Jump to content

Realme GT Master Edition


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως φτιάχτηκε και το θέμα της αυτόματης φωτεινότητας τώρα. Στην beta έπεφτε τελείως στο σκοτάδι. Πριν λίγο δοκίμασα στο σκοτάδι και σταμάτα περίπου στο 30%. Ελπίζω να διορθώθηκε γιατί ήταν πολύ εκνευριστικό. 

IMG_20230330_205124.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 756
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

6 ώρες πριν, eliasl said:

Τίποτα.

Εγώ θα την έκανα. Έχει αρκετές βελτιώσεις. Εξάλλου μένει και απροστάτευτη η συσκευή σου χωρίς τα security patch της google αν δεν το έχεις ενημερώσει τόσο καιρό. 🙂

 

5 ώρες πριν, WPerty said:

Η 13 τουλάχιστον από προσωπική εμπειρία έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας από την 11. Και από ταχύτητα είναι βελτιωμένη.

Έχεις δίκιο φίλε σχετικά με την προστασία της συσκευή. Έχω διαβάσει αρκετά αρνητικά όμως για την 12, που το έχω πάρει αυτό το ρίσκο. Ειδικά κάμερα και το πόσο smooth είναι το κινητό με την 11 σε σχέση με τη 12. Τέλος πάντων, αν αυτά είναι κομπλέ, θα την κάνω την αναβάθμιση.

Μια τελευταία ερώτηση: Το edge lighting δουλεύει;

Για να βάλω την 13, πιστεύετε οτι θα μου έρθει ειδοποίηση οτι μπορώ να την κατεβάσω κατευθείαν από την 11 ή θα χρειαστεί να περάσω την 12 πρώτα;

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Οτι παρατηρήσεις έχετε από την 13, παρακαλώ να τις αναφέρετε! 

εικόνα_Viber_2023-03-30_23-02-41-972.jpg

Edited by antonis_86
Link to comment
Share on other sites

έπεσε του φάδερ η συσκευή και τέλος η οθόνη...μωβ γραμμές, που σημαίνει πάπαλα...

έχουμε επίσημο  σέρβις? Έχει κανείς ιδέα κόστος και γενικότερη εμπειρία? ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισα το τηλέφωνο στην τελευταία έκδοση στο UI 3.0. Για την τελευταία αναβάθμιση σε UI 4.0 μου βγάζει την f1 που είναι beta. Αναμένω για την stable.

 

Έχω το εξής πρόβλημα: έχω συνδέσει κανονικά το mi band 4 που έχω. Όταν καλεί κάποιος, δονείται κανονικά. Ειδοποιήσεις από εφαρμογές όμως δεν δονείται.

Ξέρει κάποιος γιατί;

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, antonis_86 said:

Αναβάθμισα το τηλέφωνο στην τελευταία έκδοση στο UI 3.0. Για την τελευταία αναβάθμιση σε UI 4.0 μου βγάζει την f1 που είναι beta. Αναμένω για την stable.

 

Έχω το εξής πρόβλημα: έχω συνδέσει κανονικά το mi band 4 που έχω. Όταν καλεί κάποιος, δονείται κανονικά. Ειδοποιήσεις από εφαρμογές όμως δεν δονείται.

Ξέρει κάποιος γιατί;

Πρέπει να επιλέξεις από ποιες εφαρμογές θέλεις να έρχονται ειδοποιήσεις στο ρολόι, το κάνεις ανοίγοντας το mi fit - zepp life πηγαίνοντας στην καρτέλα προφίλ πατάς το ρολόι και μετά εκεί που γράφει ειδοποιήσεις εφαρμογών, είναι η 4η επιλογή και μετά επιλέγεις από ποιες εφαρμογές θες να λαμβάνεις ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Arinos said:

Πρέπει να επιλέξεις από ποιες εφαρμογές θέλεις να έρχονται ειδοποιήσεις στο ρολόι, το κάνεις ανοίγοντας το mi fit - zepp life πηγαίνοντας στην καρτέλα προφίλ πατάς το ρολόι και μετά εκεί που γράφει ειδοποιήσεις εφαρμογών, είναι η 4η επιλογή και μετά επιλέγεις από ποιες εφαρμογές θες να λαμβάνεις ειδοποιήσεις.

Το έχω κάνει αυτό. Συνεχίζει και δεν με ειδοποιεί για instagram, viber, sms....

Άκυρο. Δουλεύει κανονικά. Εγκατέστησα μια άλλη εφαρμογή για το mi band (Notify for mi band), το δοκίμασα και με ειδοποιούσε. Έβγαλα την εφαρμογή αυτή, μένω με το zepp life και συνεχίζει και με ειδοποιεί.

