Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

 Λεφτά υπάρχουν 😁

Περιμένουμε εντυπώσεις από τους νέους κατόχους...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εκανα προπαραγγελια στον κοτσοβολο και αυτοι με ενημερωσαν οτι η παραγγελια μου την τριτη 15 του μηνα προκειται να παραδοθει στην συνεργαζομενη εταιρια courier.Δηλαδη θα παραλαβω 17-18 το πολυ???Πιστευα οτι απο τις 25 και μετα θα ειναι διαθεσιμο.Ξερετε κατι???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Gsmarena....ψιλοβομβιτσα d1a5b0d9d13238f7d377b2e5aafc5b84.jpg

Sent from Poco F3 8/256


Ωχχχ συνήθως έχει χαμηλές τιμές η Samsung πως κι έτσι...
Εφόσον είναι μέσα στα όρια κανένα πρόβλημα. Τουλάχιστον ας ελπίσουμε ότι αυτή η αύξηση θα είναι προς όφελος του σήματος και της κατανάλωσης μπαταρίας σε δίκτυα κινητής, κάτι που η samsung χωλαίνει διαχρονικά.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν η αγορα γινει απο ευρωπαικο ΑΜΑΖΟΝ η προσφορα για τα galaxy buts pro εδω στην ελλαδα θα ισχυει παιδιά???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, bromonano2 said:

Εφόσον είναι μέσα στα όρια κανένα πρόβλημα. Τουλάχιστον ας ελπίσουμε ότι αυτή η αύξηση θα είναι προς όφελος του σήματος και της κατανάλωσης μπαταρίας σε δίκτυα κινητής, κάτι που η samsung χωλαίνει διαχρονικά.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Η αλήθεια είναι πως το sar είναι λίγο παρελκυστικό. κανείς δεν ξέρει πόσο ανεβαίνουν οι τιμές σε περιοχές που η δικτυακή κάλυψη δεν είναι η βέλτιστη

On 12/2/2022 at 10:07 ΠΜ, nikosdoc said:

Η αληθεια ειναι οτι και εγω δεν θα τα εδινα τα 107... Αλλα με το -100 θα ηταν αμαρτια να αφηνα χαμενη την ευκαιρια...

Οσο σκεφτομαι οτι για το απλο S9 ειχα δωσει 890€ πριν 4 χρονια και μου ειχαν φανει πολλά και "...δεν ξαναδινω τοσα για τηλεφωνο..."

 

Ακριβώς αυτό. Τουλάχιστον η samsung κάτι δίνει. Στην Apple τόσα χρόνια δεν έχω πάρει ούτε την ευχή τους. Υπόψη οτι προπαρήγγειλα στο s22 ultra εντός μίας ώρας από την παρουσίασή του. Το κουπόνι σε εμένα ήρθε δύο ώρες μετά και ενώ είχε εγκριθεί ήδη η παραγγελία. Πήγα να το εξαργυρώσω και δεν το δεχόταν. Έστειλα Σάββατο βράδυ email στην υποστήριξη και Κυριακή πρωί μου ήρθε απάντηση να τους στείλω κωδικούς από προϊόντα που θέλω (100 ευρώ και άνω) συν τον κωδικό του κουπονιού για να μου το περάσουν. Δείχνει μία συνέπεια αν μη τι άλλο.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Αν η αγορα γινει απο ευρωπαικο ΑΜΑΖΟΝ η προσφορα για τα galaxy buts pro εδω στην ελλαδα θα ισχυει παιδιά???
Επειδη το ειχα ψαξει αλλη χρονια με επικοινωνια με amazon και email στην Samsung Ιταλιας.. οχι δεν ισχυει....

Πρεπει να εισαι κατοικος της χωρας που εγινε η Αγορα....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εκανα προπαραγγελια στον κοτσοβολο και αυτοι με ενημερωσαν οτι η παραγγελια μου την τριτη 15 του μηνα προκειται να παραδοθει στην συνεργαζομενη εταιρια courier.Δηλαδη θα παραλαβω 17-18 το πολυ???Πιστευα οτι απο τις 25 και μετα θα ειναι διαθεσιμο.Ξερετε κατι???
Και κάποιος άλλος έγραψε ότι από κωτσο, το S21 το παρελαβε μερικές μέρες νωρίτερα απ' ότι η επίσημη κυκλοφορία.
Παίζει να παραλάβεις την ημερομηνία που γράφει.
Link to comment
Share on other sites

