Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοήθεια...

Από τη μια μου κάνανε προσφορά στα 15.5 και από την αλλη ο νέος λογαριασμός που εκδόθηκε σήμερα είναι στα 41.75. Τον πληρώνω αυτόν ή ζητάω νέο? Αφού προπληρωνουμε πάντα τους λογαριασμούς νομίζω δεν έχει νόημα να το πληρώσω. Τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια...

Από τη μια μου κάνανε προσφορά στα 15.5 και από την αλλη ο νέος λογαριασμός που εκδόθηκε σήμερα είναι στα 41.75. Τον πληρώνω αυτόν ή ζητάω νέο? Αφού προπληρωνουμε πάντα τους λογαριασμούς νομίζω δεν έχει νόημα να το πληρώσω. Τι μπορώ να κάνω?

 

Στείλε ένα mail Και λογικά θα σου κόψουν πιστωτικό αλλά πρώτα θα πρέπει να δεις πότε έκανες την προσφορά πχ μπορεί να ήσουνα 1 μήνα με κανονικό συμβόλαιο εκτός προσφοράς, αλλιώς μπορεί ήδη ο λογαριασμός να είχε εκδοθεί πριν την προσφορά και έτσι θα σου κόψουν πιστωτικό

Link to comment
Share on other sites

Στείλε ένα mail Και λογικά θα σου κόψουν πιστωτικό αλλά πρώτα θα πρέπει να δεις πότε έκανες την προσφορά πχ μπορεί να ήσουνα 1 μήνα με κανονικό συμβόλαιο εκτός προσφοράς, αλλιώς μπορεί ήδη ο λογαριασμός να είχε εκδοθεί πριν την προσφορά και έτσι θα σου κόψουν πιστωτικό

 

Ο λογαριασμός εκδόθηκε 4 Ιουλίου εγώ τη νέα προσφορά την αποδεχτηκα 5 Ιουλίου. Μέχρι και 3 Ιουλίου ήταν το παλιό συμβόλαιο δηλαδή

Άρα?να πάρω τηλ καλύτερα?

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν υπάρχει λαθος,μαλλον χρεώθηκες με την κανονική τιμή αφού είχε λήξει το συμβόλαιο. Δεν ξερω αν κόβουν πιστωτικό,στο επόμενο λογαριασμό θα γίνει ο συνυπολογισμός την προσφοράς που πήρες την επομένη μέρα οπότε μάλλον θα ειναι και πιστωτικός. Και τηλέφωνο αν πάρεις το ίδιο θα σου πούνε.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν υπάρχει λαθος,μαλλον χρεώθηκες με την κανονική τιμή αφού είχε λήξει το συμβόλαιο. Δεν ξερω αν κόβουν πιστωτικό,στο επόμενο λογαριασμό θα γίνει ο συνυπολογισμός την προσφοράς που πήρες την επομένη μέρα οπότε μάλλον θα ειναι και πιστωτικός. Και τηλέφωνο αν πάρεις το ίδιο θα σου πούνε.

 

Μα δεν είπα ότι είναι λάθος απλώς ότι δεν είναι λογικό για μια μέρα να πληρώσω αυτό το ποσό

Θέλω να πάρω τηλ και να δω αν μου πουν το ίδιο γιατί αν δεν πάρω δεν νομίζω να το πιστωσουν από μόνοι τους στον επόμενο :happy:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο αλλο τηλ εκτος του 13800 για εξυπηρετηση?

εκτος του οτι σε χρεωνουν μετα σου λενε δοκιμαστε αργοτερα γιατι δεν λειτουργει:mad:

chat live εχουν?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο αλλο τηλ εκτος του 13800 για εξυπηρετηση?

εκτος του οτι σε χρεωνουν μετα σου λενε δοκιμαστε αργοτερα γιατι δεν λειτουργει:mad:

chat live εχουν?

 

8005000200

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα περιοχές της Μεσσηνίας χωρίς σταθερό και ίντερνετ από τις 9 το πρωί και ακόμα τζίφος. Ο ΟΤΕ δουλεύει κανονικά και μάλλον δεν πλήρωσαν τις γραμμές, αλλιώς δεν δικαιολογείται, έχει συμβεί κι άλλη φορά μέσα στο μήνα...
Link to comment
Share on other sites

