Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, djtron said:

Νοέμβριο του 22. Γιατί?

Είπα μήπως ήταν από τις πρώτες παρτίδες που είχαν κάποια θέματα. Το ίδιο έτος τον Σεπτέμβριο το αγόρασα και δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα, ούτε πριν ούτε μετά την ενημέρωση.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είχε φτιάξει με την 5.1 και μόλις ήρθε η τελευταία ενημέρωση... Το εμφάνισε ξανά.

Μυστήρια πράγματα πάλι, με αυτό το κινητό. Για να δούμε τι θα βγει και το A54

Edited by djtron
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την τελευταία αναβάθμιση το κινητό έχει χαλάσει πολύ σε αυτονομία.
Επίσης μου ανοίγει στα καλά καθούμενα το Bluetooth ενώ δεν το χρησιμοποιώ.
Και κάποιες φορές, σπάνια βέβαια, μου κάνει επανεκκίνηση.

Σκέφτομαι σοβαρά να πάω για το Α54.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, siberiantiger said:

Πάντως με την τελευταία αναβάθμιση το κινητό έχει χαλάσει πολύ σε αυτονομία.
Επίσης μου ανοίγει στα καλά καθούμενα το Bluetooth ενώ δεν το χρησιμοποιώ.
Και κάποιες φορές, σπάνια βέβαια, μου κάνει επανεκκίνηση.

Σκέφτομαι σοβαρά να πάω για το Α54.

Τι να το κανεις το Α54 οι Exynos ειναι 2 γενιες πισω απο τους snap.Θα πας να παρεις συσκευη που στο antutu εβγαζε το ιδιο σκορ  πριν 2 χρονια το Α52s ? Ενδεικτικα μιλω παντα.Δεν υπαρχει κατι καινουργιο για την ωρα περα απο το poco f5 και pro αντιστοιχα.Οσο για το bug που αναφερεις ιαχυουν τα εξης : Η στο ανοιγει καποια εφαρμογη η στην αναβαθμιση δεν εκατσε καλα.Σε μενα δεν υπαρχουν αυτα τα bug βεβαια μολις ειχα βαλει θυμαμαι την 5.1 το σφυριξα ενα hard reset.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites



Τι να το κανεις το Α54 οι Exynos ειναι 2 γενιες πισω απο τους snap.Θα πας να παρεις συσκευη που στο antutu εβγαζε το ιδιο σκορ  πριν 2 χρονια το Α52s ? Ενδεικτικα μιλω παντα.Δεν υπαρχει κατι καινουργιο για την ωρα περα απο το poco f5 και pro αντιστοιχα.Οσο για το bug που αναφερεις ιαχυουν τα εξης : Η στο ανοιγει καποια εφαρμογη η στην αναβαθμιση δεν εκατσε καλα.Σε μενα δεν υπαρχουν αυτα τα bug βεβαια μολις ειχα βαλει θυμαμαι την 5.1 το σφυριξα ενα hard reset.


Δεν έχω λόγους να διαφωνήσω σε αυτά που λες.

Θα περιμένω και το επόμενο update μπας στρώσει η κατάσταση.

Και θα δοκιμάσω και ένα hard reset όπως λες.

Με την μπαταρία έχεις κι εσύ θέματα ή μόνο σε μένα είναι;
Link to comment
Share on other sites

Αντε να πω οτι υπαρχει και ενα μικροβιο αλλαγης αλλα εχω ταβανι στην τσεπη μονο μεσαιας κατηγοριας  συσκευη και δεν παω αλλου μονο σαμμυ.Οκ ενα κλικ ας πουμε ειναι το galaxy M54 και οχι Εδω το Α54 που ερχεται ευρωπη .Το Μ54 ερχεται με 6.7" Οθονη  6000 μπαταρια 108mp καμερα κατα ταλλα ειναι κατα 90% ιδιο με το ευρωπαικο Α54 με τον ιδιο exynos επεξεργαστη ..Αλλα η μαμα σαμμυ το εστειλε κατω μονο ινδια μπορεις να το παρεις αλλα δεν εχει ευρωπαικη  εγγυηση.

3 minutes ago, siberiantiger said:


 

 


Δεν έχω λόγους να διαφωνήσω σε αυτά που λες.

Θα περιμένω και το επόμενο update μπας στρώσει η κατάσταση.

Και θα δοκιμάσω και ένα hard reset όπως λες.

Με την μπαταρία έχεις κι εσύ θέματα ή μόνο σε μένα είναι;

 

Μπα οχι δεν εχω θεματα.Αμα ειχα κατι σοβαρο θα το αναφερα.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, s_nova said:

Αντε να πω οτι υπαρχει και ενα μικροβιο αλλαγης αλλα εχω ταβανι στην τσεπη μονο μεσαιας κατηγοριας  συσκευη και δεν παω αλλου μονο σαμμυ.Οκ ενα κλικ ας πουμε ειναι το galaxy M54 και οχι Εδω το Α54 που ερχεται ευρωπη .Το Μ54 ερχεται με 6.7" Οθονη  6000 μπαταρια 108mp καμερα κατα ταλλα ειναι κατα 90% ιδιο με το ευρωπαικο Α54 με τον ιδιο exynos επεξεργαστη ..Αλλα η μαμα σαμμυ το εστειλε κατω μονο ινδια μπορεις να το παρεις αλλα δεν εχει ευρωπαικη  εγγυηση.

