Jump to content

iPhone 13


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έγινε αγορά του 13 σε μαύρο χρώμα για τη γυναίκα! 
Δε θα έλεγα ότι "ζήλεψε" το mini μου αλλά ότι ίσως θέλει να κάνει μια αλλαγή που θα την κρατήσει για χρόνια! 

Οπότε το 13 ήταν μονοδρομος. Σκεφτόμουν να της πάρω το 14 αλλά είχαν κοντά 200€ διαφορά  οπότε δε το σκέφτηκα και πολύ! 

 

Σε καμία δεκαριά μέρες παραλαμβάνει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 411
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έγινε αγορά του 13 σε μαύρο χρώμα για τη γυναίκα! 
Δε θα έλεγα ότι "ζήλεψε" το mini μου αλλά ότι ίσως θέλει να κάνει μια αλλαγή που θα την κρατήσει για χρόνια! 
Οπότε το 13 ήταν μονοδρομος. Σκεφτόμουν να της πάρω το 14 αλλά είχαν κοντά 200€ διαφορά  οπότε δε το σκέφτηκα και πολύ! 
 
Σε καμία δεκαριά μέρες παραλαμβάνει!

Καλή αγορά και πολύ πιο vfm σε σχέση με το 14
Καλοδούλευτο!


Sent from my iPhone using Tapatalk
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mol said:

Έγινε αγορά του 13 σε μαύρο χρώμα για τη γυναίκα! 
Δε θα έλεγα ότι "ζήλεψε" το mini μου αλλά ότι ίσως θέλει να κάνει μια αλλαγή που θα την κρατήσει για χρόνια! 

Οπότε το 13 ήταν μονοδρομος. Σκεφτόμουν να της πάρω το 14 αλλά είχαν κοντά 200€ διαφορά  οπότε δε το σκέφτηκα και πολύ! 

 

Σε καμία δεκαριά μέρες παραλαμβάνει!

Γιατί να πάρεις το 14 αντι του 13? Είναι ακριβώς τα ίδια!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, koutsis said:

Γιατί να πάρεις το 14 αντι του 13? Είναι ακριβώς τα ίδια!

Έχουν διαφορες αλλά βέβαια μικρές 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, mol said:

Κυρίως η ραμ κατ εμε, αλλά δεν αξίζει την διαφορά χρημάτων 

Τα χρήματα δεν τέθηκαν στο τραπέζι 

Για διαφορες απλά εγώ ανέφερα ότι υπάρχουν 

Αν κάποιον τον ενδιαφέρουν τότε ναι εκεί θα κρίνει και αν αξίζει την χρηματική διαφορά 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2023 at 8:03 ΜΜ, mol said:

Έγινε αγορά του 13 σε μαύρο χρώμα για τη γυναίκα! 
Δε θα έλεγα ότι "ζήλεψε" το mini μου αλλά ότι ίσως θέλει να κάνει μια αλλαγή που θα την κρατήσει για χρόνια! 

Οπότε το 13 ήταν μονοδρομος. Σκεφτόμουν να της πάρω το 14 αλλά είχαν κοντά 200€ διαφορά  οπότε δε το σκέφτηκα και πολύ! 

 

Σε καμία δεκαριά μέρες παραλαμβάνει!

Ήρθε σήμερα τελικά! 

Αύριο σεταρισμα και θα γίνει κυρια συσκευή!

Ωραίο και το μαύρο χρώμα! 

Φαίνεται σα μπλου μπλακ η είναι ιδέα μου?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mol said:

Ήρθε σήμερα τελικά! 

Αύριο σεταρισμα και θα γίνει κυρια συσκευή!

Ωραίο και το μαύρο χρώμα! 

Φαίνεται σα μπλου μπλακ η είναι ιδέα μου?

Άντε με γεια, πολύ ωραίο χρώμα είναι το μπλε που έχω αλλά και πράσινο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ως μετάβαση από android το 13 είναι καλή επιλογή?

χρήστης του mi9 lite εδώ και 3 1/2 χρόνια δεν με έχει απογοητεύσει, αλλά ψήνομαι για αλλαγή σε ios.

Κοιτάζω τα refurbish ή τα εκθεσιακά, πιά είναι η γνώμη σας?

ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eki1965 said:

καλησπέρα ως μετάβαση από android το 13 είναι καλή επιλογή?

χρήστης του mi9 lite εδώ και 3 1/2 χρόνια δεν με έχει απογοητεύσει, αλλά ψήνομαι για αλλαγή σε ios.

Κοιτάζω τα refurbish ή τα εκθεσιακά, πιά είναι η γνώμη σας?

ευχαριστώ,

Είμαι 1η φορά σε ios και δε το μετάνιωσα καθόλου, βέβαια αν οι ΗΠΑ δεν είχαν μπλοκάρει έτσι την huawei πολλλλυ δύσκολα θα άλλαζα.... 

