Jump to content

Huawei Watch GT 3


r31134
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 4/4/2023 at 8:21 ΠΜ, challenge143 said:

Λοιπόν για το παλικάρι που έχει iPhone μήπως κ του δουλέψει γιατί σε μένα εχθές έφαγε ένα σκάλωμα κ δεν μου έβγαζε τις απαντήσεις από κάτω μόνο την διαγραφή όπως ανέφερε.  Πας ρυθμίσεις κ απαλυφη κορυφής μνήμης κ μετά κάνεις ένα reset κ τις 2 συσκευές κ δουλεύει σωστά.  Ελπίζω να δουλέψει κ σένα. 

Σε έμενα αναφέρεσαι και τώρα είδα την απάντηση 

Εκκαθάριση προσωρινής μνήμης εννοείς? Που βρίσκεται στην εφαρμογή huawei health?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 145
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

13 ώρες πριν, challenge143 said:

Παιδιά για πρώτη φορά έπαιξα με custom watch Face κ μου έπεσαν τα σαγόνια κάτω.ειναι πρέζα. Αλλά για κάποιο λόγο το mod hms health που είχα κατεβάσει σταμάτησε να λειτουργεί. Γνωρίζει κανείς κανένα άλλο ποιο καλό link να παίξουμε λίγο;

Ψάξε στο telegram huawei health watchface mod και θα βρεις κανάλι με την ποιο πρόσφατη έκδοση, επίσης στο telegram θα βρεις και πολλά καναλια με πολλά watch faces που μπορείς να περάσεις. Αν το "κατέχεις το θέμα" μπορείς ακόμα να κατεβάσεις το huawei themestudio και να φτιάξεις δικά σου... έχει τρομερές δυνατότητες το κάνεις όπως θες.

Edited by llib
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, llib said:

Ψάξε στο telegram huawei health watchface mod και θα βρεις κανάλι με την ποιο πρόσφατη έκδοση, επίσης στο telegram θα βρεις και πολλά καναλια με πολλά watch faces που μπορείς να περάσεις. Αν το "κατέχεις το θέμα" μπορείς ακόμα να κατεβάσεις το huawei themestudio και να φτιάξεις δικά σου... έχει τρομερές δυνατότητες το κάνεις όπως θες.

Ευχαριστώ πολύ θα το ψάξω. Γιατί μόνο από το youtube το έψαχνα κ μετά δεν ξέρω τι έγινε σαν να σταμάτησε να δουλεύει το health κολλούσε κ αργούσε πολύ να το ανοίξει κ ξανά έβαλα το μαμά.  Έχεις καμιά πληροφορία ποιο να κατεβάσω ώστε να παίζει σωστά; 

On 10/5/2023 at 12:04 ΠΜ, mol said:

Σε έμενα αναφέρεσαι και τώρα είδα την απάντηση 

Εκκαθάριση προσωρινής μνήμης εννοείς? Που βρίσκεται στην εφαρμογή huawei health?

 

 

 

Πας στο εγώ, ρυθμίσεις  κ απαλοιφή κρυφης μνήμης 

Screenshot_20230511_081756_Huawei Health.jpg

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2023 at 11:13 ΠΜ, mol said:

Δεν έχει κάτι άλλο εκτός απ τον κάδο (διαγραφή)

 

On 2/4/2023 at 1:29 ΜΜ, mol said:

3.0.0.73 φοράει. 

Έχω το gt runner βέβαια αλλά δεν έχει διαφορά με το gt3 νομίζω 

Μιας και το είδα αργά, και σε μένα μια στο τόσο με την τελευταια ενημέρωση ΔΕΝ εμφανίζει τις γρήγορες απαντήσεις! Χρειάζεται να κάνω ρισταρτ το ρολόι και μετά λειτουργούν κανονικά!

Επίσης με την τελευταια ενημερωση, έχω παρατήρήσει σημαντική κατανάλωση μπαταρίας, απο εκεί που με έβγαζε άνετα 1,5 εβδομάδα και να έχει 30% μπαταρία πλέον φτάνει κυριακή και έχω κοντά 40%.