 

 

Edited by antonis_86
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 1/4/2023 at 8:06 ΜΜ, Nikos_s3 said:

έπεσε του φάδερ η συσκευή και τέλος η οθόνη...μωβ γραμμές, που σημαίνει πάπαλα...

έχουμε επίσημο  σέρβις? Έχει κανείς ιδέα κόστος και γενικότερη εμπειρία? ευχαριστώ.

Vodafone express repair, 119 ευρώ σε 1 ώρα .

Link to comment
Share on other sites

112 μου είπαν στην κοσμοτέ ( στον Γερμανό το έστειλαν)....δεν το έφτιαξα, μιας και πήρα άλλο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και λίγες μέρες δεν μου ανοίγει σελίδες στο browser. Π.χ. πατάω Σκρουτζ ανοίγει, κάνω αναζήτηση στο Σκρουτζ και βγάζει ερρορ. Με τα άλλα κινητά στο σπίτι δεν υπάρχει θέμα, άρα δεν φταίει το WiFi. Έκανε επανεκκίνηση και στο κινητό και στο ρούτερ αλλά τίποτα. Παρακαλώ καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλον browser και αν δουλεύει σωστά κάνε εκκαθάριση δεδομένων. Επίσης δες αν έχεις κάποιο dns και σε κόβει.

Edited by WPerty
Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2023 at 8:53 ΜΜ, al_exis said:

Νομίζω πως φτιάχτηκε και το θέμα της αυτόματης φωτεινότητας τώρα. Στην beta έπεφτε τελείως στο σκοτάδι. Πριν λίγο δοκίμασα στο σκοτάδι και σταμάτα περίπου στο 30%. Ελπίζω να διορθώθηκε γιατί ήταν πολύ εκνευριστικό. 

IMG_20230330_205124.jpg

Οχι, δεν ισχύει. Πέφτει πάλι στο μηδέν 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα θέμα με το slider της φωτεινότητας από την αρχή όταν το πήρα με UI 2.0. Όταν το ανέβαζα - κατέβαζα η φωτεινότητα αργούσε να ανταποκριθεί και πίστευα ότι είναι φυσιολογικό. 

Μετά την αναβάθμιση σε UI 4.0 μπήκα στο recovery και έκανα wipe all data. Τώρα πλέον η απόκριση είναι άμεση.

Απλά το αναφέρω μήπως κάποιος έχει το ίδιο θέμα.

Άκυρο τελικά, το dc dimming έφταιγε.

Edited by WPerty
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα!

Έχει προλάβει να εγκαταστήσει κάποιος την καινούρια έκδοση .F07?

Αν ναι, εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, antonis_86 said:

Καλησπέρα!

Έχει προλάβει να εγκαταστήσει κάποιος την καινούρια έκδοση .F07?

Αν ναι, εντυπώσεις;

Εγκατέστησα το update με το που εμφανίστηκε η ειδοποίηση και δεν έχω διαπιστώσει κάτι αρνητικό μέχρι στιγμής (σε περίπτωση που ανησυχείς για bugs κ.λπ.)
Από την άλλη μεριά, οφείλω να επισημάνω πως δεν είμαι power user - ενδεχομένως να άλλαξε κάτι προς το χειρότερο (κανονικά οι ενημερώσεις βελτιώνουν τη συσκευή) και να μην το έχω αντιληφθεί.
Καλού κακού περίμενε και άλλους κατόχους για να ’χεις το κεφάλι σου ήσυχο...

Edited by minus21grams
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, antonis_86 said:

Καλησπέρα!

Έχει προλάβει να εγκαταστήσει κάποιος την καινούρια έκδοση .F07?

Αν ναι, εντυπώσεις;

Παρόμοια με την προηγούμενη.

Έχει προστεθεί νέο χαρακτηριστικό στις ρυθμίσεις - Ρυθμός ανανέωσης οθόνης, όπου μπορείς να επιλέξεις ρυθμό ανανέωσης για κάθε εφαρμογή χωριστά. Έβαλα το YouTube στα 120hz και μιλάμε για άλλα επίπεδα πρόσφυσης.

