Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Καλησπερα! Λογικα εμεις με τον exynos περιμενουμε τις επομενες μερες του Μαιου καποια ενημερωση ακομα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 hour ago, chios said:
2 ώρες πριν, Dimitris_w said:
Χαχαχαχχα έτσι έτσι επειδή είναι κίνηταρα την κράζουν χαχαχαχ τα αξιόπιστα σαιτ δεν με νοιάζει τι λένε ... Με νοιάζει η πράξη ... Εγώ δεν τα παίρνω οπότε όταν πατάω να γράψει βίντεο θέλω απλά να δουλεύει αν δεν το κάνει άστο κλάμα . Την ημέρα τραβάει ωραίες φωτοσ από εκεί και έπειτα κλάμα . Τα υπόλοιπα είναι να χάμε να λέγαμε όπως είπα ξανά αν είχατε μετοχές θα το δεχτώ αλλά επειδή αγοράσατε μια συσκευή τόσο φανατισμός τι να πω . 
 
Και για να μην λέτε γιατί δεν το πουλάω αφού δεν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος ο λόγος είναι απλός με τόσο ανοιχτό λογισμικό και τρύπιο από παντού δυστυχώς η ευτυχώς βολεύει ώστε να έχω σπασμένες εφαρμογές για ταινίες Spotify και άλλες ! Και όπως είπα την μέρα τραβάει νορμάλ φωτογραφίες και με ζουμ . Αντί να είσαστε αντικειμενική και να βλέπετε ότι απλά δώσατε λεφτά και να θέλετε περισσότερα εσείς δέχεστε ως τέλειο ότι σας πασάρουν 
Βγάλανε φόρτιση όλα εντάξει , βγάλανε θύρα ακουστικών όλα καλά , κατάργησαν μοντέλο γιατί εκρήγνυται όλα καλά , ανεβάζουν τιμές όλα καλά , βάζουν κάρτα μνήμης τέλεια την βγάζουν όλα καλά ανεβάζουν μνήμη ραμ την επόμενη χρονιά κατεβάζουν μνήμη ραμ όλα τέλεια !!! Εσείς αν δεν βλέπετε δούλεμα τότε μάλλον δουλευόμαστε.

Έτσι είναι, όσο υπάρχουν πρόβατα που θα αγοράζουν τις άθλιες συσκευές δεν θα δεις βελτίωση, πήγαινε σε midrange συσκευή να κάνεις την δουλειά σου και να έχεις ένα ολοκληρωμένο τηλέφωνο με θύρα ακουστικών SD και όλα τα ωραία που έχουν κόψει. Δεν θα κρατούσα τέτοια συσκευή ούτε να μου την χάριζαν. (Άποψη μου ότι λέω χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν).

Το να αποκαλείς "προβατα" εμάς τους υπόλοιπους και μετά να λες ότι δεν έχεις πρόθεση να θίξεις κανέναν είναι για γέλια αδερφέ.

Δε μας ενδιαφέρει τι θα έκανες με το κινητό αν σου το χάριζαν. Το thread εδώ είναι για όσους έχουν το κινητό, είτε το αγόρασαν είτε τους το χάρισαν. 

Μπορείς να ανοίξεις ένα thread με τίτλο "αξίζει να αγοράζει κανείς flagship συσκευές σήμερα?" και να αναλύσεις όλη τη συλλογιστική σου.

Πραγματικά αυτό που συμβαίνει στο thread του s22 ultra δεν έχει προηγούμενο. Όντας πολλά χρόνια αγοραστής apple προϊόντων, παρακολουθούσα τα αντίστοιχα threads και κάτι τέτοια σχόλια κοβοντουσαν με το καλημέρα 

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bardull said:

Υπάρχει κάποιος να μας πει σύγκριση σε ταχύτητα 5G σε σχέση με iphone 13 pro max?δεν μπορεί κάποιος θα έχει κάνει τεστ

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αγαπητέ μου είναι η τρίτη φορά που το ρωτάς αυτό και μάλλον δε θα πάρεις απάντηση γιατί μάλλον κανείς  μας δεν έχει και το iphone 13 pro max. Καλύτερα να μπεις στο νήμα του iphone 13 pro max εκεί ίσως σου απαντήσει κάποιος. Βέβαια, μερικοί τα βλέπουν και στο παρόν αλλά μάλλον κάνουν την πάπια.

