Jump to content

OnePlus 10 Pro


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό ήρθε !!!

 

Πως θα ενεργοποιήσω το 5G στην Cosmote? Έστειλα 5G & wificall (στο 1333) και έλαβα μήνυμα ότι η συσκευή του κινητού που διαθέτω, δεν υποστηρίζει την ενεργοποίηση του δικτύου cosmote 5g.

 

Δυστυχώς, δεν διαθέτω κάποια άλλη πιστοποιημένη συσκευή (ώστε να αλλάξω την sim και να στείλω από εκεί το sms).

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να το ενεργοποιήσω? Άμα πάρω τηλ στη εξυπηρέτηση πελατών θα βγάλω άκρη? (υποθέτω ότι το γνωρίζουν στην cosmote ότι αμα δεν είναι πιστοποιημένη η συσκευή, απλά μπορείς να στείλεις το sms βάζοντας την sim σε μια πιστοποιημένη συσκευή)

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, SLAYER said:

Το κινητό ήρθε !!!

 

 

 

Πως θα ενεργοποιήσω το 5G στην Cosmote? Έστειλα 5G & wificall (στο 1333) και έλαβα μήνυμα ότι η συσκευή του κινητού που διαθέτω, δεν υποστηρίζει την ενεργοποίηση του δικτύου cosmote 5g.

 

 

 

Δυστυχώς, δεν διαθέτω κάποια άλλη πιστοποιημένη συσκευή (ώστε να αλλάξω την sim και να στείλω από εκεί το sms).

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να το ενεργοποιήσω? Άμα πάρω τηλ στη εξυπηρέτηση πελατών θα βγάλω άκρη? (υποθέτω ότι το γνωρίζουν στην cosmote ότι αμα δεν είναι πιστοποιημένη η συσκευή, απλά μπορείς να στείλεις το sms βάζοντας την sim σε μια πιστοποιημένη συσκευή)

 

Προσωπικά το έβαλα στο iphone που έχω και ενεργοποιήθηκε. Αν θες κάνε ένα τηλέφωνο και ρώτα τους

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

https://myphone.gr/forum/topic/170205/?do=findComment&comment=7057836

 

Για δείτε και αυτό με το 5G και την κοσμοτέ...

μήπως τον ήπιαμε? 🤐

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, SLAYER said:

Το κινητό ήρθε !!!

 

 

 

Πως θα ενεργοποιήσω το 5G στην Cosmote? Έστειλα 5G & wificall (στο 1333) και έλαβα μήνυμα ότι η συσκευή του κινητού που διαθέτω, δεν υποστηρίζει την ενεργοποίηση του δικτύου cosmote 5g.

 

 

 

Δυστυχώς, δεν διαθέτω κάποια άλλη πιστοποιημένη συσκευή (ώστε να αλλάξω την sim και να στείλω από εκεί το sms).

 

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να το ενεργοποιήσω? Άμα πάρω τηλ στη εξυπηρέτηση πελατών θα βγάλω άκρη? (υποθέτω ότι το γνωρίζουν στην cosmote ότι αμα δεν είναι πιστοποιημένη η συσκευή, απλά μπορείς να στείλεις το sms βάζοντας την sim σε μια πιστοποιημένη συσκευή)

 

θα βαλεις τη σιμ σου σε καποιο iphone ενος φιλου πχ και θα στειλεις απο εκει το μνμ και θα ενεργοποιηθει .Μετα εισαι κομπλε Η σε οποιαδηποτε αλλη συσκευη που ειναι συμβατη με το 5g απο την κοσμοτε

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

https://myphone.gr/forum/topic/170205/?do=findComment&comment=7057836

 

Για δείτε και αυτό με το 5G και την κοσμοτέ...

μήπως τον ήπιαμε? 🤐

Οχι καμια σχεση. Εχει να κανει με την κεραια 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ναι , το έγραψαν και τα παιδιά στο δίπλα τόπικ...

γενικά δεν έχω παράπονο στην αίσθηση...παέι σφαίρα σε mobile data....απλά το ψυχολογικό είναι που βλέπεις να γράφει 5G και στο netmonster να βλέπεις LTE.

θεωρώ ότι στην πορεία θα αναβαθμιστούν περισσότερες κεραίες και θα είμαστε οκ

Link to comment
Share on other sites

Ένα bug βρήκα. Όταν βγαίνω από κάλυψη 5g αυτό συνεχίζει και λέει 5g στο εικονίδιο

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!

Απο χθες ηρθα κι εγω στην οικογενεια της oneplus και του 10 pro.

Ηρθα απο pixel 3 xl και τελευταιο oneplus ειχα το one.

