Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εχω τωρα ΟΤΕ, ελπιζω να μην μου κανουν το ιδιο και εμενα.. γιατι θα με κρεμασουν αναποδα οι δικοι μου μετα.. :happy:
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τωρα ΟΤΕ, ελπιζω να μην μου κανουν το ιδιο και εμενα.. γιατι θα με κρεμασουν αναποδα οι δικοι μου μετα.. :happy:

 

μια μέρα να υπολογίζεις σίγουρα... δεν το κρύβουν και οι ίδιοι αν τους ρωτήσεις...

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ύστερα από απαίτηση μου θα μου αλλάξουν router. Το oxygen είναι πολύ προβληματικό. Μακρυά!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά τόσο μπ*** είναι και έχουν σύμβαση με αυτά τα oxygen.

 

Εγώ έχω ένα thompson από αρχές συνεργασίας WIND-TELLAS εδώ και 2 χρόνια και δεν έχω κανά πρόβλημα. Τουλάχιστον δεν αντιμετωπίζω αποσυνδέσεις.

 

Δηλαδή δεν έχουν που δεν έχουν το καλύτερο δίκτυο δίνουν και αναξιόπιστα router.

Πιστεύω πολλοί θα προτιμησουν αν υπάρχει η δυνατοτητα να δώσουν κατι παραπάνω για ένα καλύτερο router από τα δωρεάν oxygen που δίνουν.

 

Πόσα λεφτά έχουν φάει μερικοί με κουστούμια με τις συνεργασίες που κάνουν!

 

PS: (μπούφοι)

Link to comment
Share on other sites

Είναι τυχαίο που τα Thomson 585 τα έδιναν forthnet-Oτε??

Πολύ σωστό ρουτεράκι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρισμένο σε αρκετές γραμμές tellas: to oxygen είναι αισχρό στην ίδια περίπτωση που το thomson είναι σκύλος. Γενικά τα thomson έχουν πολύ καλό όνομα και ειδικά στις δύσκολες γραμμές.

Στο σπίτι μου έχει uptime connected 21 μέρες και αυτό λόγω ζεστάματος του πυρήνα που κάνει επανεκκίνηση. Κατά τ' άλλα μηδεν αποσυνδέσεις εκεί που το oxygen έκανε 4-5 κάθε μέρα.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρισμένο σε αρκετές γραμμές tellas: to oxygen είναι αισχρό στην ίδια περίπτωση που το thomson είναι σκύλος. Γενικά τα thomson έχουν πολύ καλό όνομα και ειδικά στις δύσκολες γραμμές.

Στο σπίτι μου έχει uptime connected 21 μέρες και αυτό λόγω ζεστάματος του πυρήνα που κάνει επανεκκίνηση. Κατά τ' άλλα μηδεν αποσυνδέσεις εκεί που το oxygen έκανε 4-5 κάθε μέρα.

Για να δούμε θα φτάσει με την wind τις 45 μέρες max uptime, που έχω φτάσει με forthnet?? :happy:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου φεραν σημερα τον εξοπλισμο απο wind...αλλα φου λετε οτι το oxygen δεν ειναι καλο,μπορω να χρησιμοποιω το thomson της Forthnet που χω τωρα και με τη wind;;;
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου φεραν σημερα τον εξοπλισμο απο wind...αλλα φου λετε οτι το oxygen δεν ειναι καλο,μπορω να χρησιμοποιω το thomson της Forthnet που χω τωρα και με τη wind;;;

Φυσικά και μπορείς. Απλώς θα αλλάξεις το username και το password και θα είσαι ΟΚ.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Πού μπορώ να βρω το τελευταίο firmware του Oxygen?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πού μπορώ να βρω το τελευταίο firmware του Oxygen?

 

το update γίνεται μέσα από το μενού του ρουτερ

μέτρον άριστον
Link to comment
Share on other sites

Έχει κολλήσει η κατάσταση ενεργοποίησης από τις 3/12...

Και χάρηκα ότι θα ενεργοποιηθώ σε 3 βδομάδες ακριβώς που κλείνω σήμερα.

Για να δούμε..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ για 3/12 είμαι για ενεργοποίηση, άιντε να δούμε πώς θα παίζει η γραμμή :)

Εσύ κανένα νέο?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εσύ κανένα νέο?

 

Κι εγώ στην αναμονή είμαι... :(

Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπανε ότι θα μου τηλεφωνήσει τεχνικός πρώτα και μετά από 1-2 ημέρες θα μεταφερθεί η γραμμή. Είπε κάτι πως είσαι σε φάση ελέγχου η γραμμή και παραμετροποίησης (ή κάπως έτσι).

 

Φυσικά κάποιος περισσότερος γνώστης του πράγματος θα ξέρει να μας πει περισσότερα το τί είναι αυτά που μου έλεγαν από την εξυπηρέτηση πελατών.

 

Παρένθεση. Μέγιστη καταληκτική ημερομηνία για ενεργοποίηση της γραμμής είναι η 22η Δεκεμβρίου, αν και μέχρι τότε θα έχει μεταφερθεί οπωσδήποτε...

Καλά Χριστούγεννα!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην αναμονή είμαι... :(

Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπανε ότι θα μου τηλεφωνήσει τεχνικός πρώτα και μετά από 1-2 ημέρες θα μεταφερθεί η γραμμή. Είπε κάτι πως είσαι σε φάση ελέγχου η γραμμή και παραμετροποίησης (ή κάπως έτσι).

 

Φυσικά κάποιος περισσότερος γνώστης του πράγματος θα ξέρει να μας πει περισσότερα το τί είναι αυτά που μου έλεγαν από την εξυπηρέτηση πελατών.