Τα όσα είχαν να κάνουν με τη νέα υπηρεσία της Wind για παροχή internet σε σταθερό σημείο μέσω δικτύου κινητής μεταφέρθηκαν στο θέμα που είχε ανοιχτεί ήδη : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=438354
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλησπερα,φιλος μου πηρε ενα ρουτερ εμποριου,αλλα το προβλημα ειναι οτι εχει χασει τους κωδικους της συνδεσης του για να το συνδεση,αν παρει την wind θα τους στειλουν αμεσα;και που;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα του στείλουν άμεσα. Εμένα πέρυσι όταν ενεργοποιήθηκα μου τους είχανε στείλει με SMS.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει ομως και να μην χρειάζονται,εγω τυχαία στοιχεία είχα από την αρχή και παίζει κανονικά. Εχουν αναφερθει και περιπτώσεις που πρέπει να μπουν username/password αλλιώς δεν δουλεύει
Link to comment
Share on other sites

Πρός ενημέρωση. Εξακολουθεί να είναι νεκρό το δίκτυο σταθερής και ίντερνετ από την εταιρία σε περιοχές της Μεσσηνίας, την πρώτη φορά έλεγαν στο κοινό ότι οφειλόταν στον ΟΤΕ- αλλά στο σπίτι έχουμε κανονικά οτε αλλά στην εργασία που έχει wind έχει νεκρώσει-προς το μεσημέρι είπαν ότι κόπηκε η οπτική ίνα και τώρα δεν έχουν καμία δικαιολογία. Φυσικά τα παράπονα είναι ογκώδη.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Λογικά θα του στείλουν άμεσα. Εμένα πέρυσι όταν ενεργοποιήθηκα μου τους είχανε στείλει με SMS.
ευχαριστω φιλε μου,ποιο ειναι το νουμερο που θα παρει;το 1212;ειναι με χρεωση;

 

Παίζει ομως και να μην χρειάζονται,εγω τυχαία στοιχεία είχα από την αρχή και παίζει κανονικά. Εχουν αναφερθει και περιπτώσεις που πρέπει να μπουν username/password αλλιώς δεν δουλεύει
ευχαριστω για την απαντηση....
Link to comment
Share on other sites

το 1212 ειναι για βλαβες,χωρις χρεωση,λογικα θα εξυπηρετηθεις κανονικα απο εκει για το συγκεκριμενο θεμα χωρις παραπομπές στο 13800 κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
να εισαι καλα,τους πηρα και ολα μια χαρα.μου τους εδωσαν τηλεφωνικα,ευχαριστω ολους για τις απαντησεις
Link to comment
Share on other sites

μου προτειναν το εξης πακετο για μεταφορα σταθερου από Forthnet σε wind:

Internet 24 απεριοριστο

σταθερα απεριόριστα

κινητα 300'

διεθνη απεριόριστα

στα 23€

με δωρα 1 παγιο, τα τελη φορητοτητας, 1 ταμπλετ και δυο καρτες μια για καρτοτηλεφωνο 120' και μια για 1γιγα ιντερνετ τον μηνα

 

πως σας φαινεται?

Link to comment
Share on other sites

μου προτειναν το εξης πακετο για μεταφορα σταθερου από Forthnet σε wind:

Internet 24 απεριοριστο

σταθερα απεριόριστα

κινητα 300'

διεθνη απεριόριστα

στα 23€

με δωρα 1 παγιο, τα τελη φορητοτητας, 1 ταμπλετ και δυο καρτες μια για καρτοτηλεφωνο 120' και μια για 1γιγα ιντερνετ τον μηνα

 

πως σας φαινεται?

 

Εμένα μου πρότειναν τι ίδιο με επιπλέον 1 πάγιο δώρο δηλαδή 2 πάγια και με +300 λεπτά προς κινητά wind στα 17€

Link to comment
Share on other sites

αρα μιλαμε για την ιδια προσφορα

 

Xωρίς διεθνής κλήσεις λέει ο φίλος πιο πάνω. Άρα δεν μιλάτε για την ίδια προσφορά.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Xωρίς διεθνής κλήσεις λέει ο φίλος πιο πάνω. Άρα δεν μιλάτε για την ίδια προσφορά.

 

αντε να στο κανω λιανα.... και σε μενα εκαναν την ιδια προσφορα με τα 17€ αλλα επειδή εγω χρειαζομαι διεθνεις κλησεις μου προτειναν το πακετο των 23€ με διεθνεις και χωρις τα 300' προς wind.

Link to comment
Share on other sites

αντε να στο κανω λιανα.... και σε μενα εκαναν την ιδια προσφορα με τα 17€ αλλα επειδή εγω χρειαζομαι διεθνεις κλησεις μου προτειναν το πακετο των 23€ με διεθνεις και χωρις τα 300' προς wind.

 

Πολύ καλό μου φαίνεται. Φαντάζομαι και στον οποιονδήποτε...

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...