Link to comment
Share on other sites

Το ρωτάω για εμένα με s21 ultra μου ρίχνουν περίπου 30% και θέλω να δω αν με τον καινούργιο exynos έχει βελτιωθεί η κατάσταση...

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dark_Lord said:

Το να αποκαλείς "προβατα" εμάς τους υπόλοιπους και μετά να λες ότι δεν έχεις πρόθεση να θίξεις κανέναν είναι για γέλια αδερφέ.

Δε μας ενδιαφέρει τι θα έκανες με το κινητό αν σου το χάριζαν. Το thread εδώ είναι για όσους έχουν το κινητό, είτε το αγόρασαν είτε τους το χάρισαν. 

Μπορείς να ανοίξεις ένα thread με τίτλο "αξίζει να αγοράζει κανείς flagship συσκευές σήμερα?" και να αναλύσεις όλη τη συλλογιστική σου.

Πραγματικά αυτό που συμβαίνει στο thread του s22 ultra δεν έχει προηγούμενο. Όντας πολλά χρόνια αγοραστής apple προϊόντων, παρακολουθούσα τα αντίστοιχα threads και κάτι τέτοια σχόλια κοβοντουσανρ το καλημέρα 

Πραγματικά, πρωτοφανές. Λες και έχει πέσει σύρμα από κάποιους και μπαίνουν ομαδικά και ρίχνουν "βολές" κατά ριπάς. 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, πρωτοφανές. Λες και έχει πέσει σύρμα από κάποιους και μπαίνουν ομαδικά και ρίχνουν "βολές" κατά ριπάς. 
Γιατί τώρα το κατάλαβες ότι ακριβώς αυτό συμβαίνει; Εγώ βέβαια δεν υπάρχει κάποιος moderator που έχει το τηλέφωνο για να στέλνει αδιαβαστους κάτι τέτοιους τύπους....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, bardull said:

Το ρωτάω για εμένα με s21 ultra μου ρίχνουν περίπου 30% και θέλω να δω αν με τον καινούργιο exynos έχει βελτιωθεί η κατάσταση...

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στο διαδίκτυο σε μετρήσεις της ookla θα δεις ότι το s22 ultra ειναι το πιο γρήγορο 5g τηλέφωνο για το πρώτο τρίμηνο του 22, πάνω από το 13 pro max. Το x65 modem του snap θεωρητικά είναι ιδίων προδιαγραφών (10 gigabit) με του exynos 2200. Τώρα αν στην πράξη έχουν διαφορες δεν το ξέρω. 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, costsa41 said:

Γιατί τώρα το κατάλαβες ότι ακριβώς αυτό συμβαίνει; Εγώ βέβαια δεν υπάρχει κάποιος moderator που έχει το τηλέφωνο για να στέλνει αδιαβαστους κάτι τέτοιους τύπους....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι, αλλά τώρα το έγραψα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chios said:
2 ώρες πριν, Dimitris_w said:
Χαχαχαχχα έτσι έτσι επειδή είναι κίνηταρα την κράζουν χαχαχαχ τα αξιόπιστα σαιτ δεν με νοιάζει τι λένε ... Με νοιάζει η πράξη ... Εγώ δεν τα παίρνω οπότε όταν πατάω να γράψει βίντεο θέλω απλά να δουλεύει αν δεν το κάνει άστο κλάμα . Την ημέρα τραβάει ωραίες φωτοσ από εκεί και έπειτα κλάμα . Τα υπόλοιπα είναι να χάμε να λέγαμε όπως είπα ξανά αν είχατε μετοχές θα το δεχτώ αλλά επειδή αγοράσατε μια συσκευή τόσο φανατισμός τι να πω . 
 
