Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Just now, junglist said:

Αυτή είναι η απάντησή σου;

Έτσι στηρίζεις την άποψή σου περί παρατημενου λειτουργικού;

Όταν σου λέω ότι έπαιρνε updates μετά από τόσα χρόνια και είχε τόσες διαθέσιμες εφαρμογές;

Τρομερά επιχειρήματα, συνέχισε έτσι.

Και δεν χρειάζομαι σύγχρονο ρολόι για να σου απαντήσω όταν ένα ρολόι του 2015 έκανε τα παραπάνω.

Φαντάζομαι τα καινούρια κανουν ακόμα καλύτερα τη δουλειά τους.

Αυτή η συζήτηση δεν αφορά το παρόν θέμα. Ας συνεχίσουμε στα της συσκευής του τίτλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, varaderum said:

Έχω πάρει το 4 classic 46mm από της 26/8 (..και έχοντας χρησιμοποιήσει όλη την σειρά tizen μέχρι το galaxy watch 3 45mm), θα συμφωνήσω με τον φίλο παραπάνω για τα παρεχόμενα faces μέσω Play store. 

Ενώ το ρολόι είναι καταπληκτικό,  δυστυχώς νιώθω λες και γύρισα πίσω (..και χειρότερα), όπως στην αρχή με το πρώτο galaxy watch.

Το μόνο αξιοπρεπές face που βρήκα (και χρησιμοποιώ) είναι το Marine Commander το οποίο είναι πλήρως παραμετροποιήσιμο και δωρεάν.

..μόνο το "Demo mode" που εμφανίζεται στο κάτω μέρος του ρολογιού είναι η διαφορά της πληρωμένης από την δωρεάν έκδοση.

Κατά τα άλλα όλα τα υπόλοιπα ρυθμίζονται από το ρολόι. 

Δυστυχώς και αυτο το watch face θέλει το Google fit για να λειτουργήσει.

Δε θέλω να μπαίνω σε διαδικασίες να εγκαθιστώ προγράμματα και ξανά δεύτερα προγράμματα για να κάνω μεταφορά των δεδομένων για κάτι που πρώτα γινόταν τόσο απλά.

Έχω βρει εκεί ένα από τα default και αυτό θα κρατήσω. Για θερμίδες πάω στη δίπλα οθόνη. 

Τι να κάνουμε. Θα φτιάξει λογικά.

Πάντως σα ρολόι, είναι σούπερ. Εμφανισιακά εννοώ αλλά και το υλικό του σε σχέση με το active 2 δείχνει πολύ πιο δυνατό.

 

20210831_182431.jpg

Screenshot_20210831-181959_Marine Commander.jpg

Screenshot_20210831_183208_sysui.png

Link to comment
Share on other sites

Μετράει οξυγόνο αίματος;Δεν το ήξερα αυτό...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, unwise said:

Δυστυχώς και αυτο το watch face θέλει το Google fit για να λειτουργήσει.

Δε θέλω να μπαίνω σε διαδικασίες να εγκαθιστώ προγράμματα και ξανά δεύτερα προγράμματα για να κάνω μεταφορά των δεδομένων για κάτι που πρώτα γινόταν τόσο απλά.

Έχω βρει εκεί ένα από τα default και αυτό θα κρατήσω. Για θερμίδες πάω στη δίπλα οθόνη. 

Τι να κάνουμε. Θα φτιάξει λογικά.

Πάντως σα ρολόι, είναι σούπερ. Εμφανισιακά εννοώ αλλά και το υλικό του σε σχέση με το active 2 δείχνει πολύ πιο δυνατό.

 

20210831_182431.jpg

Screenshot_20210831-181959_Marine Commander.jpg

Screenshot_20210831_183208_sysui.png

Όχι,  δεν χρειάζεται το Google fit.

..μπορείς να το δουλέψεις με το εφαρμογές τρίτων (third party complications) ..όπου παίρνει τα δεδομένα από το κινητό. 

20210831_192131.jpg

20210831_192119.jpg

..όπως επίσης μπορείς να του ορίσεις και τι είδους AOD θα έχεις (έχει τέσσερις επιλογές).

Edited by varaderum
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, panosfx said:

Μετράει οξυγόνο αίματος;Δεν το ήξερα αυτό...

Ναι μετράει το οξυγόνο και δείχνει  αξιόπιστο.

Ακουμπάς τον αγκώνα πάνω στο γραφείο ή σε τραπέζι, μετά πλησιάζεις τον καρπό σου στο σημείο της καρδιάς και έχεις ανεβάσει δύο δάχτυλα πιο ψιλά το ρολόι απ ότι συνήθως.

