Jump to content

Αεροπορικές εταιρείες: Αγαπημένες, εμπειρίες, απορίες


lewton
 Κοινοποίηση

Ψηφίστε μια ή περισσότερες.  

836 members have voted

  1. 1. Ψηφίστε μια ή περισσότερες.

    • Ολυμπιακή (παλιά και νέα)
      159
    • Aegean
      170
    • Cyprus Airways
      23
    • Air France/KLM
      50
    • Lufthansa
      96
    • Easyjet
      51
    • British Airways
      123
    • Alitalia
      43
    • Singapore Airlines
      22
    • Άλλη
      99


Recommended Posts

Η πτήση του αδελφού μου σήμερα από Λονδίνο για Θεσσαλονίκη μέσω Ζυρίχης ακυρώθηκε λόγω της κακοκαιρίας. Από Πέμπτη θα φτιάξει ο καιρός και θα μπορεί να φύγει. Τι μπορεί να κάνει με το εισιτήριο, δηλαδή ποιες ενέργειες πρέπει να γίνουν ώστε να χρησιμοποιηθεί το εισιτήριο σε άλλη πτήση της ίδιας εταιρίας; Γνωρίζει κανείς; Ευχαριστώ.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 748
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η πτήση του αδελφού μου σήμερα από Λονδίνο για Θεσσαλονίκη μέσω Ζυρίχης ακυρώθηκε λόγω της κακοκαιρίας. Από Πέμπτη θα φτιάξει ο καιρός και θα μπορεί να φύγει. Τι μπορεί να κάνει με το εισιτήριο, δηλαδή ποιες ενέργειες πρέπει να γίνουν ώστε να χρησιμοποιηθεί το εισιτήριο σε άλλη πτήση της ίδιας εταιρίας; Γνωρίζει κανείς; Ευχαριστώ.

 

Φίλε, το καλύτερο που χει να κάνει είναι να επικοινωνήσει με την εταιρία και να συνενοηθεί μαζί τους, δεν έχουν όλες οι εταιρίες ίδια πολιτική και επίσης, πολλά εξαρτώνται από το τι εισιτήριο είχε κλείσει:)

Link to comment
Share on other sites

Η πτήση του αδελφού μου σήμερα από Λονδίνο για Θεσσαλονίκη μέσω Ζυρίχης ακυρώθηκε λόγω της κακοκαιρίας. Από Πέμπτη θα φτιάξει ο καιρός και θα μπορεί να φύγει. Τι μπορεί να κάνει με το εισιτήριο, δηλαδή ποιες ενέργειες πρέπει να γίνουν ώστε να χρησιμοποιηθεί το εισιτήριο σε άλλη πτήση της ίδιας εταιρίας; Γνωρίζει κανείς; Ευχαριστώ.

 

Προφανώς, εφόσον η πτήση του ακυρώθηκε, σίγουρα έχει το δικαίωμα να ταξιδέψει με κάποια από τις επόμενες (όταν γίνουν).

 

Κατά τα άλλα:

 

(α) δεν χρειαζόταν να ανοιχτεί νέο θέμα για κάτι στο οποίο η απάντηση είναι προφανής: «πρέπει να μιλήσει με την αεροπορική του εταιρεία». Ότι και να πούμε εμείς, τον τελικό λόγο άλλος τον έχει.

(β) δεν χρειαζόταν να ανοιχτεί νέο θέμα εφόσον ήδη υπάρχει θέμα που να καλύπτει την απορία.

 

Αυτά και συνεχίζουμε. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς, εφόσον η πτήση του ακυρώθηκε, σίγουρα έχει το δικαίωμα να ταξιδέψει με κάποια από τις επόμενες (όταν γίνουν).

 

Κατά τα άλλα:

 

(α) δεν χρειαζόταν να ανοιχτεί νέο θέμα για κάτι στο οποίο η απάντηση είναι προφανής: «πρέπει να μιλήσει με την αεροπορική του εταιρεία». Ότι και να πούμε εμείς, τον τελικό λόγο άλλος τον έχει.

(β) δεν χρειαζόταν να ανοιχτεί νέο θέμα εφόσον ήδη υπάρχει θέμα που να καλύπτει την απορία.

