Jump to content

Honor 50


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

image.thumb.jpeg.093946c368cb5f9f34bb6e6b8b806b87.jpeg

Στις 9 Νοεμβρίου, η HONOR  παρουσίασε στην Ελλάδα το νέο HONOR 50 5G.

Το HONOR 50 5G είναι εξοπλισμένο με Google Mobile Services  και είναι το πρώτο smartphone που διαθέτει τον επεξεργαστή  Snapdragon 778G της Qualcomm.

Εξοπλισμένο με μπροστινή κάμερα 32 MP με γωνία θέασης 90°, οι χρήστες μπορούν να τραβήξουν selfies και βίντεο, με περισσότερα άτομα και σκηνικά να αποτυπώνονται στο κάδρο. Διαθέτοντας ρύθμιση τετραπλής πίσω κάμερας, το HONOR 50 5G διαθέτει κύρια κάμερα 108MP, κάμερα ευρείας γωνίας 8MP, κάμερα macro 2MP και κάμερα βάθους 2MP.

Οι χρήστες μπορούν να επιλέξουν διαφορετικές λειτουργίες λήψης πολλαπλών βίντεο που χρησιμοποιούν ταυτόχρονα την μπροστινή και την πίσω κάμερα.

Το HONOR 50 5G διατίθεται με κυρτή οθόνη OLED 6,57 ιντσών 75° που υποστηρίζει ανάλυση Full High Definition 2340×1080. Η οθόνη μπορεί να παράγει 1,07 δισεκατομμύρια χρώματα και καλύπτει το 100% της χρωματικής γκάμας DCI-P3. Είναι εξοπλισμένο με ρυθμό ανανέωσης οθόνης έως 120 Hz και ρυθμό δειγματοληψίας αφής 300 Hz.

Με ενσωματωμένη μπαταρία 4.300 mAh, διαθέτει τεχνολογία 66W HONOR SuperCharge, η οποία επιτρέπει στην μπαταρία να αποφορτιστεί έως και 70% μέσα σε μόλις 20 λεπτά, χρησιμοποιώντας τον φορτιστή που περιλαμβάνεται.

Είναι εξοπλισμένο με το chipset Qualcomm SnapdragonTM 778G 5G, με αυξημένη απόδοση τόσο της CPU όσο και της GPU κατά 45% και την ισχύ επεξεργασίας AI κατά 123%, σε σύγκριση με την προηγούμενη γενιά. Με την υποστήριξη της GPU Turbo X, προσφέρει ισχυρή απόδοση ακόμα και κατά τη διάρκεια έντονων παιχνιδιών. Διατίθεται σε μια σειρά χρωματικών επιλογών, όπως το Frost Crystal, το οποίο είναι εμπνευσμένο από τους κρυστάλλους χιονιού, το Emerald Green και το Midnight Black χρώμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
26 minutes ago, MeteorX said:

Γεια σας εχει καποιος το honor 50 ? ψαχνω στις ρυθμισεις/επιλογες της καμερας και δεν βρισκω το slow motion,ευχαριστω

Στο manual

https://www.hihonor.com/sa-en/support/phones/honor-50/

https://www.hihonor.com/sa-en/support/content/en-us15814992/

γράφει τα παρακάτω - αυτό εννοείς;
 

Make Multi-Video Variable Speed Videos
With the variable speed feature, you can prolong important moments or speed up frames that
don't need to be shown in detail to control the pace of the videos.
Camera and Gallery

1 Go to Camera and select MULTI-VIDEO.
2 Tap
, select the multi-video mode, then begin recording.
3 During recording, tap
, then select a different speed to record a variable speed video.
4 Tap
to stop recording.

0.5X speed (or slow-motion recording) is only supported in the Front or Rear mode.

Zooming, camera switching, or the multi-video mode are not supported during non-
standard speed recording.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, stark said:

Στο manual

https://www.hihonor.com/sa-en/support/phones/honor-50/

https://www.hihonor.com/sa-en/support/content/en-us15814992/

γράφει τα παρακάτω - αυτό εννοείς;
 

Make Multi-Video Variable Speed Videos
With the variable speed feature, you can prolong important moments or speed up frames that
don't need to be shown in detail to control the pace of the videos.
Camera and Gallery

1 Go to Camera and select MULTI-VIDEO.
2 Tap
, select the multi-video mode, then begin recording.
3 During recording, tap
, then select a different speed to record a variable speed video.
4 Tap
to stop recording.

0.5X speed (or slow-motion recording) is only supported in the Front or Rear mode.

Zooming, camera switching, or the multi-video mode are not supported during non-
standard speed recording.