Τις γράφει αυτές τις οδηγίες. Και αν προσπαθήσεις να τις τηρήσεις σου δείχνει ότι σου δείχνει και το οξύμετρο.

Και στους καρδιακούς παλμούς επίσης δείχνει να υπάρχει ακρίβεια (είναι χαμηλοί οι δικοί μου επειδή τρέχω). 

Πρόσθεσα ακόμα δύο screenshot με την αρτηριακή  πίεση μιας που πιάσαμε τα ιατρικά

Επίσης και σε αυτό το κομμάτι το Galaxy Watch 4 δείχνει το ίδιο αξιόπιστo σε συστολική, διαστολική και παλμούς.

20210901_080812.jpg

Screenshot_20210901_081638_shealth.png

Screenshot_20210901-085030_Healthy Heart.jpg

Screenshot_20210901_084551_shealthmonitor.png

Edited by unwise
Προσθήκη αρτηριακής πίεσης
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο.

Έφτιαξα κάρτα curve και θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος είτε μέσω samsung pay ,είτε μέσω google pay να μπορώ να πληρώνω ανέπαφα με το watch 4.

Στο Samsung S21 έχω βάλει ρομ Ινδονησίας κι έχω Samsung Pay ,αλλά δεν μπορώ να βρω τρόπο να συνδέσω την κάρτα curve.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, doganos said:

Ελληνικό είναι το ρολόι; 

Δεν το έχω πάρει ακόμα αλλά ναι λογικά Ελληνικό θα είναι.

Έχω το active 2 και θέλω να δω αν αξίζει τα 300€ για να πάρω το 44αρι σε μαύρο.Αν μπορώ να κάνω πράγματα που δεν έκανα με το active 2.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ το "απλό" 4 και σαν χρήστης του active 2 δεν μπορώ να πω πως ενθουσιάστηκα.

Σίγουρα η μετάβαση σε WearOS θα βοηθήσει την ανάπτυξη περισσότερων εφαρμογών και πλέον θα μιλάμε για ΜΙΑ πλατφόρμα με την υποστήριξη της Google - Samsung.

Ακόμα δυστυχώς είναι φτωχά τα πράγματα, από άποψη software.

Οπότε όσοι έχετε ήδη watch3/active 2 θα σας συμβούλευα να περιμένετε. 

Το Wear OS 2 ήταν άρρηκτα συνδεδεμένο με το Google Assistant και όποιος είχε/έχει ρολόι με wearos το γνωρίζει, δεν υποστήριζε πληκτρολόγιο και φωνητικές εντολές στα Ελληνικά. ΔΕΝ μπορούσες να γράψεις Ελληνικά. Το Gboard για WearOS υποστηρίζει τις γλώσσες που υποστηρίζει μόνο το Google Assistant. Η ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ σε όλο της το μεγαλείο που καθιστά άχρηστο το ρολόι με WearOS. Στο WearOS 3 πλέον η Google κατάλαβε τις ανάγκες της αγοράς (με το apple watch να είναι χλμ μακρυά) και έδωσε την δυνατότητα στους κατασκευαστές να χρησιμοποιούν το δικό τους περιβάλλον με την πλατφόρμα της Google (όπως τα κινητά).

Στα θετικά καλύτερη εφαρμογή για Spotify και πλέον Youtube Music. Επίσης καλύτεροι αισθητήρες. 

Στα αρνητικά οι ειδοποιήσεις δεν "εξαφανίζονται" αμέσως όταν γυρνάς το ρολόι που κλείνει η οθόνη και δεν έχει υψόμετρο/βαρόμετρο (τουλάχιστον εγώ δεν βρήκα). 

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχναμε οτι ειναι καινουργιο και σαν προιον και σαν συνεργασια. Πιστευω με καθε update θα ερχονται αρκετα πραγματα. Εγω ειχα το 3αρι και τωρα μονο που ειναι πολυ πιο γρηγορο και σβελτο, θα το επαιρνα ξανα, ασχετα με ολα τα αλλα. Δυστηχως, το 3αρι φορουσε επεξεργαστη πολυ παλιο και ειχε hiccups... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το 3άρι έχω, είχα και το Active 2 και σκέφτομαι αν αξίζει η αγορά. Έχει, όντως, τέτεια διαφορά στην απόκριση ώστε να αξίζει ε; Ενδιαφέρον input.

