Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρετε. θα ήθελα τη βοήθειά σας στο εξής. Ίσως είναι θέμα android γενικά αλλά οκ. Στην εφαρμογή του outlook, δεν μου έρχονται τα notifications για email που λαμβάνω σε φάκελο που έχω δημιουργήσει, δηλαδή όχι στο βασικό μου inbox. Όλα τα notifications στις ρυθμίσεις τα έχω στο on. Το ίδιο συμβαίνει και στην εφαρμογή ενοποίησης που έχω, το blue mail. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ πολύ.

Nokia 5120 - Nokia 6600 - Nokia 6120 - Nokia 5000 - Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 minutes ago, Kastrato11 said:

Χαίρετε. θα ήθελα τη βοήθειά σας στο εξής. Ίσως είναι θέμα android γενικά αλλά οκ. Στην εφαρμογή του outlook, δεν μου έρχονται τα notifications για email που λαμβάνω σε φάκελο που έχω δημιουργήσει, δηλαδή όχι στο βασικό μου inbox. Όλα τα notifications στις ρυθμίσεις τα έχω στο on. Το ίδιο συμβαίνει και στην εφαρμογή ενοποίησης που έχω, το blue mail. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ πολύ.

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα. Έχω Yahoo, Outlook και Gmail και δεν μου βγαίνει κανένα notification ούτε στην οθόνη κλειδώματος ούτε και στην εφαρμογή επάνω. Όλα στο on. Εδώ και καιρό. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

τους τελευταίους 2-3 μήνες (μπορεί και παραπάνω) όταν παίρνω Screenshot αποθηκεύεται σε διαφορετικό φακελο από ότι συνήθως. Όταν πάω να ανοίξω το αρχείο από το notification της κουρτινας μου λεει ότι το path δεν υπάρχει. Όπου και αν ορίσω από τα settings το default folder για να αποθηκεύονται τα screenshots, εξακαλουθεί να τα αποθηκεύει όπου θέλει..

βρήκα το παρακάτω που περιγράφει το πρόβλημα και το γιατί αλλά είναι από τον Φεβρουάριο..

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-S23/Screenshot-path-will-not-save/td-p/2512284

1. Σε εσάς δουλεύει κανονικά? Κυρίως χρειάζομαι να ανοίγω το κάθε screen από το ειδοποίηση της κουρτίνας. 

2. Υπάρχει τρόπος να κάνω downgrade στο gallery? 

edit; εκανα uninstall updates sto gallery app και δεν άλλαξε κάτι

17 ώρες πριν, Kastrato11 said:

Χαίρετε. θα ήθελα τη βοήθειά σας στο εξής. Ίσως είναι θέμα android γενικά αλλά οκ. Στην εφαρμογή του outlook, δεν μου έρχονται τα notifications για email που λαμβάνω σε φάκελο που έχω δημιουργήσει, δηλαδή όχι στο βασικό μου inbox. Όλα τα notifications στις ρυθμίσεις τα έχω στο on. Το ίδιο συμβαίνει και στην εφαρμογή ενοποίησης που έχω, το blue mail. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ πολύ

εγω πάλι μετά από προσφατο update στο samsung mail έπαψα να δέχομαι ειδοποιήσεις στον 1 από τους 2 λογαρισμους που έχω συνδέσει.. λύση ακόμα δεν έχω βρει. gmail δουλευει κανονικά

Edited by userM
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, userM said:

Σε εσάς δουλεύει κανονικά? Κυρίως χρειάζομαι να ανοίγω το κάθε screen από το ειδοποίηση της κουρτίνας. 

Σε μένα κανονικά δουλεύει το Screenshot.

2 ώρες πριν, userM said:

gmail δουλευει κανονικά

Συνεχίζει να μη μου βγάζει ειδοποιήσεις. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Κάτοχος του κινητού από χθές και έχω κάποιες απορίες.

Πρώτη,ενεργοποιήθηκε αυτομάτα το volte είμαι Cosmote,το αφήνω ως έχει κι αν όχι πως το απενεργοποιώ γιατί όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κάποια ρύθμιση.Επίσης όταν είναι ενεργό κατά τη διάρκεια της κλήσης καταναλώνωνται δεδομένα;

Δεύτερη,ορισμένες φορές η ένδειξη στο λευκό πλαίσιο του 5g γίνεται μαύρο. 

Edited by juno
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταναλώνονται data όταν μιλάς με volte. 

 Όταν έχει λευκό πλαίσιο είναι 5g. Όταν είναι σαν διάφανο είναι ψευτο5g.

edit: Μιλάω για μένα που έχω nova.

Edited by esertas
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, esertas said:

Δεν καταναλώνονται data όταν μιλάς με volte. 

 Όταν έχει λευκό πλαίσιο είναι 5g. Όταν είναι σαν διάφανο είναι ψευτο5g.

edit: Μιλάω για μένα που έχω nova.

 

3 ώρες πριν, juno said:

Καλημέρα!