Και κάποιος άλλος έγραψε ότι από κωτσο, το S21 το παρελαβε μερικές μέρες νωρίτερα απ' ότι η επίσημη κυκλοφορία.
Παίζει να παραλάβεις την ημερομηνία που γράφει.
Και εγώ πέρσι είχα παραλάβει 5 μέρες νωρίτερα από την επίσημη κυκλοφορία το s21 ultra, οπότε πολύ πιθανό αυτό που λέει.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ αναφέρεται ότι το iphone 13 pro max είναι 35% γρηγορότερο από το S22 Ultra.Περίεργο! Τόσο μεγάλη διαφορά με μοντελο του 2021!








Και εγώ πέρσι είχα παραλάβει 5 μέρες νωρίτερα από την επίσημη κυκλοφορία το s21 ultra, οπότε πολύ πιθανό αυτό που λέει.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εσύ από Κωτσο? Ή άλλο κατάστημα?
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, pank said:

Εδώ αναφέρεται ότι το iphone 13 pro max είναι 35% γρηγορότερο από το S22 Ultra.Περίεργο! Τόσο μεγάλη διαφορά με μοντελο του 2021!

Η Apple δεν παίζεται πλέον σε επεξεργαστική ισχύ. Οι cpu της είναι κτήνη. Το θέμα είναι αν είναι overkill τόση δύναμη σε ένα κινητό τηλέφωνο, εκτός αν όλη μέρα κάνεις video editing από το κινητό




 

Και εσύ από Κωτσο? Ή άλλο κατάστημα?

 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Εδώ αναφέρεται ότι το iphone 13 pro max είναι 35% γρηγορότερο από το S22 Ultra.Περίεργο! Τόσο μεγάλη διαφορά με μοντελο του 2021!









Και εσύ από Κωτσο? Ή άλλο κατάστημα?
Ναι από Κωτσόβολο, Σάββατο 23/1 το στείλανε Δευτέρα 25/1 το είχα παραλάβει. Παρασκευή 29/1 η επίσημη κυκλοφορία.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, pank said:

Εδώ αναφέρεται ότι το iphone 13 pro max είναι 35% γρηγορότερο από το S22 Ultra.Περίεργο! Τόσο μεγάλη διαφορά με μοντελο του 2021!

Στα benchmarks!

Αυτά που κορόιδευαν οι appleακιδες πριν χρόνια που ήταν πίσω στα benchmarks και έλεγαν ότι δεν παίζουν ρόλο , τώρα τα ευαγγελίζονται. Η πραγματικότητα λέει άλλα. Όταν τα βάζεις δίπλα δίπλα δεν μπορείς να δεις αυτό το 35% Σε περιπτώσεις μάλιστα είναι και πιο αργό το iphone13 απο το S22.  οπώτε ... ας είναι και 200% πιο γρήγορο στα νουμεράκια των benchmarks . 

 

Εγώ ΕΔΩ βλέπω ότι το S22 ultra είναι πιο γρήγορο απο το iphone στην πραγματική χρήση 

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με πήραν από Samsung eshop και μου είπαν ότι για τα 512 θα υπάρχει τεράστια έλλειψη σε πολλά χρώματα εκτός του μαύρου. Παραδόσεις μετά τα μέσα ίσως και μετά τα τέλη Μαρτίου. Προσωπικά, άλλαξα το βουργουνδίας σε μαύρο. Αν γουστάρω βάζω μια θήκη του χρώματος αυτού στην τελική. Δε θα μπω στο παιχνίδι των αναμονών. Ο κουμπάρος μου περίμενε 3 μήνες για το Iphone 13 pro max

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, costsa41 said:

Κάθε χρόνο τα ίδια. Αυτό που είπα πριν. Και πέρυσι έτσι με το 21 έγινε και μάλιστα μετά ούτε μαύρο υπήρχε. Είναι μονόδρομος το μαύρο και 512. Κι εγώ ήθελα ένα άλλο χρώμα αλλά το κατάλαβα και το παράγγειλα σε μαύρο από την αρχή.