Θέλει χρόνο για να συνηθίσεις τις διαφορές των λειτουργικών,κτλ.,αλλά αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Eki1965 said:

καλησπέρα ως μετάβαση από android το 13 είναι καλή επιλογή?

χρήστης του mi9 lite εδώ και 3 1/2 χρόνια δεν με έχει απογοητεύσει, αλλά ψήνομαι για αλλαγή σε ios.

Κοιτάζω τα refurbish ή τα εκθεσιακά, πιά είναι η γνώμη σας?

ευχαριστώ,

Σίγουρα αξιζει μια δοκιμη/αλλαγή

Καλύτερα να δεις μεταχειρισμενο πάρα εκθεσιακό ή ανακατασκευασμενο

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Eki1965 said:

καλησπέρα ως μετάβαση από android το 13 είναι καλή επιλογή?

χρήστης του mi9 lite εδώ και 3 1/2 χρόνια δεν με έχει απογοητεύσει, αλλά ψήνομαι για αλλαγή σε ios.

Κοιτάζω τα refurbish ή τα εκθεσιακά, πιά είναι η γνώμη σας?

ευχαριστώ,

Καλύτερα μεταχειρισμένο από αξιόπιστο ιδιώτη πάρα εκθεσιακό η διορθωμενο από μαγαζί!

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, koutsis said:

Καλύτερα μεταχειρισμένο από αξιόπιστο ιδιώτη πάρα εκθεσιακό η διορθωμενο από μαγαζί!

Γιατί ρε παιδιά,εγώ πήρα second go από τα public iPhone 12 Pro Max και έχω και ένα χρόνο εγγύηση,η συσκευή είναι μεταχειρισμένη σε άριστη κατάσταση και δεν έχει αλλάξει ούτε οθόνη ούτε μπαταρία,από ιδιώτη ποια εγγύηση θα είχα;επίσης πήρα και iPhone 11 για την κόρη μου και είχε προβλημα με την μπαταρία ενώ είχε υγεία 92% και μου έδωσαν άλλη συσκευή μετά από δέκα μέρες λόγο θέματος της μητρικής,αν το είχα πάρει από ιδιώτη ακόμα θα έκλαιγα  χωρίς εγγύηση.

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, vag74 said:

Γιατί ρε παιδιά,εγώ πήρα second go από τα public iPhone 12 Pro Max και έχω και ένα χρόνο εγγύηση,η συσκευή είναι μεταχειρισμένη σε άριστη κατάσταση και δεν έχει αλλάξει ούτε οθόνη ούτε μπαταρία,από ιδιώτη ποια εγγύηση θα είχα;επίσης πήρα και iPhone 11 για την κόρη μου και είχε προβλημα με την μπαταρία ενώ είχε υγεία 92% και μου έδωσαν άλλη συσκευή μετά από δέκα μέρες λόγο θέματος της μητρικής,αν το είχα πάρει από ιδιώτη ακόμα θα έκλαιγα  χωρίς εγγύηση.

Εντάξει αν σου δίνουν ένα χρονο εγγύηση και δεν εχουν αλλάξει τιποτα συμφέρει. Απλά τα μαγαζιά συνήθως αγοράζουν φτηνά χαλασμένα και τα διορθώνουν και τα πουλάνε πάλι...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, koutsis said:

Εντάξει αν σου δίνουν ένα χρονο εγγύηση και δεν εχουν αλλάξει τιποτα συμφέρει. Απλά τα μαγαζιά συνήθως αγοράζουν φτηνά χαλασμένα και τα διορθώνουν και τα πουλάνε πάλι...

Της κόρης μου το δεύτερο είχε αλλαγμένη μπαταρία ήταν 100% υγεία δεν νομίζω να χαλάει κανέναν αυτό;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, vag74 said:

Της κόρης μου το δεύτερο είχε αλλαγμένη μπαταρία ήταν 100% υγεία δεν νομίζω να χαλάει κανέναν αυτό;

Οριτζιναλ όμως? 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, mol said:

Οριτζιναλ όμως? 

Δεν μπορώ να το ξέρω αυτό,αλλά κρατάει πολύ καλά πάντως για iPhone 11

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vag74 said:

Δεν μπορώ να το ξέρω αυτό,αλλά κρατάει πολύ καλά πάντως για iPhone 11

Θα είναι καλή ποιότητας  τότε γιατί Οριτζιναλ δύσκολα να ειναι

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mol said:

Θα είναι καλή ποιότητας  τότε γιατί Οριτζιναλ δύσκολα να ειναι

Εδώ μερικές original από καινούριες και δεν κρατάνε καλά 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα 

1 χρόνος χρήσεως  κλειστός,είμαι διακοπές ,ελεύθερος χρόνος, Spotify σε εξωτερικό ηχείο... σερφαρισμα κτλ... τσουπ χάνεται το σήμα... 0 "μπάρες", Vodafone Welcome menu.. σα να ανοίγω τη συσκευή... οκ έρχονται δεδομένα... τουλάχιστον 3 φορές την ημέρα, εδώ και 3 με 4 μέρες το έχω παρατηρήσει.