Να του κάνω μια επαναφορά μήπως και έχει κολλήσει κάτι; Μου κάνει εντύπωση πχ γιατί το έβγαζα απο τον φορτιστή και 100% μπορεί να το κρατούσε για μισή μέρα με την ίδια χρήση, πλέον σε 4-5 ώρςε έχει πέσει 1%.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mivechris said:

 

Μιας και το είδα αργά, και σε μένα μια στο τόσο με την τελευταια ενημέρωση ΔΕΝ εμφανίζει τις γρήγορες απαντήσεις! Χρειάζεται να κάνω ρισταρτ το ρολόι και μετά λειτουργούν κανονικά!

Επίσης με την τελευταια ενημερωση, έχω παρατήρήσει σημαντική κατανάλωση μπαταρίας, απο εκεί που με έβγαζε άνετα 1,5 εβδομάδα και να έχει 30% μπαταρία πλέον φτάνει κυριακή και έχω κοντά 40%.

Να του κάνω μια επαναφορά μήπως και έχει κολλήσει κάτι; Μου κάνει εντύπωση πχ γιατί το έβγαζα απο τον φορτιστή και 100% μπορεί να το κρατούσε για μισή μέρα με την ίδια χρήση, πλέον σε 4-5 ώρςε έχει πέσει 1%.

Παίζει ρόλο κ τι watch faces έχεις βάλει αν είναι ενεργοβορο ή όχι.  Η αλήθεια μια κατανάλωση την έχει μετά την αναβάθμιση βέβαια αλλά όχι τόσο τραγικά πιστεύω. 

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο έχω απο τότε που το πήρα φίλτατε δεν το έχω αλλάξει. Και μέσα φορτωμένα τα ίδια έχω επίσης.

Απο τότε με την αναβάθμιση έγινε το "κακό"

 

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mivechris said:

το ίδιο έχω απο τότε που το πήρα φίλτατε δεν το έχω αλλάξει. Και μέσα φορτωμένα τα ίδια έχω επίσης.

Απο τότε με την αναβάθμιση έγινε το "κακό"

 

Να σου πω την αλήθεια μετά την αναβάθμιση ίσως υπάρχει μια ποιο γρήγορη κατανάλωση, όσο για τα κολλήματα κ με τα μηνύματα όπως είχα γράψει κ ποιο παλιά μου είχε κολλήσει και μένα, αλλά μετά την εκκαθάριση που ανάφερα, έκτοτε δεν ξανά κολλησε ποτέ.  

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, challenge143 said:

Να σου πω την αλήθεια μετά την αναβάθμιση ίσως υπάρχει μια ποιο γρήγορη κατανάλωση, όσο για τα κολλήματα κ με τα μηνύματα όπως είχα γράψει κ ποιο παλιά μου είχε κολλήσει και μένα, αλλά μετά την εκκαθάριση που ανάφερα, έκτοτε δεν ξανά κολλησε ποτέ.  

εκκαθάριση; Δεν είχα διαβάσει καθόλου το συγκεκριμένο θέμα, είχα πολύ καιρό να μπω σκέψου στο φόρουμ!

Εκανα κ εγω και βλέπουμε.

Το πιθανότερο πάντως θα ρίξω και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, δεν έχω αλλάξει και πολλά απο το αρχικό του σετάπ.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2023 at 8:16 ΠΜ, challenge143 said:

Ευχαριστώ πολύ θα το ψάξω. Γιατί μόνο από το youtube το έψαχνα κ μετά δεν ξέρω τι έγινε σαν να σταμάτησε να δουλεύει το health κολλούσε κ αργούσε πολύ να το ανοίξει κ ξανά έβαλα το μαμά.  Έχεις καμιά πληροφορία ποιο να κατεβάσω ώστε να παίζει σωστά; 

