Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, Nick_minos said:

Skroutz φιλε...

Εννοεί ποιά ακουστικά όχι ποιό κατάστημα. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδια, ειχε συζητηθει παλαιοτερα το θεμα με το wifi (ενω ειμαι συνδεδεμενος, δεν φορτωνει τιποτα) και το ειχατε εντοπισει στο dns οπου βαζαμε τον adblocker. Δοκιμασα και dnsforge.de αλλα παλι τα ιδια. Εχετε καμια αλλη προταση;  

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, petrost8 said:

παιδια, ειχε συζητηθει παλαιοτερα το θεμα με το wifi (ενω ειμαι συνδεδεμενος, δεν φορτωνει τιποτα) και το ειχατε εντοπισει στο dns οπου βαζαμε τον adblocker. Δοκιμασα και dnsforge.de αλλα παλι τα ιδια. Εχετε καμια αλλη προταση;  

https://nextdns.io/

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω adi32.

Αλλα ειτε βαλω https://nextdns.io/ , ειτε nextdns.io στο πεδιο "Ονομα κεντρικου υπολογιστη παροχου προσωπικου DNS" , δεν παιρνει την ρυθμιση

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, petrost8 said:

ευχαριστω adi32.

Αλλα ειτε βαλω https://nextdns.io/ , ειτε nextdns.io στο πεδιο "Ονομα κεντρικου υπολογιστη παροχου προσωπικου DNS" , δεν παιρνει την ρυθμιση

πας εδω https://my.nextdns.io/83a8ad/setup

και βρισκεις 

Private DNS
Android 9 or higher
1. Go to Settings → Network & internet → Advanced → Private DNS.
2. Select the Private DNS provider hostname option.
3. Enter 83a8ad.dns.nextdns.io and hit Save.
Link to comment
Share on other sites

τι διαφορά έχει αυτό από aduard ή forge ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, taliban said:

τι διαφορά έχει αυτό από aduard ή forge ?

παρομοια δουλεια κανουν 

Το εχω χρονια απο οταν μου το προτειναν σαν καλο και δεν εχω κανενα προβλημα με διαφημισεις 

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2024 at 8:40 ΜΜ, adi32 said:

πας εδω https://my.nextdns.io/83a8ad/setup

και βρισκεις 

Private DNS
Android 9 or higher
1. Go to Settings → Network & internet → Advanced → Private DNS.
2. Select the Private DNS provider hostname option.
3. Enter 83a8ad.dns.nextdns.io and hit Save.

Το 83a8ad είναι ID και είναι διαφορετικό για τον καθένα ανάλογα τον λογαριασμό του που θα βάλει στο Private DNS.

Εναλλακτικά βάλτε dns.adguard-dns.com

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/samsung-one-ui-6-1-aytes-oi-syskeyes-tha-to-paroyn/

Δεν φαίνεται στον ορίζοντα για One UI 6.1 στη δικιά μας συσκευή. Α54 και Α34 στο πρώτο τρίμηνο του 2024. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, evris2013 said:

https://techmaniacs.gr/samsung-one-ui-6-1-aytes-oi-syskeyes-tha-to-paroyn/

Δεν φαίνεται στον ορίζοντα για One UI 6.1 στη δικιά μας συσκευή. Α54 και Α34 στο πρώτο τρίμηνο του 2024. 

Το θέμα είναι να βγάλει ένα αντίστοιχο καλό τηλέφωνο σαν αυτό στην ευρώπη, αλλά με τον exynos προκοπή δεν κάνεις, εγω προσωπικά άλλαξα μπαταρία και είμαι στον τρίτο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boymanos said:

Το θέμα είναι να βγάλει ένα αντίστοιχο καλό τηλέφωνο σαν αυτό στην ευρώπη, αλλά με τον exynos προκοπή δεν κάνεις, εγω προσωπικά άλλαξα μπαταρία και είμαι στον τρίτο χρόνο.

Εγώ το πήρα τέλη Σεπτεμβρίου το 2022. Ακόμα ούτε 1,5 χρόνο δεν το έχω. Μπαταρία πότε άλλαξες, πόσο σου βγήκε;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, evris2013 said:

Εγώ το πήρα τέλη Σεπτεμβρίου το 2022. Ακόμα ούτε 1,5 χρόνο δεν το έχω. Μπαταρία πότε άλλαξες, πόσο σου βγήκε;

Αλλαξα ένα μήνα πρίν λήξει η διετής εγγύηση και πλήρωσα 26 ευρώ και μου άλλαξαν και τον κονέκτορα στη θύρα φόρτισης που είχε πρόβλημα δωρεάν στήν smartec.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, boymanos said:

Το θέμα είναι να βγάλει ένα αντίστοιχο καλό τηλέφωνο σαν αυτό στην ευρώπη, αλλά με τον exynos προκοπή δεν κάνεις, εγω προσωπικά άλλαξα μπαταρία και είμαι στον τρίτο χρόνο.