Και για να μην λέτε γιατί δεν το πουλάω αφού δεν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος ο λόγος είναι απλός με τόσο ανοιχτό λογισμικό και τρύπιο από παντού δυστυχώς η ευτυχώς βολεύει ώστε να έχω σπασμένες εφαρμογές για ταινίες Spotify και άλλες ! Και όπως είπα την μέρα τραβάει νορμάλ φωτογραφίες και με ζουμ . Αντί να είσαστε αντικειμενική και να βλέπετε ότι απλά δώσατε λεφτά και να θέλετε περισσότερα εσείς δέχεστε ως τέλειο ότι σας πασάρουν 
Βγάλανε φόρτιση όλα εντάξει , βγάλανε θύρα ακουστικών όλα καλά , κατάργησαν μοντέλο γιατί εκρήγνυται όλα καλά , ανεβάζουν τιμές όλα καλά , βάζουν κάρτα μνήμης τέλεια την βγάζουν όλα καλά ανεβάζουν μνήμη ραμ την επόμενη χρονιά κατεβάζουν μνήμη ραμ όλα τέλεια !!! Εσείς αν δεν βλέπετε δούλεμα τότε μάλλον δουλευόμαστε.

Έτσι είναι, όσο υπάρχουν πρόβατα που θα αγοράζουν τις άθλιες συσκευές δεν θα δεις βελτίωση, πήγαινε σε midrange συσκευή να κάνεις την δουλειά σου και να έχεις ένα ολοκληρωμένο τηλέφωνο με θύρα ακουστικών SD και όλα τα ωραία που έχουν κόψει. Δεν θα κρατούσα τέτοια συσκευή ούτε να μου την χάριζαν. (Άποψη μου ότι λέω χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν).

Έχει μια midrange συσκευή τέτοια κάμερα, οθόνη, ταχύτητα κλπ? Αν ναι τότε θα πάρω κι εγώ. 

Επειδή όμως πρέπει να επιλέξω (κακώς βέβαια) μεταξύ sd, θύρα ακουστικών από την μία, οθοναρα, καμεραρα κλπ από την άλλη, τότε σίγουρα δεν υπάρχει σύγκριση. 

Ευτυχώς όμως υπάρχουν επιλογές για όλους οπότε ο καθένας μπορεί να βρει αυτό που του ταιριάζει περισσότερο (χωρίς να σημαίνει ότι η επιλογή του άλλου είναι λάθος). 

Οπότε τα σχόλια περί προβάτων είναι κάπως και αυτοί που τα πετάνε έτσι απλά μάλλον κάνουν κάποιο λάθος..... 

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, costsa41 said:

Γιατί τώρα το κατάλαβες ότι ακριβώς αυτό συμβαίνει; Εγώ βέβαια δεν υπάρχει κάποιος moderator που έχει το τηλέφωνο για να στέλνει αδιαβαστους κάτι τέτοιους τύπους....

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν μπορεί να γίνουν  κάποιοι διαχειριστες;

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, LELELO said:

Εδώ και μέρες το νήμα έχει διαλυθεί..

Μόνο εδώ αυτά....όταν το apple watch έχει 18 ώρες αυτονομία ενώ η huawei βγάζει αξιοπρεπεστατα ρολόγια με 14 μέρες αυτονομία, αν πας να το αναφέρεις σου λένε "άλλες δυνατότητες το apple watch ομως". Εδώ έχουμε ένα κινητό με αξιοπρεπεστατη μπαταρία και άπειρα features και το βγαζουν άχρηστο επειδή υπάρχουν μετρημένα στα δάχτυλα τηλέφωνα που το ξεπερνάνε, με το ένα τρίτο των δυνατοτήτων και τη μισή φωτεινότητα οθόνης 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Anlibafojo said:

Έξι (6) ώρες από την πλήρη φόρτιση.

Τρεις (3) ώρες οθόνη SOT.

Απομένουν δεκαοκτώ (18) ώρες ακόμα.

Για κάνε τους υπολογισμούς σου, τι λες βγάζει 7ωρο SOT;

1482474261_2022-05-2212_00_51.thumb.jpg.70e55c04878558df42a8187c9aa8e757.jpg

Πολυ καλος χρονος! Παει για 7ωρο ισως και παραπανω! Ειναι αυτη η αποδοση και των υπολοιπων κατοχων με Exynos?

