Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, alefgr said:

Και μια ηλίθια ερώτηση...

Πως κάνουμε backup γενικό; Θέλει ειδική εφαρμογή, ή το υποστηρίζει το λειτουργικό android ή εγκατεστημένο πρόγραμμα της samsung;

Με το smart switch κάνεις αντίγραφο 

15 ώρες πριν, apogee said:

Όπως καταλαβαίνεις, αυτό είναι ένα εργαλείο που διέθεσε η Samsung ακριβώς για να μην κάνεις εσύ reset και τα sevice να παραλαμβανουν μια λειτουργική συσκευή χώρος τον κίνδυνο έκθεσης των δεδομένων σου στους τεχνικούς. Δεν πιστεύω ότι μπορούν να το παρακάμψουν. Θα ήταν τεράστιο αυτογκόλ για την εταιρεία. 

Αν για κάποιο πολύ ιδιαίτερο λόγο χρειάζεται να αλλαχθεί motherboard η πρέπει να φλασαριστει π.χ., εσύ έχεις το backup σου και μπορείς να το επαναφέρεις.

Εννοείται ότι θα έχεις αφαιρέσει την sd με το backup και θα την έχεις στο σπίτι σου. 

ναι τα εχω στην sd και στο pc backup φωτο κλπ  

Για προφανεις λογους με νοιαζει να μη δουν κωδικους απο gmail chrome κλπ 

Το μονο που θα με ενδιεφερε να σωσω ειναι οι ρυθμισεις που εχω κανει σε δεκαδες εφαρμογες 

Αν εσβηνα τους λογαριασμους google playstore viber social κλπ λογικα οι οι αλλες εφαρμογες δε θα επηρεαζονταν 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

25 minutes ago, adi32 said:

Με το smart switch κάνεις αντίγραφο 

ναι τα εχω στην sd και στο pc backup φωτο κλπ  

Για προφανεις λογους με νοιαζει να μη δουν κωδικους απο gmail chrome κλπ 

Το μονο που θα με ενδιεφερε να σωσω ειναι οι ρυθμισεις που εχω κανει σε δεκαδες εφαρμογες 

Αν εσβηνα τους λογαριασμους google playstore viber social κλπ λογικα οι οι αλλες εφαρμογες δε θα επηρεαζονταν 

Μιας και δεν κάνεις ενημερώσεις και έχεις backup μήπως θα ήταν ένα φρεσκάρισμα για το τηλέφωνό σου μια εργοστασιακή; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sotosok said:

Μιας και δεν κάνεις ενημερώσεις και έχεις backup μήπως θα ήταν ένα φρεσκάρισμα για το τηλέφωνό σου μια εργοστασιακή; 

ναι καλο θα ηταν 

Απλα σκεπτομαι οτι θα χασω πολλες ωρες να τα ξαναβαλω ολα οπως ηταν 

εχω καμια 200αρια εφαρμογες και πολλες εχουν τροποοιημενες ρυθμισεις 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, adi32 said:

Με το smart switch κάνεις αντίγραφο 

ναι τα εχω στην sd και στο pc backup φωτο κλπ  

Για προφανεις λογους με νοιαζει να μη δουν κωδικους απο gmail chrome κλπ 

Το μονο που θα με ενδιεφερε να σωσω ειναι οι ρυθμισεις που εχω κανει σε δεκαδες εφαρμογες 

Αν εσβηνα τους λογαριασμους google playstore viber social κλπ λογικα οι οι αλλες εφαρμογες δε θα επηρεαζονταν 

Δεν έχεις λόγο να σκέφτεσαι αυτά που γράφεις. Το παραδίδεις σε λειτουργία service και όταν το παραλάβεις το γυρνάς στην κανονική λειτουργία με τα πάντα να ειναι όπως είναι τώρα. Δοκίμασε το τώρα να δεις τι συμβαίνει και θα καταλάβεις. 

