οπως η μπαταρια να κραταει πολυ λιγο , προβλημα με οθονες και τετοια. Δεν θελω να τρεχω στα service συνεχεια . :ninja:

 

Έχουν ένα χοντρό πρόβλημα τα κινητά που αναφέρεις. Το joystick θα αρχίσει να σου κολάει μετα από κανα 8μηνο. Το λέω εκ πείρας απο δύο SE κινητά που έχω. Και δεν παίζω παιχνίδια για να χρησιμοποιώ πολύ το joystick.

Link to comment
Share on other sites

Η t-online ειναι υπευθυνη για το συγκεκριμενο update (αυτη το δινει απο τα δικα της καταστηματα). Δεν ειμαι 100% σιγουρος αν μπορεις να πας σε ενα service center εδω στην Ελλαδα και να ζητησεις (αν ειναι ευκολο να εχεις καποια αποδειξη αγορας του συγκεκριμενου κινητου), της αναβαθμιση του firmware (χρεωση θα υπαρχει κατα 90% στην συγκεκριμενη διαδικασια).

 

Καλά όλα αυτά.... Δεν θα έπρεπε όμως να μπορώ να κάνω μόνος μου update από τον υπολογιστή μου;

Επιπλέον το Πάσχα που ήμουν Ελλάδα πήγα με το κινητό στη ΣΕ στη Θησέως (Καλλιθέα), και η υπάλληλος μου είπε πως το κινητό έχει την τελευταία έκδοση λογισμικού.

Σημειωτέον το κινητό δεν είναι "κλειδωμένο", δουλεύει με κάρτα που δεν είναι της t-online μια χαρά, και εκτός από τα δύο πρώτα εικονίδια του μενού του, δεν υπάρχει καμία άλλη διαφορά από ένα original.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ένα χοντρό πρόβλημα τα κινητά που αναφέρεις. Το joystick θα αρχίσει να σου κολάει μετα από κανα 8μηνο. Το λέω εκ πείρας απο δύο SE κινητά που έχω. Και δεν παίζω παιχνίδια για να χρησιμοποιώ πολύ το joystick.

 

thanx, εχεις δοκιμασει να το πας στο service ?

Giv3 mE a b3aT !
Link to comment
Share on other sites

thanx, εχεις δοκιμασει να το πας στο service ?

 

Κάποια μέρα θα το πάω. Δεν το έχω πάει ακόμα γιατί μου είπαν από το service οτι

θα κάνουν 1 βδομάδα μέχρι να το πάρω πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά.... Δεν θα έπρεπε όμως να μπορώ να κάνω μόνος μου update από τον υπολογιστή μου;

Επιπλέον το Πάσχα που ήμουν Ελλάδα πήγα με το κινητό στη ΣΕ στη Θησέως (Καλλιθέα), και η υπάλληλος μου είπε πως το κινητό έχει την τελευταία έκδοση λογισμικού.

Σημειωτέον το κινητό δεν είναι "κλειδωμένο", δουλεύει με κάρτα που δεν είναι της t-online μια χαρά, και εκτός από τα δύο πρώτα εικονίδια του μενού του, δεν υπάρχει καμία άλλη διαφορά από ένα original.

Ρώτησε καλύτερα στο SC τι ακριβώς πρέπει να κάνεις, αν θέλεις να είναι εξασφαλισμένη η διαδικασία αναβάθμισης.

Αλλιώς, δες εδώ:

http://www.pappfer.hu/firmware/w800.html (W800 R1BC002 EMEA4 FS -CID3-)

και εδώ:

http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=261461

(με δική σου πρωτοβουλία τα παραπάνω).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

ενταξει , εχεις δικιο εν μερει , καλο θα ηταν να μην μας ενδοιαφερουν πολυ αυτα ( τα περη εφαρμογων και τετοια , "πλασματικες" αναγες κατα την γνωμη μου) αλλα εχω βαρεθει το v3 , εξαλλου το θεωρω δυσχρηστο κινητο . απλα ηθελα να ξερω αν υπαρχει καποιο προβλημα "χοντρο" οπως η μπαταρια να κραταει πολυ λιγο , προβλημα με οθονες και τετοια. Δεν θελω να τρεχω στα service συνεχεια . :ninja:

Αναφέρει πιο πάνω ο gre για το joystick, ότι δεν δουλεύει καλά. Αυτό μπορεί να συμβεί και σε εσένα, μπορεί όμως και όχι (εμένα δεν μου έχει συμβεί). Το ίδιο υπάρχει σαν πιθανότητα και σε Ρ800/900 με το jd, όπου και εκεί μπορεί να υπάρχουν προβλήματα, όμως πάλι (προσωπικά), δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Σχετικά με την μπαταρία, με νορμάλ χρήση (σχετικό αυτό), 3-4 ημέρες κρατάει το κινητό (κλήσεις και μηνύματα, ίσως και λίγη μουσική), χωρίς να το κλείνω το βράδυ - μετά τους 2-3 πρώτους μήνες, κρατάει περισσότερο η μπαταρία - ακόμα και όταν πάει στο 5% η μπαταρία, μου έχει κρατήσει 1 ώρα και παίζοντας παιχνίδια, γιατί προσπαθούσα να την "τελειώσω" την μπαταρία). Σαν κινητό είναι στιβαρό (κατασκεύη). Τα πλήκτρα δουλεύουν καλά. Ο ήχος είναι καλός (mp3). Για την οθόνη δεν έχω να πω κάτι, αρκεί να την δεις απο κοντά. Πολύ καθαρή απεικόνηση σε ότι βλέπεις.

