Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

Το τηλέφωνο λειτουργούσε άψογα σε 2G χωρίς VoLTE και WifiCall μέχρι την αναβάθμιση του Δεκεμβρίου. Από εκεί και πέρα ξεκίνησε να χάνει κλήσεις και να μην έχει internet χωρίς να φταίει το σήμα.

Η τελευταία αναβάθμιση που εξαφάνισε το 2G μας δείχνει ότι ήταν σκόπιμο όλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 10/4/2023 at 10:36 ΠΜ, alex61 said:

Η διαφορά LTE1 με LTE2????? (εμένα έχει LTE1). Μάλλον θα είναι για τις κάρτες σύνδεσης, έχω μία. 

LTE1 => SIM 1 

LTE2 => SIM 2

On 11/4/2023 at 12:43 ΜΜ, mips said:

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι είναι δικαρτο και η μία γραμμή είναι για κλήσεις και η άλλη για ίντερνετ. 

Ακριβώς αυτό.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσοι από εσάς γνωρίζετε ότι από αρχές Απριλίου ουσιαστικά καταργήθηκαν πλέον τα δίκτυα 2G και 3G (το 2G θα συνεχίζει να ψιλολειτουργεί γιατί λογικά θα πρέπει να καλύψει ανάγκες όπως π.χ. του 3310 που πολύ εύστοχα αναφέρθηκε νωρίτερα).

Ουσιαστικά σε όσους από εσάς άρχισαν να εμφανίζονται προβλήματα στις κλήσεις και τις συνδέσεις στα δίκτυα 2G &3G το προηγούμενο χρονικό διάστημα ήταν λόγω της σταδιακής κατάργησης των δικτύων στο πλαίσιο της εξέλιξης της επικοινωνίας (5g, 6G κλπ), και όχι λόγω  κάποιας μεγαλύτερης συνωμοσίας των εταιρειών κινητής.

Ενδεχομένως λοιπόν τα VoLTE και λοιπές σχετικές ενδείξεις να έχουν "καταργηθεί" από τις ρυθμίσεις γιατί δεν έχουν πλέον νόημα να υπάρχουν σαν επιλογές. Σε περίπτωση που δε θέλει κάποιος το VoLTE μπορεί να ενεργοποιήσει το airplane mode. (διαφορετικά, από τη στιγμή που δεν υπάρχει το 3G, τα 4G & 5G είναι αυτόματα και VoLTE).

Για να μη διαφημίζω site, ένα απλό googlάρισμα "Κατάργηση 2G &3G δικτύου" θα σας λύσει τις απορίες.

Επίσης όσοι από εσάς μπείτε στον κόπο να το ψάξετε, θα δείτε ότι το αν υπάρχει VoLTE ή όχι στο κινητό μας, είναι το μικρότερο πρόβλημα, καθώς η συγκεκριμένη αλλαγή επηρεάζει την αυτοκινητοβιομηχανία και τα μοντέλα αυτοκινήτων που "επικοινωνούν" σε καταστάσεις έκτακτης ανάγκης κλπ  ή σε συστήματα gps που δούλευαν με 2G &3G και πρέπει να αντικατασταθούν.

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Το 3G καταργείται σταδιακά από τις εταιρείες, όχι το 2G.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πορτοφόλι της Google... πώς μπορώ να χρησιμοποιώ τα αποτυπωματα, που έχω ορισει για το ξεκλειδωμα της οθονης και για τις πληρωμές?

Όσες εχω πραγματοποιήσει, ποτέ δε μου ζήτησε....

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Σχετικά με το πορτοφόλι της Google... πώς μπορώ να χρησιμοποιώ τα αποτυπωματα, που έχω ορισει για το ξεκλειδωμα της οθονης και για τις πληρωμές?

Όσες εχω πραγματοποιήσει, ποτέ δε μου ζήτησε....

Δεν έχει ζητήσει γιατί δεν υπάρχει αυτή η λειτουργία. Αφού για να πληρώσεις πρέπει να ξεκλειδώσεις την οθόνη τι να το κάνεις; επιπλέον κινήσεις. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια, δε θα με χαλουσε να ξαναζητουσε το αποτυπωμα ή pin...

Στης Εθνικης το ζητουσε 2η φορα παντως...

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια, δε θα με χαλουσε να ξαναζητουσε το αποτυπωμα ή pin...
Στης Εθνικης το ζητουσε 2η φορα παντως...
Όταν κάνω πληρωμή με το ρολόι μου ζητάει πιν πριν...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

On 13/4/2023 at 5:47 ΜΜ, challenge143 said:

Αν εννοείς αυτό εδώ που έχω μαρκάρει η vodafone δεν το έχει βγάλει. 

Screenshot_20230413_174358_Call settings.jpg

Σε κοσμοτε  δεν υπαρχει αυτη η επιλογη πλεον...