Υπάρχει και μια αλλαγή από 4G ή 5G σε Ε για δευτερόλεπτα... αλλά αυτό με το χάσιμο του σήματος και το μενού της Voda μου φαίνεται παράξενο... ή είναι φυσιολογικό;; 

16.6 ios

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, terry39 said:

Καλημέρα 

1 χρόνος χρήσεως  κλειστός,είμαι διακοπές ,ελεύθερος χρόνος, Spotify σε εξωτερικό ηχείο... σερφαρισμα κτλ... τσουπ χάνεται το σήμα... 0 "μπάρες", Vodafone Welcome menu.. σα να ανοίγω τη συσκευή... οκ έρχονται δεδομένα... τουλάχιστον 3 φορές την ημέρα, εδώ και 3 με 4 μέρες το έχω παρατηρήσει.

Υπάρχει και μια αλλαγή από 4G ή 5G σε Ε για δευτερόλεπτα... αλλά αυτό με το χάσιμο του σήματος και το μενού της Voda μου φαίνεται παράξενο... ή είναι φυσιολογικό;; 

16.6 ios

Είναι καθαρά θέμα του δικτύου και όχι της συσκευής.

Αυτό είναι απολύτως βέβαιο και συμβαίνει σε πολλούς συνδρομητές Vodafone, μη σε απασχολεί ότι μπορεί να φταίει η συσκευή.

Καμία σχέση

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, terry39 said:

Καλημέρα 

1 χρόνος χρήσεως  κλειστός,είμαι διακοπές ,ελεύθερος χρόνος, Spotify σε εξωτερικό ηχείο... σερφαρισμα κτλ... τσουπ χάνεται το σήμα... 0 "μπάρες", Vodafone Welcome menu.. σα να ανοίγω τη συσκευή... οκ έρχονται δεδομένα... τουλάχιστον 3 φορές την ημέρα, εδώ και 3 με 4 μέρες το έχω παρατηρήσει.

Υπάρχει και μια αλλαγή από 4G ή 5G σε Ε για δευτερόλεπτα... αλλά αυτό με το χάσιμο του σήματος και το μενού της Voda μου φαίνεται παράξενο... ή είναι φυσιολογικό;; 

16.6 ios

Για καλό και για κακό δοκίμασε και μια άλλη sim άλλου δυκτιου να δεις αν κάνει το ίδιο...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μετά από πολλά χρόνια,και ύστερα από σκέψη,αγόρασα το 13 με την προσφορά του Γερμανικού στα 669€

Φυσικά είναι συσκευή 2 ετών,αλλά πιστεύω ότι αξίζει,και αν σκεφτείς ότι σε αγγελίες παίζουν σε αυτές τις τιμές,ελπίζω να μην το μετανιώσω...

Χρόνια με Pixel,και τώρα έχω ένα 6 Pro και ένα 4XL,επέλεξα το iPhone γιατί και για ακόμα τουλάχιστον 3 χρόνια θα έχω αναβαθμίσεις,και θα δουλεύουν όλα out of the box που λέμε...

Έχω και ένα XR στο συρτάρι που θα πάει για πούλημα φυσικά...

Για θήκη και για τζ;μάκι σκέφτομαι Spigen υπάρχει κάποια άλλη επιλογή;;;

Από φορτιστή έχω του XR και των Pixel ....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, jimlost said:

Μετά από πολλά χρόνια,και ύστερα από σκέψη,αγόρασα το 13 με την προσφορά του Γερμανικού στα 669€

Φυσικά είναι συσκευή 2 ετών,αλλά πιστεύω ότι αξίζει,και αν σκεφτείς ότι σε αγγελίες παίζουν σε αυτές τις τιμές,ελπίζω να μην το μετανιώσω...

Χρόνια με Pixel,και τώρα έχω ένα 6 Pro και ένα 4XL,επέλεξα το iPhone γιατί και για ακόμα τουλάχιστον 3 χρόνια θα έχω αναβαθμίσεις,και θα δουλεύουν όλα out of the box που λέμε...

Έχω και ένα XR στο συρτάρι που θα πάει για πούλημα φυσικά...

Για θήκη και για τζ;μάκι σκέφτομαι Spigen υπάρχει κάποια άλλη επιλογή;;;

Από φορτιστή έχω του XR και των Pixel ....

καλορίζικο να το χαρείς! το "απλό" 13άρι το έχει η σύζυγος 2 χρόνια, είναι υπερ ευχαριστημένη. γρήγορο, απροβλημάτιστο, "σκυλί" έως τώρα. για θήκη νομίζω spigen είναι η καλύτερη επιλογή από άποψη κόστους/ποιότητας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...