Jump to content

iPhone 13


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
2 ώρες πριν, mol said:

Δεν υπάρχει τρόπος να μπει σε λειτουργία "μην ενοχλείτε" κάποια εφαρμογή? 

Πχ τα social να είναι εκτός 23:00-06:00

Μπορείς να επιλέξεις ποιες εφαρμογές θα παρακάμπτουν το do not disturb.

https://support.apple.com/en-us/HT204321

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 411
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

7 ώρες πριν, chocbhed_6630 said:

Εγώ έχω βάλει schedule στην συγκέντρωση / μην ενοχλειτε και δεν κλείνω τίποταimage.thumb.png.52f8adba21bb7321b4ebfaccd9449445.png

Το ποσοστό της μπαταρίας, στο πάνω μέρος της οθόνης, φαίνεται μέσω εφαρμογής;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, enterhere said:

Το ποσοστό της μπαταρίας, στο πάνω μέρος της οθόνης, φαίνεται μέσω εφαρμογής;

προστεθηκε στην beta εκδοση του ios 16

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, chocbhed_6630 said:

προστεθηκε στην beta εκδοση του ios 16

Ναι, το γνωρίζω ότι θα υπάρχει στο iOS 16, απλά έλεγα μήπως χρησιμοποιείς κάποια εφαρμογή για να σου δείχνει το ποσοστό της μπαταρίας. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1 hour ago, enterhere said:

Ναι, το γνωρίζω ότι θα υπάρχει στο iOS 16, απλά έλεγα μήπως χρησιμοποιείς κάποια εφαρμογή για να σου δείχνει το ποσοστό της μπαταρίας. 

Δεν υπάρχουν τέτοιου είδους παραμετροποιήσεις στο iOS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 16/8/2022 at 4:27 ΠΜ, terry39 said:

Καλημέρα 

Πριν κοιμηθώ,θυμάμαι ότι κλείνω το  WiFi, όταν ξυπνάω να βρίσκω ανοιχτό,βέβαια όταν πατάω το κουμπί επιλογής wifi βλέπω ότι γράφει επάνω "αποσυνδεση από τα γειτονικα Wi-Fi μέχρι αύριο "

Πήγαινε στις ρυθμίσεις και κλέισε το διακόπτη. Οχι απο την κουρτίνα...

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους!
Σκέφτομαι να κάνω το βήμα και να μετατοπιστώ από android σε ios. Οι ερωτήσεις μου είναι οι ακόλουθες,

  • υπάρχουν προβλήματα υπερθέρμανσης της συσκευής; Είμαι με oneplus 9pro και xiaomi 12x (πριν είχα το op 8pro) με όλες τις συσκευές είχα προβλήματα υπερθέρμανσης (με το 12x κάπως λιγότερο με τα oneplus έκλαιγα..) τα καλοκαίρια τόσο στο αυτοκίνητο όσο και στις παραλίες. Η κατάσταση στο iphone 13 πώς είναι. Δεν ασχολούμαι με παιχνίδια, απλή χρήση λίγο απ'όλα. Επίσης να επισημάνω ότι αναφέρομαι καθαρά σε καλοκαίρια, παραλίες, αυτοκίνητα, όχι για μια απλή μέρα στο σπίτι...
  • απ'ότι διάβασα εδώ διπλός λογαριασμός στο viber δε παίζει. Γενικά δεν μπορούμε να έχουμε διπλούς λογαριασμούς σε εφαρμογές (whatsapp, fb, insta κλπ) ή αυτό ισχύει μόνο για το viber.

Τέλος θα ήθελα να ακούσω την γνώμη όσων έκαναν την αλλαγή και να μου πουν τη γνώμη τους. Τι τους αρέσει, τι τους λείπει και γενικά αν το έχουν μετανοιώσει ή όχι και γιατί.

