Jump to content

iPhone 13


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

45 minutes ago, terry39 said:

16.2

Σε 2 μέρες 3 επανεκκίνησεις.

Κολλήματα όλη η συσκευή, χάνει το πληκτρολόγιο που έχω εγκαταστήσει, φακός εικονίδιο ανοιχτό (on) αλλά 0 φακός,freezαρισμα παντού,ειδικά σε Chrome,πολύ πολύ πολύ  κακή μπαταρία....

Επαναφορά θέλει πολύ ώρα;  

Θα "κάτσει" καλύτερα μετά; ή τσάμπα θα χάσω χρόνο;;  

 

edit: πάω να κάνω αλλαγές σε φώτο ούτε 984kb και κάνει 20-30 δευτερόλεπτα να μ δώσει τις επιλογές....🤐

Δεν είναι φυσιολογικά αυτά που περιγράφεις. Κάνε επαναφορά...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 411
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • 2 weeks later...

Παλληκάρια καλημέρα και χρόνια πολλά, καλή χρονιά. 
πήρα σήμερα το 13 και μόλις το έστησα. 
προσπαθώ να δω πως δουλεύει το Apple Pay και διαπιστώνω ότι πατώντας διπλό κλίκ στο power on-off κουμπί, απλώς κλείνει το τηλέφωνο και δεν μου ανοίγει το pay. 
Καμμιά ιδέα για να το φτιάξουμε;

ευχαριστώ πολύ 

3 minutes ago, kles said:

Παλληκάρια καλημέρα και χρόνια πολλά, καλή χρονιά. 
πήρα σήμερα το 13 και μόλις το έστησα. 
προσπαθώ να δω πως δουλεύει το Apple Pay και διαπιστώνω ότι πατώντας διπλό κλίκ στο power on-off κουμπί, απλώς κλείνει το τηλέφωνο και δεν μου ανοίγει το pay. 
Καμμιά ιδέα για να το φτιάξουμε;

ευχαριστώ πολύ 

Μήπως απλά το κοιτάζω, ανοίγει και πληρώνω τελικά;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 minutes ago, kles said:

Παλληκάρια καλημέρα και χρόνια πολλά, καλή χρονιά. 
πήρα σήμερα το 13 και μόλις το έστησα. 
προσπαθώ να δω πως δουλεύει το Apple Pay και διαπιστώνω ότι πατώντας διπλό κλίκ στο power on-off κουμπί, απλώς κλείνει το τηλέφωνο και δεν μου ανοίγει το pay. 
Καμμιά ιδέα για να το φτιάξουμε;

ευχαριστώ πολύ 

Μήπως απλά το κοιτάζω, ανοίγει και πληρώνω τελικά;

Έχεις ενεργοποιήσει τη σχετική επιλογή; Δες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, athanaso77 said:

Έχεις ενεργοποιήσει τη σχετική επιλογή; Δες εδώ.

Οκ. Το τακτοποίησα. 
Ευχαριστώ πολύ φίλε. 
χρονια πολλά και πάλι. Καλή χρονιά 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά, θέλω να κάνω δώρο μια θήκη κινητού και ένα Tempered Glass για το κινητό αυτό, έχω δει το παρακάτω https://www.germanos.gr/product/telephony/mobile-accessories/membranes-tzamakia-prostasias/guali-prostasias-othonis-me-plaisio-panzerglass-case-friendly-antibacterial-gia-iphone-13/13-pro/?productId=20408069

αξίζει, υπάρχει κάτι φθηνότερο;

Όσο αναφορά την θήκη τι επιλογές έχουμε σε μια που να προστατεύει πραγματικά αλλά σε νορμαλ τιμές για εμένα που θα τα πάρω  

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πήγαινε καλύτερα σε Spigen, και θήκη και tempered glass. Επώνυμα προϊόντα σε λογικές τιμές και με θήκες για όλα τα γούστα και απαιτήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, alexakos7 said:

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά, θέλω να κάνω δώρο μια θήκη κινητού και ένα Tempered Glass για το κινητό αυτό, έχω δει το παρακάτω https://www.germanos.gr/product/telephony/mobile-accessories/membranes-tzamakia-prostasias/guali-prostasias-othonis-me-plaisio-panzerglass-case-friendly-antibacterial-gia-iphone-13/13-pro/?productId=20408069

αξίζει, υπάρχει κάτι φθηνότερο;

Όσο αναφορά την θήκη τι επιλογές έχουμε σε μια που να προστατεύει πραγματικά αλλά σε νορμαλ τιμές για εμένα που θα τα πάρω  

