Jump to content

Samsung Galaxy S22 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Message added by MyPhone Admin,

Poll time!
 

 

Recommended Posts

εγω εκανα αιτηση 23 του μηνα και ακομα δεν μου εχει ερθει email αποστολης ακουστικων...ετσι οπως τα λετε θα τα παρουμε συντομα,καλο αυτο!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

4 minutes ago, nasosvasedis said:

Και εμένα μόλις έσκασε το μέιλ ότι θα παραλάβω εντός 20 ημερών. Ποια ταχυμεταφορική σας τα έφερε;

Speedex σε εμένα

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, geotrvs said:

Χθες παρέλαβα τελικά το 12/512 σε μαύρο απο Samsung στο Ηράκλειο Κρήτης. Μόλις ξεκίνησα να το στήσω χωρίς να βάλω αρχεία και λογαριασμούς και μου έβγαλε αναβάθμιση ασφαλείας 1 Μαρτίου 811.19 mb

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλορίζικο. Από gadgetaki το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

ποιο προγραμμα έχει την καλύτερη ανάλυση για βίντεο κλήσεις;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Από gadgetaki το πήρες;
Σε ευχαριστώ πολύ! Όχι απο το επίσημο service της samsung στην Έβανς!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Dark_Lord said:

 

έχεις απόλυτο δίκιο. χάνεται το νόημα της προπαραγγελίας έτσι

Δεν έχει να κάνει μόνο με τις προπαραγγελιες φίλε μου. Μετά από ένα μήνα σχεδόν από την επίσημη παρουσίαση του θα έπρεπε να υπάρχει και στα ράφια των καταστημάτων και όχι να είναι κατόπιν παραγγελίας η να βρίσκεις κομμάτια από τύχη και μόνο σε κάποιο μαγαζί. 

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alexandros_del7 said:

Google Duo

Λίγο που το χρησιμοποίησα δεν είδα καλή ποιότητα!!ουτε έχει ρυθμίσεις για την ποιότητα να πω οτι φταίει αυτό...να κάνω κάτι λάθος;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, arxontas2323 said:

Λίγο που το χρησιμοποίησα δεν είδα καλή ποιότητα!!ουτε έχει ρυθμίσεις για την ποιότητα να πω οτι φταίει αυτό...να κάνω κάτι λάθος;

Είναι το καλύτερο για video call. Λειτουργεί ανάλογα την ταχύτητα του ίντερνετ δν έχεις ρυθμίσεις για ανάλυση. Αν έχεις γρήγορο ίντερνετ φτάνει μέχρι και full HD 

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος θέλει να βάλει τζαμακι και δη Whitestone Dome Tempered Glass μπορεί αφοβα , παίζει αψογα το δακτυλικο αποτύπωμα και χωρίς να χρειάζεται ξαναπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει άλλο πρόβλημα (έχω πάρει update) εκτός από χαμένες κλήσεις (!!!).
Χωρίς να χτυπήσει ΚΑΘΟΛΟΥ, έρχεται μύνημα για αναπάντητη μετά από κανένα δεκάλεπτο.
Παίρνω τον εαυτό μου από σταθερό και λέει ότι η γραμμή είναι κατειλημένη ενώ "κοιμάται" δίπλα μου το κινητό.
WTF?
Δοκίμασα με VoLTE, χωρίς VoLTE, με 4G ή 5G, με WiFi calling και χωρίς. Τίποτα. Ξεκάρφωτες χαμένες κλήσεις. Όχι όλες.
Μόλις με πήραν τηλέφωνο και όλα ΟΚ. Πριν που πήρα εγώ ΜΟΥΓΚΑ.
Κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα;

