Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Επανέρχομαι στο γνωστό θέμα με την αλλαγή οθόνης και μπαταρίας.

Σκοπεύω να το πάω στη smartec. Γνωρίζετε αν η αλλαγή ολοκληρώνεται επιτόπου; Επειδή θα πάω από Αγία Παρασκευή, υπάρχει η πιθανότητα να περιμένω για καφέ 1-2 ώρες και να το πάρω;;;

Το έχει τσεκάρει κάποιος;

Edited by green dragon
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

3 ώρες πριν, green dragon said:

Καλημέρα! Επανέρχομαι στο γνωστό θέμα με την αλλαγή οθόνης και μπαταρίας.

Σκοπεύω να το πάω στη smartec. Γνωρίζετε αν η αλλαγή ολοκληρώνεται επιτόπου; Επειδή θα πάω από Αγία Παρασκευή, υπάρχει η πιθανότητα να περιμένω για καφέ 1-2 ώρες και να το πάρω;;;

Το έχει τσεκάρει κάποιος;

Δυσκολο....

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, green dragon said:

Καλημέρα! Επανέρχομαι στο γνωστό θέμα με την αλλαγή οθόνης και μπαταρίας.

Σκοπεύω να το πάω στη smartec. Γνωρίζετε αν η αλλαγή ολοκληρώνεται επιτόπου; Επειδή θα πάω από Αγία Παρασκευή, υπάρχει η πιθανότητα να περιμένω για καφέ 1-2 ώρες και να το πάρω;;;

Το έχει τσεκάρει κάποιος;

Θα πάρεις ένα τηλέφωνο την Δευτέρα να δεις αν έχουν το ανταλλακτικό.

Αν το έχουν τότε ναι σε καμία ώρα θα το πάρεις.Αν όχι θα πρέπει να το αφήσεις 

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, green dragon said:

Καλημέρα! Επανέρχομαι στο γνωστό θέμα με την αλλαγή οθόνης και μπαταρίας.

Σκοπεύω να το πάω στη smartec. Γνωρίζετε αν η αλλαγή ολοκληρώνεται επιτόπου; Επειδή θα πάω από Αγία Παρασκευή, υπάρχει η πιθανότητα να περιμένω για καφέ 1-2 ώρες και να το πάρω;;;

Το έχει τσεκάρει κάποιος;

Συνήθως έχουν το ανταλλακτικό και σε 2 ώρες είσαι έτοιμος και με ποιοτική επισκευή. Το έχω τσεκάρει εις διπλούν εγώ 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα του Μαίου η ενημέρωση. Μέσα στον Ιούνιο θα μας έρθει και του Ιουνίου. Έτσι το κόβω. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, ότι αναβαθμίσεις και να γίνουν το συμπέρασμα είναι ένα: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ αναγνώριση on screen δακτυλικού αποτυπώματος. Ο απόλυτος λόγος να αλλάξει το κινητό κάποιος, δεν δουλεύει σωστά σχεδόν ποτέ με την καμία...χρησιμοποιούμε κινητά με oled οθόνη μικρότερου budget και το on screen δακτυλικό πραγματικά ''πετάει''!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Andrgry said:

Καλησπέρα, ότι αναβαθμίσεις και να γίνουν το συμπέρασμα είναι ένα: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ αναγνώριση on screen δακτυλικού αποτυπώματος. Ο απόλυτος λόγος να αλλάξει το κινητό κάποιος, δεν δουλεύει σωστά σχεδόν ποτέ με την καμία...χρησιμοποιούμε κινητά με oled οθόνη μικρότερου budget και το on screen δακτυλικό πραγματικά ''πετάει''!!!

Χωρίς τζαμάκι μια χαρά πετάει το δακτυλικό!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, evris2013 said:

Χωρίς τζαμάκι μια χαρά πετάει το δακτυλικό!