Σκέφτομαι και την αλλαγή και το αν πρέπει να πάω σε Classic ή όχι. Μου αρέσει το rotating bezel στο 3άρι αλλά για να είμαι ειλικρινής, επειδή γενικότερα μου αρέσουν τα ρολόγια ως αξεσουάρ, πιο πολύ μου άρεσε εμφανισιακά στο 3.

Εν τω μεταξύ, είναι κρίμα που ακόμη δεν έχουμε official το Pay για Ελλάδα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

On 31/8/2021 at 10:13 ΠΜ, pavlidisc said:

Στο εγχείρημα "Wear OS", η Google έριξε όλες τις τελευταίες ελπίδες της στην Samsung. 
Στις πρώτες μέρες συνεργασίας, βλέπω την Samsung να έχει πιάσει το Watch 4 από τα μαλλιά, και την Google να κάνει ότι έκανε τόσα χρόνια...να κάθεται.
Για να δούμε πώς θα εξελιχθεί αυτή η κατά τα άλλα πολύ δυνατή συνεργασία στα χαρτιά.

Γιατί στα tablet τι έγινε; 

Γελοιότητες κι ερασιτεχνιαμοι της Google σε όλο τους το μεγαλείο. 

Εχει αφήσει την Apple σε tablet (ipad) και smartwatch (Apple watch) να κάνει πάρτι κυριολεκτικά. 

Και ποντάρει στη Samsung να βγάλει το φίδι από την τρύπα και τις δικές της παρεμβάσεις να σώζει την παρτίδα σε αυτές τις 2 κατηγορίες 

Αυτά δεν είναι σοβαρά πράγματα για εταιρία software του βεληνεκούς της Google... 

Στα του ρολογιού θα γράψω κι εγώ τις εντυπώσεις μου τις επόμενες ημέρες. 

Υπάρχει μεγάλη πίεση να δοθεί πρόσβαση στο voice input με τη μηχανή της Google. 

 Για να δούμε, δεν είναι δυνατόν ένας Ρώσος software developer να το υλοποίησε αρκετά καλά σε tizen OS (g keyboard pro) και να μην το δώσει άμεσα η Google native (πάντα με τη βοήθεια της Samsung)... 

ΥΓ Α ρε Apple. Κανείς χοντρή πλάκα στο κομμάτι των smartwatches... 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβε κάποιος το powerbank της προωθητικης?  Εμένα μου το στείλανε σε ροζ, έλεος δηλαδή. 

Edit: Στους όρους γράφει και τους δύο κωδικούς (ασημί και ροζ) χωρίς δικαίωμα επιλογής χρώματος. Ναι μεν είναι εξασφαλισμενοι  αλλά θα ξεστοκαρουν πολύ ροζ μου φαίνεται. Δεν ξέρω αν πρέπει να ασχοληθώ καν.. να έλεγα ότι είναι και κάνα άλλο χρώμα οκ, ροζ όμως ρε φίλε, που να το βγάλω αυτό..  Κίτρινη κάρτα.. 

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bromonano2 said:

Παρέλαβε κάποιος το powerbank της προωθητικης?  Εμένα μου το στείλανε σε ροζ, έλεος δηλαδή. 

Edit: Στους όρους γράφει και τους δύο κωδικούς (ασημί και ροζ) χωρίς δικαίωμα επιλογής χρώματος. Ναι μεν είναι εξασφαλισμενοι  αλλά θα ξεστοκαρουν πολύ ροζ μου φαίνεται. Δεν ξέρω αν πρέπει να ασχοληθώ καν.. να έλεγα ότι είναι και κάνα άλλο χρώμα οκ, ροζ όμως ρε φίλε, που να το βγάλω αυτό..  Κίτρινη κάρτα.. 

Οχι μωρε τι να ασχοληθεις σιγα κ ποσο να κανει ενα powerbank 15-25 e? δωστο δωρο σε καμια γυναίκα σου φιλη σου να το εκτιμήσει 

Edited by snoof
Link to comment
Share on other sites

Το υπολόγιζα γιατί είναι ασύρματο και φορτίζει ρολοι, κινητο, ακουστικα.

 

Edit: Μόλις επικοινώνησα και με samsung hellas .

Screenshot_20210903-173455_Samsung Internet.jpg

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάθε μέρα όλο και περισσότερο το συμπαθώ αυτό το ρολογάκι.

Νομίζω πως στο εξωτερικό που έχουν τη δυνατότητα να απαντάνε σε μηνύματα μιλώντας και να μετατρέπεται αυτόματα σε κείμενο, speech to text, και έχουν επίσης τη δυνατότητα να πληρώνουν με το ρολόι, Google pay και Samsung pay, το ρολόι τους καλύπτει πλήρως και αξίζει τα χρήματα του.