 

Τώρα, αν κάτι από αυτά δεν ισχύουν για κάποιους, είναι προβληματική η συσκευή που έχουν, γιατί σίγουρα υπάρχουν κάτοχοι του κινητού που δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα.

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις, είναι να το δεις απο κοντά, να το τσεκάρεις ο ίδιος και να δεις αν σου κάνει.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

καποιος ειπε οτι αν το πας σε βενζιναδικο κ το φυσιξεις με λιγο αερα ισως φτιαξει,δεν χανεις τπτ να δοκιμασεις πριν πας σε πιο εξιδικευμενς λυσεις!

και ομως δν λυθηκε το προβλημα.........

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά

 

Μόλις χθες παρατήρησα πως η αντιγραφή αρχείων στην μεμορι-καρντ μου γινέται πολύ πιο αργά απο την 64αρα του αδερφου μου στο κ750. (για ενα αρχείο 3,5 ΜΒ περίπου 2 λεπτά)

 

Ισχύει ή κάτι δεν πάει καλά?

Link to comment
Share on other sites

paidia bgike kainourgio firmware?

R1CA021

gia kante ena search

Δεν υπαρχει ακομα στον server. Αναμονη.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ακομα στον server. Αναμονη.

einai mono gai k750i?giati logika tha einai kai gia emas.tha anameinoume mporoume na kanoume tpt allo?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Το HBH-DS970 επιτέλους σε διαθεσημότητα(ελπίζω, καθώς έφυγε η επιγραφή "Σύντομα κοντά σας") κινητά που υποστιρίζει:

Z710i

W850i

W950i

W710i

P990i

V630i

K800i

K610i

M600i

 

Ας ελπίσουμε και το w800 :) :) :) Λογικά νομίζω πως θα κάνει

 

Λειτουργία πολλαπλών σημείων - μπορεί να συνδεθεί την ίδια στιγμή σε δύο ασύρματες συσκευές, επιτρέποντας πρόσβαση σε μουσικά αρχεία στον υπολογιστή σας, στο PDA ή σε άλλες συσκευές που διαθέτουν Bluetooth™(από το επίσημο σάιτ)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάω το τηλέφωνο μου για service και θα ήθελα να μου πείτε πως θα ξαναπεράσω τον τηλεφωνικό κατάλογο στο κινητό χωρίς να ξαναγράψω τις επαφές μία μία, όταν μου το επιστρέψουν.

Έχω περάσει τον τηλεφωνικό κατάλογο στο myphone explorer αλλά δεν είδα κάποια επιλογή ώστε να μπορείς να τις περάσεις στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάω το τηλέφωνο μου για service και θα ήθελα να μου πείτε πως θα ξαναπεράσω τον τηλεφωνικό κατάλογο στο κινητό χωρίς να ξαναγράψω τις επαφές μία μία, όταν μου το επιστρέψουν.

Έχω περάσει τον τηλεφωνικό κατάλογο στο myphone explorer αλλά δεν είδα κάποια επιλογή ώστε να μπορείς να τις περάσεις στο τηλέφωνο.

 

Extras ---> Create Backup ---> διαλέγεις τι θέλεις να κρατήσεις

 

Όταν πάρεις το τηλέφωνο με το καλό: Extras ---> Restore Backup

 

;)

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Extras ---> Create Backup ---> διαλέγεις τι θέλεις να κρατήσεις

 

Όταν πάρεις το τηλέφωνο με το καλό: Extras ---> Restore Backup

 

;)

 

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω.

Όσο για το πότε θα το πάρω με προβληματίζει ότι μου είπαν πως θα το στείλουν στην SE για αλλαγή joystick, γι' αυτό και δεν το έχω πάει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάω το τηλέφωνο μου για service και θα ήθελα να μου πείτε πως θα ξαναπεράσω τον τηλεφωνικό κατάλογο στο κινητό χωρίς να ξαναγράψω τις επαφές μία μία, όταν μου το επιστρέψουν.

Έχω περάσει τον τηλεφωνικό κατάλογο στο myphone explorer αλλά δεν είδα κάποια επιλογή ώστε να μπορείς να τις περάσεις στο τηλέφωνο.

Υπάρχουν 1000 και 1 τρόποι για να το κάνεις αυτό. Εγώ προτιμώ τον συγχρονισμό με το Outlook. Αλλά και με το myphone explorer γίνεται εύκολα αυτό. Αρκεί φυσικά να έχεις αποθηκεύσει τον τηλεφωνικό κατάλογο κάπου στον υπολογιστή σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις CosmOTE ένα sms στο 1651 που να γράφει MMS E είναι αρκετό.

 

Αν τα έχεις ήδη ενεργοποιημένα στην κάρτα sim αλλά δεν έχεις τις ρυθμίσεις στο κινητό τότε στη σελίδα της SE υπάρχει settings configurator: http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps3&zone=ps

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...