Τι παράπονα έχεις από τον exynos που δεν μπορεί να κάνει σωστά όπως ο sd;. Γιατί η τελευταία 5ετια των exynon έχουν γράψει ότι είναι καλοί.  Εκτός κ αν αναφέρεσαι για ψυχολογικούς λόγους κ για antutu κ νούμερα ποιο καλά για τον sd.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, challenge143 said:

Τι παράπονα έχεις από τον exynos που δεν μπορεί να κάνει σωστά όπως ο sd;. Γιατί η τελευταία 5ετια των exynon έχουν γράψει ότι είναι καλοί.  Εκτός κ αν αναφέρεσαι για ψυχολογικούς λόγους κ για antutu κ νούμερα ποιο καλά για τον sd.

Τό έχω ξαναγράψει, και θα το ξαναπώ, όταν έχεις ένα καλό προιόν δεν χτυπάς την πόρτα της qualcom ( αυτοί ξέρουν πολύ καλύτερα από τον καθένα), καί είναι κακό να πουλάς στην ίδια τιμή snap και exynos όταν ο snap στοιχίζει πιό ακριβά από ότι λες και από ότι κλαίγεσε. Εγώ προσωπικά πούλησα το s21 με exynos γιατί δεν είχε καλό σήμα και για να μην το σπάσω πήρα το Α52s είμαι στον τρίτο χρόνο και θα το χρησιμοποιώ για όσο αντέξει.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Τι παράπονα έχεις από τον exynos που δεν μπορεί να κάνει σωστά όπως ο sd;. Γιατί η τελευταία 5ετια των exynon έχουν γράψει ότι είναι καλοί.  Εκτός κ αν αναφέρεσαι για ψυχολογικούς λόγους κ για antutu κ νούμερα ποιο καλά για τον sd.

Διαχειριση μπαταριας

2 ώρες πριν, boymanos said:

Τό έχω ξαναγράψει, και θα το ξαναπώ, όταν έχεις ένα καλό προιόν δεν χτυπάς την πόρτα της qualcom ( αυτοί ξέρουν πολύ καλύτερα από τον καθένα), καί είναι κακό να πουλάς στην ίδια τιμή snap και exynos όταν ο snap στοιχίζει πιό ακριβά από ότι λες και από ότι κλαίγεσε. Εγώ προσωπικά πούλησα το s21 με exynos γιατί δεν είχε καλό σήμα και για να μην το σπάσω πήρα το Α52s είμαι στον τρίτο χρόνο και θα το χρησιμοποιώ για όσο αντέξει.

Και βρήκες και την υγειά σου στο θεμα αυτονομιας σε σχεση με το S21

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Στη διαχείριση μπαταρίας μόνο, υστερεί ο Exynos; ή έχει κι άλλα...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, evris2013 said:

Στη διαχείριση μπαταρίας μόνο, υστερεί ο Exynos; ή έχει κι άλλα...

Πιστεύω ότι ο snap είναι πολύ καλύτερος και στο θέμα σήματος κινητής τηλεφωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταίο με Snapdragon της σειράς Α βλέπω το A05s. Μετά το γυρνάνε σε Exynos και στα φθηνότερα Mediathek. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το A52s αποδεικνύεται συσκευάρα φίλοι μου. Το πήρα το Νοέμβριο του 2022 και θεραπεύτηκα από τη μανία της αλλαγής συσκευής κάθε 6 μήνες😃😃

Δύο μήνες πριν λήξει η εγγύηση θα το πάω smartec για το γνωστό θέμα της οθόνης. Με καινούργια μπαταρία και οθόνη θα το κρατήσω όσο πάει. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, green dragon said:

Το A52s αποδεικνύεται συσκευάρα φίλοι μου. Το πήρα το Νοέμβριο του 2022 και θεραπεύτηκα από τη μανία της αλλαγής συσκευής κάθε 6 μήνες😃😃

Δύο μήνες πριν λήξει η εγγύηση θα το πάω smartec για το γνωστό θέμα της οθόνης. Με καινούργια μπαταρία και οθόνη θα το κρατήσω όσο πάει. 

Και να φανταστείς ότι ήρθε τυχαία στην ελλάδα μιάς και το s δείχνει κινέζικη αγορά, και τι σαπίλα φέρνουν στους ευρωπαίους, αλλά εκεί στην samsung φοβούνται τις πολλές πωλήσεις, μόλις δούν ότι ένα προιόν πουλάει την επόμενη χρονιά το θάβουν με exynos, δείτε Α53, Α54, S24 απλό και plus. Ας ελπίσουμε το 2025 να δούμε κάτι καλύτερο γιατί το Α52s έχει ακόμα πολλά ψωμιά να φάει.