Εγώ από το παρακάτω κανάλι στο telegram το κατεβάζω, αν πας κάτω κάτω θα δεις ότι σήμερα έβαλαν και την νέα έκδοση 13.1.4.300. Έχουν δύο εφαρμογές για την κάθε έκδοση, η διαφορά είναι ότι αυτή που λέει [NoStep] δεν μετράει βήματα από το κινητό αλλά μόνο από το ρολόι... ενώ η άλλη μετράει και από τα 2, αν και κανονικά όταν φοράς το ρολόι μετράει μόνο από αυτό αλλά ίσως σε μερικά κινητά να μπερδεύεται δεν ξέρω... εγώ έβαλα την έκδοση να μην μετράει καθόλου βήματα με το κινητό γιατί δεν με ενδιαφέρει. Για να βρεις watch faces υπάρχουν πολλά κανάλια στο telegram απλά όταν κατεβάσεις το αρχείο βάλτο σε όποιον φάκελο θες εκτός του downloads και μετά μπες στο health και πάτα add watch face και επίλεξε το.

https://t.me/HuaweiHealthMOD

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, llib said:

Εγώ από το παρακάτω κανάλι στο telegram το κατεβάζω, αν πας κάτω κάτω θα δεις ότι σήμερα έβαλαν και την νέα έκδοση 13.1.4.300. Έχουν δύο εφαρμογές για την κάθε έκδοση, η διαφορά είναι ότι αυτή που λέει [NoStep] δεν μετράει βήματα από το κινητό αλλά μόνο από το ρολόι... ενώ η άλλη μετράει και από τα 2, αν και κανονικά όταν φοράς το ρολόι μετράει μόνο από αυτό αλλά ίσως σε μερικά κινητά να μπερδεύεται δεν ξέρω... εγώ έβαλα την έκδοση να μην μετράει καθόλου βήματα με το κινητό γιατί δεν με ενδιαφέρει. Για να βρεις watch faces υπάρχουν πολλά κανάλια στο telegram απλά όταν κατεβάσεις το αρχείο βάλτο σε όποιον φάκελο θες εκτός του downloads και μετά μπες στο health και πάτα add watch face και επίλεξε το.

https://t.me/HuaweiHealthMOD

 

Είναι εύκολο ένας οδηγός πώς να γίνει εγκατάσταση;

Η original εφαρμογή χρειάζεται απεγκατασταση; Τα δεδομένα;

Αν υπάρχει κάπου ένας οδηγός ένα λινκ μπορεί επίσης να βοηθήσει.

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, avatar said:

 

Είναι εύκολο ένας οδηγός πώς να γίνει εγκατάσταση;

Η original εφαρμογή χρειάζεται απεγκατασταση; Τα δεδομένα;

Αν υπάρχει κάπου ένας οδηγός ένα λινκ μπορεί επίσης να βοηθήσει.

Ευχαριστώ 

Το πιο εύκολο πάντως, είναι να το περάσεις σε μια δεύτερη συσκευή αν έχεις ώστε να μην μπλέκεις τα modded apps στην κανονική σου συσκευή που έχεις ρυθμίσει αυτά που θες κλπ.

Το συνδέεις στην άλλη συσκευή προσωρινά, περνάς το watchface και το συνδέεις ξανά στην βασική σου και τελείωσε.

Παλαιότερα το ίδιο έκανα κ εγώ και βόλεψε πολύ καλύτερα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, avatar said:

 

Είναι εύκολο ένας οδηγός πώς να γίνει εγκατάσταση;

Η original εφαρμογή χρειάζεται απεγκατασταση; Τα δεδομένα;

Αν υπάρχει κάπου ένας οδηγός ένα λινκ μπορεί επίσης να βοηθήσει.

Ευχαριστώ 

Ναι κάνεις απεγκατασταση την παλιά εφαρμογή και βάζεις αυτή... θα κάνεις κανονικά log in με το huawei account οπότε ότι δεδομένα έχουν συγχρονιστεί από την original εφαρμογή θα στα περάσει κατευθείαν σε αυτή. Θα κοιτάς στο συγκεκριμένο telegram κανάλι και όταν βγει νέα έκδοση θα την κατεβάσεις και θα την περάσεις από πάνω. Όπως λέει και ο mivechris μπορείς να την βάλεις σε μια 2η συσκευή αν έχεις... εγώ την έχω στην κυρια συσκευή και την χρησιμοποιώ κανονικά δεν έχει κάποιο θέμα και αποθηκεύει κανονικά τα δεδομένα, έχω ακόμα συνδέσει και την ζυγαριά της huawei. Απλα να ξέρεις δεν θα δουλέψει σε huawei κινητό γιατί θα πρέπει να βγάλεις τα huawei mobile services και νομίζω σε κινητό huawei δεν γίνεται. 

