Jump to content

Realme GT Master Edition


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 ώρες πριν, greg2310 said:

To προστατευτικο εχει μαυρο πλαισιο τριγυρω? Αν ναι αυτο φταιει

Ναι, σοβαρά; τζάμπα έβγαλα την μανισια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 753
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το μανισιο ειναι ζελατινα ..καμια προστασια σε πτωση ,μονο γρατζουνιες..καλυτερα τζαμακι χωρις μαυρο περιθωριο..χανεις λιγο σε αισθητικη αλλα ολα δουλευουν κ εεις ησυχο το κεφαλι..

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, drdedus said:

 

και δώσε και ενα λινκ να μην την πατήσουμε.

περιμένω και εγω ενα... δούμε...

κολλάω βέβαια να βγάλω το δικό του προστατευτικό.

https://a.aliexpress.com/_m0q3hVs

ενας λεει οτι κάθεται καλά με την μαμά θήκη..

Μου την έδωσε ένας φίλος, δεν ξέρω ποια είναι ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη συσκευή λίγο πάνω από εβδομάδα. Σήμερα παρατήρησα κάτι που δεν μου άρεσε.
Έβαλα ακουστικά στο jack να ακούσω μουσική. Όλα καλά.
Αλλά έπρεπε νά το φορτίσω κιόλας.
Βάζοντας το φορτιστή, άρχισε να ακούγεται ο βομβος των 50Hz, μαζί με τη μουσική (χαμηλά βέβαια, αλλά ακουγόταν).
Κάθε φορά που ακουμπούσα την οθόνη να αλλάξω τραγούδι, η βίντεο στο youtube, σταματούσε ο θόρυβος.
Δηλαδή σαν να μην έχει γείωση και όταν ακουμπάω την οθόνη, τη γειώνω ένα πράγμα.
Οποιος μπορεί ας δοκιμάσει να μου πει.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tasos259 said:

Μου την έδωσε ένας φίλος, δεν ξέρω ποια είναι ακριβώς.

δεν πειραζει..το μαυρο πλαισο που ειπες αρκει.

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2022 at 5:32 ΜΜ, conan1 said:

Έχω τη συσκευή λίγο πάνω από εβδομάδα. Σήμερα παρατήρησα κάτι που δεν μου άρεσε.
Έβαλα ακουστικά στο jack να ακούσω μουσική. Όλα καλά.
Αλλά έπρεπε νά το φορτίσω κιόλας.
Βάζοντας το φορτιστή, άρχισε να ακούγεται ο βομβος των 50Hz, μαζί με τη μουσική (χαμηλά βέβαια, αλλά ακουγόταν).
Κάθε φορά που ακουμπούσα την οθόνη να αλλάξω τραγούδι, η βίντεο στο youtube, σταματούσε ο θόρυβος.
Δηλαδή σαν να μην έχει γείωση και όταν ακουμπάω την οθόνη, τη γειώνω ένα πράγμα.
Οποιος μπορεί ας δοκιμάσει να μου πει.

Βρέθηκε η αιτία. Είναι το συγκεκριμένο ζευγάρι ακουστικών.

Με άλλο ζευγάρι δεν το κάνει. Το θέμα είναι όμως πως σε δύο άλλες συσκευές, τα συγκεκριμένα ακουστικά δουλεύουν χωρίς να κάνουν το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Απεκτήσα πρόσφατα το συγκεκριμένο κινητό ήδη αναβαθμισμένο σε android 12 realme UI 3.0. Το μοναδικό θέμα που έχω είναι ότι δεν υπάρχει καμία ειδοποίηση για να ξέρεις με σβηστή οθόνη ότι έχεις παραλάβει μήνυμα, κλήση κτλ. Διαβάζοντας είδα ότι υπάρχει το edge lighting, το οποίο και προσπάθησα να ενεργοποιήσω αλλά και πάλι τίποτα....Φαίνεται πως δεν δουλεύει και με ένα μικρό google search είδα πως το ίδιο παράπονο έχουν και αρκετοί άλλοι χρήστες του gt master. Έχει κάποιος άλλος συμφορουμίτης το ίδιο πρόβλημα???Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διορθώσουμε αυτό??? Υπάρχει κάποιο app να ενημερώνομαι με κάποιο τρόπο για missed calls και μηνύματα???

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα έπρεπε να δουλεύει το always on display, παρότι υπάρχουν αρκετές αναφορές ότι δεν δουλεύει. Θα σου πρότεινα να πάρεις backup ότι αρχεία χρειάζεσαι και να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Για δες μήπως έχεις ενεργοποίησει να ανοίγει η οθόνη όταν σηκώνεις ή μετακινείς το τηλέφωνο και δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις μήπως φτιάξει.