Ειδα πως εχει προωθητικη -100 ευρω η Samsung αλλά τα σχόλια των κατοχων για 4 ωρες SOT με αποθαρρυνουν

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Εγώ ακόμη και με την παλιό vodafone  έχω σε πολλές περιοχές 

Ξέχασα να αναφέρω ότι έχω cosmote (whats up αν παίζει κάποιο ρόλο). Μου κάνει εντύπωση που κινούμαι στις περιοχές που ανέφερα πιο πάνω και να μην έχω δει ΠΟΤΕ 5G. Υπάρχει κάποιο test σύνδεσης που μπορώ να κάνω ή κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Vzoun said:

Πολυ καλος χρονος! Παει για 7ωρο ισως και παραπανω! Ειναι αυτη η αποδοση και των υπολοιπων κατοχων με Exynos?

Ειδα πως εχει προωθητικη -100 ευρω η Samsung αλλά τα σχόλια των κατοχων για 4 ωρες SOT με αποθαρρυνουν

Εγώ παίζω 5-6 ώρες αλλά με κάκιστο δίκτυο στον χώρο εργασίας μου. Στο android έχουμε πολλές διακυμάνσεις ανά χρήστη λόγω του ανοιχτού λειτουργικού και την εντελως ανοιχτη παραμετροποιηση. Η μπαταρία βγάζει άνετα τη μέρα, μη σε αποτρέπει αυτό. Αν θες οπωσδήποτε 2 μέρες αυτονομία, υπάρχουν άλλες συσκευές ios αλλά και android (όχι ναυαρχιδες). Υπάρχει και το a52s αν θες σε samsung και δε θες flagship. 

2 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Μόνο εδώ αυτά....όταν το apple watch έχει 18 ώρες αυτονομία ενώ η huawei βγάζει αξιοπρεπεστατα ρολόγια με 14 μέρες αυτονομία, αν πας να το αναφέρεις σου λένε "άλλες δυνατότητες το apple watch ομως". Εδώ έχουμε ένα κινητό με αξιοπρεπεστατη μπαταρία και άπειρα features και το βγαζουν άχρηστο επειδή υπάρχουν μετρημένα στα δάχτυλα τηλέφωνα που το ξεπερνάνε, με το ένα τρίτο των δυνατοτήτων και τη μισή φωτεινότητα οθόνης 

Το κορυφαίο είναι ότι μπαίνουν άτομα που έχουν apple συσκευές και γράφουν συνήθως στα thread των iphone και δίνουν αρνητικές εδώ μέσα για off topic σχόλια. Άβυσσος η ψυχή...

14 minutes ago, harisnikolop said:

Ξέχασα να αναφέρω ότι έχω cosmote (whats up αν παίζει κάποιο ρόλο). Μου κάνει εντύπωση που κινούμαι στις περιοχές που ανέφερα πιο πάνω και να μην έχω δει ΠΟΤΕ 5G. Υπάρχει κάποιο test σύνδεσης που μπορώ να κάνω ή κάτι άλλο;

Η cosmote πιάνει σχεδόν παντού 5g. Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες. Μήπως να μιλήσεις με τους τεχνικούς?

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dark_Lord said:

Εγώ παίζω 5-6 ώρες αλλά με κάκιστο δίκτυο στον χώρο εργασίας μου. Στο android έχουμε πολλές διακυμάνσεις ανά χρήστη λόγω του ανοιχτού λειτουργικού. Η μπαταρία βγάζει άνετα τη μέρα, μη σε αποτρέπει αυτό. Αν θες οπωσδήποτε 2 μέρες αυτονομία, υπάρχουν άλλες συσκευές ios αλλά και android (όχι ναυαρχιδες). Υπάρχει και το a52s αν θες σε samsung και δε θες flagship. 

Το κορυφαίο είναι ότι μπαίνουν άτομα που έχουν apple συσκευές και γράφουν συνήθως στα thread των iphone και δίνουν αρνητικές εδώ μέσα για off topic σχόλια. Άβυσσος η ψυχή...

Η cosmote πιάνει σχεδόν παντού 5g. Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες. Μήπως να μιλήσεις με τους τεχνικούς?