Σεβαστή η άποψη σου όπως και η δική μου. Με ή χωρίς τζαμάκι δεν πετάει καθόλου. Εξάλλου το πρόβλημα αναφέρεται εκτενώς στα ξένα φόρα. Ποιος τη σήμερον δε φοράει τζαμάκι; Σχεδόν κανείς!!  Δοκίμασε και κάνε σύγκριση με άλλο αντίστοιχο κινητό και θα διαπιστώσεις πόσο πετάει. Δοκιμασμένο σε τρία a52s φίλων, όλοι το ίδιο πρόβλημα έχουμε με ή χωρίς tempered glass. Ιδίως όταν δεν έχουμε ευχέρεια κινήσεων πχ αυτοκίνητο άστο καλύτερα.... τεσπά ο καθένας με τις απαιτήσεις του!! Έχω και ένα motorola g84 5g το οποίο πραγματικά "σκοτώνει"  στο δαχτυλικό και γενικά σε όλα σε σχέση με το a52s και σχεδόν μισή αρχική τιμή. Εγώ πάντως το a52s το πουλάω !! Καλή συνέχεια!!

Edited by Andrgry
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Andrgry said:

Σεβαστή η άποψη σου όπως και η δική μου. Με ή χωρίς τζαμάκι δεν πετάει καθόλου. Εξάλλου το πρόβλημα αναφέρεται εκτενώς στα ξένα φόρα. Ποιος τη σήμερον δε φοράει τζαμάκι; Σχεδόν κανείς!!  Δοκίμασε και κάνε σύγκριση με άλλο αντίστοιχο κινητό και θα διαπιστώσεις πόσο πετάει. Δοκιμασμένο σε τρία a52s φίλων, όλοι το ίδιο πρόβλημα έχουμε με ή χωρίς tempered glass. Ιδίως όταν δεν έχουμε ευχέρεια κινήσεων πχ αυτοκίνητο άστο καλύτερα.... τεσπά ο καθένας με τις απαιτήσεις του!! Έχω και ένα motorola g84 5g το οποίο πραγματικά "σκοτώνει"  στο δαχτυλικό και γενικά σε όλα σε σχέση με το a52s και σχεδόν μισή αρχική τιμή. Εγώ πάντως το a52s το πουλάω !! Καλή συνέχεια!!

Δεν πιστεύω ότι έχεις διαβάσει πουθενά ότι η samsung βγάζει τα καλύτερα κινητά, απλά πουλάει λόγω των πολλων ενημερώσεων και λόγω της smartec, επίσης δεν είναι καλύτερη απο την motorola, οπότε πηγαίνεις εκεί που σου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

εμενα πιανει αμεσως παντως το δακτυλικο 

Αν περασεις πολλες φορες με διαφορες γωνιες τα δαχτυλα ειναι μια χαρα 

με το προσωπο δεν τα παει και πολυ καλα 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα και σε εμενα πιανει το δαχτυλικο και με tempered glass. Ειναι σαν να μιλαει για αλλο κινητο ο φιλος παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, runner70 said:

Μια χαρα και σε εμενα πιανει το δαχτυλικο και με tempered glass. Ειναι σαν να μιλαει για αλλο κινητο ο φιλος παραπανω.

Ακριβώς το ίδιο και σε εμένα. Μια χαρά πιάνει. 

Ίσως παίζει ρόλο και η ποιότητα του tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Andrgry said:

Ποιος τη σήμερον δε φοράει τζαμάκι; Σχεδόν κανείς!!

Δηλαδή εγώ πρέπει μάλλον να ανήκω στη μειονότητα, μιας που δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τζάμι σε κινητό και ταμπλέτα, και ποτέ δεν είχα θέμα...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, alefgr said:

Δηλαδή εγώ πρέπει μάλλον να ανήκω στη μειονότητα, μιας που δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τζάμι σε κινητό και ταμπλέτα, και ποτέ δεν είχα θέμα...