Μπα οχι δεν εχω θεματα.Αμα ειχα κατι σοβαρο θα το αναφερα.

Το M54 δεν έρχεται εδώ; Βλέπω στο GSMArena ότι έχει γύρω στα 190€. Εκτός κι αν είναι τιμή Κίνας τροποποιημένη. Θα το προτιμούσα από το A54. 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, evris2013 said:

Το M54 δεν έρχεται εδώ; Βλέπω στο GSMArena ότι έχει γύρω στα 190€. Εκτός κι αν είναι τιμή Κίνας τροποποιημένη. 

Οχι το εστειλε ανατολικα😬 και εδω ευρωπη εστειλε το Α54.

Εντωμεταξυ το Μ54 παει για ρεκορ πωλησεων γινεται χαμος παραγγελιες απ ολο τον πλανητη.

 

Screenshot_20230507_222234_Kiwi Browser.jpg

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, siberiantiger said:

Πάντως με την τελευταία αναβάθμιση το κινητό έχει χαλάσει πολύ σε αυτονομία.
Επίσης μου ανοίγει στα καλά καθούμενα το Bluetooth ενώ δεν το χρησιμοποιώ.
Και κάποιες φορές, σπάνια βέβαια, μου κάνει επανεκκίνηση.

Σκέφτομαι σοβαρά να πάω για το Α54.

Αυτό με την αυτονομία, όντως το είδα και στο δικό μου. Επανεκκίνηση όχι, αλλά όπως είπα...ξανά τα ίδια με το call screen freeze. 

Όσο για το A54. Παιδιά μόνο το ότι είναι πλατυ και όχι τόσο μακρόστενο όπως το a52s (για χρήση με ένα χερι) ,με κρατάει να μην το πάρω. Κάμερα έχει καλύτερη (σενσορα δλδ), μπαταρία, δακτυλικό, δόνηση/haptic σωστή (και όχι σαν το δικό μας που μοιάζει με επιπέδου budget phone ) και επεξεργαστή καλό (μόνο η GPU είναι λίγο πιο αδύναμη). 

Η εμπειρία χρήσης στην καθημερινότητα είναι στα ίδια επίπεδα και ίσως καλύτερα από το δικό μας,  αν έχει λιγότερα bugs. 

Ok... Προτιμούσα τους SD σαν chipset,αλλά μην τρελαθουμε κιόλας. Δυνατός είναι και ο 1380 και δεν είναι και ναυαρχίδα το κινητό,για να θέλω SD gen 2 κτλ. 

Με ενδιαφέρει μόνο να κάνω σωστά τη δουλειά μου ,lag and bug free και γενικά... απροβληματιστα. Κάτι το οποίο τώρα τελευταία δεν γίνεται με το a52s. 

Μόλις του έκανα πάλι flash με Odin την τελική αναβάθμιση, μπας και...

Για να δούμε!!

Edited by djtron
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, s_nova said:

Αφού δεν έρχεται εδώ... Δεν ξέρω αν και πόσο καλύτερος είναι ο 108άρης φακός, αλλά σίγουρα η μπαταρία θα είναι πολύ καλή ακόμα και για 6,7". 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evris2013 said:

Αφού δεν έρχεται εδώ... Δεν ξέρω αν και πόσο καλύτερος είναι ο 108άρης φακός, αλλά σίγουρα η μπαταρία θα είναι πολύ καλή ακόμα και για 6,7". 

Αυτο λεω τουλαχιστον εδω στο Μ54  δινεις καποια χρηματα και παιρνεις το κατι παραπανω σε μπαταρια , οθονη ισως και καμερα.  Πχ. Τα 1500m Μπαταρια  παραπανω απο το Α52s ειναι πολυ καλο.  .Αντιθετα στο Α54 δεν παιρνεις κατι σημαντικο αντε να εχει δηθεν καμια βελτιστοποιηση για αρχη...Υποψιν δεν λεω οτι το Α54 ειναι κακη συσκευη απλα στο Μ54 εχει ρε παιδι μου ενα αντικρισμα το χρημα που θα πληρωσεις παιρνεις και ενα πουσαρισμα στο hardware....

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, djtron said:

Ok! Θα τα δοκιμάσω. Σε ευχαριστώ πολύ! 

 

Εμένα πάντως μου επανήλθε το πρόβλημα του freezing στις κλήσεις. Το κάνει πάλι που και που. 

Όταν με καλούν δλδ , κάποιες φορές, παγώνει η οθόνη και δεν ανταποκρίνεται το touch για να απαντήσω. Αναγκαστικά επανεκκίνηση με power και volume down. 

Έκανα clear cache από το recovery menu και repair apps ,αλλά τπτ! 

Η τελευταία ενημέρωση το ξέσκισε,το τηλέφωνο! 

