Jump to content

Opera browser


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπήκα καθόλου στις ρυθμίσεις. Άνοιξα μια σελίδα που μπαίνω συχνά και μου εμφανίστηκε αυτό το μήνυμα πρώτη φορά! Εκτός αν πάτησα καταλάθος τίποτα από το πληκτρολόγιο..

Ευχαριστώ για την απάντηση! Δεν χρειάζομαι φωνητικές εντολές ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 185
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πόσες καρτέλες περίπου έχετε ανοιγμένες ταυτόχρονα?!? επειδή έχω πάρα πολλές ίσως να οφείλεται αυτό σε αυτή την ιδιομορφία με το κόλλημα στα video απ'το youtube>?! πχ. τώρα έχω γύρω στις 35 καρτέλες ανοιχτές..!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

θα ήθελα να μου πείτε αν ο Opera έχει τα παρακάτω χαρακτηριστικά που έχω με τον Maxthon browser και με βολεύουν πολύ....

 

όταν υπάρχει κάποιο link κάνοντας drag & drop το link οπουδήποτε στην οθόνη τότε ανοίγει νέο tab με το περιεχόμενο του link, δληαδή ανοίγεις νέα tab κατευθείαν χωρίς να χρειάζεται δεξί κλικ και επιλογή ανοίγματος σε νέο παράθυρο.

 

όταν υπάρχει κάποια λέξη που σε ενδιαφέρει σε μια σελίδα τότε επιλέγοντας την (μαυρίζοντας την) και πηγαίνοντας την με drag & drop στο πλαίσιο αναζήτησης του google ανοίγει νέο tab με τα αποτελέσματα αναζήτησης του google.

 

γίνονται αυτά με τον opera?

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

η γνώμη σου μετράει... https://www.24net.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Έχω παρατηρήσει οτι με τον opera πλέον όταν μπαίνω στο youtube και κουνάω το ποντίκι.. κολλάει.. ενώ με firefox πάει μια χαρά. Έχω την έκδοση 9,21 :O
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει οτι με τον opera πλέον όταν μπαίνω στο youtube και κουνάω το ποντίκι.. κολλάει.. ενώ με firefox πάει μια χαρά. Έχω την έκδοση 9,21 :O

Για αρχή βάλε την latest 9.64 και κάνε update σε flash player και java runtime.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να βάλω την 9,64? Είχα βάλει την 9,5 όταν είχε βγει.. αλλά ο browser ήταν πιο βαρύς.. και έτσι ξαναγύρισα στην 9,21.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

φυσικά...

 

και ο 10άρης, αν και alpha πολύ σταθερός ειδικά σε ΧΡ

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer BDP-320 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τελικά αυτό το urlfilter.ini

που ακριβώς μπαίνει;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer BDP-320 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

τελικά αυτό το urlfilter.ini

που ακριβώς μπαίνει;

Πήγαινε opera:config

γράψε urlfilter στο filter και θα δεις που πρέπει να το βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

πήγα opera:config, OK...

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer BDP-320 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Βγήκε ο Opera 10, και αναμένεται ο Opera 10.10!

 

Επιτέλους. Η επιλογή Opera turbo είναι όλα τα λεφτά... Ειδικά στην περίπτωση του internet on the go:p. Γνωρίζουμε εάν η 10.10 θα έχει κάποια νέα λειτουργία;

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους. Η επιλογή Opera turbo είναι όλα τα λεφτά... Ειδικά στην περίπτωση του internet on the go:p. Γνωρίζουμε εάν η 10.10 θα έχει κάποια νέα λειτουργία;

Η 10.10 θα έχει το Opera Unite, δηλαδή έναν Web Server που θα τρέχει παράλληλα με τον Web Browser.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Γιατί σε κάποιες σελίδες δεν μου αποθηκεύει τα στοιχεία των λογαριασμών μου? Πχ στο e-shop ενώ τα έχω βάλει και έχω πατήσει αποθήκευση δεν μου τα εμφανίζει και αναγκάζομαι να τα ξαναγράφω για να συνδεθώ.
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το εξης ας πουμε προβλημα. μπαινω στη σελιδα του myphone, παταω να δω το τελευταιο μηνυμα σε ενα θεμα που με ενδιαφερει και αντι να με παει στην σελιδα με το μηνυμα ξαναφορτωνει την σελιδα στην οποια βρισκομαι. με την δευτερη φορα παντα πηγαινει στο τελευταιο μηνυμα. το κανει παρα πολυ συχνα αυτο και μονο στην σελιδα του myphone
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση έχεις? Μόλις το δοκίμασα και με πηγαίνει κατευθείαν χωρίς να ξαναφορτώσει την σελίδα. Έχω την 10,10.

Πάντως γενικώς εγώ για να δω το τελευταίο νέο μήνυμα πατάω κατευθείαν από πριν το μπλε φακελάκι..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε κάποιες σελίδες δεν μου αποθηκεύει τα στοιχεία των λογαριασμών μου? Πχ στο e-shop ενώ τα έχω βάλει και έχω πατήσει αποθήκευση δεν μου τα εμφανίζει και αναγκάζομαι να τα ξαναγράφω για να συνδεθώ.

 

Άκυρο τελικά.. τώρα πρόσεξα ότι πρέπει να πατήσω το κλειδί που εμφανίζει δίπλα στην διεύθυνση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα σας.

Ειμαι νεα στο φορουμ σας και θα ηθελα να ρωτησω κατι.

 

Πως μπορω να διαγραψω οτιδηποτε σχετικα με την περιηγηση μου στο ιντερνετ απο το πισι;

Περα απο ιστορικο και κουκις, κανω κατι αλλο;

Χρησιμοποιω οπερα.

 

Ρωταω γιατι θα δανεισω τον υπολογιστη μου στον φιλο μου και θα ηθελα να μην βλεπει τις σελιδες που εχω επισκευτει στο ιντερνετ.:p

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Τον opera δεν τον έχω βάλει, αλλά τον έχω χρησιμοποιήσει, όπως και τον firefox, internet exlplorer, κλπ

Όλα έχουν στο μένου μια επιλογή που διαγράφει τα πάντα.

Στον όπερα απ'οτι θυμάμαι πατάς από το μενού μια επιλογή και τικάρεις στα κουτάκια όλα αυτά που θες να διαγράψεις... Ιστορικό , cookies, cache... τα επιλέγεις όλα..

Link to comment
Share on other sites

Τον opera δεν τον έχω βάλει, αλλά τον έχω χρησιμοποιήσει, όπως και τον firefox, internet exlplorer, κλπ

Όλα έχουν στο μένου μια επιλογή που διαγράφει τα πάντα.

Στον όπερα απ'οτι θυμάμαι πατάς από το μενού μια επιλογή και τικάρεις στα κουτάκια όλα αυτά που θες να διαγράψεις... Ιστορικό , cookies, cache... τα επιλέγεις όλα..

 

Ναι φιλε μου, την ξερω αυτη την επιλογη αλλα τα διαγραφει ολα απο παντου;

Ο φιλος μου ειναι τεχνικος και απο περιεργια μηπως το ψαξει πιο πολυ;

Ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Άκυρο τελικά.. τώρα πρόσεξα ότι πρέπει να πατήσω το κλειδί που εμφανίζει δίπλα στην διεύθυνση.
Αυτό μπορείς να το κάνεις και πατώντας ctrl+enter.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νέος Opera 10.50!!

Νέο Windows 7 integrated interface, ταχύτερο browsing, καινούριο Javascript engine και μεγαλύερο compatibility σε σελίδες!

http://www.opera.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...