Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. 

Έχω το τηλέφωνο από το Μάρτιο είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά κάτι έχω ανοιχτό και μου τρώει τα mb 

Υπάρχει καποια εφαρμογή να βάλω που να κόβει το ίντερνετ; η να μου λέει ποιες εφαρμογές μου τραβούν τα mb; 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λιγακι Sinecod χρειαζεται 🤣

Μπορω να δεχθω οτι μεχρι να παρει το One UI 5.0 δεν ηταν σουπερ σμουθι οπως λενε καποιοι. Αλλα μετα το 5αρι το κινητο ρολαρει πραγματικα αψογα. 

Link to comment
Share on other sites

Λιγακι Sinecod χρειαζεται
Μπορω να δεχθω οτι μεχρι να παρει το One UI 5.0 δεν ηταν σουπερ σμουθι οπως λενε καποιοι. Αλλα μετα το 5αρι το κινητο ρολαρει πραγματικα αψογα. 
Μετά το ui 5 η συσκευή είναι πολύ smooth. Όταν όμως ζεσταθεί αρκετά, αρχίζει να χάνει κάποια frames σε συγκεκριμένα μόνο γραφικά, δηλαδή τα εξής 2: όταν , ενώ είσαι ηδη σε μια εφαρμογή, ανοίγεις την καρτέλα πρόσφατων εφαρμογών και όταν ανοίγω τα πλαϊνά πλαίσια.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. 
Έχω το τηλέφωνο από το Μάρτιο είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά κάτι έχω ανοιχτό και μου τρώει τα mb 
Υπάρχει καποια εφαρμογή να βάλω που να κόβει το ίντερνετ; η να μου λέει ποιες εφαρμογές μου τραβούν τα mb; 
Ευχαριστώ 
Αν γραψεις data counter στο playstore εχει πολλες εφαρμογες να κανουν αυτο που ζητας.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες αν ανανεώνεται αυτόματα ο καιρός ή ότι άλλο έχεις βάλει.  

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει καποιος το κινητο με 2 σιμ? Σκεφτομαι να παρω μια 2η Cosmote μονο για δεδομενα καθως το 5g της Voda εδω ειναι τραγικο. 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Δουλευει καποιος το κινητο με 2 σιμ? Σκεφτομαι να παρω μια 2η Cosmote μονο για δεδομενα καθως το 5g της Voda εδω ειναι τραγικο. 
ναι Nova vodafone... μια χαρά

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια πως παει? Σιγουρα θα "ρουφαει" παραπανω με 2 σιμ ενεργες φανταζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια πως παει? Σιγουρα θα "ρουφαει" παραπανω με 2 σιμ ενεργες φανταζομαι.
Ναι εννοείται.. ανάλογα το σήμα που έχει... Δοκίμασα την μια Sim να την έχω 2g αλλά δεν είδα και μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση... Οπότε και οι 2 σε 5g

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, GMF80 said:

Δουλευει καποιος το κινητο με 2 σιμ? Σκεφτομαι να παρω μια 2η Cosmote μονο για δεδομενα καθως το 5g της Voda εδω ειναι τραγικο. 

Καλησπέρα. λόγω δουλειάς το χρησιμοποιώ εδώ και 1 χρόνο (από την πρώτη στιγμή) ως dual sim. Μια sim cosmote και μια vodafone (εταιρική). Το είδα μόνιμα dual active sim. Είχα θέμα μετά από κλήση που γινόταν ως cosmote ή όταν μιλούσα από την cosmote.Πολλες φορές δεν με έβρισκαν στο εταιρικό και χρειαζόταν να το βάλω σε flight mode ώστε να ξανασυνδεθει.Η όταν προσπαθούσα να καλέσω με vodafone πάλι ήθελε flight mode.  Εν τέλει χρησιμοποιώ και την εταιρική συσκευή και δεν έχω θέμα. Μπαταρία είναι καλύτερη.Εχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, chickenakos90 said:

Καλησπέρα. λόγω δουλειάς το χρησιμοποιώ εδώ και 1 χρόνο (από την πρώτη στιγμή) ως dual sim. Μια sim cosmote και μια vodafone (εταιρική). Το είδα μόνιμα dual active sim. Είχα θέμα μετά από κλήση που γινόταν ως cosmote ή όταν μιλούσα από την cosmote.Πολλες φορές δεν με έβρισκαν στο εταιρικό και χρειαζόταν να το βάλω σε flight mode ώστε να ξανασυνδεθει.Η όταν προσπαθούσα να καλέσω με vodafone πάλι ήθελε flight mode.  Εν τέλει χρησιμοποιώ και την εταιρική συσκευή και δεν έχω θέμα. Μπαταρία είναι καλύτερη.Εχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

Σχετικα με αυτο που λες για το οτι δε σε εβρισκαν.....προχτες πηγα να κανω κληση και μου εκλεινε συνεχως. Καλεσα απο το προσωπικο μου στο εταιρικο κ εβγαινε οτι δεν ειναι διαθεσιμο (φουλ σημα κανονικα). Δεν εστρωσε με on/off flight mode, αλλα μονο με επανεκκινηση της συσκευης.

Επισης, μου το εκανε και μια φορα με τα δεδομενα...ειχα κανονικα σημα, 5G και δεν φορτωνε καμια σελιδα...ουτε εκει με on/off τη χρηση δεδομενων εφτιαξε, αλλα με επανεκκινηση.

Αυτα μου τα εκανε με 1 sim τοποθετημενη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είναι τίγκα στις λειτουργίες φορτωμένα αυτά τα καινούργια smartphones αλλά δεν παύουν να παραμένουν ηλεκτρονικές συσκευές είναι καλό να γίνετε ένα restart έστω κάθε εβδομάδα μία φορά μόνο καλό τους κάνει!!!


Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτως. Αν και καποιοι πιστευουν επειδη το πληρωσαν ακριβα δεν θα πρεπε να χρειαζονταν αυτο! Θα πρεπε παντα να τρεχει σφαιρα και να μην νιωθει! 🤣

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την One UI 6 Beta να μας πει εντυπώσεις;

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Γενικα, ειμαι της λογικης να γινεται restart. Εννοειται οτι κανει καλο και θα πρεπει να γινεται. Οπως και κανενα clear cache καπου καπου...Ειμαι πολυ ψειρας με καποια πραγματα και ειδικα με το κινητο.

Τα παραπανω που εγραψα τα επαθα ακομη και αν κανω restart κλπ....εγω πιστευω οτι φταινε οι παροχοι και μας κανουν να ριχνουμε ευθυνες στην κινηταρα μας.

Link to comment
Share on other sites

Οι παροχοι γιατί να φταίνε αν οι άλλοι δεν έχουν θέμα κ το πρόβλημα είσαι σε μεμονωμένα άτομα;  

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το θεματα με σημα συμβαινουν σε κινητα που δεν εχουν Ελληνικο csc, επειδη προοριζονται για αλλα regions με αλλες μπαντες?

Εμενα μου ειχε συμβει κατι τετοιο σε S7 Edge που ειχε Πολωνικο csc.

Εχανα καποιες κλησεις και εκανε επανεκκινηση που κ που.

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Η vodafone πχ το έχει σκατεψει το θέμα μετά τις φωτιές στο Αίγιο το σήμα είναι ότι χειρότερο υπάρχει και δεν το παραδεχοντουσαν είχαν καεί προφανώς και κεραίες τους. Βάλαμε πολλοί τις φωνές και άρχισαν να βάζουν απεριόριστα data (βεβαια τι να το κανεις αμα δεν εχεις σημα😜) και να μας επιστρέφουν λεφτά. 

Κάποια στιγμή το παραδεχτηκαν ότι υπάρχει θέμα στην περιοχή και οτι κοιτάνε να φτιαχτεί .