Ευχαριστω πολυ! Η αληθεια ειναι οτι οντως σκεφτομαι το A52s λογω μπαταριας. Απο την αλλη εχω συνηθισει στο πενακι και δε ξερω αν μπορω να το αλλαξω. Επισης θελω δυνατο CPU καθως στη δουλεια καποιες φορες εχω Video Call και παραλληλα κραταω σημειωσεις στο Google Keep ή κανω browsing για reference info. 

Πιστευεις θα την παλεψει το CPU του A52?

Edited by Vzoun
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vzoun said:

Ευχαριστω πολυ! Η αληθεια ειναι οτι οντως σκεφτομαι το A52s λογω μπαταριας. Απο την αλλη εχω συνηθισει στο πενακι και δε ξερω αν μπορω να το αλλαξω. Επισης θελω δυνατο CPU καθως στη δουλεια καποιες φορες εχω Video Call και παραλληλα κραταω σημειωσεις στο Google Keep. 

Πιστευεις θα την παλεψει το CPU του A52?

Για τη διεργασια που μου λες ο 778g είναι επαρκής θεωρώ. Μιλάμε για άλλο κινητό όμως. Εγώ στη θέση σου θα επαιρνα ένα μικρό PowerBank η θα έριχνα ένα μισάωρο φόρτισης κάποια στιγμή στη μέρα που σου δίνει πάνω από 60% μπαταρία. Εκτός αν όλη μερα δουλεύεις στον δρόμο ή σε εργοτάξιο ας πούμε 

Screenshot_20220515-200834_Device care.jpg

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Vzoun said:

Πολυ καλος χρονος! Παει για 7ωρο ισως και παραπανω! Ειναι αυτη η αποδοση και των υπολοιπων κατοχων με Exynos?

Ειδα πως εχει προωθητικη -100 ευρω η Samsung αλλά τα σχόλια των κατοχων για 4 ωρες SOT με αποθαρρυνουν

Στο 50% της μπαταρίας. Όσο για τα αρνητικά σχόλια μη δίνεις και πολύ σημασία. Οι περισσότεροι από αυτούς δεν έχουν καν τη συσκευή ή τους την χάρισαν αλλά τους αρέσει να γράφουν πικρόχολα. Μετά τα  update που έδωσε η Samsung διορθώθηκα όλα.

1905690011_2022-05-2217_09_32.thumb.jpg.ba9ca67bd804e9e5983f552e25647bd2.jpg

1 minute ago, Dark_Lord said:

Για τη διεργασια που μου λες ο 778g είναι επαρκής θεωρώ. Μιλάμε για άλλο κινητό όμως. Εγώ στη θέση σου θα επαιρνα ένα μικρό PowerBank η θα έριχνα ένα μισάωρο φόρτισης κάποια στιγμή στη μέρα που σου δίνει πάνω από 60% μπαταρία. Εκτός αν όλη μερα δουλεύεις στον δρόμο ή σε εργοτάξιο ας πούμε 

Screenshot_20220515-200834_Device care.jpg

Συμφωνώ μαζί σου. Αλλά το πενάκι αν το έχεις συνηθίσει είναι μονόδρομος. Η μεγάλη κατανάλωση από χρήση επίσης όπως και όλα τα άλλα λύνονται ανάλογα με τις ανάγκες του καθενός.

Link to comment
Share on other sites

Οχι εννοειται πως μπορω να εχω PowerBank. Εχω και ενα καλο USB C της Anker αλλά ειναι και ψυχολογικος ο λογος. Η αυτονομια που μου δειχνεις δηλαδη 5:30 ωρες περιπου ειναι κακη για 1300 ευρω. Δε με νοιαζει αν εχει 120hz οθονη, ας μην ειχε αν δε μπορει να δουλεψει καλα η συσκευη. 