 

Παρένθεση. Μέγιστη καταληκτική ημερομηνία για ενεργοποίηση της γραμμής είναι η 22η Δεκεμβρίου, αν και μέχρι τότε θα έχει μεταφερθεί οπωσδήποτε...

Καλά Χριστούγεννα!!! :lol:

Ποιο είναι το απευθείας τηλέφωνο για ΤΥ για το ίντερνετ από σταθερό?

Εμένα ακόμα 3/12 λέει πάντως..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το άλμα από τις 3 στις 22 δεν είναι και λίγες μέρες πάντως...

Από πότε έχετε κάνει την αίτηση και περιμένετε ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το απευθείας τηλέφωνο για ΤΥ για το ίντερνετ από σταθερό?

Εμένα ακόμα 3/12 λέει πάντως..

 

13800 τηλεφώνησα και πάτησα να συδεθώ με το τμήμα ενεργοποιήσεων του Wind One.

Πάντως, ούτε σήμερα με πήρανε τηλέφωνο (ο τεχνικός δηλαδή...)

Link to comment
Share on other sites

Και γω για 22/12... :(:(

 

Την αίτηση την έκανα 15/11..

Μου είπαν δεν γίνεται τιποτα.Έχει βγει ημερομηνία γενικά για τον βρόγχο.Δηλαδή όσοι είναι σε αυτό τον βρόγχο, πάνε για τότε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν με margin 12dB και line attenuation 20dB να κουμπώνω στα 8181 kbps? Μου λένε ότι υπάρχει πρόβλημα στη γραμμή μου. Τότε με την hol πως κούμπωνα στα 15-16 mbps?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειχα παντα 8,8Μbs-9 ταχυτητα, τις τελευταιες 15 μερες ειχε πεσει στα 6-6,5Μbs

εκανα 4-5 τηλεφωνα για να τους πω να δουν την γραμμη και να λυσουμε το θεμα.

μου λεγανε τοσο πιανει. αφου τα πηρα στην κρανα και τους τα εχωσα,τελικα χθες μεσημερι με πηρανε στις 3.15 και μου λεει ενας τυπος να βαλω το ρουτερ να δει που συντονιζει. μετα απο λιγο λεει στην εκανα 10.2 Μbs την γραμμη.

καλ λεω εγω τωρα? καλα δεν μπορουσε να γινει αυτο απο την αρχη?

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν με margin 12dB και line attenuation 20dB να κουμπώνω στα 8181 kbps? Μου λένε ότι υπάρχει πρόβλημα στη γραμμή μου. Τότε με την hol πως κούμπωνα στα 15-16 mbps?

Τους το είπες ότι πριν έπιανες τόσο?Δεν γίνεται από εταιρεία σε εταιρεία να υπάρχει τέτοια μεταβολή..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

μετα απο λιγο λεει στην εκανα 10.2 Μbs την γραμμη.

Τώρα μόνο εγώ εκνευρίζομαι με τη συμπεριφορά; Λες και σου κάνει χάρη...τραγικός ο τύπος.

Link to comment
Share on other sites

Τους το είπες ότι πριν έπιανες τόσο?Δεν γίνεται από εταιρεία σε εταιρεία να υπάρχει τέτοια μεταβολή..

 

Τους το είπα, αλλά τίποτα δεν άλλαξε. Μου λένε ότι μετράνε βραχυκύκλωμα στην μπρίζα. Μέχρι στιγμής μεγάλο λάθος η μεταφορά μου στην wind. Μετά τις πρώτες μέρες η ταχύτητα έχει πέσει δραματικά. :mad:

Κάτι ακόμη: τα router που δίνει η wind έχουν πρόβλημα όταν συνδέεσαι μέσω wifi. Μου στείλαν δεύτερο εξοπλισμό, αλλά οι αποσυνδέσεις μέσω wifi παραμένουν. Χθες έβαλα ένα linksys και όλα καλά!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τους το είπα, αλλά τίποτα δεν άλλαξε. Μου λένε ότι μετράνε βραχυκύκλωμα στην μπρίζα. Μέχρι στιγμής μεγάλο λάθος η μεταφορά μου στην wind. Μετά τις πρώτες μέρες η ταχύτητα έχει πέσει δραματικά. :mad:

Κάτι ακόμη: τα router που δίνει η wind έχουν πρόβλημα όταν συνδέεσαι μέσω wifi. Μου στείλαν δεύτερο εξοπλισμό, αλλά οι αποσυνδέσεις μέσω wifi παραμένουν. Χθες έβαλα ένα linksys και όλα καλά!

 

μου εχουν αλλαξει τρια ρουτερ και τελικα για να μην εχω αποσυνδεσεις στο wifi αλλαξα καναλι το εβαλα στο 9 και απο τοτε ολα τελεια!δοκιμασε και το καναλι 11

Link to comment
Share on other sites

μου εχουν αλλαξει τρια ρουτερ και τελικα για να μην εχω αποσυνδεσεις στο wifi αλλαξα καναλι το εβαλα στο 9 και απο τοτε ολα τελεια!δοκιμασε και το καναλι 11

 

Αυτές ρε παιδιά τις γνώσεις δεν θα έπρεπε να μας τις έλεγαν και οι τεχνικοί που καλούμε στο 13800.

 

Γιατί παντου χρειάζεται να ψαχνόμαστε μόνοι μας για κάτι που άλλοι πληρώνονται!

 

Αναρωτιέμαι τους ανέφερες ποτε αυτό για τα κανάλια που άλλαξες;

Ποια ήταν η απάντησή τους;

 

Είχες φτάσεις σε σημείο να αλλάξεις 3 router για να βρεις λύση!

Ξέρεις πόσοι θα είχαν φύγει από το 2ο αν δεν έβλεπαν αποτελέσματα...

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...