 

Αυτά και συνεχίζουμε. :)

 

το ίδιο συνέβη και με την πτήση της μητέρας μου με Lufthansa .. επειδή όμως υπέστη τρομερή ταλαιπωρία στο Heathrow (4.30 ώρες αναμονής για να μας διώξουν τελικά από το χώρο, λόγω επικινδυνότητας του χώρου!!), επέστρεψε στο Liverpool όπου μένω, και θα παραμείνει εδώ μέχρι να φτιάξει ο καιρός. Επικοινωνήσαμε με τη Lufthansa τηλεφωνικά (μισή ώρα στο Αγγλικό κέντρο και 15 λεπτά στο ελληνικό κέντρο) και ζητήσαμε επιστροφή των χρημάτων .. Τώρα το μόνο που μένει είναι να βρούμε πτήση από κάποιο κοντινό αεροδρόμιο είτε Liverpool είτε Manchester, απευθείας για Ελλάδα, χωρίς stopover σε χώρες που πλήττονται κι αυτές από την κακοκαιρία ..

Ο θεός βοηθός ..

 

Πες στον αδερφό σου, να επικοινωνήσει με την εταιρία του τηλεφωνικά, γιατί απο το αεροδρόμιο άκρη δεν θα βγάλει και να ζητήσει είτε ακύρωση και επιστροφή των χρημάτων .. είτε αλλαγή για κάποια άλλη ημερομηνία κατά 99% μετά τις 26/12 ... Ενδεχομένως να μπορεί να το αφήσει ανοιχτό, μέχρι κάποια ημερομηνία ώστε να το χρησιμοποιήσει αργότερα μέσα στο νεό έτος .. Ας ψάξει να βρει να γυρίσει με καμιά Ολυμπιακή ή Aegean ή έστω Easyjet ...

 

Πάντως .. πάνω απ' όλα προτείνω .. υπομονή ... και επιμονή ...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα με τη σειρα μου να ευχαριστησω τους Γαλλους που μας πη****ν αλα γαλλικα στο CDG ενω δε χιονιζε πλεον. Επισης την Aegean που μας εβαλε στο αεροπλανο και μας κρατησε ομηρους για 6 και μιση ωρες, με νερο και κοκα κολα, λεγοντας καθε 45 λεπτα οτι 'θα φυγουμε', 'σε 20 λεπτα θα εχουμε νεα ενημερωση', 'ειμαστε στο τοπ 3 για απογειωση' στις 4 ωρες, οταν δεν ειχαν βαλει καυσιμα, και φερνοντας μας βολτες στο αεροδρομιο για να δουμε τα αξιοθεατα απο τα τζαμακια.

 

Να ευχαριστησω και τις 2 απο τις 4 αεροσυνοδους (η μια υπευθυνος πληρωματος) για την αηδιαστικη τους αναιδεια και τους τροπους τους προς τους επιβατες, σαν να ηταν πρωταγωνιστριες του next top model με μια δοση μπουρζουα γαλλιδας του 7ου. Ειχα παρατηρησει αυτο το υφακι παλι σε αεροσυνοδους της Aegean (δεν ξερω αν ειναι ελληνικο) αλλα αυτη τη φορα αγγιξαν την τελειοτητα.

 

Κι ολα αυτα για να μην ακυρωσουν την πτηση. Ας ηταν τουλαχιστον ειλικρινεις, ωστε να γυρισουμε σπιτια μας οσοι δεν καιγομασταν να ταξιδεψουμε. 23 Dec 2010 A3 AEGEAN AIRLINES A3611

 

Χρονια πολλα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

fabo, όχι ότι θα βγάλεις και τίποτα φοβερό, αλλά αν θες στείλε αυτό το ποστ με ένα mail στο contact της aegean...;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βγεί τίποτε,το θέμα είναι γενικό σε όλα τα ΜΜΜ στην Ευρώπη αυτήν την περίοδο,και όπως ειπαν οι ειδήσεις έχει επεμβεί η αρμόδια επιτροπή της ΕΕ .:!: Edited by Starenios
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα.Θα ήθελα γνώμες για easyjet.Θέλω να πάω Βασιλεία και από εκεί τρένο για Freiburg γιατί βολεύει.Οι τιμές που βγάζει στη σελίδα είναι χωρίς φόρους ή τελικές?Είναι δυνατόν να είναι τόσο χαμηλές?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα ήθελα γνώμες για easyjet.Θέλω να πάω Βασιλεία και από εκεί τρένο για Freiburg γιατί βολεύει.Οι τιμές που βγάζει στη σελίδα είναι χωρίς φόρους ή τελικές?Είναι δυνατόν να είναι τόσο χαμηλές?

