Jump to content

iPhone 13


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
6 ώρες πριν, mol said:

Type c to lighting ανταπτορας παίζει για φόρτιση της συσκευής ή σύνδεση με itunes; 

 

Έχει το κλασικό καλώδιο USB-c to lightning. Δεν χρειάζεσαι τέτοιο αντάπτορα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 411
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

4 ώρες πριν, athanaso77 said:

Έχει το κλασικό καλώδιο USB-c to lightning. Δεν χρειάζεσαι τέτοιο αντάπτορα.

Το ξέρω ότι έχει καλώδιο στη συσκευασία.

Άλλο θέλω να μάθω αν Μπορώ να χρησιμοποιήσω τον φορτιστή και το καλώδιο (εδώ θα κουμπώσει ο ανταπτορας που ρωτάω) του redmi note 9 pro? 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Τότε θα χρειαστεί να το αγοράσεις ξεχωριστά, κάτι που κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει, καλύτερα να πάρεις δεύτερο καλώδιο αν είναι να δώσεις χρήματα για κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το δεύτερο καλώδιο είναι η πιο σωστή λύση. 

Ας πάρω το κινητό(ενδιαφέρομαι για το μίνι)  πρώτα και μετά βλέπω τι θα κάνω 

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το δεύτερο καλώδιο είναι η πιο σωστή λύση. 
Ας πάρω το κινητό(ενδιαφέρομαι για το μίνι)  πρώτα και μετά βλέπω τι θα κάνω 

Υπάρχουν και πολύ φθηνά που είναι καλά. Εγώ για το αμάξι ας πούμε πήρα ένα Baseus με 2.5 ευρώ και είναι μια χαρά μπορείς να δεις και κάτι τέτοιο δηλαδή


Sent from my iPhone using Tapatalk
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και Καλή Χρονιά!
Πρώτη φορά σε ios, θα ήθελα τη βοήθειά σας......!

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή Hotmail και πολλές φορές έρχονται emails και πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να τα δω!

Έχοντας συνηθίσει την 6,7 οθόνη του Android, το 13αρι με περιορίζει...! Αξίζει να το πουλήσω και να πάω στο 14 plus?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, JLK3010 said:

Καλημέρα σε όλους και Καλή Χρονιά!
Πρώτη φορά σε ios, θα ήθελα τη βοήθειά σας......!

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή Hotmail και πολλές φορές έρχονται emails και πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να τα δω!

Έχοντας συνηθίσει την 6,7 οθόνη του Android, το 13αρι με περιορίζει...! Αξίζει να το πουλήσω και να πάω στο 14 plus?

Δεν καταλαβα τι εννοείς. Αν ξεκλειδώσεις το τηλέδωνο δεν φαίνεται η πρώτη γραμή του email στην ειδοποίηση ?

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, JLK3010 said:

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή Hotmail και πολλές φορές έρχονται emails και πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να τα δω!

Γιατί... πως αλλιώς θέλεις να τα βλέπεις; Εννοείς τις ειδοποιήσεις ή τα ίδια τα e-mail να τα διαβάζεις; Θέλεις από την οθόνη κλειδώματος ή αφού μπεις στη home screen;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν μου έρχεται email, εμφανίζεται στην οθόνη κλειδώματος! Ανοίγοντας την εφαρμογή κάνει update και βλέπω 2 - 3 emails που δεν μου εμφάνισε πριν αλλά ούτε κουδουνισε!

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, JLK3010 said:

Όταν μου έρχεται email, εμφανίζεται στην οθόνη κλειδώματος! Ανοίγοντας την εφαρμογή κάνει update και βλέπω 2 - 3 emails που δεν μου εμφάνισε πριν αλλά ούτε κουδουνισε!

Βάλε το gmail. έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις. Με το hotmail δεν ξέρω τι γίνεται...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν λετε το outlook, μια χαρα ερχονται. Ας δει λιγο ο φιλος τις ρυθμισεις του στις γνωστοποιησεις.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
9 ώρες πριν, JLK3010 said:

Όταν μου έρχεται email, εμφανίζεται στην οθόνη κλειδώματος! Ανοίγοντας την εφαρμογή κάνει update και βλέπω 2 - 3 emails που δεν μου εμφάνισε πριν αλλά ούτε κουδουνισε!

Όταν λες την εφαρμογή Hotmail, εννοείς την εφαρμογή Microsoft Outlook;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 minutes ago, JLK3010 said:

Ναι την Microsoft Outlook!

Με τη συγκεκριμένη εφαρμογή δεν υπάρχει πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις. Έλεγξε ξανά τις ρυθμίσεις σου..