Βρήκα πολλές μα πάρα πολλές προσόψεις ρολογιού, watch faces, στην εφαρμογή facer. Την είχα υποτιμήσει. Δουλεύει πλέον άψογα.

Εγκατέστησα και την εφαρμογή Mr time από το Google play του ρολογιού και αυτή και το facer και δουλεύουν άψογα όλες οι προσόψεις χωρίς να χρειάζεται να κάνω κάποιες ρυθμίσεις.

Μ αρέσει και το περιβάλλον τρεξίματος και περπατήματος, σου δίνει όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι, μ αρέσουν οι εφαρμογές μουσικής, μ αρέσει όπως είχα ξαναγράψει και η αίσθηση που δείχνει αρκετά πιο ανθεκτικό από το active 2.

Ωραία και η δυνατότητα να βγάζεις φωτογραφίες από το ρολόι χωρίς να χρειάζεσαι να εγκαταστήσεις τίποτα.

Βάζω χρονοκαθυστέρηση πέντε δευτερόλεπτα από την εφαρμογή του κινητού και μετά ανοίγω την εφαρμογή του ρολογιού και πατάω να βγει φωτογραφία. Και λόγω της χρόνοκαθυστέρησης δε φαίνεται το χέρι μου πάνω στο ρολόι.

Βρίσκω πιο εύκολο πλέον το screenshot πατώντας ταυτόχρονα τα δύο κουμπιά σε σχέση με τον τρόπο που γινόταν στο active 2.

Έχει πολλές δυνατότητες και χαρακτηριστικά που λόγω του σύγχρονου hardware, της αρκετής μνήμης, δουλεύει μία χαρά χωρίς κωλύματα.

Για τις ελάχιστες εφαρμογές που είχα γράψει σε προηγούμενο μήνυμα, είδα πως τελικά ήμουν λάθος καθώς μπορεί το google play του ρολογιού να έχει συγκεκριμένες μόνο, αλλά αν κάνεις search κάποια  λέξη βγάζει πάρα πάρα πολλές εφαρμογές έτοιμες για εγκατάσταση.

Παράδειγμα έγραψα barometer και μου εμφάνισε πόσες εφαρμογές. Οπότε θέλει ψάξιμο για να βρούμε εφαρμογές που θέλουμε.

Η έτοιμη εγκατάσταση της ηχογράφησης επίσης είναι πολύ βολική. Αμέσως πατάς ένα κουμπί και ηχογραφεί ότι θες γύρω σου.

Δε μου έχει κολλήσει μέχρι στιγμής.

Μακάρι να έρθει σύντομα το Google pay και στην Ελλάδα όπως και να βρεθεί εφαρμογή που να μετατρέπει την ομιλία σε κείμενο.

Η μπαταρία του για τέτοιου είδους ρολόγια δείχνει καλή νομίζω. Μία φορά στις δύο μέρες περίπου το φορτίζω με τη χρήση που του κάνω μέχρι τώρα.

20210903_162939.thumb.jpg.6e20fb32f4ddb8a2ee045227bd71646b.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, unwise said:

Τελικά κάθε μέρα όλο και περισσότερο το συμπαθώ αυτό το ρολογάκι.

Νομίζω πως στο εξωτερικό που έχουν τη δυνατότητα να απαντάνε σε μηνύματα μιλώντας και να μετατρέπεται αυτόματα σε κείμενο, speech to text, και έχουν επίσης τη δυνατότητα να πληρώνουν με το ρολόι, Google pay και Samsung pay, το ρολόι τους καλύπτει πλήρως και αξίζει τα χρήματα του.

Βρήκα πολλές μα πάρα πολλές προσόψεις ρολογιού, watch faces, στην εφαρμογή facer. Την είχα υποτιμήσει. Δουλεύει πλέον άψογα.

Εγκατέστησα και την εφαρμογή Mr time από το Google play του ρολογιού και αυτή και το facer και δουλεύουν άψογα όλες οι προσόψεις χωρίς να χρειάζεται να κάνω κάποιες ρυθμίσεις.

Μ αρέσει και το περιβάλλον τρεξίματος και περπατήματος, σου δίνει όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι, μ αρέσουν οι εφαρμογές μουσικής, μ αρέσει όπως είχα ξαναγράψει και η αίσθηση που δείχνει αρκετά πιο ανθεκτικό από το active 2.

Ωραία και η δυνατότητα να βγάζεις φωτογραφίες από το ρολόι χωρίς να χρειάζεσαι να εγκαταστήσεις τίποτα.