 

Ναι.

 

Επιπλέον: Πετάξατε με την EasyJet; Εντυπώσεις - σχόλια.

 

Από δικής μου πλευράς, θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει κάποιος εμπειρία από Virgin Atlantic. Το πιθανότερο είναι πως ζητάω πολλά, αλλά όπως και να 'χει.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλά νέα για τους φίλους των φθηνών πτήσεων από τη βόρεια Ελλάδα.

 

Η ryanair ανακοινώνει την έναρξη πτήσεων προς 4 προορισμούς από τον αερολιμένα «Μακεδονία» της Θεσσαλονίκης τον προσεχή Απρίλιο.

 

Οι προορισμοί αυτοί είναι

 

Βρυξέλλες (Σαρλερουά)

Στοκχόλμη

Όσλο

και Λονδίνο (Στάνστεντ)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ryanair: Εναρξη δρομολογίων από Θεσσαλονίκη

 

Δρομολόγια από Θεσσαλονίκη -το τέταρτο κατά σειρά ελληνικό αεροδρόμιο (προηγήθηκαν Βόλος, Ρόδος, Κως)- ξεκινά τον Απρίλιο η αεροπορική εταιρεία χαμηλού κόστους Ryanair, με τις κρατήσεις να αρχίζουν από αύριο Σάββατο 29/1.

 

 

Η Ryanair, που εκτιμάται ότι θα διακινεί από/προς Θεσσαλονίκη περίπου 150.000 επιβάτες ετησίως, θα πραγματοποιεί δρομολόγια προς/από Βρυξέλλες (Σαρλερουά) και Λονδίνο (Στάνστεντ) τρεις φορές εβδομαδιαίως, σε δωδεκάμηνη βάση. Επίσης, προς/από Οσλο (Ρίγκε) και Στοκχόλμη (Σκάβστα), δις εβδομαδιαίως, από Απρίλιο μέχρι Σεπτέμβριο.

 

 

Η παρουσία της εταιρείας στη Θεσσαλονίκη, καρπός συμφωνίας με τον Οργανισμό Τουριστικής Προβολής-Μάρκετινγκ της πόλης, εκτιμάται επίσης ότι θα δημιουργήσει 150 νέες θέσεις εργασίας (επί συνόλου 350 στα τέσσερα αεροδρόμια).

 

 

Διαπραγματεύσεις με easyJet και Wizz Air

 

Την ίδια ώρα ο Οργανισμός Τουριστικής Προβολής-Μάρκετινγκ της πόλης διαπραγματεύεται επίσης με την easyJet (για μια πτήση προς/από Παρίσι) και την ανερχόμενη ουκρανική «Wizz Air», όπως γνωστοποίησε ο πρώην πρόεδρος του Οργανισμού, Αριστοτέλης Θωμόπουλος, στο περιθώριο σημερινής συνέντευξης Τύπου.

 

Στόχος των επιδιωκόμενων συμφωνιών, επεσήμανε ο νέος πρόεδρος του Οργανισμού, δήμαρχος Θεσσαλονίκης Γιάννης Μπουτάρης, είναι να «ξυπνήσει» η Θεσσαλονίκη και να δημιουργήσει μια ελκυστική τουριστική αγορά και στο σημείο αυτό υπενθύμισε ότι από τον Απρίλιο οι Τουρκικές Αερογραμμές ξεκινούν τέσσερις πτήσεις εβδομαδιαίως προς Κωνσταντινούπολη.

 

πηγή ΑΠΕ-ΜΠΕ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

€39 για Ένα Αεροπορικό Εισιτήριο Μετ’ Επιστροφής (Με Olympic Air), για Όλους τους Προορισμούς Εσωτερικού, Αρχικής Αξίας έως €200 και 20% έκπτωση για οποιαδήποτε κράτηση ξενοδοχείου από την Air Fast Τickets.

 

 

Στην προσφορά περιλαμβάνεται και 20% έκπτωση για οποιαδήποτε κράτηση ξενοδοχείου (minimum 2 νύχτες) που θα γίνει μέσω του airfasttickets.gr (3200 ξενοδοχεία σε όλη την Ελλάδα). Το 20% θα αφαιρεθεί απο το τελικό ποσό της κράτησης μόλις εισάγετε τον κωδικό κουπονιού και το security code.