Edited by llib
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή το έκανα κ εγώ με το link που έδωσε ο llib όλα δουλεύουν άψογα. Είμαι κ εγώ από αυτούς που το σύνδεσε σε μια δεύτερη συσκευή  που δεν χρησιμοποιώ κ κατέβασα αυτά τα υπέροχα watch faces.  Απλά φοβερά.  Κ κατάφερα σε λίγο χρόνο από την λεμαργια μου να μπαζαρω τον αποθηκευτικό χώρο του ρολογιού . 😁

Να σημειωθεί για όποιον ενδιαφέρεται τα watch faces δεν είναι ενεργοβόρα και δεν καταναλώνουν μπαταρία. 

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έχει βγάλει ενημέρωση το ρολόι. Την κάνουμε εμείς που έχουμε custom watch faces?  Να σημειωθεί ότι το έχω μοντάρει σε άλλη συσκευή κ παίρνω το watch faces κ το λειτουργώ μετά στο γνήσιο hms της Huawei. Αν την κάνω γνωρίζει κανείς τι θα γίνει; 

Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2023 at 8:16 ΠΜ, challenge143 said:

Λοιπόν επειδή το έκανα κ εγώ με το link που έδωσε ο llib όλα δουλεύουν άψογα. Είμαι κ εγώ από αυτούς που το σύνδεσε σε μια δεύτερη συσκευή  που δεν χρησιμοποιώ κ κατέβασα αυτά τα υπέροχα watch faces.  Απλά φοβερά.  Κ κατάφερα σε λίγο χρόνο από την λεμαργια μου να μπαζαρω τον αποθηκευτικό χώρο του ρολογιού . 😁

Να σημειωθεί για όποιον ενδιαφέρεται τα watch faces δεν είναι ενεργοβόρα και δεν καταναλώνουν μπαταρία. 

Προφανώς και καταναλώνουν μπαταρία... αν βάλεις ένα ανοιχτόχρωμο θα καίει περισσότερο από ένα σκούρο... ή αν βάλεις να σου δείχνει τα δευτερόλεπτα... στο λέει κιόλας στο huawei themestudio που φτιάχνεις τα faces.

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Παιδιά μου έχει βγάλει ενημέρωση το ρολόι. Την κάνουμε εμείς που έχουμε custom watch faces?  Να σημειωθεί ότι το έχω μοντάρει σε άλλη συσκευή κ παίρνω το watch faces κ το λειτουργώ μετά στο γνήσιο hms της Huawei. Αν την κάνω γνωρίζει κανείς τι θα γίνει; 

Μόλις την πέρασα κανονικά με το MOD app... δεν έχεις θέμα στην ουσία μόνο την επιλογή να βάζεις faces έχουν πειράξει στο MOD app. Τα faces με το επίσημο πρόγραμμα της huawei τα φτιάχνεις απλά πρέπει να έχεις πάρει έγκριση από την huawei ως designer ώστε να σου εμφανίσει την επιλογή να τα βάλεις στο huawei health... έχω φτιάξει και εγώ ένα δικό μου και το πέρασα με το MOD μιας και δεν έχω γραφτεί ως disigner 😁

Edited by llib
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω .Ωραία την έκανα την ενημέρωση όλα καλά.  

Να επισημάνω ότι έγραψα ότι Δεν καταναλώνουν μπαταρία. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάτησα reset στην δικιά μου και βλέπουμε, είχα 40% μπαταρία το πρωί και πλέον είμαι με 26% χωρίς καμιά τρελή χρήση. Αν συνεχίσει έτσι το βλέπω να το στέλνω. Υπόψιν το έχω βγάλει απο την ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ δευτέρα!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

On 14/5/2023 at 6:56 ΜΜ, llib said:

Ναι κάνεις απεγκατασταση την παλιά εφαρμογή και βάζεις αυτή... θα κάνεις κανονικά log in με το huawei account οπότε ότι δεδομένα έχουν συγχρονιστεί από την original εφαρμογή θα στα περάσει κατευθείαν σε αυτή. Θα κοιτάς στο συγκεκριμένο telegram κανάλι και όταν βγει νέα έκδοση θα την κατεβάσεις και θα την περάσεις από πάνω. Όπως λέει και ο mivechris μπορείς να την βάλεις σε μια 2η συσκευή αν έχεις... εγώ την έχω στην κυρια συσκευή και την χρησιμοποιώ κανονικά δεν έχει κάποιο θέμα και αποθηκεύει κανονικά τα δεδομένα, έχω ακόμα συνδέσει και την ζυγαριά της huawei. Απλα να ξέρεις δεν θα δουλέψει σε huawei κινητό γιατί θα πρέπει να βγάλεις τα huawei mobile services και νομίζω σε κινητό huawei δεν γίνεται. 

Οκ θα δοκιμάσω σε 2 συσκευή. Έβαλα τη Mod έκδοση αλλά δε μου έκανε login ούτε σύνδεση με το ρολόι ενώ το έβλεπε.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, avatar said:

Οκ θα δοκιμάσω σε 2 συσκευή. Έβαλα τη Mod έκδοση αλλά δε μου έκανε login ούτε σύνδεση με το ρολόι ενώ το έβλεπε.

Ελπίζω να το έχεις κλειστό στο άλλο τηλέφωνο το Bluetooth.  

56 minutes ago, mivechris said:

Εγω πάτησα reset στην δικιά μου και βλέπουμε, είχα 40% μπαταρία το πρωί και πλέον είμαι με 26% χωρίς καμιά τρελή χρήση. Αν συνεχίσει έτσι το βλέπω να το στέλνω. Υπόψιν το έχω βγάλει απο την ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ δευτέρα!

Τι εννοείς οτι το έχεις βγάλει;  από την φόρτιση;  δηλαδή είσαι στην 8η μέρα κ είσαι στο 26% 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, challenge143 said:

Ελπίζω να το έχεις κλειστό στο άλλο τηλέφωνο το Bluetooth.  

Τι εννοείς οτι το έχεις βγάλει;  από την φόρτιση;  δηλαδή είσαι στην 8η μέρα κ είσαι στο 26% 

Σωστά, απο τη φόρτιση (100%) βγήκε την προηγούμενη δευτέρα στις 7:30 το πρωί.

πλέον είναι στο 24

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, mivechris said:

Σωστά, απο τη φόρτιση (100%) βγήκε την προηγούμενη δευτέρα στις 7:30 το πρωί.

πλέον είναι στο 24

Πιστεύω ότι είσαι καλά. Ναι η αλήθεια είναι ότι κράταγε λίγο πιο πολύ όταν το πήραμε αλλά όχι τόσο δραματικά. Εγω για να έχεις μια εικόνα με όλα ανοιχτά την ημέρα μου κυμαίνομαι από 8 έως 12% με ενεργοβόρα watch faces, επίσης κλείσεις πάνω στο μηχανάκι κ σε σημεία που είναι μακριά το τηλέφωνο κ όχι πάντα αλλά ορισμένες φορές GPS για να βρω μια διεύθυνση.  Εμένα το παράπονο μου είναι ότι δεν δουλεύει πλέον σωστά μετά την ενημέρωση όπως είχα γράψει η μεταφορά του goggle maps στο ρολόι κ μου έχει σπάσει τα νεύρα κ το ξήλωσα κ δουλεύω μόνο το petal. Αν έχει κανείς κάποια λύση γι αυτό πολύ ευχαρίστως γιατί πάνω στην μηχανή το δουλεύω πολύ εύκολα. 

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα Huawei Health σε Samsung Galaxy S23.

Το προβλημα ειναι ενω καταγραφει τα βηματα οταν περπαταω με το κινητο (και δεν φοραω smartwatch Huawei) δεν παρεχει records και δεν λεει ποσα βηματα εχω κανει με το samsung κινητο, ουτε εχει καταγραφη συνολικων βηματων στο lock screen.

Υπαρχει ρυθμιση για αυτο;

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...