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πλέον με τις θήκες και τις full body οθόνες δεν είναι καταλυτικός παράγων για εμένα το χρώμα. και το iphone 7 plus που το έχω στο jet black, ελάχιστες φορές το έχω χαρεί. Μου ανέφεραν ότι σε κάποιες αγορές (μεταξύ άλλων η Ελλάδα) έστειλαν πολύ λίγα κομμάτια από τα χρώματα τα υπόλοιπα. Τώρα αν ισχύει δεν ξέρω...εγώ δεν αντέχω να περιμένω,..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μόλις με την εξηπηρέτηση του eshop της Samsung και μου είπαν ότι δεν υπάρχει θέμα ελλείψεων και πως ότι οι παραδόσεις θα ξεκινήσουν στις 25/2.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Cris4524 said:

Μίλησα μόλις με την εξηπηρέτηση του eshop της Samsung και μου είπαν ότι δεν υπάρχει θέμα ελλείψεων και πως ότι οι παραδόσεις θα ξεκινήσουν στις 25/2.

σε εμένα αναφέρθηκαν συγκεκριμένα στο 512gb σε χρώματα βουργουνδίας ή πράσινο. Αν παραλάβεις τέτοιο μοντέλο στις 25/2 τότε κάποιον δουλεύουν. Ψάξτο πάντως γιατί στο eshop από την πρώτη μέρα υπήρχαν ελλείψεις ακόμη και στις θήκες. εξαφανίζονταν με καταιγιστικούς ρυθμούς.

15 minutes ago, costsa41 said:

Εγώ το ήθελα σε άλλο χρώμα για αλλαγή γιατί σχεδόν πάντα βάζω διαφανείς θήκες ακριβώς για να βλέπω το χρώμα του πίσω. Τώρα τι να κάνουμε . Είναι ωραίο και το μαύρο, ειδικά αν μοιάζει με του 21 . Πάντως είναι απαράδεκτοι. Θα έπρεπε να υπήρχαν όλα τα χρώματα.

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

εγώ βάζω και διαφανείς κατά διαστήματα αλλά με εκνευρίζει που όλες κιτρινίζουν μετά από κάποιο χρονικό διάστημα

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dark_Lord said:

σε εμένα αναφέρθηκαν συγκεκριμένα στο 512gb σε χρώματα βουργουνδίας ή πράσινο. Αν παραλάβεις τέτοιο μοντέλο στις 25/2 τότε κάποιον δουλεύουν. Ψάξτο πάντως γιατί στο eshop από την πρώτη μέρα υπήρχαν ελλείψεις ακόμη και στις θήκες. εξαφανίζονταν με καταιγιστικούς ρυθμούς.

Εγώ το μαύρο παρήγγειλα 512GB. Αλλά δεν μου ρωτήσαν ούτε αριθμό παραγγελείας ούτε τίποτα. Απλά μόλις ακουσαν S22 Ultra μου λένε περίμενε λίγο να το ελέγξω και μετά από 1 λεπτό μου λέει ότι στο site λέει θα είναι διαθέσιμο στις 25/2 οπότε τότε θα αρχήσουν να γίνονται οι αποστολές.

Link to comment
Share on other sites

Just now, costsa41 said:

Πλέον δεν κιτρινίζουν και δε μιλάω για ακριβές θήκες. Αυτή που χρησιμοποιεί η κόρη μου ακόμα είναι μια χαρά και τη είχε αγοράσει μαζί με το s10 plus. Πήρα δύο από το Amazon και γράφουν ότι δεν κιτρινίζουν. Έχεις δίκιο κάποτε γινόταν αυτό που λες. Κιτρίνιζαν.
Πιστεύω ότι όποιος πρόλαβε τα λίγα χρώματα ,εκτός μαύρου, θα παραλάβει. Έτσι έγινε και πέρυσι. Το 512 μου ήρθε κανονικά και μετά εξαφανίστηκε από όλα τα μαγαζιά τα γνωστά. Θυμάμαι κάποιοι που ήθελαν να το πάρουν και δεν το έβρισκαν.

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

σας το εύχομαι παιδιά. έγω παρήγγειλα 40 λεπτά μετά το άνοιγμα  των προπαραγγελιών....όσο για τις θήκες, πήρα για το iphone 2 διαφορετικές από spigen και κιτρίνισαν...τι να πω...τώρα πήρα τη μαμα με το stand..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Απ ότι έχω δει από τις φωτογραφίες, στη συσκευή βλέπω ότι σε όλα τα χρώματα η υφή στη πίσω πλευρά είναι ΜΑΤ σωστά;

Η ερώτηση είναι η εξής: συμβαίνει το ίδιο και στο ΛΕΥΚΌ; ή είναι γυαλιστερό;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S22 Ultra
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...