Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, ilka71 said:
4 minutes ago, sotosok said:
Αυτό έχουμε όλοι μιλάω για το προηγούμενο με το 5.1 χάθηκε

και πριν δεν φαινόταν σε εμένα

Δεν θα το έχεις παρατηρήσει 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 ώρες πριν, sotosok said:

Φαινόταν κανονικά πριν την αναβάθμιση του Ui μετά το αφαίρεσαν από την γραμμή και πρέπει να κατεβάσεις την κουρτίνα 

Το θεμα είναι οτι επίσημα με αυτό το UI αυτά τα λίγα εικονίδια δεν φενοντε πλέον συνεχομενα με απλή αρχική οθόνη για τους λογους που ειπα ποιό πανω μάλλον..Οπότε δεν ξέρω γιατί είπε ο φίλος ποιό πάνω οτι του είπαν επισημα απο την Samsung οτι θα έπρεπε να φένεται..Μάλλον απλά υπαλληλακια ειναι και εκεί και δέν είναι ενημερωμένοι για τα πάντα δηλαδή για όλες τις λεπτομέριες του λειτουργικού και τις αλλαγές του..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κάποιος με goodlock?Αξίζει η με τον nova είμαστε οκ?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι. Τρέχοντας το tutor της samsung και δοκιμάζοντας το κινητό μου το helpdesk  μου είπε πως nfc, θέση και γενικώς τα περισσότερα στην κουρτίνα  όταν ενεργοποιούνται φαίνονται κανονικά στη γραμμή κατάστασης. Αυτό είναι το αναμενόμενο. Μάλιστα το nfc έχοντας να κάνει με πληρωμές προφανώς και πρέπει να φαίνεται μου είπε. Το χαρακτήρισε δυσλειτουργία και πρότεινε επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Πάντως εγώ ΠΡΙΝ την αναβάθμιση του Αυγούστου το είχα κανονικά να παρουσιάζεται στη γραμμή κατάστασης. Φυσικά ως συνήθως η επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις δεν άλλαξε κάτι. Στα άλλα μοντέλα τις Samsung εξακολουθεί να φαίνεται Στο Α52s 5g γιατί όχι; Δεν ξέρω όμως αν είναι bug γενικό ή δικό μου πρόβλημα (software) στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, basil1972 said:

Καλημέρα και πάλι. Τρέχοντας το tutor της samsung και δοκιμάζοντας το κινητό μου το helpdesk  μου είπε πως nfc, θέση και γενικώς τα περισσότερα στην κουρτίνα  όταν ενεργοποιούνται φαίνονται κανονικά στη γραμμή κατάστασης. Αυτό είναι το αναμενόμενο. Μάλιστα το nfc έχοντας να κάνει με πληρωμές προφανώς και πρέπει να φαίνεται μου είπε. Το χαρακτήρισε δυσλειτουργία και πρότεινε επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Πάντως εγώ ΠΡΙΝ την αναβάθμιση του Αυγούστου το είχα κανονικά να παρουσιάζεται στη γραμμή κατάστασης. Φυσικά ως συνήθως η επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις δεν άλλαξε κάτι. Στα άλλα μοντέλα τις Samsung εξακολουθεί να φαίνεται Στο Α52s 5g γιατί όχι; Δεν ξέρω όμως αν είναι bug γενικό ή δικό μου πρόβλημα (software) στο κινητό.

Ούτε στο Α54 φαίνεται είναι επιλογή του συστήματος να μην εμφανίζεται μην ψάχνεις για ελαττωματική συσκευή ο κάθε ένας λέει τα δικά του 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, basil1972 said:

Καλημέρα και πάλι. Τρέχοντας το tutor της samsung και δοκιμάζοντας το κινητό μου το helpdesk  μου είπε πως nfc, θέση και γενικώς τα περισσότερα στην κουρτίνα  όταν ενεργοποιούνται φαίνονται κανονικά στη γραμμή κατάστασης. Αυτό είναι το αναμενόμενο. Μάλιστα το nfc έχοντας να κάνει με πληρωμές προφανώς και πρέπει να φαίνεται μου είπε. Το χαρακτήρισε δυσλειτουργία και πρότεινε επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Πάντως εγώ ΠΡΙΝ την αναβάθμιση του Αυγούστου το είχα κανονικά να παρουσιάζεται στη γραμμή κατάστασης. Φυσικά ως συνήθως η επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις δεν άλλαξε κάτι. Στα άλλα μοντέλα τις Samsung εξακολουθεί να φαίνεται Στο Α52s 5g γιατί όχι; Δεν ξέρω όμως αν είναι bug γενικό ή δικό μου πρόβλημα (software) στο κινητό.

