Jump to content

Huawei Watch GT 3


r31134
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 ώρες πριν, challenge143 said:

Πιστεύω ότι είσαι καλά. Ναι η αλήθεια είναι ότι κράταγε λίγο πιο πολύ όταν το πήραμε αλλά όχι τόσο δραματικά. Εγω για να έχεις μια εικόνα με όλα ανοιχτά την ημέρα μου κυμαίνομαι από 8 έως 12% με ενεργοβόρα watch faces, επίσης κλείσεις πάνω στο μηχανάκι κ σε σημεία που είναι μακριά το τηλέφωνο κ όχι πάντα αλλά ορισμένες φορές GPS για να βρω μια διεύθυνση.  Εμένα το παράπονο μου είναι ότι δεν δουλεύει πλέον σωστά μετά την ενημέρωση όπως είχα γράψει η μεταφορά του goggle maps στο ρολόι κ μου έχει σπάσει τα νεύρα κ το ξήλωσα κ δουλεύω μόνο το petal. Αν έχει κανείς κάποια λύση γι αυτό πολύ ευχαρίστως γιατί πάνω στην μηχανή το δουλεύω πολύ εύκολα. 

Συνήθως με εβγαζε 9-10 μέρες πάντως στο χαλαρό και να έχει μείνει καμια 20αρια % μπαταρία. Αλλα πλέον είμαι σίγουρος οτι κάτι έχει γίνει με την ενημέρωση και καταναλώνει παραπάνω. Πάντως ναι και εγώ περίπου την ίδια κατανάλωση βλέπω μέσα στη μέρα (πχ είμαι στο 95% ήδη σήμερα)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Llib σήμερα πήγα στο παλιό τηλέφωνο κ κατέβασα κάτι καινούργια Face που έχω το mod. Health κ δεν μπορεί να συνδεθεί το ρολόι.... Καμία λύση;

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, challenge143 said:

Llib σήμερα πήγα στο παλιό τηλέφωνο κ κατέβασα κάτι καινούργια Face που έχω το mod. Health κ δεν μπορεί να συνδεθεί το ρολόι.... Καμία λύση;

Δεν ξέρω να σου απαντήσω κάτι από τα προφανές... επανεκκίνηση, απεγκατάσταση εφαρμογής κλπ. Δεν μου έχει τύχει, εγώ όμως χρησιμοποιώ μόνο το MOD και σε μία μόνο συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

όπως  είχα γράψει πριν μερικές μέρες, έκανα reset στο ρολόι να δω μήπως είχε  κολλήσει τίποτα και τα συναφή. Σήμερα μου πέταξε ενημέρωση για την 3.0.076

Έχω την εντύπωση οτι αυτήν είχα ΠΡΙΝ την επαναφορά γιατί νομιζω μετά που άνοιξε έγραφε 3.0.043 νομίζω. Περίεργα πράγματα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Ναι την 30076 έχουμε. Για δες πώς θα πάει μετά το ρεσετ.  Εγώ με τα custom face έχω φάει κόλλημα σαν μικρό παιδάκι. Έχω βάλει μες το ρολόι περίπου 30 faces αφού μου έγραψε ότι είναι πλήρες.  Κ για όποιον έχει 2 συσκευές για το health να κάνει αποσύνδεση για να μπει σε κάθε συσκευή που θέλει για να μην του κολλήσει σαν εμένα κ δεν μπορούσα να μπω.  😀

Link to comment
Share on other sites

Βάζω ένα watchfaces .Για τα δικά μου γούστα πάντα ,ένα από τα πολλά που έχω, το συγκεκριμένο το έχω ερωτευτεί κ δουλεύει υποδειγματικά σε όλες τις μετρήσεις του .

Έτσι για να κινήσουμε λίγο το νήμα 😜

20230520_225136.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει οτι αυτό είναι για 42αρι, νομίζω δεν πιάνει όλη την οθόνη.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι. υπάρχει άλλο νήμα για το gt 3 pro ? Με ένα πρόχειρο ψάξιμο δεν βρήκα κάτι

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Βάζω ένα watchfaces .Για τα δικά μου γούστα πάντα ,ένα από τα πολλά που έχω, το συγκεκριμένο το έχω ερωτευτεί κ δουλεύει υποδειγματικά σε όλες τις μετρήσεις του .

Έτσι για να κινήσουμε λίγο το νήμα 😜

20230520_225136.jpg

Ωραίο αν και απ' ότι βλέπω αυτό είναι για το gt2 για αυτό δεν πιάνει όλη την οθόνη!