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις λόγο να σκέφτεσαι αυτά που γράφεις. Το παραδίδεις σε λειτουργία service και όταν το παραλάβεις το γυρνάς στην κανονική λειτουργία με τα πάντα να ειναι όπως είναι τώρα. Δοκίμασε το τώρα να δεις τι συμβαίνει και θα καταλάβεις. 
Επειδή θέλω να το δώσω κι εγώ για το γνωστό πρόβλημα και τρέμω το format γιατί έχω τα κέρατα μου μέσα, θες αν μπορείς να μου πεις που βρίσκεται αυτή η λειτουργία και αν μου επιστρέψουν το τηλ θα το βγάλω από το service mode και θα είναι οκ;
Δε θα χαθούν αφού θα ανοιχθεί;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sgatzo said:

Επειδή θέλω να το δώσω κι εγώ για το γνωστό πρόβλημα και τρέμω το format γιατί έχω τα κέρατα μου μέσα, θες αν μπορείς να μου πεις που βρίσκεται αυτή η λειτουργία και αν μου επιστρέψουν το τηλ θα το βγάλω από το service mode και θα είναι οκ;
Δε θα χαθούν αφού θα ανοιχθεί;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όταν το δώσεις, θα σου αλλάξουν οθόνη, μπαταρία και καλωδιοταινία οθόνης. 

Τα δεδομένα σου βρίσκονται στη μνήμη  της μητρικής. Γιατί να χαθούν αν ανοιχτεί το τηλέφωνό; Υγρά είναι;

Αν σου αλλάξουν και τη μητρική (που δεν υπάρχει κανένας λόγος) εσύ θα έχεις κάνει ένα ολοκληρωμένο backup, το οποίο θα φέρει το τηλέφωνό σου στην κατάσταση πριν την επισκευή. 

Επίσης όπως έγραψα και πιο πάνω, μπορείς να δοκιμάσεις την διαδικασία (η οποία βρίσκεται στο Samsung members -υποστηριξη- λειτουργία συντηρησης) για να καταλάβεις καλύτερα περί τίνος πρόκειται. Δεν χάνεις τίποτα...

Edited by apogee

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, adi32 said:

Με το smart switch κάνεις αντίγραφο

 Και δεύτερη ηλίθια ερώτηση. Το smart switch είναι εφαρμογή ή επιλογή μέσα από τα settings του τηλεφώνου;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alefgr said:

 Και δεύτερη ηλίθια ερώτηση. Το smart switch είναι εφαρμογή ή επιλογή μέσα από τα settings του τηλεφώνου;

...και τα δύο. Είναι προεγκατεστημένο! 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία συντήρησης βρίσκεται στις Ρυθμίσεις - Φροντίδα μπαταρίας και συσκευής - Λειτουργία συντήρησης.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το δώσεις, θα σου αλλάξουν οθόνη, μπαταρία και καλωδιοταινία οθόνης. 
Τα δεδομένα σου βρίσκονται στη μνήμη  της μητρικής. Γιατί να χαθούν αν ανοιχτεί το τηλέφωνό; Υγρά είναι;
Αν σου αλλάξουν και τη μητρική (που δεν υπάρχει κανένας λόγος) εσύ θα έχεις κάνει ένα ολοκληρωμένο backup, το οποίο θα φέρει το τηλέφωνό σου στην κατάσταση πριν την επισκευή. 
Επίσης όπως έγραψα και πιο πάνω, μπορείς να δοκιμάσεις την διαδικασία (η οποία βρίσκεται στο Samsung members -υποστηριξη- λειτουργία συντηρησης) για να καταλάβεις καλύτερα περί τίνος πρόκειται. Δεν χάνεις τίποτα...
Πραγματικά σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ολοκληρωμένη απάντηση σου. Θα ακολουθήσω τα βήματα που μου έστειλες και θα πάρω απλά backup μόνο στα πάρα πολύ σημαντικά!
Να είσαι καλά που με βοήθησες

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μένω Κατερίνη, για Θεσσαλονίκη έχουμε κάποιο αξιόπιστο service, εφόσον αποφασίσω να το πάω; Γνωρίζουν όλοι το παραπάνω θέμα ή θα μου αρχίσουν για χρεώσεις; Ευχαριστώ.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, alex_1982 said:

Η λειτουργία συντήρησης βρίσκεται στις Ρυθμίσεις - Φροντίδα μπαταρίας και συσκευής - Λειτουργία συντήρησης.

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά εκεί το μόνο που έχει είναι "Τύπος κλειδώματος οθόνης". Δεν αναφέρει τίποτε για backup.

Edited by alefgr
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, alefgr said:

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά εκεί το μόνο που έχει είναι "Τύπος κλειδώματος οθόνης". Δεν αναφέρει τίποτε για backup.

Πρέπει να έχεις βάλει αυτό πρώτα 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.voc

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, alefgr said:

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά εκεί το μόνο που έχει είναι "Τύπος κλειδώματος οθόνης". Δεν αναφέρει τίποτε για backup.