Μην αγχώνεσαι ούτε τα άλλα μοντέλα το δείχνουν.  Κ στο λέω εγώ που έχω εκτός του 52s το 21υ κ 22υ κ κανένα δεν το δείχνει. 

Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2023 at 12:51 ΠΜ, basil1972 said:

Κατόπιν επικοινωνίας με την Samsung μου αναφέρθηκε πως κανονικά πρέπει να παρουσιάζονται όπως πριν. Αν δεν παρουσιάζονται αυτό είναι δυσλειτουργία. Μου πρότειναν επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Το έκανα αλλά δεν άλλαξε κάτι. Επειδή την πάτησα πρόσφατα με nfc ξεχασμένο (-100 Ευρώ...) θέλω οπωσδήποτε να παρουσιάζεται στην γραμμή κατάστασης αν είναι ΟΝ. Ξέρουμε κάτι για την ενημέρωση του Σεπτεμβρίου; Αξίζει να το δώσω στην Smartec;

Καλησπέρα, επειδή θορυβηθηκα από το γεγονός ότι έγινε πληρωμή τέτοιου ποσού από το wallet του κινητού, καθώς νόμιζα ότι μόνο μέχρι 25euro ήταν το μέγιστο με κλειδωμένο κινητό, για μεγαλύτερη προστασία σου προτείνω να πας στις ρυθμίσεις του NFC και να ενεργοποιήσεις την επιλογή να είναι ενεργή η εφαρμογή  του wallet για να γίνει η πληρωμή. Αυτό μέχρι να βρεθεί η λύση που επιθυμείς. 

Link to comment
Share on other sites

;Έχεις δίκιο μέχρι 25 είναι. Απανωτά με χρέωσε 4 φορές από 25 ευρώ. Πιθανότητα έγινε στο ΜΕΤΡΟ ή στο mall. Υπάρχουν μου είπε η τράπεζα τέτοια μηχανάκια που τραβάνε απανωτά από nfc που είναι ανοιχτά! Αυτός είναι κι ο λόγος που το ψάχνω. Τρελαμένοι όπως είμαστε όλοι μας άνετα μπορεί να το ξεχάσεις ανοιχτό!

Link to comment
Share on other sites

είστε σίγουροι ότι με κλειδωμένο κινητό μπορείς να κάνεις πληρωμή; το έχω δοκιμάσει στο δικό μου (realme) και δεν περνάει καμία πληρωμή χωρίς να είναι ξεκλειδωτο το κινητό.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, chios said:

είστε σίγουροι ότι με κλειδωμένο κινητό μπορείς να κάνεις πληρωμή; το έχω δοκιμάσει στο δικό μου (realme) και δεν περνάει καμία πληρωμή χωρίς να είναι ξεκλειδωτο το κινητό.

ελα ντε ? Κλειδωμένο και πληρωμή ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά έχασα το κατοσταρικάκι. Το ίδιο μπορεί να κάνουν και με τις κάρτες ανάληψης από τις τράπεζες.Αυτά παίζουν σε μέρη συνωστισμού, συγκοινωνίες κτλ. Οι απατεώνες είναι ένα βήμα μπροστά ΠΑΝΤΟΤΕ!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά έχασα το κατοσταρικάκι. Το ίδιο μπορεί να κάνουν και με τις κάρτες ανάληψης από τις τράπεζες.Αυτά παίζουν σε μέρη συνωστισμού, συγκοινωνίες κτλ. Οι απατεώνες είναι ένα βήμα μπροστά ΠΑΝΤΟΤΕ!
Το θέμα είναι εκτός από την απώλεια των χρημάτων εάν ήταν ξεκλειδωτο το τηλ ή όχι?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει σε pos γνωστού μου 10€ και δεν πλήρωσε κλειδωμένο γι'αυτό μου έκανε εντύπωση, προφανώς το τηλέφωνο ήταν ξεκλειδωτο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 50€ με απλώς ενεργοποιημένη οθόνη γίνεται κανονικά πληρωμή. Από 50€ και πάνω θέλει ξεκλείδωμα η οθόνη. Δοκιμασμένο άπειρες φορές και επίσης το γράφει στους όρους του Google Wallet. Προφανώς κάτι άλλο συμβαίνει.
https://support.google.com/wallet/answer/12059519?hl=el#zippy=%2C%CF%8C%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%AE%CF%82-%CF%83%CE%B5-%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B7-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE

Link to comment
Share on other sites

Η απώλεια χρημάτων δεν έγινε με τη μια. Έγιναν 4 χρεώσεις απανωτές από 25 Ε η καθεμία. Τώρα αν το τηλέφωνο ήταν  και ξεκλείδωτο μέσα στο τσαντάκι δεν μπορώ να το ξέρω. Κάποια στιγμή που άκουγα από bluetooth μουσική και το κοίταξα δεν είδα το NFC στην γραμμή ειδοποιήσεων και δε σκέφτηκα να κατεβάσω την κουρτίνα να το ελέγξω. Γι αυτό και λέω πως είναι σημαντικό να φαίνεται ότι το NFC είναι ΟΝ. Δεν έχει και τόση σημασία αφού αυτά πάνε πλέον. Απλώς επειδή η Samsung είπε για δυσλειτουργία γι αυτό του δίνω σημασία. Γενικά η eurobank μου είπε πως η σωστή πολιτική είναι: ανοίγω NFC, πληρώνω ανέπαφα και ΚΛΕΙΝΩ το NFC.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει άπειρες χρεώσεις και μικρών ποσών, με κλειδωμένο κινητό δεν πέρασε ποτέ καμία, είτε με το προηγούμενο ui είτε με το τελευταίο. NFC δε θυμάμαι αν φαινόταν εικονίδιο στην γραμμή κατάστασης με το προηγούμενο ui, με αυτό σίγουρα δεν φαίνεται. Bt πχ φαίνεται κανονικά όταν είναι συνδεμένη η συσκευή με κάποιο.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς.  Αυτό ισχύει.  Κάτι άλλο έχει παιχτεί. 

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/to-portofoli-google-diarreei-kodikoys-karton-meso-toy-nfc/

Τελικά παιδιά αυτά τα πράγματα είναι του διαβόλου 🤪.  Καλά τα έλεγε το παλικάρι..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα με το dentist pass. Βάζω την κάρτα την παίρνει οκ. Μετά από μέρες λέει βάλτε τον τριψήφιο αλλά λέει προσπαθείτε αργότερα. Μίλησα εκατό φορές με eurobank είπαν θα το φτιάξουν αυτοί. Μετά από μέρες το πήρε και πάω χτες να δω πάλι τα ίδια 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το μοιράστηκα με το forum ώστε να έχουμε το νου μας! Και οι φίλοι μου δυσπιστούσαν μέχρι που είδαν τις χρεώσεις! Και τι εννοεί ο ποιητής patch για ορισμένα κινητά; Τα υπόλοιπα; Περίεργα πράγματα...

Adi32 κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα στο market pass όμως. Τελικά απεγκατέστησα την εφαρμογή της eurobank την πέρασα από την αρχή και σε εμένα τουλάχιστον το πρόβλημα λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, basil1972 said:

Adi32 κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με σένα στο market pass όμως. Τελικά απεγκατέστησα την εφαρμογή της eurobank την πέρασα από την αρχή και σε εμένα τουλάχιστον το πρόβλημα λύθηκε.

Της eurobank τι σχέση είχε? 

Από εκεί έβαζες την κάρτα? 

Link to comment
Share on other sites

;Κανονικά στο google wallet την προσθέτεις. Όμως πρέπει στην εφαρμογή της eurobank να φαίνεται η κάρτα πως υπάρχει μαζί με τις άλλες τις eurobank που σου βγάζει ότι έχεις!

Link to comment
Share on other sites

Θυμαται κανεις που βρισκω τον καδο ανακυκλωσης στο κινητο?

Edit: Το βρηκα οκ
OptoStyle



Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, basil1972 said:

;Κανονικά στο google wallet την προσθέτεις. Όμως πρέπει στην εφαρμογή της eurobank να φαίνεται η κάρτα πως υπάρχει μαζί με τις άλλες τις eurobank που σου βγάζει ότι έχεις!

Έβγαλα την εφαρμογή την έβαλα αλλά δε φαίνεται η κάρτα μέσα. 

Στο πορτοφόλι υπάρχει αλλά μόλις πατάς πάνω λέει να βάλεις τον τριψήφιο 

Link to comment
Share on other sites

Εκεί είναι το θέμα σου. Πρέπει στην εφαρμογή της τράπεζας να φαίνεται ότι υπάρχει η κάρτα και μετά θα την περάσεις στο πορτοφόλι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...