Απολαύστε τις ομορφιές της χώρας μας ή προγραμματίστε τα επαγγελματικά σας ταξίδια πιο οικονομικά από ποτέ.

Απαλλαγείτε από το άγχος αφού έχετε μεγάλο χρονικό περιθώριο χρήσης του εισιτηρίου.

Ταξιδέψτε με την ασφάλεια και εγγύηση της Olympic Air αλλά και την εμπειρία και γνώση ενός από τα πιο εξειδικευμένα πρακτορεία ταξιδίων.

 

 

ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΕΤΕ…;

 

 

Ψιλά γράμματα

Στην αρχική και στην τελική αξία της προσφοράς δεν συμπεριλαμβάνονται οι φόροι αεροδρομίου (περίπου €58,64).

Κάθε κουπόνι είναι ατομικό. Δυνατότητα απεριόριστων αγορών.

H προσφορά ισχύει για εισιτήρια έως 31/12/2011.

Για κρατήσεις εισιτηρίων μετά τις 30/06/2011 υπάρχει επιβάρυνση €20 στην τιμή του εισιτηρίου (πληρωτέο στην Air Fast Tickets).

Το εισιτήριο αφορά σε θέση economy class.

Το τηλέφωνο επικοινωνίας και κρατήσεων είναι 210 4101790-95.

Τα εισιτήρια δεν μεταβιβάζονται ούτε επιστρέφεται η αξία τους.

Οποιαδήποτε αλλαγή ημερομηνίας του εισιτηρίου επιβαρύνεται με €30.

Link to comment
Share on other sites

Μη βιαστείτε και την πατήσετε.Δεν είναι ακριβώς έτσι.

Είναι ένας προορισμός εσωτερικού με 98 ευρώ..Τόσο πάνω κάτω τον βρίσκεις και μόνο με τις προσφορές τις Ολυμπιακής και δεν έχεις και το άγχος να το κλείσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Ποια εταιρία πιστεύετε είναι η καλύτερη για υπερατλαντικό ταξίδι στη Νέα Υόρκη? Εννοώ από άποψη άνεσης , ταινίες ή ό,τι άλλο έχουν για να κάνουν πιο άνετο το ταξίδι? Επίσης, απευθείας πτήση από Αθήνα υπάρχει?
Link to comment
Share on other sites

Ποια εταιρία πιστεύετε είναι η καλύτερη για υπερατλαντικό ταξίδι στη Νέα Υόρκη? Εννοώ από άποψη άνεσης , ταινίες ή ό,τι άλλο έχουν για να κάνουν πιο άνετο το ταξίδι? Επίσης, απευθείας πτήση από Αθήνα υπάρχει?

 

Προσωπικά έχω ταξιδέψει με δύο αερογραμμές, Virgin και KLM.

 

Αναφορικά με την πρώτη (από Λονδίνο), έχω να αναφέρω ότι ο χώρος μεταξύ των καθισμάτων είναι ιδιαίτερα μικρός και για ένα τέτοιο ταξίδι (~ 7 ώρες) δεν είναι κι ότι καλύτερο. Υπάρχουν επίσης καρέκλες με περισσότερο χώρο στην οικονομική θέση και υπάρχει η δυνατότητα να πληρώσεις έξτρα - περίπου £60 το άτομο αν δεν κάνω λάθος - για να κάτσεις σε αυτές.

 

Όσον αφορά την ψυχαγωγία: Πολλές επιλογές καναλιών με πολύ πρόσφατες ταινίες (όταν πήγα τον Φεβρουάριο δεν κοιμήθηκα λεπτό και είδα τρεις), μουσική πολλών διαφορετικών ειδών ακόμη και παιχνίδια, σε ατομικές οθόνες.

 

Πληροφοριακά, η Virgin δεν πετάει σε όλες τις πτήσεις με 747, εάν ο τύπος αεροπλάνου είναι κάτι που σε ενδιαφέρει.

 

Όσον αφορά την KLM, καλύτερο σέρβις στο αεροπλάνο, λίγο μεγαλύτερες θέσεις, αλλά τουλάχιστον στην δική μου πτήση είχε μόνο μία οθόνη για 4-5 σειρές επιβατών, οπότε από πλευράς ψυχαγωγίας δεν είναι και ότι καλύτερο...

 

Και στις δύο αερογραμμές το φαγητό είναι ok, περνάνε και 3-4 φορές για αναψυκτικά και σνακ.