Μήπως έχεις παλιότερη έκδοση λειτουργικού;

3 ώρες πριν, adi32 said:

Πρέπει να έχεις βάλει αυτό πρώτα 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.voc

Εγώ δεν έχω το Samsung Members εγκατεστημένο. Μόνο το Smart Switch μου ζήτησε.

Link to comment
Share on other sites

Για Αθήνα σε ποιο σερβις να πάω; Γιατί καλώ στη smartec από το πρωί και το κλείνουν....

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για Αθήνα σε ποιο σερβις να πάω; Γιατί καλώ στη smartec από το πρωί και το κλείνουν....

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μην λες τέτοια φίλε μου για το " Καλύτερο " service της Samsung γιατί θα πέσουν να σε φάνε....25 τηλέφωνα είχα κάνει μια μέρα για μιλήσω σχετικά με μια βλάβη που είχα, όλη μέρα στο τηλέφωνο δηλαδή...λες και δεν έχουμε άλλες δουλειές εμείς οι υπόλοιποι...

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sgatzo said:

Για Αθήνα σε ποιο σερβις να πάω; Γιατί καλώ στη smartec από το πρωί και το κλείνουν....

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κανε αναζήτηση στα εξουσιοδοτημένα από samsung για να βρεις πιο είναι κοντά σου. Εγώ το είχα πάει στο Γέρακα. 

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

On 28/8/2023 at 10:25 ΠΜ, NikosChandolias said:

Επειδή μένω Κατερίνη, για Θεσσαλονίκη έχουμε κάποιο αξιόπιστο service, εφόσον αποφασίσω να το πάω; Γνωρίζουν όλοι το παραπάνω θέμα ή θα μου αρχίσουν για χρεώσεις; Ευχαριστώ.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Στην Δωδεκανήσου είναι τα κεντρικά. Εγώ πήγα πριν 2 χρόνια σε ένα άλλο στην Νέα Εγνατία πριν το νοσοκομείο ιπποκράτειο. Είχα εγγύηση και κανονικά δεν πλήρωσα τίποτα. 

 

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καμία πρόσφατη λύση για YouTube??το τελευταίο επιχειρημα από δω μέσα σταμάτησε να παίζει...για  vanced  μιλάω.. κάτι άλλο να δοκιμάσω??

Link to comment
Share on other sites

Διαγραφεις οτι youtube  και microG  εχεις στη συσκευη.

Απενεργοποιεις το μαμα-youtube.

Κατεβαζεις το παρακατω ζιπ αποσυμπιεζεις και κανεις εγκατασταση  πρωτα :

Το vanced-manager , κανεις εγκατασταση μονο το microG και φευγεις .

Μετα κανεις εγκατασταση το youtube που υπαρχει μεσα στο ζιπ.

Αυτα...

Download :

https://mega.nz/file/CcgCBYSI#3IMJZeOJwe7BwHM5oWHhE8lExrxMecrzWYuWhXNKelw

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα τον firefox και το πρόσθετο ublock origin και είναι σαν να μπαίνω από σταθερό υπολογιστή. Δεν έχει διαφημίσεις και παίζει και με κλειστή οθόνη.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, esertas said:

Εγώ έβαλα τον firefox και το πρόσθετο ublock origin και είναι σαν να μπαίνω από σταθερό υπολογιστή. Δεν έχει διαφημίσεις και παίζει και με κλειστή οθόνη.

Τι είναι το δεύτερο;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 28/8/2023 at 1:23 ΠΜ, apogee said:

Όταν το δώσεις, θα σου αλλάξουν οθόνη, μπαταρία και καλωδιοταινία οθόνης. 

Το εστειλα προχτες και απο smartec μου εστειλαν μηνυμα οτι αλλαχτηκε η οθονη και θα μου επιστραφει 

Δεν ειπαν κατι για τα αλλα

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2023 at 12:25 ΜΜ, adi32 said:

Το εστειλα προχτες και απο smartec μου εστειλαν μηνυμα οτι αλλαχτηκε η οθονη και θα μου επιστραφει 

Δεν ειπαν κατι για τα αλλα

 

Το παρέλαβα σήμερα. Από ότι είδα το τιμολόγιο λέει ότι τα άλλαξαν τελικά και τα 3

Πως μπορώ να δω αν αλλαχτηκε και η μπαταρία με νέα? 

Από ότι δείχνει μάλλον αλλαχτηκε 

Screenshot_20230907_235200_GSam Battery Monitor.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...