Sent from my AC2003 using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό έκανα factory reset, μετά την ενημέρωση σε android 12, δεν φρόντισα αμέσως να περάσω το vanced, έχει κάποια εναλλακτική το xda, είχα την ησυχία μου, με το vanced.

Screenshot_2022-04-13-21-03-21-07_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πριν αναβαθμιστεί νομίζω γενικά ήταν καλύτερο. Τώρα έχει χάσει τη smoothίλα που είχε κατά το σκρολάρισμα. Δίνει αίσθηση διακεκομμένου σκρολαρίσματος. Σαν οδόντωση ένα πράγμα.. 

Και στην αυτόματη φωτεινότητα, την ημέρα όλα καλά. Τη νύχτα όμως δυστυχώς μειώνει τη φωτεινότητα τέρμα. 

 

Screenshot_2022-04-02-06-51-37-94_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, WPerty said:

Ναι μπορείς να δοκιμάσεις και επαναφορά ρυθμίσεων.

 

12 ώρες πριν, kostis20 said:

Για δες μήπως έχεις ενεργοποίησει να ανοίγει η οθόνη όταν σηκώνεις ή μετακινείς το τηλέφωνο και δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις μήπως φτιάξει.

Sent from my AC2003 using Tapatalk


 

 

Δυστυχώς τίποτε απο τα 2 δεν δουλεψε....

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Blanc said:

 

 

Δυστυχώς τίποτε απο τα 2 δεν δουλεψε....

Δοκίμασε να αλλάξεις το σχέδιο ή το ρολόι της always on display σε κάτι άλλο από αυτό που έχεις ορίσει. Εμένα κάποια στιγμή είχε φάει κόλλημα και δεν έδειχνε τίποτα και όταν άλλαξα σχέδιο λειτούργησε.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς επίσης να ενεργοποιήσεις και το διπλό χτύπημα στην οθόνη για να βλέπεις τις ειδοποιήσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τίποτα... Ότι και να κάνω δεν μπορώ με κανένα τρόπο να ενημερωθώ για missed calls και messages....

Δοκίμασα και μερικές εφαρμογές απο το playstore αλλα εκτός απο το γεγονός ότι ζητάνε άδεια να έχουν πρόσβαση στα πάντα (κυριολεκτικά) δεν προσφέρουν και κάτι....

Προφανώς θα το φάω στη μάπα μέχρι να διορθωθεί ή μέχρι να το αλλάξω...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τίποτα... Ότι και να κάνω δεν μπορώ με κανένα τρόπο να ενημερωθώ για missed calls και messages....
Δοκίμασα και μερικές εφαρμογές απο το playstore αλλα εκτός απο το γεγονός ότι ζητάνε άδεια να έχουν πρόσβαση στα πάντα (κυριολεκτικά) δεν προσφέρουν και κάτι....
Προφανώς θα το φάω στη μάπα μέχρι να διορθωθεί ή μέχρι να το αλλάξω...
Αυτό είναι ενεργό;
Εγώ δεν έχω κάποιο θέμα με ειδοποιήσεις. a7fc5ed4a9f551644f8008d747ff31e6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οτι έχεις ως επιλογή εσύ έχω και γω....

Απ'οτι έχω ψάξει το πρόβλημα είναι γνωστό και το έχουν πολλοί. Αν καταφέρω να βγάλω άκρη θα ενημερώσω και εδώ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ούτε και εμένα δούλεψε ποτέ ούτε σε android 11 ούτε στο 12. Ένας στο xda λέει φταίει ότι είχε κλειστά τα animations απο το developers settings, εγώ το πρώτο πράγμα που κάνω σε ότι κινητό πάρω είναι να κλείνω απο εκεί τα animations. Λέω αυτό θα είναι, τα άνοιξα αλλά παλι δεν δουλεύει. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το real me get master edition. Γενικά καλά. Ήθελα να ρωτήσω, όταν έχω τα δεδομένα ενεργοποιημένα και κάνω κλήση...απενεργοποιούνται...υπάρχει κάποια ρύθμιση; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Ceasar-35 said:

Καλημέρα, έχω το real me get master edition. Γενικά καλά. Ήθελα να ρωτήσω, όταν έχω τα δεδομένα ενεργοποιημένα και κάνω κλήση...απενεργοποιούνται...υπάρχει κάποια ρύθμιση; 

Δεν έχεις volte μάλλον. Ενεργοποίησε το

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...