Jump to content

Google Pixel 6 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει πολύ καλή μετάφραση... Live

Ένα μεγάλο μπράβο...

ξέρω αρκετά άτομα που έχουν αγοράσει συσκευές μετάφρασης κ θα τους ήταν πολύ χρήσιμο....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 889
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δυστυχώς δεν έχουμε το απεριόριστο δωράκι που έπαιρναν τα παλιά pixel στο Google drive..το έκοψε η μαμά εταιρεία..αν κάποιος έχει κάποια πατέντα ας ενημερώσει

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, sharky1981 said:

Δυστυχώς δεν έχουμε το απεριόριστο δωράκι που έπαιρναν τα παλιά pixel στο Google drive..το έκοψε η μαμά εταιρεία..αν κάποιος έχει κάποια πατέντα ας ενημερώσει

Νομίζω κανείς δεν το έχει πλέον

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Η FLOLAB στο iPhone καλύπτει 97% .. από άκρη σε άκρη.

υποστηρίζει πλέον  κ  το , pixel 6 

https://flolab.io/collections/google-pixel-6-pro

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες ημέρες χρήση της συσκευής..

θα σταθώ στην ανάγκη να βελτιώσει η Google την ποιότητα των κλήσεων...

Το carrier settings (cosmote) εμφανίζει μια έκδοση με ημερομηνία 30/09/21. 

Όταν το σήμα είναι δυνατό, δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Όταν όμως δεν συμβαίνει αυτό, ακούς χαμηλόφωνα τον συνομιλητή.

Αυτό με τις απότομες διακυμάνσεις της φωτεινότητας , στο ίδιο σημείο και ώρα ...

Ο αισθητήρας της φωτεινότητας δεν είναι σταθερός, ιδικά την ώρα που είναι ενεργό το πληκτρολόγιο.

 

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20220224-120643.thumb.png.1d3962f443037f042f086c3fa10710c2.png

Δοκίμασα να το κάνω off και είχα χαμένες όλες τις κλήσεις  .... Οπότε το επανέφερα όπως ήταν default...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε όλους. Είμαι κάτοχος Pixel 6 Pro εδω και περίπου 2 εβδομάδες και παρόλα τα τελυταία update της συσκευής εξακολουθώ να έχω σχεδόν συνέχιεα call dropping. Υποτίθεται το ζήτημα το είχαν φτιάξει σε προηγούμενα update. Επίσης η κατανάλωση της μπαταρίας από την Κατάσταση αναμονής δικτύου κινητής τηλεφωνίας ανέρχεται στο 40% κάθε φορα. Υπάρχει κάποιος που συνεχίζει να αντιμετωπίζει τα ίδια προβλήματα παρά τα update που έχουν γίνει;

Να αναφέρω επίσης οτι χρησιμοποιώ μια φυσικη sim cosmote και μια esim vodafone, και οτι έχω δοκιμάσει να απενεργοποιήσω το adaptive connectivity χωρις ιδιαίτερη διαφορά.

Edited by lalo25
Link to comment
Share on other sites

Εγω ουτε call dropping εχω παρα το κακο σημα αλλα και το θεμα με την μπαταρια το εχουν φτιαξει
πιο version του andorid εχεις ?

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Djdeltavita said:

Εγω ουτε call dropping εχω παρα το κακο σημα αλλα και το θεμα με την μπαταρια το εχουν φτιαξει
πιο version του andorid εχεις ?

 

Android 12 

Εκδοση  SQ1D.220205.004

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, lalo25 said:

Android 12 

Εκδοση  SQ1D.220205.004

Βαλε την 12L

https://www.google.com/android/beta

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Djdeltavita said:

Ποιο καλά πάει η συσκευή εσείς που την έχετε με beta? 

Θεώρησα καλύτερα να μην βάλω beta διαβάζοντας αυτά τα προβλήματα κλήσεων.. 

Λίγες μόνο μέρες το έχω, ακόμα δεν έχω συναντήσει πρόβλημα. 

Καλή συσκευή δε λέω, είχα και όλα τα προηγούμενα πιξελ, αλλά αν ισχύουν αυτά που διαβάζω δε κάνει ούτε τα βασικά. Κλήσεις δηλαδή. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει νεώτερο για volte 5G?

Στάλθηκε από το SM-N981B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, bardull said:

Υπάρχει νεώτερο για volte 5G?

Αν υπήρχε… θα το είχες καταλάβει ήδη, πίστεψε με.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά την χθεσινή αναβάθμιση...

ο αισθητήρας εγγύτητας στην κλήση, δεν επαναφέρει τα πλήκτρα ελέγχου, (στο τέλος της κλήσης) ......παραμένει μαύρη η οθόνη.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

Μετά την χθεσινή αναβάθμιση...
ο αισθητήρας εγγύτητας στην κλήση, δεν επαναφέρει τα πλήκτρα ελέγχου, (στο τέλος της κλήσης) ......παραμένει μαύρη η οθόνη.
Ποια χθεσινή αναβάθμιση; Τα 6αρια δεν πήραν update εχθές.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, baiosss said:

Ποια χθεσινή αναβάθμιση; Τα 6αρια δεν πήραν update εχθές.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Μέσα από το play store ... η εφαρμογή Τηλ. Google.