Link to comment
Share on other sites

On 27/5/2023 at 10:19 ΜΜ, minus21grams said:

Εγκατέστησα το update με το που εμφανίστηκε η ειδοποίηση και δεν έχω διαπιστώσει κάτι αρνητικό μέχρι στιγμής (σε περίπτωση που ανησυχείς για bugs κ.λπ.)
Από την άλλη μεριά, οφείλω να επισημάνω πως δεν είμαι power user - ενδεχομένως να άλλαξε κάτι προς το χειρότερο (κανονικά οι ενημερώσεις βελτιώνουν τη συσκευή) και να μην το έχω αντιληφθεί.
Καλού κακού περίμενε και άλλους κατόχους για να ’χεις το κεφάλι σου ήσυχο...

 

On 28/5/2023 at 9:31 ΠΜ, WPerty said:

Παρόμοια με την προηγούμενη.

Έχει προστεθεί νέο χαρακτηριστικό στις ρυθμίσεις - Ρυθμός ανανέωσης οθόνης, όπου μπορείς να επιλέξεις ρυθμό ανανέωσης για κάθε εφαρμογή χωριστά. Έβαλα το YouTube στα 120hz και μιλάμε για άλλα επίπεδα πρόσφυσης.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Ναι, για bugs έλεγα. Ενθαρρυντικό οτι μου είπατε.

Θα περιμένω λίγο ακόμα μήπως και. 

Link to comment
Share on other sites

Πριν το update, στο swipe προς τα κάτω, είχε μια συνοπτική οθόνη με ώρα, σημειώσεις και άλλες τρεις τέσσερις πληροφορίες (που δεν θυμάμαι πως λεγόταν) η οποία τώρα αντικαταστάθηκε, και κάνοντας sweep προς τα κάτω, εμφανίζει τις εφαρμογές που έχω χρησιμοποιήσει πρόσφατα. Μήπως όμως τελικά, δεν αντικαταστάθηκε, και απλά πρέπει να την επιλέξουμε από κάπου πλέον; 🤔 

Edit: το βρήκα 😁

Πάμε οθόνη αφετηρίας και οθόνη κλειδώματος / Σάρωση προς τα κάτω στην αρχική οθόνη / και επιλέγουμε self

Και φαίνεται αυτό

 

 

Screenshot_2023-06-01-00-16-56-70_36ab0c17153c17319c9354c570fdeb9a.jpg

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα κι εγώ την .F07 χθες και μου άλλαξε το default search οταν κάνω swipe up. 

Ενώ είχε εξ αρχής τον chrome με επιλογή αρχικής σελίδας που έβαλα εγώ το www.google.com, τώρα ενώ παραμένει το ίδιο στις ρυθμίσεις, μου βγάζει το search της realme (iot-wiki.realme.com/search.

Έχω φάει τη συσκευή από χθες για να μπορέσω να το αλλάξω αλλά μάταια.... 

Καμιά βοήθεια? 

Screenshot_2023-06-01-17-59-16-16_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κι εγώ χθες, αυτό που είδα ότι η εφαρμογή του καιρού έδειχνε σε μίλια την ταχύτητα και φαρενάιτ τον καιρό. Τα υπόλοιπα οκ για την ώρα δεν είδα κάτι άλλο.

Να σημειώσω πως την γλώσσα της συσκευής την έχω ρυθμισμένη στα Αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2023 at 9:58 ΜΜ, athanasios1112 said:

@maylo

Στις προεπιλεγμένες εφαρμογές, δεν μπορεί να επιλέξει τον chrome;

Τον chrome έχει, δεν άλλαξε αυτό. 

Άλλαξε η αρχική σελίδα. Είχα το Google search κι έχει μπει αυτό "https://iot-wiki.realme.com/search.html

Και το περίεργο είναι ότι στις ρυθμίσεις αναζήτησης, η αρχική είναι το Google search. 

Μου θυμίζει φάση που κατέβαζες κάποιο πρόγραμμα στο pc και αν δεν προσεχες στην εγκατάσταση σου άλλαζε το search engine, σου κατέβαζε κανα 2 άλλα προγράμματα που τρέχανε στο παρασκήνιο χωρίς να τα παίρνεις είδηση 🤪

Και για του λόγου το αληθές 

 

Screenshot_2023-06-06-07-05-42-91_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από διαφορετικό κινητό realme:

Το δείχνει σωστά!

Screenshot_2023-06-06-14-10-39-92_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Screenshot_2023-06-06-14-10-06-30_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Screenshot_2023-06-06-14-09-14-41_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Αν θέλετε κατέβασε το virus total, είναι free,, και σκαναρε το κινητό.

Και το eset antivirus,, την free έκδοση, και σκαναρε.

Screenshot_2023-06-06-14-24-03-62_b5a5c5cb02ca09c784c5d88160e2ec24.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...