ευχαριστω φιλε αυτο που εγραψες ηταν τελικα δεν μπηκα να δω την απαντηση σου νωριτερα, τελικα με βοηθησε η honor ελλαδας απο το fb και το καταφερα

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται ρε παιδια; το εχει κανεις το εργαλειο να μας πει εντυπωσεις;

σχεδον στα 400 ευρω εχει παει η τιμη του . αξιζει;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα εγώ. 

πρώτη εντύπωση premium κατασκευή για μεσαία κατηγορία. Πολύ όμορφο στο χέρι και άνετο. Η οθόνη απολαυστική. Εντυπωσιάστηκα από το πόσο γρήγορο είναι! Η φόρτιση ταχύτατη. Ο ήχος πού έβαλα youtube στο μέσο όρο. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα κάμερες 

Link to comment
Share on other sites

On 14/12/2021 at 11:18 ΜΜ, patrik said:

Τι γινεται ρε παιδια; το εχει κανεις το εργαλειο να μας πει εντυπωσεις;

σχεδον στα 400 ευρω εχει παει η τιμη του . αξιζει;

το αγορασα με δοσεις απο κωτσο στα 750 συνολικα το 256 8 ραμ,μεχρι πριν ειχα το note 10+ samsung,ειναι μερα με η νυχτα σε ολα η διαφορα,το samsung απλα δεν πιανεται,οθονη με ζωντανα χρωματα ,φωτογραφιες αψογες ,ηχος κρυσταλινος.ακομα και με το note 8 και note 9 που τα εχω κρατησει στην ακρη δεν υπαρχει ουδεμια συγκριση.παει για πουλημα....

edit το μονο καλο του ειναι η μπαταρια ,κραταει λιγο παραπανω απο τις συσκευες note 9  note 10+ και το δαχτυλικο ξεκλιεδωμα και απο οτι διαβασα θα παρει την τελευταια του εκδοση android 12 και τελος.η τελευταια ενημερωση κωδικα ασφαλειας ειναι οκτωβριου ενω με τη samsung ειχα καθε μηνα ενημερωση ασφαλειας + ανα λιγους μηνες και επιπλεον χαρακτηριστικα.

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

On 14/12/2021 at 11:18 ΜΜ, patrik said:

Τι γινεται ρε παιδια; το εχει κανεις το εργαλειο να μας πει εντυπωσεις;

σχεδον στα 400 ευρω εχει παει η τιμη του . αξιζει;

Το έχω 3 εβδομάδες ποιοτικη κατασκευή κυρτή όμορφη οθόνη πολύ φωτεινή κ ωραία χρώματα 

ταχύτατο smooth ui  διάρκεια μπαταρίας σούπερ

αποτύπωμα κ face unlock λειτουργούν γρήγορα κ σωστά 

Επίσης εντύπωση μου έκανε όταν το μέτρησα σε φωτογραφίες στις ίδιες συνθήκες με το iPhone 13 της γυναίκας μου αν παίρνει 10 το iPhone το honor παίρνει 9 πολύ κοντά σε ναυαρχίδα δηλ 

Μόνη παραφωνία το μη στέρεο ηχείο αν  κ τίμιο 

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιος κάτοχος και εγώ πολύ ευχαριστημένος, premium κατασκευή με κυρτή οθόνη πολύ καλή και φωτεινή με 120hz, καλή κάμερα η κυρία τουλάχιστον και πολύ καλή selfie. Μπαταρία βράχος που παρόλο που δεν έχει μεγάλη χωρητικότητα (4300mah)  η πόλη καλή διαχείριση την κάνει μια από τις καλύτερες στην κατηγορία. Επεξεργαστής snapdragon 778 που κάνει την δουλειά χωρίς κανένα πρόβλημα. Για μένα το μόνο που τσιγκουνεύτηκε η honor είναι ένα δεύτερο ηχείο που θα έδινε στερεοφωνικό ήχο ανάλογο του ανταγωνισμού. Στο σύνολο πρόκειται για μια πολύ καλή συσκευή που αν ήταν Samsung θα είχε σπάσει τα ταμεία. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το πηρα και εγω (6/128)! Απο μπαταρία δε ξερω αλλα δεν ειμαι και πολυ ενθουσιασμενος. Για πειτε, τι ρυθμισεις εχετε βαλει στην καμερα;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρε update Δεκεμβρίου!!!

Στάλθηκε από το NTH-NX9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

το bezel ειναι πλαστικο η μεταλλικο ? επισης μπορείς να κάνεις login με huawei id ?

 

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά. Θέλω να κάνω μια σοβαρή ερώτηση. 

