Jump to content

Realme GT Master Edition


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι το έχω και εγώ.

Άλλαξα πρόσοψη, και νομίζω ότι έχει λιγότερες αποσύνδεσεις.

Screenshot_2022-02-05-18-02-46-00_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

17 minutes ago, athanasios1112 said:

Έτσι το έχω και εγώ.

Άλλαξα πρόσοψη, και νομίζω ότι έχει λιγότερες αποσύνδεσεις.

 

Όταν λες "άλλαξα πρόσοψη" εννοείς ταπετσαρία; 

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Την ώρα που έχει συνδεθεί το ρολόι, αν πάμε στο Bluetooth, στις συσκευές με σύζευξη, θα έπρεπε να το εμφανίζει όπως εμφανίζονται άλλες συσκευές που είναι συνδεδεμένες; Στο προηγούμενο μου το εμφάνιζε. Στο realme όχι. Ενώ άλλες συσκευές όπως ακουστικά, ηχειάκι κλπ εμφανίζονται. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2022 at 8:17 ΜΜ, tifozi13 said:

Όχι, το ρολόι δεν εμφανίζεται στις ρυθμίσεις του bluetooth. Μόνο στην εφαρμογή υγεία. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, al_exis said:

Όταν λες "άλλαξα πρόσοψη" εννοείς ταπετσαρία; 

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Την ώρα που έχει συνδεθεί το ρολόι, αν πάμε στο Bluetooth, στις συσκευές με σύζευξη, θα έπρεπε να το εμφανίζει όπως εμφανίζονται άλλες συσκευές που είναι συνδεδεμένες; Στο προηγούμενο μου το εμφάνιζε. Στο realme όχι. Ενώ άλλες συσκευές όπως ακουστικά, ηχειάκι κλπ εμφανίζονται. 

Ταπετσαρία.

Στο Master edition το εμφάνιζε, όπως τώρα στο realme gt, που το έχω συνδέσει.

Screenshot_2022-02-05-21-20-25-82_41a74ddf68be21faad2fbbb691b15143.jpg

Screenshot_2022-02-05-21-19-55-73_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, athanasios1112 said:

Ταπετσαρία.

Στο Master edition το εμφάνιζε, όπως τώρα στο realme gt, που το έχω συνδέσει.

 

 

Τι να πω. Σε μένα δεν το εμφανίζει. Μήπως το GT 2 το εμφανίζει και το GT όχι; Ένας θεός ξέρει. Η ουσία είναι πως σε μένα, όταν χάσει τη σύνδεση με το τηλέφωνο, μετά πρέπει να το συνδέσω εγώ και όχι μόνο του όπως θα 'πρεπε. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

IMG_20220206_001003.thumb.jpg.6eafbf9d97940d309ef31d055a447e4f.jpg

2 ώρες πριν, athanasios1112 said:

https://consumer.huawei.com/en/support/content/en-us00733911/

Ψάξε στην google, μήπως κλπ.

Θανάση τελικά βρέθηκε στο πρώτο λινκ που μου έστειλες. Το πρόβλημα λύθηκε πηγαίνοντας: Ρυθμίσεις/Διαχείριση εφαρμογών/Διαχείριση αδειών/Τοποθεσία/και δίνεις άδεια στο Υγεία! 

Το δοκίμασα και όλα κομπλέ! 

 

 

 

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2022 at 6:31 ΜΜ, al_exis said:

 

Εμένα μου ήρθε σήμερα και την εκανα. Security update είναι κυρίως με κάτι ψιλες διορθώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει η γρήγορη φόρτιση και το κινητό φορτίζει εξαιρετικά αργά. Έχετε υπόψιν σας κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kostaspapas said:

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει η γρήγορη φόρτιση και το κινητό φορτίζει εξαιρετικά αργά. Έχετε υπόψιν σας κάτι τέτοιο?

Αλλαγή καλωδίου/φορτιστη δοκιμασες? 

Επίσης να ταεκαρεις αν έχει σκόνη/βρωμιά η θύρα 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mol said:

Αλλαγή καλωδίου/φορτιστη δοκιμασες? 

Επίσης να ταεκαρεις αν έχει σκόνη/βρωμιά η θύρα 

ριξε του επαννεκινηση να ξεκολλησει

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα κάτι σε update. Σας ήρθε OTA ή το κατεβάσατε και το τρέξατε; 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2022 at 9:52 ΜΜ, al_exis said:

Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα κάτι σε update. Σας ήρθε OTA ή το κατεβάσατε και το τρέξατε; 

Η ενηρωση σε 2 master edition που έχω ήρθε σε OTA. 