Παντα προσωπικη μου αποψη εννοειται. Ευχαριστω ξανα!!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vzoun said:

Οχι εννοειται πως μπορω να εχω PowerBank. Εχω και ενα καλο USB C της Anker αλλά ειναι και ψυχολογικος ο λογος. Η αυτονομια που μου δειχνεις δηλαδη 5:30 ωρες περιπου ειναι κακη για 1300 ευρω. Δε με νοιαζει αν εχει 120hz οθονη, ας μην ειχε αν δε μπορει να δουλεψει καλα η συσκευη. 

Παντα προσωπικη μου αποψη εννοειται. Ευχαριστω ξανα!!

Μη μένεις στο sot αλλά και στους χρόνους αναμονής. Ξυπνάω 05:30 και όταν πάω για ύπνο μετα τη μια το βράδυ έχω μπαταρία ακόμα. Δε σου φτάνει αυτο;

Επίσης ξαναλέω ότι εκεί που δουλεύω η ίδια η vodafone μου έχει απαντήσει "το ξέρουμε ότι έχουμε σοβαρό πρόβλημα σε αυτή την περιοχη". Δε φταίνε τα 120hz αλλά το ότι τη μια στιγμή έχω 5g και μετα edge

https://www.sammobile.com/opinion/snapdragon-or-exynos-no-perfect-galaxy-s22-exists/

Εδώ ο τύπος κατηγορεί τον snapdragon για stuttering και lags και λέει ότι το s21 ultra του με..exynos2100 ειναι βούτυρο μπροστά του..

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dark_Lord said:

Μη μένεις στο sot αλλά και στους χρόνους αναμονής. Ξυπνάω 05:30 και όταν πάω για ύπνο μετα τη μια το βράδυ έχω μπαταρία ακόμα. Δε σου φτάνει αυτο;

Επίσης ξαναλέω ότι εκεί που δουλεύω η ίδια η vodafone μου έχει απαντήσει "το ξέρουμε ότι έχουμε σοβαρό πρόβλημα σε αυτή την περιοχη". Δε φταίνε τα 120hz αλλά το ότι τη μια στιγμή έχω 5g και meta edge

Σωστο και αυτο. Ευχαριστω για τις πληροφοριες. Θα τα ζυγισω οσα μου ειπατε για την επομενη αγορα!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vzoun said:

Οχι εννοειται πως μπορω να εχω PowerBank. Εχω και ενα καλο USB C της Anker αλλά ειναι και ψυχολογικος ο λογος. Η αυτονομια που μου δειχνεις δηλαδη 5:30 ωρες περιπου ειναι κακη για 1300 ευρω. Δε με νοιαζει αν εχει 120hz οθονη, ας μην ειχε αν δε μπορει να δουλεψει καλα η συσκευη. 

Παντα προσωπικη μου αποψη εννοειται. Ευχαριστω ξανα!!

Ειναι καθαρά θέμα το πως καταναλώνει "η οθόνη" την μπαταρία. Αλλο να βλέπεις δυο ώρες ταινία άλο να παίζεις κάποιο παιχνίδι και άλλο να δουλεύεις viber και sosial. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Anlibafojo said:

Ειναι καθαρά θέμα το πως καταναλώνει "η οθόνη" την μπαταρία. Αλλο να βλέπεις δυο ώρες ταινία άλο να παίζεις κάποιο παιχνίδι και άλλο να δουλεύεις viber και sosial. 

Λογω δουλειας ειμαι σε Video, Browsing, Note Taking και λιγο Social-Google ads.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό και καλά οτι τους χάρισαν τη συσκευή μας αλλιώς δεν θα την αγόραζαν ποτέ ούτε με λιγότερα χρήματα απ' ότι κοστιζει , που λένε κάποιοι, μην το πολύ πιστεύετε!
Εκτός και αν έχουν κανένα επιχειρηματία "χορηγο" και τους "χαρίζει" συσκευές 1500€ για τις υπηρεσίες τους.



Link to comment
Share on other sites

Πάντως, ειλικρινά, δεν ξέρω τι άλλο να περιμένει κανείς από την μπαταρία σε android κινητό. Πιο χαλαρη μέρα βέβαια σήμερα με 70% WiFi. Εκπληκτική δουλειά ή samsung φέτος σε σχέση με το s21 ultra που επίσης είχα.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk



c281710dcb79ad3f69d2e39c6727feb0.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...