Αξίζει η αγορά του 8/256 αυτή στη στιγμή που μιλάμε στα 460€ καινούργιο;; 

Σας γράφω από p30 Pro με Kirin 980. Γνωρίζει κανείς τι απόδοση θα έχει ο Snapdragon 778G του honor σε σχέση με τον Kirin 980; 

Μιλάμε έτος κατασκευής του p30 pro Μάιος 2019. Ποια η γνώμη σας;; δυστυχώς δεν είμαι γνωστής των επεξεργαστών γιαυτό ρωτώ εδώ. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων 

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, TiAiNO said:

Καλημέρα παιδιά. Θέλω να κάνω μια σοβαρή ερώτηση. 

Αξίζει η αγορά του 8/256 αυτή στη στιγμή που μιλάμε στα 460€ καινούργιο;; 

Σας γράφω από p30 Pro με Kirin 980. Γνωρίζει κανείς τι απόδοση θα έχει ο Snapdragon 778G του honor σε σχέση με τον Kirin 980; 

Μιλάμε έτος κατασκευής του p30 pro Μάιος 2019. Ποια η γνώμη σας;; δυστυχώς δεν είμαι γνωστής των επεξεργαστών γιαυτό ρωτώ εδώ. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων 

Σε απόλυτα specs ο 778G είναι ελαφρώς καλυτερος από τον Kirin 980.
Κατά τ' άλλα αν πας από το P30 pro στο Honor 50, θα χάσεις πολύ σε κάμερα.

https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-778g-5g-vs-hisilicon-kirin-980

Link to comment
Share on other sites

On 15/2/2022 at 1:50 ΜΜ, stark said:

Σε απόλυτα specs ο 778G είναι ελαφρώς καλυτερος από τον Kirin 980.
Κατά τ' άλλα αν πας από το P30 pro στο Honor 50, θα χάσεις πολύ σε κάμερα.

https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-778g-5g-vs-hisilicon-kirin-980

Φίλε μου δεν τραβάω τόσες φωτογραφίες με το κινητό για να είμαι ειλικρινής. Τώρα θα το δω, θα το σκεφτώ καλά. Σε ευχαριστώ για το link που μου παρέθεσες 

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα σε όλους. Έχω συνδέσει το κινητό με Huawei gt2 pro, και δεν δέχεται ειδοποιήσεις από messenger viber klp. Τηλεφωνική κλήση μου τη δείχνει κανονικά. Έκανα τα πάντα αλλά συνεχίζει να μην στέλνει. Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

εχω και αυτο το κινητο στην κατοχη μου,ειναι μια κατασταση εντελως κακη,πας να αντιγραψεις φωτογραφιες βιντεο και διακοπτεται η μεταφορα και αποσυνδεεται το κινητο,αλλαξα καλωδιο παλι τα ιδια,ενας γνωστος μου το αγορασε και αυτος τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πλέον με τιμη κάτω απ' τα 320€ πιστεύω πως αξίζει.
Μιλάμε για ένα κινητό που στην περίοδο που ετοιμάστηκε ήταν ακομα κάτω απ' την στέγη της Huawei ( που έτσι και αλλιώς δεν πιστεύω πως αυτό θα αλλάξει) και πάνω από όλα έχουμε να κάνουμε με την σταθερότητα των συσκευών της Huawei Honor που για χρόνια γνωρίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, aekrav4 said:

Αν δεν έχω δεδομένα κρατάει 1 μέρα. Αν έχω τη ρουφαει. 

Διάβασα ένα σχόλιο στο σκρουτζ που αναφέρει ότι δεν απενεργοποιείται το volte σε αυτήν τη συσκευή γι΄αυτό και αδειάζει σχετικά γρήγορα η μπαταρία. Δεν γνωρίζω αν ισχύει, απλά το μεταφέρω ως πληροφορία.

Εγώ θέλω να ρωτήσω, κάτω από ηλιοφάνεια, πώς τα πάει η οθόνη;; 

Link to comment
Share on other sites

On 21/4/2022 at 3:30 ΜΜ, Novalis said:

Διάβασα ένα σχόλιο στο σκρουτζ που αναφέρει ότι δεν απενεργοποιείται το volte σε αυτήν τη συσκευή γι΄αυτό και αδειάζει σχετικά γρήγορα η μπαταρία. Δεν γνωρίζω αν ισχύει, απλά το μεταφέρω ως πληροφορία.

Εγώ θέλω να ρωτήσω, κάτω από ηλιοφάνεια, πώς τα πάει η οθόνη;; 

Μια χαρα φαινεται και κατω απο τον ηλιο και φυσικα απενεργοποιειται το volte

 

Screenshot_20220423_180125.jpg

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...