Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

22 minutes ago, ilka71 said:
24 minutes ago, Anlibafojo said:
Το edge panel ή μπάρα εφαρμογών είναι στην κύρια οθόνη άρα το τηλέφωνο είναι ξεκλείδωτο ήδη. 
 
D-edgescreen_handle.thumb.png.9dd952a9109fce1cd620f2743e6b1f85.png 
 

υπάρχει και επιλογή να είναι και κλειδωμένο το τηλ στην lock screen αλλά δεν βλέπω να γίνεται. πρέπει να το ξεκλειδώσεις για να κάνει κλήση.

Και στην οθόνη κλειδώματος δουλεύει. Βάλε από τις ρυθμίσεις την μπάρα direct call πέρασε τις επαφές που θες και δοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και στην οθόνη κλειδώματος δουλεύει. Βάλε από τις ρυθμίσεις την μπάρα direct call πέρασε τις επαφές που θες και δοκίμασε.
εσένα καλεί από την lock screen ;
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ilka71 said:
21 minutes ago, Anlibafojo said:
Και στην οθόνη κλειδώματος δουλεύει. Βάλε από τις ρυθμίσεις την μπάρα direct call πέρασε τις επαφές που θες και δοκίμασε.

εσένα καλεί από την lock screen ;

Ναι, δουλεύει. Το δοκίμασα πριν σου απαντήσω και με κλειδωμένη την οθόνη κλειδώματος και ξεκλείδωτη από το smart lock.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δουλεύει. Το δοκίμασα πριν σου απαντήσω και με κλειδωμένη την οθόνη κλειδώματος και ξεκλείδωτη από το smart lock.
έχεις όμως πιν η δακτυλικο στο κινητό; εμένα έτσι δεν καλεί
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ilka71 said:
1 hour ago, Anlibafojo said:
Ναι, δουλεύει. Το δοκίμασα πριν σου απαντήσω και με κλειδωμένη την οθόνη κλειδώματος και ξεκλείδωτη από το smart lock.

έχεις όμως πιν η δακτυλικο στο κινητό; εμένα έτσι δεν καλεί

Δακτυλικό, μοτίβο και αναγώριση προσώπου. Αλλά στο ξαναγράφω με κλειδωμένη οθόνη κλειδώματος μου δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω στο edge πανελ μια καρτέλα με επαφές για απ' ευθείας κλήση και μια με κάποιες εφαρμογές.οταν θέλω από την οθόνη κλειδώματος να κάνω κλήση δεν ζητάει να ξεκλειδώσω το τηλέφωνο.οταν όμως θέλω να μπω από την καρτέλα με τις εφαρμογές σε κάποια εφαρμογή ζητάει να το ξεκλειδωσω

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα από περιέργεια και από το lock screen δεν με αφήνει να τηλεφωνήσω ούτε καν να δω τις επαφές. Μου γράφει "ξεκλειδώστε το τηλέφωνο για να δείτε τα άτομα".

Link to comment
Share on other sites

Just now, kiriakos_tjet said:

Το δοκίμασα από περιέργεια και από το lock screen δεν με αφήνει να τηλεφωνήσω ούτε καν να δω τις επαφές. Μου γράφει "ξεκλειδώστε το τηλέφωνο για να δείτε τα άτομα"

Μήπως έχεις βάλει επαφές και όχι απ' ευθείας κλήση;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Strofigkas said:

Μήπως έχεις βάλει επαφές και όχι απ' ευθείας κλήση;

Δοκίμασα και επαφή και direct call και δεν καλεί σε κανένα από τα 2. Έχω δακτυλικό και pin. Στο direct call δεν κάνει τίποτα και όταν ξεκλειδώσω τη συσκευή μου ανοίγει το skype (άσχετο) για κάποιο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kiriakos_tjet said:

Το δοκίμασα από περιέργεια και από το lock screen δεν με αφήνει να τηλεφωνήσω ούτε καν να δω τις επαφές. Μου γράφει "ξεκλειδώστε το τηλέφωνο για να δείτε τα άτομα".

Πρέπει να έχεις αυτή την μπάρα για να δουλέψει, αν είναι απλές επαφές που έχουν και άλλα στοιχεία μέσα δεν ανοίγει.

 

1075280445_2022-05-0313_11.05-1.thumb.jpg.be6472986366210d03b391d34dd0149e.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Strofigkas said:

Η εφαρμογή μηνύματα με την εφαρμογή messages τι διαφορά έχουν;

Νομίζω ότι η εφαρμογή μηνύματα είναι της Samsung ενώ η εφαρμογή messages είναι της Google. Προσωπικά το messages χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου γιατί που και που μου κάνει επανεκκινήσεις?σήμερα ξύπνησα και ήθελε pin αλλά και κάνα δυο φορές ακόμα μου είχε κολλήσει και έκανε επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pinguin30 said:

Φίλοι μου γιατί που και που μου κάνει επανεκκινήσεις?σήμερα ξύπνησα και ήθελε pin αλλά και κάνα δυο φορές ακόμα μου είχε κολλήσει και έκανε επανεκκίνηση.