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάποιες γρήγορες εντυπώσεις, το δουλεύω περίπου 6 ώρες απο την ωρα που τα παρέλαβα χωρίς να μπω σε ειδικότερα χαρακτηριστικά όπως μπαταρία, επιδόσεις κλπ θέλω να το τεστάρω ακόμα για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα. Βλέπω μια πιοτικότερη αναβάθμιση σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο μου (s20 ultra) και ειδικότερα σε οθόνη, εκεί έδωσε ρέστα φέτος η samsung, χρώματα, φωτεινότητα ανάλυση θα πω απλά οθοναρα.  s pen φανταστικό έχω καεί το δουλεύω μόνο με αυτό πολύ καλή απόκριση όπως και το δαχτυλικο πολύ γρήγορη ανάγνωση. Βλέπω πολύ καλές τις κάμερες και πολύ βελτιωμένο το zoom αν κ θέλω ακόμα να το ψάξω με τις κάμερες. Στιβαρή κατασκευή. Όσον αφορά τα διάφορα προβλήματα που έχουν αναφερθεί προς το παρών δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι, δε μου έχει pixelιασει η οθόνη αν κ κατευθείαν έβαλα vivid mode και έχω  πάρει κ την αναβάθμιση, youtube μια χαρά όπως και κλήσεις απ ότι έχω προσέξει δεν έχω χάσει κάποια όπως κ σήμα κομπλέ (άλλαξα προληπτικά κ την sim την είχα πολλα χρόνια). Διαφωνώ με κάποιους φίλους εδω,  φιλικά πάντα, για την στήσιμο του κινητού από την αρχή το θεωρώ το πιο διασκεδαστικο και ωραίο που υπάρχει όταν αλλάζεις. Θήκη πήρα την αυθεντική leather cover black είναι η αγαπημένη μου κατακαιρους αν κ η φετινή είναι λίγο πιο γλιστερή αλλά πιστεύω με το καιρό θα γίνει πιο τραχιά και το βασικό η φετινή πάντα σε σχέση με την παλιότερη που είχα στο s20 ultra προστατεύει τις κάμερες, η παλιότερη η κάμερα ήταν flat ακουμπαγε τραπέζι πχ κ ήθελε άλλη θήκη ή προστασία. Προς το παρών για μεμβράνη περιμένω να έρθει η αυθεντική, μίλησα κ εγώ με smartec δεν έχουν τώρα  και μου είπαν θα την φέρουν εφόσον είναι επίσημο service κ προμηθευτής accessories samsung απλώς δε ξέρουν ποτέ από μέρα σε μέρα. Αυτά ελπίζω να μη κούρασα όταν θα έχω σαφέστερη άποψη θα επανέλθω με λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freco said:

Στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει άλλο πρόβλημα (έχω πάρει update) εκτός από χαμένες κλήσεις (!!!).
Χωρίς να χτυπήσει ΚΑΘΟΛΟΥ, έρχεται μύνημα για αναπάντητη μετά από κανένα δεκάλεπτο.
Παίρνω τον εαυτό μου από σταθερό και λέει ότι η γραμμή είναι κατειλημένη ενώ "κοιμάται" δίπλα μου το κινητό.
WTF?
Δοκίμασα με VoLTE, χωρίς VoLTE, με 4G ή 5G, με WiFi calling και χωρίς. Τίποτα. Ξεκάρφωτες χαμένες κλήσεις. Όχι όλες.
Μόλις με πήραν τηλέφωνο και όλα ΟΚ. Πριν που πήρα εγώ ΜΟΥΓΚΑ.
Κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα;

Ακριβώς το ιδιο. Με έπαιρναν τηλ και φαινόταν κατειλημμένο, οχι πάντα αλλα τουλάχιστον 60-70 % των κλήσεων,αλλαξα καρτα , τα ιδια . Το έστειλα πισω στο πλαισιο και θα μου στείλουν άλλο με την πρωτη διαθεσιμότητα.

 

Edited by georgep
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, georgep said:

Ακριβώς το ιδιο. Με έπαιρναν τηλ και φαινόταν κατειλημμένο, οχι πάντα αλλα τουλάχιστον 60-70 % των κλήσεων,αλλαξα καρτα , τα ιδια . Το έστειλα πισω στο πλαισιο και θα μου στείλουν άλλο με την πρωτη διαθεσιμότητα.

 

Μηπως να δοκιμαζατε με αλλη καρτα η την ιδια καρτα σε αλλο τηλεφωνο ; Δεν πιστευω πως θα ειναι θεμα του τηλεφωνου το οτι χανεις τοσο πολυ τις κλησεις αν και οντως ειναι περιεργο αυτο ισως λεω εχει να κανει σχεση με την καλυψη του σηματος και του παροχεα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ccypruss000 said:

Μηπως να δοκιμαζατε με αλλη καρτα η την ιδια καρτα σε αλλο τηλεφωνο ; Δεν πιστευω πως θα ειναι θεμα του τηλεφωνου το οτι χανεις τοσο πολυ τις κλησεις αν και οντως ειναι περιεργο αυτο ισως λεω εχει να κανει σχεση με την καλυψη του σηματος και του παροχεα ;

Σε note 9 δεν ειχα-εχω, κανενα προβλημα σε κανενα σημειο του δικτυου. Θεμα τηλεφωνου ειναι (software hardware δεν ξερω) για αυτο και το εστειλα!