Δες αν έχεις ενεργοποιήσει το διακόπτη του wificall . Αν το έχεις κλειστο και δοκίμασε αν σου το ξανά κάνει. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι έγκυρο για να πάμε στη νέα έκδοση του Revanced;

https://techmaniacs.gr/youtube-revanced-18-16-37/

Αν ναι από πού κατεβαίνει;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

https://github.com/NoName-exe/revanced-extended

 

Διαφορετικά κατεβάζεις revanced manager και τα προτεινόμενα apks για να το πατσαρεις μόνος σου 

https://github.com/revanced/revanced-manager

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, djtron said:

https://github.com/NoName-exe/revanced-extended

 

Διαφορετικά κατεβάζεις revanced manager και τα προτεινόμενα apks για να το πατσαρεις μόνος σου 

https://github.com/revanced/revanced-manager

 

6 ώρες πριν, djtron said:

https://github.com/NoName-exe/revanced-extended

 

Διαφορετικά κατεβάζεις revanced manager και τα προτεινόμενα apks για να το πατσαρεις μόνος σου 

https://github.com/revanced/revanced-manager

Ευχαριστώ πολύ και τους δυό σας! Το κατέβασα πιο σύντομα από τον s-nova. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα θελει

Να βαλεις το microG απο το παλιο vanced manager και:

Το καινουργιο revanced extended χωρις φυσικα το microG που εχει μεσα γιατι βγαζει περιοδικα καποια σφαλματα .

To παλιοτερο microG λειτουργει υποδειγματικα.

Αλλα οΚ ο καθενας ας κανει οτι νομιζει.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, s_nova said:

Κανονικα θελει

Να βαλεις το microG απο το παλιο vanced manager και:

Το καινουργιο revanced extended χωρις φυσικα το microG που εχει μεσα γιατι βγαζει περιοδικα καποια σφαλματα .

To παλιοτερο microG λειτουργει υποδειγματικα.

Αλλα οΚ ο καθενας ας κανει οτι νομιζει.

Όντως κ εγώ όπως το έχεις αναφέρει το έχω κάνει. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, s_nova said:

Κανονικα θελει

Να βαλεις το microG απο το παλιο vanced manager και:

Το καινουργιο revanced extended χωρις φυσικα το microG που εχει μεσα γιατι βγαζει περιοδικα καποια σφαλματα .

To παλιοτερο microG λειτουργει υποδειγματικα.

Αλλα οΚ ο καθενας ας κανει οτι νομιζει.

Ώπα...για πες για το microG. Τι έχει γίνει?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, djtron said:

Ώπα...για πες για το microG. Τι έχει γίνει?

Οχι τιποτα απλα τα microG που ειναι μεσα στο ζιπ συνοδευτικα με το revanced-extended εχουν καποια σφαλματα-κολληματα που στα βγαζει στην πορεια.Ετσι Διαγραφεις τα παντα κατεβαζεις το παλιο vanced-manager βαζεις μονο το microG απο κει μετα φευγεις και βαζεις το revanced-extended και μονο....

Ολα δουλευουν κομπλε ισως την πρωτη φορα να κολλησει η ροη ενος βιντεο αλλα μετα δεν θα ξαναπαρουσιασει κανενα προβλημα.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, s_nova said:

Οχι τιποτα απλα τα microG που ειναι μεσα στο ζιπ συνοδευτικα με το revanced-extended εχουν καποια σφαλματα-κολληματα που στα βγαζει στην πορεια.Ετσι Διαγραφεις τα παντα κατεβαζεις το παλιο vanced-manager βαζεις μονο το microG απο κει μετα φευγεις και βαζεις το revanced-extended και μονο....

Ολα δουλευουν κομπλε ισως την πρωτη φορα να κολλησει η ροη ενος βιντεο αλλα μετα δεν θα ξαναπαρουσιασει κανενα προβλημα.

Ναι στην αρχή όταν κάνεις ζουμ το βίντεο σκοτεινιάζει και κολλάει η γραμμή που δείχνει τα λεπτά διάρκειας. Μετά στο επόμενο παίζει κανονικά. Ενώ η προηγούμενη έκδοση δεν είχε τέτοια θέματα. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με τη φωτογραφία. Έχει συγκρίνει ποτέ κανείς τις φωτογραφίες που βγάζει με gcam σε σχέση με αυτές που μπορείς να βγάλεις raw? Εκτός του Open Camera υπάρχει άλλο που να βγάζει raw φωτογραφίες; 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, johngamer said:

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με τη φωτογραφία. Έχει συγκρίνει ποτέ κανείς τις φωτογραφίες που βγάζει με gcam σε σχέση με αυτές που μπορείς να βγάλεις raw? Εκτός του Open Camera υπάρχει άλλο που να βγάζει raw φωτογραφίες; 

Στην raw φωτογραφία προϋποθέτει να ξέρεις να κάνεις edit το οποίο είναι και χρονοβόρο αλλά βγάζει αρκετά καλά αποτελέσματα για τα λεφτά που κοστίζει 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...