Link to comment
Share on other sites

Το image clipper πως δουλεύει; Εννοω την επιλογή να κάνουμε αντιγραφή επικόλληση ενός αντικειμένου από μια φώτο σε αλλη;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Strofigkas said:

Το image clipper πως δουλεύει; Εννοω την επιλογή να κάνουμε αντιγραφή επικόλληση ενός αντικειμένου από μια φώτο σε αλλη;

Πας σε μια εικόνα και κρατάς παρατεταμένα το δάχτυλο πάνω σε ένα άτομο ή αντικείμενο. Μετά από λίγο το "μαρκάρει" και σου βγάζει τις επιλογές τι θες να κάνεις. Την επικόλληση δεν έχω καταλάβει όμως πως γίνεται. Το να το σώσω σαν εικόνα ή να το στείλω κάπου είναι απλό αλλά την επικόλληση δεν ξέρω πως την κάνει. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πας σε μια εικόνα και κρατάς παρατεταμένα το δάχτυλο πάνω σε ένα άτομο ή αντικείμενο. Μετά από λίγο το "μαρκάρει" και σου βγάζει τις επιλογές τι θες να κάνεις. Την επικόλληση δεν έχω καταλάβει όμως πως γίνεται. Το να το σώσω σαν εικόνα ή να το στείλω κάπου είναι απλό αλλά την επικόλληση δεν ξέρω πως την κάνει. 
Αν μετά πας πχ στο viber, πατάς παρατεταμένα για να σου βγάλει "επικολληση" και κάνεις επικόλληση. Το ίδιο φαντάζομαι ισχύει και σε άλλες εφαρμογές (πχ Email κλπ).

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ddr2 said:

Αν μετά πας πχ στο viber, πατάς παρατεταμένα για να σου βγάλει "επικολληση" και κάνεις επικόλληση. Το ίδιο φαντάζομαι ισχύει και σε άλλες εφαρμογές (πχ Email κλπ).

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλά, αυτό ok το ξέρω αλλά το κάνεις και με το share, επικόλληση σε αλλη εικόνα δεν βρίσκω πως γίνεται, αν γίνεται. 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, vastegial_74 said:

Καλά, αυτό ok το ξέρω αλλά το κάνεις και με το share, επικόλληση σε αλλη εικόνα δεν βρίσκω πως γίνεται, αν γίνεται. 

Και εγώ αυτό δεν μπόρεσα να βρω να προσθέσω κατι από μια φώτο σε αλλη

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό δεν μπόρεσα να βρω να προσθέσω κατι από μια φώτο σε αλλη
Καλά, αυτό ok το ξέρω αλλά το κάνεις και με το share, επικόλληση σε αλλη εικόνα δεν βρίσκω πως γίνεται, αν γίνεται. 
Κάνουμε Save as image και μετά το αποθηκεύουμε ως sticker. Έπειτα σε όποια εικόνα θέλουμε επιλέγουμε edit και το personal sticker που αποθηκεύσαμε προηγουμένως.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Άκυρο 

1 hour ago, Sofos_5 said:

 

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Κάνουμε Save as image και μετά το αποθηκεύουμε ως sticker. Έπειτα σε όποια εικόνα θέλουμε επιλέγουμε edit και το personal sticker που αποθηκεύσαμε προηγουμένως.

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Αφού το αποθηκεύσεις ως εικόνα που είναι η επιλογή μετά να αποθηκευτεί ως sticker;

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Strofigkas said:

Αφού το αποθηκεύσεις ως εικόνα που είναι η επιλογή μετά να αποθηκευτεί ως sticker;

Πρέπει να είναι αυτό 

https://www.google.com/amp/s/www.sammyfans.com/2022/11/19/samsung-one-ui-5-lets-you-create-custom-stickers-from-any-image-heres-how/amp/

Link to comment
Share on other sites

Αντικατάσταση μπαταρίας 55 ευρώ μετά από ένα χρόνο της συσκευής στην Smartec , ισχύει παιδιά; 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, SpeedRacer said:

Αντικατάσταση μπαταρίας 55 ευρώ μετά από ένα χρόνο της συσκευής στην Smartec , ισχύει παιδιά; 

Με την εγγύηση όχι, δεν ισχύει αυτό το ποσό.

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουν αλλάξει οι τιμοκαταλογοι γιατί όλα έχουν πάει στα ύψη; 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Με την εγγύηση όχι, δεν ισχύει αυτό το ποσό.

Έτσι μου είπαν τώρα 

Link to comment
Share on other sites

Χθες ημέρα ονομαστικής μου γιορτής με αρκετά τηλέφωνα, μηνύματα κλπ. η συσκευή έκανε τρεις φορές επανεκκίνηση. Δυστυχώς δεν κατάφερα να εντοπίσω τι το προκαλούσε αλλά συνεχίζει και το κάνει. Η συσκευή είναι cosmote και σε δίκτυο cosmote επίσης.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Με την εγγύηση όχι, δεν ισχύει αυτό το ποσό.

Δεν χρειάστηκε να πληρώσω τελικά,  μου έγινε αλλαγή οθόνης που είναι μαζί με την μπαταρία. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SpeedRacer said:

Δεν χρειάστηκε να πληρώσω τελικά,  μου έγινε αλλαγή οθόνης που είναι μαζί με την μπαταρία. 

Ωραίος! Πάλι καλά...

 

Μόλις τους πήρα τηλ και μου είπαν ότι για αλλαγή μπαταρίας:

Στον 1ο χρόνο της εγγύησης, είναι 25€ και

Στον 2ο χρόνο, είναι περίπου 40€.

1 ώρα πριν, challenge143 said:

Μήπως έχουν αλλάξει οι τιμοκαταλογοι γιατί όλα έχουν πάει στα ύψη; 

Ασε για τις τιμές.....

Τρέμω μη μου πέσει και σπάσει καμιά οθόνη, γιατί δεν έχω τζάμι αλλά απλή μεμβράνη...Δεν τα μπορώ τα τζάμια με τίποτα.

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...