Ημουν αναμεσα σε pixel 6 pro και 10 pro, αλλα καλο σκεφτηκα τις κλειδωμενες δυνατοτητες των πιξελ και ειπα θα παω στο one.

Επισης, προλαβα και το gift των buds που πραγματικα εχω παθει πλακα με τον ηχο κτλ.

Θηκη δεν αγορασα, ειναι σουπερ η δικια του, απλα περιμενω τα domeglass.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, doganos said:

Καλοριζικο. Περιμενουμε εντυπωσεις απο το dome

Θελει λεει 7-21 εργασιμες να ερθει.

Καλη η μεμβρανη παντως, αλλα πολυ βρωμια, χνουδια κτλ μαζευει. Αλλα για out of box να κανεις την δουλεια σου, ειναι μια χαρα μεχρι να περιμενεις η να βρεις τζαμακι.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Το volte ειναι φιξ ενεργοποιημενο? Γιατι δεν βρηκα πουθενα αυτη την ρυθμιση, σε αντιθεση με το vowifi που το ενεργοποιησα κιολας. Εχω παροχο vf και ενεργοποιημενο το vowifi & volte. Επισης σε οτι κληση κανω λεει HD και δεν εχω καποια αλλη ενδειξη και δοκιμασα να μπω ιντερνετ κτλ και παραμενει το 4G

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, doganos said:

Στην κοσμοτε έχω ένδειξη και επάνω στην μπάρα και διακόπτη. 

Σε βονταφον εγω παρολο που εχω ενεργοποιημενο το icon στην status οπως και την υπηρεσια, δεν δειχνει κατι, παρολο που δουλευει οπως φαινεται μιας και μπαινω κανονικα ιντερνετ ενω μιλαω κ δειχνει 4g. Ν το απε και να το ενερ λες?

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, FoT1s said:

Σε βονταφον εγω παρολο που εχω ενεργοποιημενο το icon στην status οπως και την υπηρεσια, δεν δειχνει κατι, παρολο που δουλευει οπως φαινεται μιας και μπαινω κανονικα ιντερνετ ενω μιλαω κ δειχνει 4g. Ν το απε και να το ενερ λες?

Είναι επιλογή της Vodafone να μην φαίνεται η ένδειξη του volte 

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Αυτο που αναβει η ambiet οθονη καθε φορα που ακουμπας το κινητο κτλ και ειναι ετοιμο για ξεκλειδωμα, πως σταματαει? Εννοω να εμφανιζει το δακτυλικο κτλ μονο οταν πατησω το power η κανω double tap. Να ενημερωσω πως ειναι απενεργοποιημενη η επιλογη aod αλλα παρολα αυτα παλι εμφανιζει το δακτυλικο καθε φορα που το ακουμπαω κτλ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...όποιος έχει κοσμοτέ,θέλω βοήθεια...

δεν συνδέεται με τίποτα το chat features στα μηνύματα...και παίζουν οι εξής πιθανότητες :

1) χρησιμοποιώ beta εκδοση στα messages, άρα πολύ πιθανόν να υπάρχει bug...έκδοση 20220411_04_RC00 (αν κάποιος με την ίδια συνδέεται, το αποκλείουμε...)

2) έφερα ένα backup μηνυμάτων από την εφαρμογή sms backup and restore....μικρή πιθανότητα να "χάλασε" κάτι..

3) βλέπω στις ρυθμίσεις μηνυμάτων αριθμό SMSC  "+3097100000",145   ...κανά δυό φίλοι έχουν αριθμό μόνο το +3097100000 , χωρίς εισαγωγικά και χωρίς το 145 μετά....δοκίμασα και το άλλαξα , αλλά πάλι στο chat feaures κολάει στο connecting, ή στο verify your number, όπου βάζω το νούμερο, πατάω verify και ξανακολάει στο connecting....

εννοείται έχω δίκτυο (έχω δοκιμάσει και με wifi 6 και με 5G)...

καμιά ιδέα...?

 

 

21 ώρες πριν, FoT1s said:

Ερωτηση: Αυτο που αναβει η ambiet οθονη καθε φορα που ακουμπας το κινητο κτλ και ειναι ετοιμο για ξεκλειδωμα, πως σταματαει? Εννοω να εμφανιζει το δακτυλικο κτλ μονο οταν πατησω το power η κανω double tap. Να ενημερωσω πως ειναι απενεργοποιημενη η επιλογη aod αλλα παρολα αυτα παλι εμφανιζει το δακτυλικο καθε φορα που το ακουμπαω κτλ.

settings--> password & security -->fingerprint -->show fingerprint icon 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα με το chat and futures. Είμαι συνδεμένος από την πρώτη στιγμή

 

Και εμένα έχει το 145 στο τέλος από μόνο του

 

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ούτε με clear data συνδέεται, οπότε θεωρώ ότι είναι bug της beta...