 

Από Αθήνα νομίζω πετάει η Delta απευθείας για Νέα Υόρκη, αλλά δεν είμαι απολύτως σίγουρος. Προσωπική μου άποψη είναι να πας μέσω Παρισιού, με Air France και A380...

 

Υ.Γ.

Δεν θα προτιμούσα απευθείας πτήση από Αθήνα, ακόμη κι αν υπήρχε η εναλλακτική. Πέραν του ότι μπορείς να εκμεταλλευθείς τις ώρες μεταξύ των πτήσεων για μία σύντομη βόλτα στην πόλη (πανεύκολα αν πας μέσω Λονδίνου), σκέψου και τις 11 και πλέον ώρες στην οικονομική θέση...

Edited by VeCo

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω ταξιδέψει με δύο αερογραμμές, Virgin και KLM.

 

Αναφορικά με την πρώτη (από Λονδίνο), έχω να αναφέρω ότι ο χώρος μεταξύ των καθισμάτων είναι ιδιαίτερα μικρός και για ένα τέτοιο ταξίδι (~ 7 ώρες) δεν είναι κι ότι καλύτερο. Υπάρχουν επίσης καρέκλες με περισσότερο χώρο στην οικονομική θέση και υπάρχει η δυνατότητα να πληρώσεις έξτρα - περίπου £60 το άτομο αν δεν κάνω λάθος - για να κάτσεις σε αυτές.

 

Όσον αφορά την ψυχαγωγία: Πολλές επιλογές καναλιών με πολύ πρόσφατες ταινίες (όταν πήγα τον Φεβρουάριο δεν κοιμήθηκα λεπτό και είδα τρεις), μουσική πολλών διαφορετικών ειδών ακόμη και παιχνίδια, σε ατομικές οθόνες.

 

Πληροφοριακά, η Virgin δεν πετάει σε όλες τις πτήσεις με 747, εάν ο τύπος αεροπλάνου είναι κάτι που σε ενδιαφέρει.

 

Όσον αφορά την KLM, καλύτερο σέρβις στο αεροπλάνο, λίγο μεγαλύτερες θέσεις, αλλά τουλάχιστον στην δική μου πτήση είχε μόνο μία οθόνη για 4-5 σειρές επιβατών, οπότε από πλευράς ψυχαγωγίας δεν είναι και ότι καλύτερο...

 

Και στις δύο αερογραμμές το φαγητό είναι ok, περνάνε και 3-4 φορές για αναψυκτικά και σνακ.

 

Από Αθήνα νομίζω πετάει η Delta απευθείας για Νέα Υόρκη, αλλά δεν είμαι απολύτως σίγουρος. Προσωπική μου άποψη είναι να πας μέσω Παρισιού, με Air France και A380...

 

Υ.Γ.

Δεν θα προτιμούσα απευθείας πτήση από Αθήνα, ακόμη κι αν υπήρχε η εναλλακτική. Πέραν του ότι μπορείς να εκμεταλλευθείς τις ώρες μεταξύ των πτήσεων για μία σύντομη βόλτα στην πόλη (πανεύκολα αν πας μέσω Λονδίνου), σκέψου και τις 11 και πλέον ώρες στην οικονομική θέση...

 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες.. χρήσιμες.. laptops σε αφήνουν να έχεις στο αεροσκάφος εν πτήσει όπως ξέρω , έτσι?

Επίσης, δεν ξέρω γιατί αλλά θέλω να πάω με airbus και όχι με boeing.. Νομίζω είναι καλύτερη επιλογή (πέρα του ότι τα boeing νομίζω έχουν 2 κινητήρες ενώ τα airbus έχουν 4.

Με πτήση lufthansa με στάση Φρανκφούρτη λες είναι καλά? Σκεφτόμουν και με british μέσω Λονδίνου αλλά είδα ότι για υπερατλαντικά ταξίδια έχει τα boeing

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες.. χρήσιμες.. laptops σε αφήνουν να έχεις στο αεροσκάφος εν πτήσει όπως ξέρω , έτσι?

Επίσης, δεν ξέρω γιατί αλλά θέλω να πάω με airbus και όχι με boeing.. Νομίζω είναι καλύτερη επιλογή (πέρα του ότι τα boeing νομίζω έχουν 2 κινητήρες ενώ τα airbus έχουν 4.