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ccypruss000 said:

Μηπως να δοκιμαζατε με αλλη καρτα η την ιδια καρτα σε αλλο τηλεφωνο ; Δεν πιστευω πως θα ειναι θεμα του τηλεφωνου το οτι χανεις τοσο πολυ τις κλησεις αν και οντως ειναι περιεργο αυτο ισως λεω εχει να κανει σχεση με την καλυψη του σηματος και του παροχεα ;

Πραγματικά μου κάνει εντύπωση. Εκτός αν πρόκειται για ελαττωματική συσκευή. Γνωρίζει κανεις αν αξίζει η μετάβαση σε esim?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dark_Lord said:

Πραγματικά μου κάνει εντύπωση. Εκτός αν πρόκειται για ελαττωματική συσκευή. Γνωρίζει κανεις αν αξίζει η μετάβαση σε esim?

Όχι το έχω και εγώ.  Είναι θέμα λογισμικού λογικά και θα φτιαχτεί σύντομα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nasosvasedis said:

Όχι το έχω και εγώ.  Είναι θέμα λογισμικού λογικά και θα φτιαχτεί σύντομα. 

Ας ελπίσουμε να ασχοληθεί με τον exynos (δικό της τσιπ ειναι αλλωστε) και να λυθούν θέματα τα οποία είναι απαράδεκτα σε αυτό το επίπεδο τιμής.

Γνωρίζετε παιδιά αν ενεργοποιήσω esim (vodafone), μετα την κανονική sim την αφαιρω;

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να ασχοληθεί με τον exynos (δικό της τσιπ ειναι αλλωστε) και να λυθούν θέματα τα οποία είναι απαράδεκτα σε αυτό το επίπεδο τιμής.
Γνωρίζετε παιδιά αν ενεργοποιήσω esim (vodafone), μετα την κανονική sim την αφαιρω;
Ναι την αφαιρείς, δεν υπάρχει λόγος να την έχεις εφόσον δεν θα λειτουργεί πλέον.

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nasosvasedis said:

Όχι το έχω και εγώ.  Είναι θέμα λογισμικού λογικά και θα φτιαχτεί σύντομα. 

Μέχρι στιγμής εχει αναφερθεί απο  τρεις , το θεωρω το χειρότερο πρόβλημα απο οσα εχουν αναφερθεί . Η συσκευή  "πρωτίστως" ειναι τηλέφωνο (δεν ειναι δυνατον να χανεις κλησεις ) και μετα ειναι οτιδηποτε αλλο .

Edited by georgep
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, georgep said:

Μέχρι στιγμής εχει αναφερθεί απο  τρεις , το θεωρω το χειρότερο πρόβλημα απο οσα εχουν αναφερθεί . Η συσκευή  "πρωτίστως" ειναι τηλέφωνο (δεν ειναι δυνατον να χανεις κλησεις ) και μετα ειναι οτιδηποτε αλλο .

Μιλήστε και με τον πάροχο μήπως είναι κάποια ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Anlibafojo said:

Μιλήστε και με τον πάροχο μήπως είναι κάποια ρύθμιση.

Και θα γινόταν μονο στο S22 και οχι στο S20PE και το Νote 9 που εχω ? (Το έδωσα και βλάβη στο cosmote , αλλα  ακομη μου απαντούν 👿 )

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι γενικότερα θέμα της Samsung ... Μου συνέβαινε και στο S8+ νομίζω αλλά μου κάνει εντύπωση να υπάρχει ακόμα, τόσα χρόνια μετά.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, georgep said:

Και θα γινόταν μονο στο S22 και οχι στο S20PE και το Νote 9 που εχω ? (Το έδωσα και βλάβη στο cosmote , αλλα  ακομη μου απαντούν 👿 )

Και εγώ το NOTE 9 έχω ακόμα και δεν μου το έχει κάνει αυτό ακόμα και στο σπίτι πού έχω πολύ χάλια σήμα της Vodafone. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το θεμα με χαμενες κλησεις ειναι ενα παλιο προβλημα που συνεβαινε σε συσκευες κινεζικες που ερχονταν Ελλαδα με ελλειψεις μπαντας κυριως την 20αρα των παροχων τωρα πως συμβαινει εδω δεν ξερω τοσα χρονια με samsung  και wind  δεν τοπαθα ποτε ουτε τωρα στο δικο μου s22 ultra και A52s .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...