Κάτοχος του κινητού από χθές και έχω κάποιες απορίες.

Πρώτη,ενεργοποιήθηκε αυτομάτα το volte είμαι Cosmote,το αφήνω ως έχει κι αν όχι πως το απενεργοποιώ γιατί όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κάποια ρύθμιση.Επίσης όταν είναι ενεργό κατά τη διάρκεια της κλήσης καταναλώνωνται δεδομένα;

Δεύτερη,ορισμένες φορές η ένδειξη στο λευκό πλαίσιο του 5g γίνεται μαύρο. 

Παλιά μπορούσε να απενεργοποιηθεί. Τώρα όχι. Ισχύουν αυτά που λέει ο esertas και για Cosmote. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, siberiantiger said:

Εμένα έχει την επιλογή On/Off.

Η πρώτη sim είναι cosmote και η άλλη nova.
db2fa5f06c1021580f695c737b49098b.jpg

Σε μένα έφυγε η επιλογή αυτή μετά την αναβάθμιση σε UI 5.1.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, siberiantiger said:

Εμένα έχει την επιλογή On/Off.

Η πρώτη sim είναι cosmote και η άλλη nova.
db2fa5f06c1021580f695c737b49098b.jpg

Εισαι και εσυ με android 12. :classic_tongue: Επισης η vodafone δεν εχει On/Off στο volte ακομα και στο 12. Μονο η cosmote και nova οπως λες.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι και εσυ με android 12. :classic_tongue: Επισης η vodafone δεν εχει On/Off στο volte ακομα και στο 12. Μονο η cosmote και nova οπως λες.
Με android 13, τελευταία ενημέρωση Ιουλίου.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, siberiantiger said:
8 ώρες πριν, runner70 said:
Εισαι και εσυ με android 12. :classic_tongue: Επισης η vodafone δεν εχει On/Off στο volte ακομα και στο 12. Μονο η cosmote και nova οπως λες.

Με android 13, τελευταία ενημέρωση Ιουλίου.

Ααα το ξαναφεραν; Ωραια.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, runner70 said:

Ααα το ξαναφεραν; Ωραια.

Του Ιουλίου δεν μου ήρθε ακόμα. Όταν έρθει θα το δω αν το ξαναφέραν. 

Edit: Ήρθε η ενημέρωση Ιουλίου αλλά ο διακόπτης VoLTE γιοκ... Σε σας πως επανήλθε ή δεν εξαφανίστηκε ποτέ δεν ξέρω. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για πάμε βρε παιδια άλλη μια φορά  . . . . .

LMC ή BSG και ποιο xml για ''all around'' χρήση ? 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2023 at 5:39 ΜΜ, _rasputin_ said:

Εγώ το πήγα πλατεία Αμερικής και παρέλαβα σε 24 ώρες. Αλλάξανε από μόνοι τους οθόνη, μπαταρία, καλωδιοταινία .Εξουσιοδοτημένο σέρβις samsung

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτα μου αλλαξαν κι μενα οθονη ,μπαταρια και καλωδιοταινια .Ηταν στην εγγυηση .

Μου ειπε οτι το προβλημα δημιουργηται απο πτωση που χαλαει την καλωδιοταινια  και αλλαζονται fix οθονη μπαταρια και καλωδιοταινια .Αν και το ειχα συνεχεια σε θηκη book .Λετε να ισχυει ?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, powerup said:

Αυτα μου αλλαξαν κι μενα οθονη ,μπαταρια και καλωδιοταινια .Ηταν στην εγγυηση .

Μου ειπε οτι το προβλημα δημιουργηται απο πτωση που χαλαει την καλωδιοταινια  και αλλαζονται fix οθονη μπαταρια και καλωδιοταινια .Αν και το ειχα συνεχεια σε θηκη book .Λετε να ισχυει ?

Αν εννοεις την πτωση, καθετα λεω οχι. Πρωτα απο ολα το δικο μου το εκανε μηνες και σε διαβεβαιω οτι δεν ειχε πεσει ποτε. Ουτε απο το χερι μου στο μαξιλαρι.

Δευτερον η αντιπροσωπεια δεν θα δεχοταν επισκευη εντος εγγυησης απο πτωση σε καμια περιπτωση. Για να το πω με παραδειγμα, εχω watch4  και ενω ειναι 5ατμ. αδιαβροχο, αν το πας με βλαβη, θα βρουν υγρασια και θα στο φορτωσουν εσενα. Ευτυχως δεν εχει τυχει κατι σε εμενα αλλα σε αρκετους  αλλους και το επιβεβαιωσα με το σερβις, οτι δεν καλυπτουν στεγανοτητα σε αδιαβροχο ρολοι!. 

Τριτο και σημαντικοτερο, η καλωδιοταινια  που ειχε το δικο μου, δεν ειχε θωρακιση. Η νεα εχει. 