Να ευχαριστήσω προκαταβολικά.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mitsre said:

Καλησπέρα σε όλους!
Σκέφτομαι να κάνω το βήμα και να μετατοπιστώ από android σε ios. Οι ερωτήσεις μου είναι οι ακόλουθες,

  • υπάρχουν προβλήματα υπερθέρμανσης της συσκευής; Είμαι με oneplus 9pro και xiaomi 12x (πριν είχα το op 8pro) με όλες τις συσκευές είχα προβλήματα υπερθέρμανσης (με το 12x κάπως λιγότερο με τα oneplus έκλαιγα..) τα καλοκαίρια τόσο στο αυτοκίνητο όσο και στις παραλίες. Η κατάσταση στο iphone 13 πώς είναι. Δεν ασχολούμαι με παιχνίδια, απλή χρήση λίγο απ'όλα. Επίσης να επισημάνω ότι αναφέρομαι καθαρά σε καλοκαίρια, παραλίες, αυτοκίνητα, όχι για μια απλή μέρα στο σπίτι...
  • απ'ότι διάβασα εδώ διπλός λογαριασμός στο viber δε παίζει. Γενικά δεν μπορούμε να έχουμε διπλούς λογαριασμούς σε εφαρμογές (whatsapp, fb, insta κλπ) ή αυτό ισχύει μόνο για το viber.

Τέλος θα ήθελα να ακούσω την γνώμη όσων έκαναν την αλλαγή και να μου πουν τη γνώμη τους. Τι τους αρέσει, τι τους λείπει και γενικά αν το έχουν μετανοιώσει ή όχι και γιατί.

Να ευχαριστήσω προκαταβολικά.

 

Ζεσταίνονται πολύ τα μήλα το καλοκαίρι 

Σκεψου ρίχνουν την φωτεινότητα σχετικά εύκολα για προστασία 

Θα έλεγα ότι θα είσαι προς το χειρότερο σε αυτό τον τομέα σε σχέση με τις προηγούμενες σου συσκευές 

Ναι δεν μπορείς να έχεις διπλούς λογαριασμούς στο iPhone 

Ότι άλλο χρειάζεσαι είμαστε εδώ για βοήθεια. Δεν χαϊδεύουμε όμως αυτιά μην περιμένεις να σου πούμε είναι τέλειο σε όλα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Tasos19s said:

Ζεσταίνονται πολύ τα μήλα το καλοκαίρι 

Σκεψου ρίχνουν την φωτεινότητα σχετικά εύκολα για προστασία 

Θα έλεγα ότι θα είσαι προς το χειρότερο σε αυτό τον τομέα σε σχέση με τις προηγούμενες σου συσκευές 

Ναι δεν μπορείς να έχεις διπλούς λογαριασμούς στο iPhone 

Ότι άλλο χρειάζεσαι είμαστε εδώ για βοήθεια. Δεν χαϊδεύουμε όμως αυτιά μην περιμένεις να σου πούμε είναι τέλειο σε όλα 

Μα γι'αυτό ρωτάω αλλιώς θα το έπαιρνα έτσι!

Με τα oneplus 8pro, 9pro και nord είχα τα ίδια φαινόμενα, ειδοποιήσεις υπερθέρμανσης και μείωση φωτεινότητας... Δε ξέρω αν είμαι εγώ ο περίεργος, αλλά χίλιες φορές να έχω μία λειτουργική συσκευή, σταθερή, χειμώνα καλοκαίρι (και ας είναι χαμηλότερης απόδοσης) παρά αυτό το πράγμα! Έλπιζα ότι στα iphone η κατάσταση θα ήταν καλύτερη αλλά μάλλον δεν υπάρχει σωτηρία...

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
52 minutes ago, mitsre said:

Μα γι'αυτό ρωτάω αλλιώς θα το έπαιρνα έτσι!