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, kles said:

Καλησπέρα. 
Πως κάνουμε screenshot στο 13 ρε παιδιά;

Power button + Πλήκτρο αύξησης ήχου ταυτόχρονα 

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kremmydass said:

Power button + Πλήκτρο αύξησης ήχου ταυτόχρονα 

Οκ. Ευχαριστώ πολύ φίλε 

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τους φορτιστές ισχύει ότι μπορούμε να χρησιμοποιούμε οτι έχουμε αλλα αν θέλει κάνεις να εκμεταλλευτεί τη γρήγορη φόρτιση του κινητου του (αν μπορούμε να τη πουμε γρήγορη) θα πρέπει να χρησιμοποιούμε φορτιστές 20W type-c, οχι καταναγκη αυθεντικους. Οσο και αν φαίνεται περίεργο φορτιστές με περισσότερα watt ενδέχεται να είναι πιο αργοί.
Ιδανικά ο φορτιστής θα πρέπει να βγάζει 5V-3A, 9V-2.22A, 12V-1.67Α

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανένας τον MagSafe φορτιστή της απλ; Τον ζαχαρωνω τον τελευταίο καιρό. Αξίζει τα λεφτά του;


Sent from my iPhone using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, Dpan9 said:

Χρησιμοποιεί κανένας τον MagSafe φορτιστή της απλ; Τον ζαχαρωνω τον τελευταίο καιρό. Αξίζει τα λεφτά του;

Το MagSafe παρέχει μεγάλη ευκολία έτσι όπως κουμπώνει η συσκευή στο φορτιστή και φορτίζει σωστά και όχι στο περίπου όπως με τους παραδοσιακούς qi φορτιστές. Όλες οι πιστοποιημένες βάσεις φόρτισης κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους, όπως φυσικά και ο γνήσιος της Apple.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος στο iOS και με iPhone 13. Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει λίγο παρακαλώ. Ενώ έχω στο τέρμα την ένταση του ήχου και ο ήχος κλήσης ακούγεται πολύ δυνατά, όλοι οι ήχοι των ειδοποιήσεων ακούγονται αισθητά πιο χαμηλά. Διορθώνεται αυτό; Επίσης δεν έχω ήχο ειδοποίησης στο Facebook. Έσβησα κ επανεγκατεστησα την εφαρμογή αλλά τίποτα.. Και κάτι άλλο. Όταν πατάω το κουμπί για να σβήσει η οθόνη έχει μια μικρή καθυστέρηση να σβήσει. Νομίζω πως στην αρχή δεν το έκανε... Please help.

Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2023 at 8:39 ΜΜ, jpierro said:

Καλησπέρα. Νέος στο iOS και με iPhone 13. Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει λίγο παρακαλώ. Ενώ έχω στο τέρμα την ένταση του ήχου και ο ήχος κλήσης ακούγεται πολύ δυνατά, όλοι οι ήχοι των ειδοποιήσεων ακούγονται αισθητά πιο χαμηλά. Διορθώνεται αυτό; Επίσης δεν έχω ήχο ειδοποίησης στο Facebook. Έσβησα κ επανεγκατεστησα την εφαρμογή αλλά τίποτα.. Και κάτι άλλο. Όταν πατάω το κουμπί για να σβήσει η οθόνη έχει μια μικρή καθυστέρηση να σβήσει. Νομίζω πως στην αρχή δεν το έκανε... Please help.

Μηπως στο face id και κωδικος εχεις ανοιχτο το δυνατοτητες προσοχης και κοιτας το κινητο; Για το facebook και για καθε εφαρμογη που εγκαθιστας αρχικα πρεπει να του επιτρεψεις να σου στελνει ειδοποιησεις. Αν πεις οχι και μετα αλλαξεις γνωμη πρεπει να πας ρυθμισεις, γνωστοποιησεις, να βρεις την εφαρμογη και να της επιτρεψεις απο εκει πως θες να σε ειδοποιει. Τσεκαρε και τις ρυθμισεις του ιδιου του facebook.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, NikoSoti said:

Μηπως στο face id και κωδικος εχεις ανοιχτο το δυνατοτητες προσοχης και κοιτας το κινητο; Για το facebook και για καθε εφαρμογη που εγκαθιστας αρχικα πρεπει να του επιτρεψεις να σου στελνει ειδοποιησεις. Αν πεις οχι και μετα αλλαξεις γνωμη πρεπει να πας ρυθμισεις, γνωστοποιησεις, να βρεις την εφαρμογη και να της επιτρεψεις απο εκει πως θες να σε ειδοποιει. Τσεκαρε και τις ρυθμισεις του ιδιου του facebook.

Το θέμα με το Facebook το έλυσα. Ήταν απενεργοποίημενο από την εφαρμογή. Πλέον χτυπάει για τις ειδοποιήσεις αλλά δεν μπορώ να αλλάξω ήχο ειδοποίησης. Το θέμα με την ένταση παραμένει. Το δυνατότητες προσοχής το έχω απενεργοποίημενο.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, jpierro said:

Το θέμα με το Facebook το έλυσα. Ήταν απενεργοποίημενο από την εφαρμογή. Πλέον χτυπάει για τις ειδοποιήσεις αλλά δεν μπορώ να αλλάξω ήχο ειδοποίησης. Το θέμα με την ένταση παραμένει. Το δυνατότητες προσοχής το έχω απενεργοποίημενο.

Έχουν θέματα οι ειδοποιήσεις και σε εμένα 

Δεν είσαι ο μόνος 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα μεταβώ λογικά σε iphone 13 μετά από πολλά χρόνια σε Android. Για μεταφορά περιεχομένου καταλαβαίνω ότι το πιο βολικό είναι το Move to iOS app. Η ερώτησή μου είναι αν είναι καλύτερα να χρησιμοποιήσω το app αυτό ή να κάνω clean install (το ξέρω ότι θα είναι πιο μπελαλίδικο αλλά δε με πειράζει, αν έχει κάποιο πλεονέκτημα). Το λέω γιατί στα Android μερικές φορές με τέτοιου είδους μεταφορά περιεχομένου κληρονομούσες και προβλήματα οπότε πάντα έκανα clean install αλλά με iOS δεν ξέρω τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...