Link to comment
Share on other sites

Όχι για το gt3 το είχαν γράψει 46mm έγραφε. Ίσως η φωτογραφία αδικεί το τόσο κενό που βλέπετε στην ουσία δεν είναι τόσο κ στα μηνύματα που έρχονται κοκκινίζει περιμετρικά ένας κόκκινος κύκλος στην ουσία  

2 minutes ago, challenge143 said:

Όχι για το gt3 το είχαν γράψει 46mm έγραφε. Ίσως η φωτογραφία αδικεί το τόσο κενό που βλέπετε στην ουσία δεν είναι τόσο κ στα μηνύματα που έρχονται κοκκινίζει περιμετρικά ένας κόκκινος κύκλος στην ουσία  

Για να καταλάβετε πόσο το αδικεί το watch faces το ρολόι περιμετρικά δεν είναι όλο οθόνη κ για να το καταλάβετε παραθέτω 2 φωτογραφίες 

20230521_085602.jpg

Ελπίζω να διακρίνεται για να καταλάβετε τι εννοώ.  Στην πραγματικότητα δεν φαίνεται τίποτα. 

20230521_090345.jpg

Link to comment
Share on other sites

όπως το βλέπω τώρα ναι, έχεις δίκιο.

Εχω συνηθίσει ένα άλλο που φοράω (ReMinimal V17) που ειναι μαυρο γενικότερα και φαίνεται σαν fullscreen. Πάντα την πατάω με τούτο. Σκέψου δεν βάζω κάποια που μ αρέσουν επειδή υπάρχει αυτό το κενό εκει πέρα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mivechris said:

όπως το βλέπω τώρα ναι, έχεις δίκιο.

Εχω συνηθίσει ένα άλλο που φοράω (ReMinimal V17) που ειναι μαυρο γενικότερα και φαίνεται σαν fullscreen. Πάντα την πατάω με τούτο. Σκέψου δεν βάζω κάποια που μ αρέσουν επειδή υπάρχει αυτό το κενό εκει πέρα.

Ναι δυστυχώς έτσι είναι στο gt3 εσωτερικά το display, αλλά πίστεψε με στην πραγματικότητα δεν το καταλαβαίνεις. 

2 ώρες πριν, llib said:

Έχεις μήπως λινκ να το δοκιμάσω; γιατί το έψαξα λίγο να το βάλω και μόνο για το gt2 βρήκα με μια γρήγορη αναζήτηση...

Ναι με την πρώτη ευκαιρία να βρω το link να το κατεβάσεις από το telegram. Γιατί το έχω στην αλλη συσκευή. 

Link to comment
Share on other sites

https://t.me/free_hwwfvietnamese/1475

Just now, challenge143 said:

Εδώ θα βρεις τις Παναγιάς τα μάτια από watch Face κ είναι κ αυτό που ανάρτησα 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, challenge143 said:

https://t.me/free_hwwfvietnamese/1475

Εδώ θα βρεις τις Παναγιάς τα μάτια από watch Face κ είναι κ αυτό που ανάρτησα 

Υπάρχουν πολλά γκρουπακια με watch faces και όπως λες έχουν μέσα πάρα πολλά... το θέμα είναι αυτό που έχεις να μας πεις πως το λένε η να μας δώσεις το λινκ μόνο για αυτό αλλιώς που να ψάχνουμε ολο το γκρουπ.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, llib said:

Υπάρχουν πολλά γκρουπακια με watch faces και όπως λες έχουν μέσα πάρα πολλά... το θέμα είναι αυτό που έχεις να μας πεις πως το λένε η να μας δώσεις το λινκ μόνο για αυτό αλλιώς που να ψάχνουμε ολο το γκρουπ.

Η αλήθεια είναι ότι έχεις δίκιο κ εγώ το έψαχνα.  Το έχω κατεβάσει όμως στον υπολογιστή αν θες στείλε μου το email σου να στο στείλω. 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου βίντεο με οδηγίες για τα custon watch faces ?? Είχα προσπαθήσει πιο παλιά σε ένα gt 2 το είχα καταφέρει αλλά κάποια στιγμή κόλλησε και δεν με άφηνε να κάνω τπτ, έκανα reset στο ρολόι και πήγα με τα κλασικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Hd1980 said:

Υπάρχει κάπου βίντεο με οδηγίες για τα custon watch faces ?? Είχα προσπαθήσει πιο παλιά σε ένα gt 2 το είχα καταφέρει αλλά κάποια στιγμή κόλλησε και δεν με άφηνε να κάνω τπτ, έκανα reset στο ρολόι και πήγα με τα κλασικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Υπάρχουν πολλά βιντεακια στο YouTube να δεις.  Αλλά το ποιο έγκυρο που παίζει χαρτί είναι να κατεβάσεις αυτό ποιο πάνω το health που έχει αναρτηθεί κ μετά το link που έχω ποσταρει κατεβάζεις ότι watch faces θέλεις. 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά παιδιά με την μπαταρία πως τα πάτε.; Θα μου πείτε βέβαια ανάλογα την χρήση...Εγώ βέβαια μετά την αναβάθμιση έπαιξα πολύ με custom για να έχω μια πλήρη εικόνα.  Από Παρασκευή πρωί μέχρι τώρα με συνήθως ενεργοβόρα faces, 24ωρες το 24ωρο συνδεδεμένο κ με 5 ,6  κλήσεις την μέρα κ όλα ανοιχτά σήμερα 18.30 ώρα  κ είμαι στο 35% ( για 14 μέρες που γράφουν δεν θα το ξαναδώ τουλάχιστον εγώ.  ) . Γενικά όσοι το έχετε μαμά βγάζετε περισσότερο η λόγο αναβάθμισης να καταναλώνει περισσότερο.  Εκτός κ αν μέσα σε 6 μήνες μου έχει πέσει.  ...

Link to comment
Share on other sites

μετά την αναβάθμιση έχει αυξηθεί η κατανάλωση, το επιβεβαιώνω και έχω κλείσει χρόνο με τη συσκευή. Πριν έβγαζα άνετα σχετικα 10 ήμερο (βέβαια το βράδυ δεν το φοράω και όταν είμαι στο σπίτι επίσης αλλά δεν το κλείνω)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω το GT Runner που πάνω κάτω το ίδιο είναι με το GT3 πιάνω 12 μέρες και έχω και ένα 18% αλλά κάνω πολύ light χρήση αυτόν τον καιρό και το έχω 2 μήνες μόνο οπότε δεν μπορώ να κρίνω. Το έχω συνέχεια φορεμένο και συνδεμένο με το κινητό αλλά δεν χρησιμοποιώ GPS και το έχω να ανάβει η οθόνη μόνο αν πατήσω το κουμπί. Κλήσεις 1-2 τη βδομάδα και αν (μιλάω μέσω viber/messenger κλπ) και όλα τα άλλα ανοιχτά... ύπνο/βήματα/οξυγόνο/ειδοποιήσεις κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Άρα τελικά εικάζω ότι είμαι σχετικά καλά.  Γνωρίζετε γενικά πόσο κοστίζει μια αλλαγή μπαταρίας στην αντιπροσωπεία; ( ευτυχώς δεν είναι και  samsung να το φορτίζουμε κάθε μέρα  😄 )

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, challenge143 said:

Άρα τελικά εικάζω ότι είμαι σχετικά καλά.  Γνωρίζετε γενικά πόσο κοστίζει μια αλλαγή μπαταρίας στην αντιπροσωπεία; ( ευτυχώς δεν είναι και  samsung να το φορτίζουμε κάθε μέρα  😄 )

εντός εγγύησης αν δεν κάνω λάθος δεν στοιχίζει κάτι αν κρίνω απο το Watch GT που είχα στείλει καμια 10αρια ημερες πριν λήξει η εγγύηση για το κλασσικό θεματάκι που κόλλαγε το πάνω κουμπί. Εκτός κ αν η μπαταρία είναι κάπου κολλημένη οπότε πχ με την αλλαγή  ενος εξαρτήματος αλλαζόταν και τούτη.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, challenge143 said:

Άρα τελικά εικάζω ότι είμαι σχετικά καλά.  Γνωρίζετε γενικά πόσο κοστίζει μια αλλαγή μπαταρίας στην αντιπροσωπεία; ( ευτυχώς δεν είναι και  samsung να το φορτίζουμε κάθε μέρα  😄 )

Έτσι όπως τα λες πρέπει να βγάζεις 9 μέρες περίπου οπότε νομίζω είσαι μια χαρά μην το σκέφτεσαι καν για αλλαγή μπαταρίας... μετά τα 2 χρόνια θα έλεγα εκτός αν την αλλάζουν δωρεάν εντός εγγύησης οπότε λίγο πριν λήξη. 😁

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του gt 3 pro. 2 μήνες το έχω και ποτέ δεν έχω βγαλει πάνω από 9 μέρες. Ανοιχτά έχω πάντα το true sleep και τη μέτρηση παλμών..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...