Edited by xabos
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, xabos said:

Μέσα από το play store ... η εφαρμογή Τηλ. Google.

Ποια έκδοση έχεις? 

Δεν παρατήρησα κάποια ενημέρωση χθες ή σήμερα από το play store. 

Επίσης να ρωτήσω ρε παιδιά, το sot μπορούμε να το δούμε κάπως με εκκίνηση την φόρτιση? 

Χωρίς έξτρα εφαρμογή.? 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Για το call dropping (δυστυχώς με ταλαιπωρεί και με την BETA του Μάρτιου) έχει δοκιμάσει κάνεις από το μενού του *#*#4636#*#* να επιλέξει “LTE only”. Έχει δει βελτίωση?      

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι με beta, δοκίμασε εκτός από τη συμμετοχή μέσω της επίσημης ιστοσελίδας της Google, να δηλώσεις συμμετοχή και στην εφαρμογή "υπηρεσίες κινητής τηλεφωνίας" του play store.
Είναι η 2η εφαρμογή.

983150a21cad535c232b790dc482d99d.jpg

c9646e8c58a22b7eba54f680343e6e18.jpg

Sent from my Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Την έχω εγκαταστήσει (Carrier Services) αλλά είχα drops. (Vodafone). Με την αλλαγή σε “LTE only” ως τωρα είναι καλύτερα (μερικές ώρες)     

Edited by nik_nik
Link to comment
Share on other sites

Για το call dropping (δυστυχώς με ταλαιπωρεί και με την BETA του Μάρτιου) έχει δοκιμάσει κάνεις από το μενού του *#*#4636#*#* να επιλέξει “LTE only”. Έχει δει βελτίωση?      
Η default ρύθμιση σε αυτό, ποια είναι;
Εγώ το γύρισα σε lte only αλλά δεν μπορώ καν να πραγματοποιήσω κλήση.
Τώρα δε θυμάμαι ποια ρύθμιση να επιλέξω για να το επαναφέρω.

Sent from my Google Pixel 6

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά 20 σχεδόν μέρες τώρα δεν έχω χάσει καμία κλήση. 

Όσοι χάνετε κλήσεις, σας καλούνε και δείχνει ότι είναι εκτός δικτύου ενώ στην πραγματικότητα έχετε σήμα? 

Έχω την stable. 

Beta δε πρόκειται να βάλω ποτέ. 🙂 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kountoura said:

Εγώ παιδιά 20 σχεδόν μέρες τώρα δεν έχω χάσει καμία κλήση. 

Όσοι χάνετε κλήσεις, σας καλούνε και δείχνει ότι είναι εκτός δικτύου ενώ στην πραγματικότητα έχετε σήμα? 

Έχω την stable. 

Beta δε πρόκειται να βάλω ποτέ. 🙂 

Ναι. Αυτο ακριβως συμβαινει στην δικια μου περιπτωση. Οπως επισης και οτι αρκετες φορες οτνα καλω καποιον, την στιγμη που το σηκωνει κοβεται η συνδεση και δεν ακουω τιποτα και αναγκαζομαι να το κλεισω και να ξαναπαρω. Επισης αρκετες φορες κατα την διαρκεια μιας κλησης νεκρωνει παλι και αναγκαζομαι να το κλεισω, ενω δεν δειχνει οτι εχει πεσει το σημα. Περιμενω το επισημο update της 12.1 τις επομενες μερες, και ευχομαι να στρωσει αυτο το θεμα γιατι μετα απο τοσους μηνες κυκλοφοριας ειναι απαραδεκτο να υπαρχει ακομα τετοιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, lalo25 said:

Ναι. Αυτο ακριβως συμβαινει στην δικια μου περιπτωση. Οπως επισης και οτι αρκετες φορες οτνα καλω καποιον, την στιγμη που το σηκωνει κοβεται η συνδεση και δεν ακουω τιποτα και αναγκαζομαι να το κλεισω και να ξαναπαρω. Επισης αρκετες φορες κατα την διαρκεια μιας κλησης νεκρωνει παλι και αναγκαζομαι να το κλεισω, ενω δεν δειχνει οτι εχει πεσει το σημα. Περιμενω το επισημο update της 12.1 τις επομενες μερες, και ευχομαι να στρωσει αυτο το θεμα γιατι μετα απο τοσους μηνες κυκλοφοριας ειναι απαραδεκτο να υπαρχει ακομα τετοιο προβλημα.

Μου κάνει εντύπωση που σε κάποιους είναι τόσο συχνό, και σε κάποιους ανύπαρκτο. 

Διάβαζα το θέμα πριν πάρω την συσκευή και το είχα πάρει με πολύ φόβο. 

Για χάρη του pixel 6 pro ενεργοποίησα στην γραμμή μου την ειδοποίηση κλήσεων με SMS. 

Ευτυχώς κανένα πρόβλημα. 

Είναι άραγε θέμα διαφορετικών περιοχών? Δικτύων? Τι διάολο. 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...