Και εγώ μαζί σου.. Εγώ ποτέ τζαμάκι και ποτέ θήκη στα κινητά μου. Άλλη αίσθηση χωρίς αυτά και άλλη με αυτά, πράγμα που αυτοί που φορούν θήκες και τζαμάκια δεν μπορούν να καταλάβουν τί χάνουν απο ομορφιά και αίσθηση απο το κινητό που επέλεξαν.. Πάντως το δαχτυλικό όντως υστερεί σε σχέση με άλλες μάρκες αλλα σε καμία περίπτωση δεν είναι τόσο δραματικό! Δηλαδή με το που ακουμπάς το δάχτυλο καθυστερεί 0,2 second σε σχέση με άλλες μάρκες...καί; υπάρχει περίπτωση να βιάζεται κάποιος όταν πιάσει το κινητό στο χέρι του που αυτά τα 0,2 seconds θα τον κάνουν να αγανακτήσει και να νευριάσει ωστε να φανεί στην δουλειά του άχρηστο το κινητό; Παιδιά μην υπερβάλουμε...

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Αρκει να εισαι προσεκτικος πολυ 

Αλλα και παλι χωρις θηκη θα γεμισει σημαδια απο τη χρηση 

Μια μαλακη θηκη μπορει να σε σωσει και απο πτωση και ειδικα σε amoled οθονη που χαλαει για πλακα και εχει 150-200ε να την αλλαξεις 

Το μονο κακο που βρισκω στο κινητο αυτο ειναι η πολυ χαμηλη δονηση

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, adi32 said:

Αρκει να εισαι προσεκτικος πολυ 

Αλλα και παλι χωρις θηκη θα γεμισει σημαδια απο τη χρηση 

Μια μαλακη θηκη μπορει να σε σωσει και απο πτωση και ειδικα σε amoled οθονη που χαλαει για πλακα και εχει 150-200ε να την αλλαξεις 

Το μονο κακο που βρισκω στο κινητο αυτο ειναι η πολυ χαμηλη δονηση

Το κακό είναι οτι δεν βγάζει πλέον την σειρά Α με snap να αλλάξουμε και μένουμε σε αυτό.Σήμερα διάβαζα οτι η σειρά s25 θα βγεί με snap, μακάρι.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε με νοιαζει να μεινω με αυτο μεχρι να χαλασει 

Δε θα μου προσφερει κατι σημαντικο ενα νεο κινητο περα απο καλο οπτικο ζουμ (αν χρειαζεσαι) 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, adi32 said:

Εμενα δε με νοιαζει να μεινω με αυτο μεχρι να χαλασει 

Δε θα μου προσφερει κατι σημαντικο ενα νεο κινητο περα απο καλο οπτικο ζουμ (αν χρειαζεσαι) 

Χάθηκε να έβγαζαν ένα τέτοιο;

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a72-10469.php

Ήταν και το μοναδικό στη σειρά Α. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μην τσιμπάτε σε κόλπα marketing με τους επεξεργαστές,  παράλληλα δουλεύω Α52 s και Α54 το δεύτερο κάνει φανερά τα πάντα πιο γρήγορα, από δακτύλικο που δεν έχει ταχύτητα στο Α52 μέχρι άνοιγμα browser, GPS τα πάντα όλα 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, sotosok said:

Μην τσιμπάτε σε κόλπα marketing με τους επεξεργαστές,  παράλληλα δουλεύω Α52 s και Α54 το δεύτερο κάνει φανερά τα πάντα πιο γρήγορα, από δακτύλικο που δεν έχει ταχύτητα στο Α52 μέχρι άνοιγμα browser, GPS τα πάντα όλα 

Διαχείριση θερμοκρασίας, απόδοση και έλλειψη gcam θεωρείται ότι υστερεί ο Exynos. Τι ισχύει μιας και δουλεύεις και τα δύο μαζί;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...