Link to comment
Share on other sites

ούτε και σε στο δικό έχει έρθει η τελευταία ενημέρωση λογισμικού.δοκιμασα και με vpn,αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μια ενημέρωση σήμερα 154 mb, αλλά δεν είναι android 12 ούτε UI3. 

Screenshot_2022-02-22-19-17-58-92_341863684efb323a7ec188c6aa7460f3.jpg

Screenshot_2022-02-22-19-19-50-98_92b64b2a7aa6eb3771ed6e18d0029815.jpg

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο ξεκλείδωμα έχω δακτυλικό αποτύπωμα, πέντε με έξι φορές, το έχει χάσει και στην οθόνη κλειδώματος γράφει στο επάνω μέρος :

 

"Αν δεν χρησιμοποιηθεί για 72 ώρες, απαιτείται κωδικός πρόσβασης" 

Δεν συμβαίνει όμως κάτι τέτοιο. Είναι πολλές οι 72 ώρες. Απλά χάνει κάποιες φορές τη δυνατότητα να ξεκλειδωθεί με δακτυλικό αποτύπωμα. Το κάνει σε κάποιον άλλο; 

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι!!

και εγώ αναρωτιεμουν, ότι δεν πέρασαν 72 ώρες, περίπου μία φορά την εβδομάδα, και στο realme gt.

Το πετάει ξαφνικά, κάποιο σφάλμα bug στο software υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

παρακολουθώ το νημα του Galaxy a52s και εκεί ο συμφορουμιτης vag74 έδωσε ένα tip για καλύτερη διάρκεια μπαταριας.εψαξα στην δικιά μας συσκευή και υπάρχει.ειναι μια ρύθμιση στις επιλογές προγραμματιστη την οποία και επισυνάπτω σε φωτογραφία.οσοι έχετε ενεργοποιήσει το επιλογές προγραμματιστη και θέλετε μπορείτε να το δοκιμάσετε.εγω την ενεργοποίησα. δεν παρατηρώ κάποια δυσλειτουργια στη συσκευή.δειχνει να πηγαίνει καλύτερα σε μπαταρία αλλά θα το δω και τις επόμενες ημέρες.

Screenshot_2022-02-27-16-51-14-73_fc704e6b13c4fb26bf5e411f75da84f2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα το συγκρίνεις το πριν με το τώρα γιατί δεν έχουν αναφέρει ακόμα πόσο της % ποσοστό έχουν βγάλει παραπάνω,  έτσι και αλλιώς το α52s είχε πολύ καλή μπαταρία.  Σύγκρινε κ πες μας πόσο διαφορά έχεις.  

Link to comment
Share on other sites

ναι εννοείται οτι θα ενημερώσω απλά θα το δω σε κάποιες ημέρες γιατί όταν το ενεργοποιησα δεν ήταν το κινητό φουλ φορτισμένο.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, nasos_79 said:

ναι εννοείται οτι θα ενημερώσω απλά θα το δω σε κάποιες ημέρες γιατί όταν το ενεργοποιησα δεν ήταν το κινητό φουλ φορτισμένο.

Αν η διαφορά είναι 5 με 10 % καλό είναι να μην πειράζουμε τις ρυθμίσεις που έχει φτιάξει ο κατασκευαστής. Τώρα αν δεις κάτι τόσο μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση καλό είναι να το ξέρουμε μήπως το ενεργοποιήσουν κ άλλοι

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, challenge143 said:

Αν η διαφορά είναι 5 με 10 % καλό είναι να μην πειράζουμε τις ρυθμίσεις που έχει φτιάξει ο κατασκευαστής. Τώρα αν δεις κάτι τόσο μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση καλό είναι να το ξέρουμε μήπως το ενεργοποιήσουν κ άλλοι

Εγώ θα σου πρότεινα να το δοκιμάσεις μόνος σου, και σε μια δυό μέρες, θα έχεις άποψη από τη δική σου δοκιμή. Δεν είναι πιστεύω κάτι δύσκολο ή επικίνδυνο. Μια ρύθμιση θα βάλεις στο on. Δε σε ικανοποίησε; Το γυρίζεις όπως ήταν. Εγώ το έβαλα από την ώρα που το έγραψε ο φίλος παραπάνω. Θα το τσεκάρω. Πιστεύω αύριο το απόγευμα, αντε μεθαύριο, θα έχω κι εγώ μια εικόνα. 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...