Με τα oneplus 8pro, 9pro και nord είχα τα ίδια φαινόμενα, ειδοποιήσεις υπερθέρμανσης και μείωση φωτεινότητας... Δε ξέρω αν είμαι εγώ ο περίεργος, αλλά χίλιες φορές να έχω μία λειτουργική συσκευή, σταθερή, χειμώνα καλοκαίρι (και ας είναι χαμηλότερης απόδοσης) παρά αυτό το πράγμα! Έλπιζα ότι στα iphone η κατάσταση θα ήταν καλύτερη αλλά μάλλον δεν υπάρχει σωτηρία...

Μη συγκρίνεις τα oneplus με το iPhone 13. Δεν υπάρχει καμία σύγκριση όσον αφορά τη σταθερή και απροβλημάτιστη λειτουργία χειμώνα - καλοκαίρι. Τα προβλήματα που αναφέρεις δεν υπάρχουν καθόλου εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, athanaso77 said:

Μη συγκρίνεις τα oneplus με το iPhone 13. Δεν υπάρχει καμία σύγκριση όσον αφορά τη σταθερή και απροβλημάτιστη λειτουργία χειμώνα - καλοκαίρι. Τα προβλήματα που αναφέρεις δεν υπάρχουν καθόλου εδώ.

Πως δεν υπάρχουν; 
Εγω την προηγούμενη εβδομάδα χρησιμοποιούσα ένα iPhone 13 και έκαιγε πίσω 

Εξωτερικη θερμοκρασία όχι πάνω από 30 κιόλας 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
11 minutes ago, Tasos19s said:

Πως δεν υπάρχουν; 
Εγω την προηγούμενη εβδομάδα χρησιμοποιούσα ένα iPhone 13 και έκαιγε πίσω 

Εξωτερικη θερμοκρασία όχι πάνω από 30 κιόλας 

Δεν είναι γενικό φαινόμενο Τάσο. Δοκιμασμένο καλοκαιρινούς μήνες μέσα σε θήκη, με καταγραφή βίντεο κτλ και δεν έχει κάνει κιχ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω λάβει ειδοποίηση για υψηλή θερμοκρασία σε αυτοκίνητο και με ασύρματη φόρτιση , 1 φορά βέβαια ....

Πριν με το xperia 1iii ειχα σχεδόν καθε φορά ... 888 sd , κάκιστο σήμα κτλ κτλ 

Μετά από 1 μήνα συμβίωσης με το 13αρι μπορώ να πω ότι αξίζει μέχρι το τελευταίο cent τα χρήματα του 

To μόνο ¨κακό' που δε φταίει το ios ... η μη μεταφορά του ιστορικού συνομιλιών viber . 

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, terry39 said:

Έχω λάβει ειδοποίηση για υψηλή θερμοκρασία σε αυτοκίνητο και με ασύρματη φόρτιση , 1 φορά βέβαια ....

Πριν με το xperia 1iii ειχα σχεδόν καθε φορά ... 888 sd , κάκιστο σήμα κτλ κτλ 

Μετά από 1 μήνα συμβίωσης με το 13αρι μπορώ να πω ότι αξίζει μέχρι το τελευταίο cent τα χρήματα του 

To μόνο ¨κακό' που δε φταίει το ios ... η μη μεταφορά του ιστορικού συνομιλιών viber . 

Ρε παιδιά με τη μεταφορά αρχείων σε/από pc  πως την παλεύετε???

Στο android το βλέπει σα σκληρό δίσκο/φλασάκι και κανείς άμεσα τη μεταφορά οποιουδήποτε αρχείου.

 

Στο ios???? 

 

Αυτός είναι ένας λόγος που δε πήγα ακόμη στο ios(ελπίζω να πάω σύντομα - είμαι σε σκέψεις για το 13μινι)

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mol said:

Ρε παιδιά με τη μεταφορά αρχείων σε/από pc  πως την παλεύετε???

Στο android το βλέπει σα σκληρό δίσκο/φλασάκι και κανείς άμεσα τη μεταφορά οποιουδήποτε αρχείου.

