Jump to content

Realme GT Neo 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καλύτερο κινητό. Μην είστε άπληστοι. Για μια φωτεινότητα... κλάιν. 

Τα όρια του καθενός φωτεινότητας της οθόνης, διαφέρουν έτσι κι αλλιώς.

το firmware και αυτό και το προηγούμενο τα σπάει. Βάλτε το άφοβα.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, vision72 said:

το firmware και αυτό και το προηγούμενο τα σπάει. Βάλτε το άφοβα.

Ειλικρινής ερώτηση, τα σπάει απο ποιά άποψη σε σχεση με την C9 ας πούμε?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την εγκατέστησα... Το θέμα μου με το προηγούμενο update ήταν κατά βάση η απόκριση του τηλεφώνου μετά από ώρα κλειδωμένο. Έμπαινε προφανώς σε deep sleep και ήταν αργό όταν ξύπναγε... να δούμε, θα επανέλθω σε λίγες μέρες.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

ουτε κ σε μενα που ειμαι με την F_03

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές καλή η F4 αλλά νομίζω ότι κάνει χειρότερη διαχείρηση της μπαταρίας με τραγική αυτόματη φωτεινότητα...  Είδωμεν!

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά -λόγω δουλειάς -   δουλεύω πιο πολύ gps από την τελευταία αναβάθμιση και δυστυχώς η μπαταρία ζορίζεται.... Νομίζω είναι χειρότερη από πριν αλλά έχει επανέλθει η άμεση απόκριση του κινητού και ΓΟΥΣΤΑΡΩ!

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα έχει βελτιωθεί ελάχιστα από την προηγούμενη έκδοση, αλλά παραμένει μη ικανοποιητική. Δε μου έχει ξανατυχει τέτοιο πράγμα σε καμία συσκευή. Έχει καταστήσει το τηλέφωνο δύσχρηστο. 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η διαχείρηση της μπαταρίας είναι πολύ χειρότερη πλέον. Το κινητό ευτυχώς είναι smooth...

Τείνω να συμφωνήσω με όσους παραμένουν στην αρχική rom θυσιάζοντας τις εμηνερώσεις ασφαλείας.

Κρίμα.... ήταν γαμ@το το κινητό όταν βγήκε!

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νέα έκδοση F05 1,15 GB και επιτέλους λύθηκε το πρόβλημα της αυτόματης φωτεινότητας!!!

Περιέχει και το security patch.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα την F04 μου βγάζει (είμαι ακόμα με την C09). Αν ειναι οκ κι από απόδοση κι επιδόσεις,να αναβαθμισουμε κι εμεις επιτελους!

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

την έβαλα το πρωί κι εγώ, μέχρι στιγμής τουλάχιστον την μέρα η αυτόματη φωτεινότητα δείχνει να είναι εντάξει, το βράδυ πάλι δεν νομίζω να φτιάξει. οψόμεθα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι το γεφύρι της Άρτας. Δεν δουλεύει τόσο χάλια όσο η προηγούμενη αλλά εξακολουθεί να χωλαινει η αυτόματη φωτεινότητα. Πραγματικά έλεγα άχρηστους τους Κινέζους της μιαου-μι αλλά υπάρχουν και χειρότεροι.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα πως και πως αυτή τη (λογικά) τελευταία σοβαρή αναβάθμιση.
Η φωτεινότητα βελτιώθηκε. Δεν έγινε τέλεια, αλλά λειτουργεί πολύ καλύτερα. Τουλάχιστον το τηλέφωνο τώρα είναι λειτουργικό.

Γενικά με τη λειτουργία του τηλεφώνου δεν είχα κανένα πρόβλημα, ειδικά το τελευταίο διάστημα χρησιμοποιούσα ένα Xiaomi redmi note 11 5G το οποίο είναι στη χρήση, πολύ ενοχλητικό.

Τώρα επιτέλους έχω πάλι το realme GTneo2 μου...

 

Link to comment
Share on other sites

Για τη φωτεινότητα δεν έχω να σχολιάσω πολλά. Τα ίδια χάλια αλλά δε με νοιάζει τόσο , σχεδόν όλη μέρα την έχω στο τέρμα. Αυτό που παρατήρησα και με χάλασε είναι κάποια μικρά λαγκ στα animations των εφαρμογών τα οποία δεν τα έκανε πριν. Δεν έχω δει κάτι άλλο. 1 γιγα αναβάθμιση τίποτα δε φαίνεται να αλλαξε ; Δε ξέρω

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, karamazof53 said:

Για τη φωτεινότητα δεν έχω να σχολιάσω πολλά. Τα ίδια χάλια αλλά δε με νοιάζει τόσο , σχεδόν όλη μέρα την έχω στο τέρμα. Αυτό που παρατήρησα και με χάλασε είναι κάποια μικρά λαγκ στα animations των εφαρμογών τα οποία δεν τα έκανε πριν. Δεν έχω δει κάτι άλλο. 1 γιγα αναβάθμιση τίποτα δε φαίνεται να αλλαξε ; Δε ξέρω

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

αν εννοείς όταν βγαίνεις από την εφαρμογή που κολλαει το animation, κάνε μια επανεκκίνηση στο κινητό το είχα πάθει κι εγώ και με την επανεκκίνηση εστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς όταν βγαίνεις από την εφαρμογή που κολλαει το animation, κάνε μια επανεκκίνηση στο κινητό το είχα πάθει κι εγώ και με την επανεκκίνηση εστρωσε.
Ναι αυτό εννοώ. Είχα κανει επανεκκίνηση ήδη δεν είδα διαφορά αλλά οκ θα δείξει....

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την εγκατέστησα οκ.. δεν λαγκάρει κάπου, το κινητό παραμένει smooth αλλά τρώει απίστευτα την μπαταρία με gps & data ανοιχτά. Καλύτερα σφαίρα και να τρώει γρήγορα μπαταρία παρά το αντίθετο!

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πάντως εμένα ούτε με την f05 είχε φτιάξει η φωτεινότητα. Βέβαια δεν έχω κάνει καθόλου hard reset μέχρι τώρα ίσως για αυτό...

Στάλθηκε από το RMX3370 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έφθασε η ώρα λέτε και για εμάς με την c.09 ακόμα να αναβαθμιστουμε;(εμένα βέβαια στο update μου δείχνει την f.04 5,11GB, φανταζομαι θα πρέπει να την βάλω για να φανούν και τα επόμενα update).. Διαχείριση μπαταρίας, γενική απόδοση του κινητού; Να το επιχειρήσω;

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έμπαινα κι εγώ για να σας γράψω.

Επιβεβαιώνω κι εγώ, με το τελευταίο update RMX3370_11_F07 (official version, περίπου 160-180MB ήταν αν θυμάμαι καλά) που πέρασα πριν από λίγο, η φωτεινότητα έχει ανέβει στα παλιά επίπεδα.

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

η φωτεινότητα με την 07 σε εμενα τουλάχιστον δεν εχει καμμία διαφορά με την 05...δν ξερω τι κανουν σε καθε ενημέρωση και τι αλλαζουν(κ αν αλλαζουν κατι) καθε φορα αλλα μαυρα σκοταδια το κινητό σε σκοτεινό περιβάλλον,ενω διπλα διπλα το one plus της κοπελας μου φυσιολογικη φωτεινότητα και βλεπεις μια χαρα.

μυωπια καναμε απο την αυτόματη φωτεινότητα! 

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...