το δε κέντρο μηνυμάτων , μετά το clear data, ξαναέβγαλε μόνο του το 145 ...άρα σωστά είναι εκεί...

εν αναμονή update...thanks 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

καλησπέρα...όποιος έχει κοσμοτέ,θέλω βοήθεια...

δεν συνδέεται με τίποτα το chat features στα μηνύματα...και παίζουν οι εξής πιθανότητες :

1) χρησιμοποιώ beta εκδοση στα messages, άρα πολύ πιθανόν να υπάρχει bug...έκδοση 20220411_04_RC00 (αν κάποιος με την ίδια συνδέεται, το αποκλείουμε...)

2) έφερα ένα backup μηνυμάτων από την εφαρμογή sms backup and restore....μικρή πιθανότητα να "χάλασε" κάτι..

3) βλέπω στις ρυθμίσεις μηνυμάτων αριθμό SMSC  "+3097100000",145   ...κανά δυό φίλοι έχουν αριθμό μόνο το +3097100000 , χωρίς εισαγωγικά και χωρίς το 145 μετά....δοκίμασα και το άλλαξα , αλλά πάλι στο chat feaures κολάει στο connecting, ή στο verify your number, όπου βάζω το νούμερο, πατάω verify και ξανακολάει στο connecting....

εννοείται έχω δίκτυο (έχω δοκιμάσει και με wifi 6 και με 5G)...

καμιά ιδέα...?

 

 

settings--> password & security -->fingerprint -->show fingerprint icon 🙂

Δεν εννοω το δακτυλικο. Εννοω μολις το ακουμπας το κινητο η το σηκωνεις μου εμφανιζεται η ωρα, ημερα κτλ αν με καποιον τροπο σταματαει αυτο και να αναβει - δειχνει η οθονη πληροφοριες μονο οταν παταω το power button η με double tap.

Edit: εκλεισα το aod & το δακτυλικο και τωρα ειναι οκ. Δεν ξερω τι σκαλωμα εφαγα, αλλα νομιζα ηταν φιξ δυνατοτητα του κινητου.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, doganos said:

Για ποιον λόγο δεν βάζεις την κανονική;

έχει ξεμείνει από παλιά, που στις betα έβλεπες νέες δυνατότητες...όπως και στον dialer ...

λογικά θα φτιαχτεί στο update....αν όχι, θα το γυρίσω σε stable...

51 minutes ago, FoT1s said:

Δεν εννοω το δακτυλικο. Εννοω μολις το ακουμπας το κινητο η το σηκωνεις μου εμφανιζεται η ωρα, ημερα κτλ αν με καποιον τροπο σταματαει αυτο και να αναβει - δειχνει η οθονη πληροφοριες μονο οταν παταω το power button η με double tap.

Edit: εκλεισα το aod & το δακτυλικο και τωρα ειναι οκ. Δεν ξερω τι σκαλωμα εφαγα, αλλα νομιζα ηταν φιξ δυνατοτητα του κινητου.

έχει και ένα raise to wake....αυτό σου ξυπνάει την οθόνη μόλις σηκώνεις το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

On 14/4/2022 at 3:46 ΜΜ, doganos said:

Ένα bug βρήκα. Όταν βγαίνω από κάλυψη 5g αυτό συνεχίζει και λέει 5g στο εικονίδιο

Αργεί να αλλάξει η ένδειξη.

Εδώ κινείσαι μέσα στο μετρό και σου δείχνει ακόμη σήμα, αργεί πάρα πολύ να μηδενιστει

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, FoT1s said:

Δεν εννοω το δακτυλικο. Εννοω μολις το ακουμπας το κινητο η το σηκωνεις μου εμφανιζεται η ωρα, ημερα κτλ αν με καποιον τροπο σταματαει αυτο και να αναβει - δειχνει η οθονη πληροφοριες μονο οταν παταω το power button η με double tap.

Edit: εκλεισα το aod & το δακτυλικο και τωρα ειναι οκ. Δεν ξερω τι σκαλωμα εφαγα, αλλα νομιζα ηταν φιξ δυνατοτητα του κινητου.

Απενεργοποιησε αυτό φίλε:

Settings --> Home screen & Lock screen --> Raise to wake 

Δεν χρειάζεται να απενεργοποιησεις το δαχτυλικο

 OnePlus 10Pro & 5T

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...