Με πτήση lufthansa με στάση Φρανκφούρτη λες είναι καλά? Σκεφτόμουν και με british μέσω Λονδίνου αλλά είδα ότι για υπερατλαντικά ταξίδια έχει τα boeing

 

Η British πετάει σχεδόν εξ ολοκλήρου με Boeing, η Lufthansa δεν ξέρω αν χρησιμοποιεί το A380, αν ναι, εννοείται ότι την προτιμούμε. :)

 

Αναφορικά με τους κινητήρες, κουβέντα να γίνεται αλλά και στις δύο εταιρείες είναι 4 (A340, 747).

 

Laptops όπως γίνεται παντού, επιτρέπεται εκτός από την απογείωση/προσγείωση.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

πέρα του ότι τα boeing νομίζω έχουν 2 κινητήρες ενώ τα airbus έχουν 4.

Ε και; :blink: :X

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η British πετάει σχεδόν εξ ολοκλήρου με Boeing, η Lufthansa δεν ξέρω αν χρησιμοποιεί το A380, αν ναι, εννοείται ότι την προτιμούμε. :)

 

Αναφορικά με τους κινητήρες, κουβέντα να γίνεται αλλά και στις δύο εταιρείες είναι 4 (A340, 747).

 

Laptops όπως γίνεται παντού, επιτρέπεται εκτός από την απογείωση/προσγείωση.

 

Για να το λες θα χεις δίκιο δεν ξέρω από αυτά απλώς κάπου το είχα διαβάσει. ίσως άλλαξε πρόσφατα

Για τη british σε ευρωπαικά ταξίδια είχα δει ότι έχει airbus. Ναι κοίταξα η lufthansa έχει airbus για Αμερική και από ότι έχω ακούσει είναι καλή σαν εταιρία. Εσένα ποια είναι η γνώμη σου;

 

Ε και; :blink: :X

 

Ε έχει διαφορά.. άλλο να υπάρχουν 4 κινητήρες και άλλο 2 σε περίπτωση βλάβης ή από πουλιά κτλ.. Εντάξει ακούγεται αστείο αλλά why not?

Link to comment
Share on other sites

Για να το λες θα χεις δίκιο δεν ξέρω από αυτά απλώς κάπου το είχα διαβάσει. ίσως άλλαξε πρόσφατα

Για τη british σε ευρωπαικά ταξίδια είχα δει ότι έχει airbus. Ναι κοίταξα η lufthansa έχει airbus για Αμερική και από ότι έχω ακούσει είναι καλή σαν εταιρία. Εσένα ποια είναι η γνώμη σου;

 

Η Lufthansa είναι σίγουρα από τις καλύτερες αερογραμμές στον κόσμο. Ταξίδεψα 6 φορές μαζί της (Γερμανία και Φινλανδία) και έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος, τόσο από πλευράς σέρβις, όσο και από πλευράς ακρίβειας.

 

Η British πετάει και με Airbus και με Boeing, απλά στα υπερατλαντικά της χρησιμοποιεί συνήθως Boeing.

 

Υ.Γ.

Φωτογραφία από το Μόναχο:

 

http://i196.photobucket.com/albums/aa59/VeCo85/SDC13249.jpg

 

Πόσα αεροπλάνα της Lufthansa βλέπετε; :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ε έχει διαφορά.. άλλο να υπάρχουν 4 κινητήρες και άλλο 2 σε περίπτωση βλάβης ή από πουλιά κτλ.. Εντάξει ακούγεται αστείο αλλά why not?

Ο ορισμός του urban legend.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο ορισμός του urban legend.

 

Μπορεί να έχεις δίκιο.. Γενικά δεν τα φοβάμαι και πολύ και μου αρέσει πάρα πολύ το ταξίδι με το αεροπλάνο, αλλά αν σου δίνεται η δυνατότητα πχ να επιλέξεις ε θα το επέλεγα.. :p

 

Οπότε μάλλον θα καταλήξω με τη lufthansa για New York

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχεις δίκιο.. Γενικά δεν τα φοβάμαι και πολύ και μου αρέσει πάρα πολύ το ταξίδι με το αεροπλάνο, αλλά αν σου δίνεται η δυνατότητα πχ να επιλέξεις ε θα το επέλεγα.. :p

 

Οπότε μάλλον θα καταλήξω με τη lufthansa για New York

 

Όμορφα. Αναμένουμε φωτογραφίες από το A380! :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...