Spigen εγγύηση. Εγώ παίρνω πάντα την liquid Crystal.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά, θέλω να κάνω δώρο μια θήκη κινητού και ένα Tempered Glass για το κινητό αυτό, έχω δει το παρακάτω https://www.germanos.gr/product/telephony/mobile-accessories/membranes-tzamakia-prostasias/guali-prostasias-othonis-me-plaisio-panzerglass-case-friendly-antibacterial-gia-iphone-13/13-pro/?productId=20408069
αξίζει, υπάρχει κάτι φθηνότερο;
Όσο αναφορά την θήκη τι επιλογές έχουμε σε μια που να προστατεύει πραγματικά αλλά σε νορμαλ τιμές για εμένα που θα τα πάρω  

Το panzerglass τι είχα στο 12. Εντάξει είναι εξαιρετικής ποοοτητας αλλά είναι πανάκριβο. Τώρα στο 13 αρι έχω ένα της esr που πήρα τα δυο 8.50 από το Σκρουτζ. Θα στο πρότεινα είναι και αυτό πολύ καλό και στο ένα τρίτο της τιμής.
Θήκη προσωπικά έχω μια nomad


Sent from my iPhone using Tapatalk
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2022 at 8:28 ΜΜ, panoszavra said:

 

Σωστά. Για δοκίμασε και πες μας. 

Καλη Πρωτοχρονια,

Δεν λυθηκε το προβλημα με την αναβάθμιση,Βρηκαι ομώς κάπου αναφορά και κατάργησα την siri και πλέον αναφερει στα Ελληνικα τα ονοματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια Πολλά. Σαν νέος κάτοχος τι να προσέξω για αρχή ?

Είναι η πρώτη φορά που πάω σε IOS από Android, με το που ανοίξει η συσκευή λογικά θα έχει και updates. Τα κάνουμε όλα κανονικά? Οποίο Tip υπάρχει καλοδεχούμενο

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, alexakos7 said:

Καλησπέρα και χρόνια Πολλά. Σαν νέος κάτοχος τι να προσέξω για αρχή ?

Είναι η πρώτη φορά που πάω σε IOS από Android, με το που ανοίξει η συσκευή λογικά θα έχει και updates. Τα κάνουμε όλα κανονικά? Οποίο Tip υπάρχει καλοδεχούμενο

Καταρχήν κατέβασε την εφαρμογή move to ios στο παλιό σου κινητό και όταν ανοίξεις το iPhone στο setup βάλε την επιλογή "μεταφορα από android" ώστε να μεταφερθούν τα περισσότερα δεδομένα σου από το Android. Μετά δεν χρειάζεται να προσέξεις κάτι ιδιαίτερα. Αν έχεις δεδομένα στο λογαριασμό Goole σου (επαφές, ημερολόγιο κτλ.) τον βάζεις στο iphone και έχεις τα πάντα και εκεί. Όταν θα διμιουργισεις apple Id στην αρχή, βάλε επίσης το Gmail σου. 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, alexakos7 said:

Καλησπέρα και χρόνια Πολλά. Σαν νέος κάτοχος τι να προσέξω για αρχή ?

Είναι η πρώτη φορά που πάω σε IOS από Android, με το που ανοίξει η συσκευή λογικά θα έχει και updates. Τα κάνουμε όλα κανονικά? Οποίο Tip υπάρχει καλοδεχούμενο

Ότι έχεις στο viber δεν θα συγχρονιστούν/μεταφερθούν δυστυχώς 

Οι ενημερώσεις θα είναι αρκετές λογικά...  θα κάνες υπομονή 

Κι εγώ 1η φορά πήγα σε IOS , θέλει χρόνο να συνηθίσεις αλλά μετά 'ολα καλά 😉 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστώ έναν φορτιστή για το iPhone, κάποια πρόταση; Γιατί δεν έχω κάποιον από παλιά συσκευή, ή απλά να πάρω ένα άλλο καλώδιο να το βάλω σε υπάρχον φορτιστή;

Για την ώρα χρησιμοποιώ αυτό εδώ που βρήκα κατά τύχη από παλιά παραγγελία https://ibaseus.com/product/baseus-rapid-series-3-in-1-fast-charging-data-cable-type-c-to-microiphonetype-c-pd-20w-1-5m/

Edited by alexakos7
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, alexakos7 said:

Θα χρειαστώ έναν φορτιστή για το iPhone, κάποια πρόταση; Γιατί δεν έχω κάποιον από παλιά συσκευή, ή απλά να πάρω ένα άλλο καλώδιο να το βάλω σε υπάρχον φορτιστή;