Τελος παντων , απο τη στιγμη που παραδεχονται το προβλημα (οπως και να το δικαιολογουν) και το αποκαθιστουν δωρεαν, ολα καλα.

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, apogee said:

Αν εννοεις την πτωση, καθετα λεω οχι. Πρωτα απο ολα το δικο μου το εκανε μηνες και σε διαβεβαιω οτι δεν ειχε πεσει ποτε. Ουτε απο το χερι μου στο μαξιλαρι.

Δευτερον η αντιπροσωπεια δεν θα δεχοταν επισκευη εντος εγγυησης απο πτωση σε καμια περιπτωση. Για να το πω με παραδειγμα, εχω watch4  και ενω ειναι 5ατμ. αδιαβροχο, αν το πας με βλαβη, θα βρουν υγρασια και θα στο φορτωσουν εσενα. Ευτυχως δεν εχει τυχει κατι σε εμενα αλλα σε αρκετους  αλλους και το επιβεβαιωσα με το σερβις, οτι δεν καλυπτουν στεγανοτητα σε αδιαβροχο ρολοι!. 

Τριτο και σημαντικοτερο, η καλωδιοταινια  που ειχε το δικο μου, δεν ειχε θωρακιση. Η νεα εχει. 

Τελος παντων , απο τη στιγμη που παραδεχονται το προβλημα (οπως και να το δικαιολογουν) και το αποκαθιστουν δωρεαν, ολα καλα.

Επρεπε να βρουν μια δικαιολογια για να :

α) δικαιολογησουν την αστοχια υλικου (καλωδιοταινια) και ταυτοχρονα

β)την μεγαλοψυχια της samsung που αντικαθηστα εντος εγγυησης την οθονη μπαταρια κι καλωδιοταινια δωρεαν παρα την πτωση(παραγοντας που δεν εμπιπτει στη αντικατασταση εντος εγγυησης)

Να νοιωθεις κι υποχρεωση που ειναι τοσο μεγαλοψυχοι εκει στη samsung.

Παντως τοσα χρονια εχω χρησιμοποιηση τοσα κινητα δεν ειδα τοσο συχνα εμφανιση θεματων με οθονη καλωδιοταινια κι μπαταρια σε ενα μοντελο.Μαλιστα περυσι αλλαζαν στη samsung για το Α52s  μονο την οθονη με αποτελεσμα να επιμενει το προβλημα.

Παντως οπως λες πρεπει να τους αναγνωρισουμε  που το αλλαζουν δωρεαν και δεν το κανουν ....γαργαρα .

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την μετάβαση από το a52s σε galaxy s23 ultra. Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα στην οθόνη. Πήγα το κινητό στην omnitech όπου αλλάχθηκε οθόνη και μπαταρία (δεν μου είπαν για καλωδιοταινία, ούτε και το έγραφε στο χαρτί που μου έδωσαν). Οπότε σχεδόν καινούριο κινητό το οποίο πλέον χαίρεται η σύζυγος.

Τώρα βέβαια με βάζετε σε σκέψεις... Θα το δοκιμάσω ξανά σε χώρο με κακό σήμα για να δω αν λύθηκε το πρόβλημα. Αλλιώς αλλαγή ξανά σε 1 χρόνο...

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, vaggos13 said:

Έκανα την μετάβαση από το a52s σε galaxy s23 ultra.

Την ίδια μετάβαση θέλω να κάνω κι εγώ αν μπορέσω, πολύ αργότερα όμως. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θέλω να ξαναπεράσω τη stock rom χωρίς να χάσω δεδομένα. Διάβασα ότι γίνεται με odin και τελευταίο firmware.  Η ερώτηση προς τους έμπειρους του αθλήματος είναι: έχω την τελευταία ενημέρωση με W4 στο τέλος. Διαθέσιμο για κατέβασμα είναι το W1. To odin βγάζει general write (fail). Προκαλείται από την διαφορά που πιθανόν τη θεωρεί downgrade η παίζει κάτι άλλο;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για οποία βοήθεια.

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites



Καλημέρα σε όλους. Θέλω να ξαναπεράσω τη stock rom χωρίς να χάσω δεδομένα. Διάβασα ότι γίνεται με odin και τελευταίο firmware.  Η ερώτηση προς τους έμπειρους του αθλήματος είναι: έχω την τελευταία ενημέρωση με W4 στο τέλος. Διαθέσιμο για κατέβασμα είναι το W1. To odin βγάζει general write (fail). Προκαλείται από την διαφορά που πιθανόν τη θεωρεί downgrade η παίζει κάτι άλλο;
Ευχαριστώ προκαταβολικά για οποία βοήθεια.


Σου βγάζει fail για το λόγο ακριβώς που είπες.

Περίμενε μέχρι να γίνει διαθέσιμη η W4 ή WG1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, siberiantiger said:


 

 


Σου βγάζει fail για το λόγο ακριβώς που είπες.

Περίμενε μέχρι να γίνει διαθέσιμη η W4 ή WG1

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Edited by apogee

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...