Link to comment
Share on other sites

Ως φέτος τον Σεπτέμβριο θα έχουμε Security Patches νομίζω. Μετά βλέπουμε...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, boymanos said:

Τό έχω ξαναγράψει, και θα το ξαναπώ, όταν έχεις ένα καλό προιόν δεν χτυπάς την πόρτα της qualcom ( αυτοί ξέρουν πολύ καλύτερα από τον καθένα), καί είναι κακό να πουλάς στην ίδια τιμή snap και exynos όταν ο snap στοιχίζει πιό ακριβά από ότι λες και από ότι κλαίγεσε. Εγώ προσωπικά πούλησα το s21 με exynos γιατί δεν είχε καλό σήμα και για να μην το σπάσω πήρα το Α52s είμαι στον τρίτο χρόνο και θα το χρησιμοποιώ για όσο αντέξει.

Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου απλά πιστεύω ότι σε όσα είπες δεν ισχύει τίποτα κ Επειδή τυγχάνει να έχουμε στην οικογένεια όλη την σειρά s μέχρι το 23 κ Επειδή έκανες κ σύγκριση την σειρά 21 θα προσπαθήσω μέσα στην μέρα να ανεβάσω φωτογραφίες για την παραπληροφοριση που δίνεις στα παιδιά  στο σήμα κ μπαταρία. κ εννοείται το 21 είναι σκάλες ανώτερο από το 52. Στο μόνο που θα συμφωνήσω είναι το παιχνίδι που παίζει η samsung με τους επεξεργαστές κ στα μοντέλα της κ εννοείται ότι είναι ο οικονομικός λόγος από την στιγμή που τα φτιάχνει ίδια.  Το 2021-22 είχαν κάνει ένα (γκάλοπ) που είχαν δώσει συσκευές μπερδεμένες exynos  k sd για να δούνε αν μπορούν να καταλάβουν διαφορές ... μάντεψε τι απαντήθηκε.... Μην παρεξηγήσεις απλά συζήτηση κάνουμε και απλά πήρα μέρος στην συζήτηση με τους επεξεργαστές (εκτόςκ έπεσες σε προβληματική συσκευή). Κ εγώ sd θέλω απλά για ψυχολογικούς λόγους παρόλο που είμαι καμμενος από τον sd 2 φορές στην σειρά note3 k 4 κ όλες εκτός εγγύηση 😞

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, challenge143 said:

Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου απλά πιστεύω ότι σε όσα είπες δεν ισχύει τίποτα κ Επειδή τυγχάνει να έχουμε στην οικογένεια όλη την σειρά s μέχρι το 23 κ Επειδή έκανες κ σύγκριση την σειρά 21 θα προσπαθήσω μέσα στην μέρα να ανεβάσω φωτογραφίες για την παραπληροφοριση που δίνεις στα παιδιά  στο σήμα κ μπαταρία. κ εννοείται το 21 είναι σκάλες ανώτερο από το 52. Στο μόνο που θα συμφωνήσω είναι το παιχνίδι που παίζει η samsung με τους επεξεργαστές κ στα μοντέλα της κ εννοείται ότι είναι ο οικονομικός λόγος από την στιγμή που τα φτιάχνει ίδια.  Το 2021-22 είχαν κάνει ένα (γκάλοπ) που είχαν δώσει συσκευές μπερδεμένες exynos  k sd για να δούνε αν μπορούν να καταλάβουν διαφορές ... μάντεψε τι απαντήθηκε.... Μην παρεξηγήσεις απλά συζήτηση κάνουμε και απλά πήρα μέρος στην συζήτηση με τους επεξεργαστές (εκτόςκ έπεσες σε προβληματική συσκευή). Κ εγώ sd θέλω απλά για ψυχολογικούς λόγους παρόλο που είμαι καμμενος από τον sd 2 φορές στην σειρά note3 k 4 κ όλες εκτός εγγύηση 😞

Δεν σε παρεξηγώ φίλε μου, ο καθένας βιώνει τα δικά του προβλήματα, στο σπιίτι μου το μοναδικό τηλέφωνο πού είχε φούλ σήμα από οσα samsung εχουν περάσει απο τα χέρια μου ήταν το s20 με snap 865 κινέζικο καί επειδή το μενού ήταν μισά ελληνικά και μισά αγγλικά το έδωσα, εκτοτε κανένα αλλο ούτε το Α52s που έχω ούτε το s23plus, προτιμώ να μείνω με αυτό που έχω αλλα ποτέ δεν θα δώσω ενα ευρώ σε exynos και στις πονηριές της samsung, και αισθάνομαι τυχερός που το αγόρασα.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...