Η αδερφές μου αναγκάστηκαν να αγοράσουν κάρτα cosmote για να δουλέψουν που είχαν έρθει πατρικό γιατί και το σήμα του σπιτιού είχε θέμα.

Ενώ εδώ Πάτρα σπίτι μου δεν έχω τόσο  θεμα με την vodafone στο κινητο.

Άρα δεν μπορώ να τα ριξω στο κινητό οταν το σήμα τους ειναι χάλια.Έχανα κλήσεις κοβοντουσαν ή δεν είχα καθόλου σήμα.

 

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό csc έχει το κινητό. Γεγονός είναι ότι η vf έχει χαλιά σήμα.επανεκκινησεις το έκανα κτλ αλλά δεν το θεωρώ λύση σε ένα κινητό flagship όταν δεν μπορεί να σου προσφέρει το απλό!πχ το note 10 plus που είχα δεν είχε ζήτημα!προς το παρόν s22 ultra και a23....μη πρακτικό τα δύο κινητά άλλα αναγκαιο

Link to comment
Share on other sites

Εγω τουλαχιστον δεν ειχα ποτε αλλο csc περαν του Ελληνικου, οποτε δε νομιζω οτι φταιει αυτο (σε εμενα).

Οσο για τα προβληματα σε μεμονομενα ατομα, ειναι και θεμα ατυχιας-τυχης...καποιοι μιλανε και καποιοι αλλοι παιδευονται καπου...εννοω οτι σε περιοχες στις οποιες εχει γινει καποια ενεργεια απο συνεργεια κινητης (αλλαγες εξοπλισμων, κεραιων κλπ), ειναι λογικο να υπαρξει αλλαγη προς τα καλυτερο ή προς το χειροτερο...Το λεω αυτο γιατι εγω δεν ειχα ποτε θεματα με τις κλησεις...απο τοτε που εμφανιστηκε το 5G αρχισαν αυτα.

Ειναι πιο υπουλο και ταυτοχρονα σπαστικο να εχεις φουλ σημα και να πεφτουν ή να μη βγαινουν κλησεις, παρα να μην εχεις καλο σημα...

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως και εγω με Voda και τραγικο σημα στη δουλεια λογω πετρινου κτηριου δεν εχω καποιο θεμα. Θυμαμαι να εχω θεματα μονο επι S7 στις κλησεις.S8, S10, S20 και S22 κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάμια καλή βάση κινητού για αυτοκίνητο που να είναι σταθερή εκτός από αυτές που μπαίνουν στις γρίλιες 

Link to comment
Share on other sites

Της Spigen ειναι πολυ καλη. 

https://spaceboy.io/store/spigen-kuel-ap12t-000cg20917-car-mount-holder/

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, GMF80 said:

Της Spigen ειναι πολυ καλη. 

https://spaceboy.io/store/spigen-kuel-ap12t-000cg20917-car-mount-holder/

Τέτοιου είδους βάσεις κάνουν καλή αναρρόφηση σε ταμπλό από μαλακό υλικό;  Γιατί κάποιες παρόμοιες που δουλεύουν μια χαρά στο παρμπρίζ, δεν "κολλάνε" με τίποτε στο μαλακό υλικό (που έχει μικρά ανάγλυφα...)

Πολύ δελεαστικό το 16άρι, αλλά αν δε δουλεύει....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, GMF80 said:

Της Spigen ειναι πολυ καλη. 

https://spaceboy.io/store/spigen-kuel-ap12t-000cg20917-car-mount-holder/

Σε ευχαριστώ την κοίταξα έχω ένα Kia ceed με μαλακό ταμπλό άραγε θα κολλάει καλά.

Και μου κάνει εντύπωση που δεν ποιανει από κατω🤔 

 

Με skroutz plus μου την βγάζει στα 18 ευρώ βλέπω σε άλλους ξεκόλλησε σε άλλους οχι🤔

https://www.skroutz.gr/s/10979661/Spigen-Vasi-Kinitou-Aytokinitou-Kuel-AP12T-Car-Mount-Holder-me-Rythmizomena-Agistra-000CG20917.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...