Μήπως έχεις ρύθμιση να κάνει επανεκκίνηση μόνο του? Για κάνε ένα έλεγχο στις ρυθμίσεις 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου γιατί που και που μου κάνει επανεκκινήσεις?σήμερα ξύπνησα και ήθελε pin αλλά και κάνα δυο φορές ακόμα μου είχε κολλήσει και έκανε επανεκκίνηση.
Αν μέσα από τις ρυθμίσεις δεν έχεις βάλει, ίσως κατά λάθος, να κάνει μόνο του επανεκκίνηση και συνεχίζει, θα πρέπει να πας οπωσδήποτε στο σέρβις να δούνε την πλακέτα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, pinguin30 said:

Φίλοι μου γιατί που και που μου κάνει επανεκκινήσεις?σήμερα ξύπνησα και ήθελε pin αλλά και κάνα δυο φορές ακόμα μου είχε κολλήσει και έκανε επανεκκίνηση.

Στο s21 ultra που είχα πριν μου έκανε επανεκκινήσεις εξαιτίας μιας εφαρμογής που είχα βάλει στον ασφαλή φάκελο.δες μήπως έχεις κάτι εκει

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μήνες κατοχής του θηρίου, παρατήρησα κάτι και αφορά τα χρώματα οθόνης...

Κάποιες φορές, με διπλό πάτημα στην οθόνη για να ανάψει, παρατηρώ μια κιτρινίλα σα να έχω ενεργοποιήσει το "Προστασία για ξεκούραστα μάτια". Αφού το ξεκλειδώσω και πάω Ρυθμίσεις => Οθόνη.....είναι ανενεργή η επιλογή που ανέφερα. Μόλις ανοίξω το διακόπτη κιτρινίζει περισσότερο (λογικό)..μόλις κλείσω το διακόπτη επανέρχεται στα σωστά χρώματα...

Τη λειτουργία οθόνης την έχω Έντονη...

Το παραπάνω το παρατήρησα μετά από την τελευταία ενημέρωση.

 

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πάρει ενημέρωση ασφαλείας Μαΐου? Για exynos version? 

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nikolasn80 said:

Έχετε πάρει ενημέρωση ασφαλείας Μαΐου? Για exynos version? 

Όχι ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγγνώμη τώρα αλλά αυτό είναι καλή χρήση μπαταρίας; Κυρίως WiFi και δεδομένα το τελευταίο μισάωρο; 

Screenshot_20220503-204714_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγγνώμη τώρα αλλά αυτό είναι καλή χρήση μπαταρίας; Κυρίως WiFi και δεδομένα το τελευταίο μισάωρο; 
976469428_Screenshot_20220503-204714_Devicecare.thumb.jpg.aa50d4094e0415fb3deb5b6dcac38539.jpg
Όχι βέβαια. Αλλά αυτή είναι κυρίως με δεδομένα από το πρωί μέχρι το μεσημέρι. 138e2e1195302fe1290406cad10eaab9.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, costsa41 said:

Όχι βέβαια. Αλλά αυτή είναι κυρίως με δεδομένα από το πρωί μέχρι το μεσημέρι. 138e2e1195302fe1290406cad10eaab9.jpg

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και τι άλλο να κάνω; Δεν φτιάχνει με τίποτα αυτό. Πάντα χάλια μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nasosvasedis said:

Και τι άλλο να κάνω; Δεν φτιάχνει με τίποτα αυτό. Πάντα χάλια μπαταρία...

Φίλε μου ειλικρινά δεν ξέρω.  Αν είχα δει πώς το έχεις στήσει το τηλέφωνο και πώς θα είχα γνώμη. Η μπαταρία του δεν υπάρχει! Είναι καλύτερη από όλα τα samsung μέχρι τώρα. Είναι η πρώτη φορά που έχει νόημα η φόρτιση στο 85% και  λες μια χαρά το βράδυ με βγάζει άνετα, ότι και να κάνω και πριν κοιμηθείς φορτίζεις. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Strofigkas said:

Στο s21 ultra που είχα πριν μου έκανε επανεκκινήσεις εξαιτίας μιας εφαρμογής που είχα βάλει στον ασφαλή φάκελο.δες μήπως έχεις κάτι εκει

Δεν έχω καν ενεργοποιήσει τον ασφαλή φάκελο κ ούτε ρύθμισα να μου κάνει επανεκκίνηση συγκεκριμένες ώρες κ μέρες...Τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nasosvasedis said:

Ρε παιδιά συγγνώμη τώρα αλλά αυτό είναι καλή χρήση μπαταρίας; Κυρίως WiFi και δεδομένα το τελευταίο μισάωρο; 

Screenshot_20220503-204714_Device care.jpg

Επειδή στη φωτογραφία ακόμα και σε μεγέθυνση δε φαίνεται καλά. Από το 100% μπαταρία είσαι με data 6 ώρες και 56 λεπτά με SOT 36 λεπτά και σου απομένει υπόλοιπο μπαταρίας 23 ώρες και 30 λεπτά; Δηλαδή συνολικά 30 ώρες και κάτι και περίπου 3 ώρες SOT.

Edited by Anlibafojo
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...