Για την ώρα χρησιμοποιώ αυτό εδώ που βρήκα κατά τύχη από παλιά παραγγελία https://ibaseus.com/product/baseus-rapid-series-3-in-1-fast-charging-data-cable-type-c-to-microiphonetype-c-pd-20w-1-5m/

Χρησιμοποιείς αυτά που έχεις. Μην δίνεις τζάμπα λεφτά.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, alexakos7 said:

Θα χρειαστώ έναν φορτιστή για το iPhone, κάποια πρόταση; Γιατί δεν έχω κάποιον από παλιά συσκευή, ή απλά να πάρω ένα άλλο καλώδιο να το βάλω σε υπάρχον φορτιστή;

Για την ώρα χρησιμοποιώ αυτό εδώ που βρήκα κατά τύχη από παλιά παραγγελία https://ibaseus.com/product/baseus-rapid-series-3-in-1-fast-charging-data-cable-type-c-to-microiphonetype-c-pd-20w-1-5m/

Εγώ προτείνω αυτό σε καλώδιο και ένα φορτιστή 12W απλά δεν κάνει γρήγορη φόρτιση. https://www.skroutz.gr/s/24260376/Belkin-Regular-USB-to-Lightning-Cable-Λευκό-1m-CAA001bt1MWH.html

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις καλώδιο απλά φόρτισε το με ένα φορτιστή επώνυμο. Ότι έχεις 

Αν δεν έχεις τίποτα από τα δυο τότε πάρε κάτι επώνυμο και πάλι 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, alexakos7 said:

Θα χρειαστώ έναν φορτιστή για το iPhone, κάποια πρόταση;

Θα συνιστούσα να κοιτάξεις προς Anker μεριά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να σας φαίνονται χαζές οι ερωτήσεις αλλά 1η φορά σε IOS, και κάποιες είναι διατυπωμένες διαφορετικά σε παλιά posts

1) μπορώ να κάνω disable το left swipe για να μην εμφανίζει το widgets tab

2) μπορώ να καταργήσω την τελευταία δεξιά καρτέλα με την αποθήκη εφαρμογών;

Μου φαινόταν ότι το χρώμα ήταν ελαφρά κιτρινοπό για τα γούστα μου και το άλλαξα με οδηγίες που βρήκα στο YouTube με τα χρωματικά φίλτρα (βέβαια πάλι δεν μπορώ να πετύχω το λευκό που θέλω :P)

Edited by alexakos7
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
7 minutes ago, alexakos7 said:

1) μπορώ να κάνω disable το left swipe για να μην εμφανίζει τα widgets?

2) μπορώ να καταργήσω την τελευταία δεξιά καρτέλα με την αποθήκη εφαρμογών;

Ένα συντομία, ούτε τη Today screen, ούτε το Apps library μπορείς να απενεργοποιήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, alexakos7 said:

Μπορεί να σας φαίνονται χαζές οι ερωτήσεις αλλά 1η φορά σε IOS, και κάποιες είναι διατυπωμένες διαφορετικά σε παλιά posts

1) μπορώ να κάνω disable το left swipe για να μην εμφανίζει το widgets tab

2) μπορώ να καταργήσω την τελευταία δεξιά καρτέλα με την αποθήκη εφαρμογών;

Μου φαινόταν ότι το χρώμα ήταν ελαφρά κιτρινοπό για τα γούστα μου και το άλλαξα με οδηγίες που βρήκα στο YouTube με τα χρωματικά φίλτρα (βέβαια πάλι δεν μπορώ να πετύχω το λευκό που θέλω :P)

1 και 2 όχι. Όσον αφορά τα χρώματα έχεις κλείσει το true tone?

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, koutsis said:

1 και 2 όχι. Όσον αφορά τα χρώματα έχεις κλείσει το true tone?

Το έκλεισα ναι, και άλλαξα το χρωματικό φίλτρο σε λευκό (όσο λευκό κατάφερα να το πετύχω δηλαδή)

 

11 ώρες πριν, athanaso77 said:

Θα συνιστούσα να κοιτάξεις προς Anker μεριά.

Έχω έναν XIAOMI 33W η αλήθεια είναι, και απλά θα αλλάξω ένα καλώδιο με ένα πιο καινούριο για σιγουριά ως προς την ταχύτητα φόρτισης

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mol said:

Type c to lighting ανταπτορας παίζει για φόρτιση της συσκευής ή σύνδεση με itunes; 

 

Έχει στη συσκευασία ναι

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...