 

Στο ios???? 

 

Αυτός είναι ένας λόγος που δε πήγα ακόμη στο ios(ελπίζω να πάω σύντομα - είμαι σε σκέψεις για το 13μινι)

Το 3utools με έχει βολέψει τελευταία...

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Στο Whatsapp υπάρχει αντίστοιχο πρόβλημα στη μεταφορά του λογαριασμού οπως στο viber ή οχι. Επανέρχονται δηλαδή όλα τα γκρουπ και οι συνομιλίες; Παίρνει το αρχείο του backup απο το drive ή πρέπει να το κατεβάσω και να το περάσω;

Στάλθηκε από το 2112123AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, mol said:

Ρε παιδιά με τη μεταφορά αρχείων σε/από pc  πως την παλεύετε???

Στο android το βλέπει σα σκληρό δίσκο/φλασάκι και κανείς άμεσα τη μεταφορά οποιουδήποτε αρχείου.

 

Στο ios???? 

 

Αυτός είναι ένας λόγος που δε πήγα ακόμη στο ios(ελπίζω να πάω σύντομα - είμαι σε σκέψεις για το 13μινι)

Τι αρχεία θέλεις να περάσεις; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, athanaso77 said:

Δεν είναι γενικό φαινόμενο Τάσο. Δοκιμασμένο καλοκαιρινούς μήνες μέσα σε θήκη, με καταγραφή βίντεο κτλ και δεν έχει κάνει κιχ.

Εγώ σε όλα τα iPhone που έχω πιάσει στα χέρια μου πάντως αυτό συμβαίνει 

iPhone 13 το απλό ήταν τελευταία 

pro και pro max δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά επειδή έχουν ίδια κατασκευή και ίδιο επεξεργαστή νομίζω ότι κι εκεί συμβαίνει 

ειδικα σε περιοχές που δεν έχει καλό σήμα 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυο εβδομαδες που το εχω μεσα σε θηκη παντως δεν εχω παρατηρησει κατι σε θερμοκρασια στο 13 ουτε εγω. 

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, eklipsi said:

Το 3utools με έχει βολέψει τελευταία...

Είναι free? Βλέπει το iphone σα φλασάκι δλδ?

1 hour ago, Tasos19s said:

Τι αρχεία θέλεις να περάσεις; 

Όχι κάτι συγκεκριμένο. Ας πούμε μια ταινία, ένα αρχείο pdf, ακόμη και ένα exe για παράδειγμα 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, mol said:

Είναι free? Βλέπει το iphone σα φλασάκι δλδ?

Όχι κάτι συγκεκριμένο. Ας πούμε μια ταινία, ένα αρχείο pdf, ακόμη και ένα exe για παράδειγμα 

Από το iTunes εύκολα μεταφέρεις ταινία με ένα πάτημα 

pdf μπορείς με κοινή χρήση από iCloud Drive 

exe πιθανόν πάλι από iCloud Drive ίσως συμπιεσμένο σαν rar. 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες,ταινίες,τραγούδια εύκολα με το 3utools. Το κατεβάζεις στον υπολογιστή και προχωράς. ITunes ακόμα μπερδεύομαι. Θα σου πουν τα παιδιά καλύτερα...

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 ώρες πριν, mitsre said:

Στο Whatsapp υπάρχει αντίστοιχο πρόβλημα στη μεταφορά του λογαριασμού οπως στο viber ή οχι. Επανέρχονται δηλαδή όλα τα γκρουπ και οι συνομιλίες; Παίρνει το αρχείο του backup απο το drive ή πρέπει να το κατεβάσω και να το περάσω;

https://faq.whatsapp.com/530788665445780/?locale=en_US

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και στο 12 πάντως ρίχνει πολύ εύκολα τη φωτεινότητα σε σημείο να μην βλέπεις τίποτα στην οθόνη χωρίς να κάνεις κάτι απαιτητικό 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...