Βάζω χρονοκαθυστέρηση πέντε δευτερόλεπτα από την εφαρμογή του κινητού και μετά ανοίγω την εφαρμογή του ρολογιού και πατάω να βγει φωτογραφία. Και λόγω της χρόνοκαθυστέρησης δε φαίνεται το χέρι μου πάνω στο ρολόι.

Βρίσκω πιο εύκολο πλέον το screenshot πατώντας ταυτόχρονα τα δύο κουμπιά σε σχέση με τον τρόπο που γινόταν στο active 2.

Έχει πολλές δυνατότητες και χαρακτηριστικά που λόγω του σύγχρονου hardware, της αρκετής μνήμης, δουλεύει μία χαρά χωρίς κωλύματα.

Για τις ελάχιστες εφαρμογές που είχα γράψει σε προηγούμενο μήνυμα, είδα πως τελικά ήμουν λάθος καθώς μπορεί το google play του ρολογιού να έχει συγκεκριμένες μόνο, αλλά αν κάνεις search κάποια  λέξη βγάζει πάρα πάρα πολλές εφαρμογές έτοιμες για εγκατάσταση.

Παράδειγμα έγραψα barometer και μου εμφάνισε πόσες εφαρμογές. Οπότε θέλει ψάξιμο για να βρούμε εφαρμογές που θέλουμε.

Η έτοιμη εγκατάσταση της ηχογράφησης επίσης είναι πολύ βολική. Αμέσως πατάς ένα κουμπί και ηχογραφεί ότι θες γύρω σου.

Δε μου έχει κολλήσει μέχρι στιγμής.

Μακάρι να έρθει σύντομα το Google pay και στην Ελλάδα όπως και να βρεθεί εφαρμογή που να μετατρέπει την ομιλία σε κείμενο.

Η μπαταρία του για τέτοιου είδους ρολόγια δείχνει καλή νομίζω. Μία φορά στις δύο μέρες περίπου το φορτίζω με τη χρήση που του κάνω μέχρι τώρα.

20210903_162939.thumb.jpg.6e20fb32f4ddb8a2ee045227bd71646b.jpg

Για το gpay που αναφερεις..θεωρω αν παιξεις με curve καρτα που δουλεύει κανονικα στο κινητο ....δεν θα εχεις προβλημα....

Εχει κανει καποιος δοκιμη με gpay + curve .....?

Δουλευει σωστα το nfc οπως με samsung pay?

 

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Watch 4/4 classic

Το πήρα κι εγώ χτες σε μαύρο 44αρι,δεν άντεξα...

Με ξενίζει λίγο να πω την αλήθεια μου κι ίσως είχα άλλες προσδοκίες...

Το viber ας πούμε ενώ περίμενα να μπορώ να στείλω σε άκυρη στιγμή ένα μήνυμα,πατάω την εφαρμογή και μου γράφει 

"Εγκαταστήσατε το Viber!Δείτε μηνύματα και αυτοκόλλητα άμεσα από το ρολόι σας"

Μα αυτό το έκανα έτσι κι αλλιώς και με το tizen.Για ποιο λόγο να βάλω την εφαρμογή τώρα;

Επίσης επειδή το πήρα από Πλαίσιο είναι Ελληνικό.Υπαρχει τρόπος να βάλω google pay;Στο τηλέφωνο την έβαλα την εφαρμογή εκτός playstore,και πέρασα την curve κάρτα μου.

Τώρα από watchfaces είναι λίγο δράμα η κατάσταση ,όμως ελπίζω εν καιρώ ότι θα βελτιωθεί αυτό το κομμάτι.

Κατά τα άλλα μέχρι στιγμής μου αρέσει πολύ και δεν μετάνιωσα που το πήρα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, panosfx said:

Το πήρα κι εγώ χτες σε μαύρο 44αρι,δεν άντεξα...

Με ξενίζει λίγο να πω την αλήθεια μου κι ίσως είχα άλλες προσδοκίες...

Το viber ας πούμε ενώ περίμενα να μπορώ να στείλω σε άκυρη στιγμή ένα μήνυμα,πατάω την εφαρμογή και μου γράφει 

"Εγκαταστήσατε το Viber!Δείτε μηνύματα και αυτοκόλλητα άμεσα από το ρολόι σας"

Μα αυτό το έκανα έτσι κι αλλιώς και με το tizen.Για ποιο λόγο να βάλω την εφαρμογή τώρα;

Επίσης επειδή το πήρα από Πλαίσιο είναι Ελληνικό.Υπαρχει τρόπος να βάλω google pay;Στο τηλέφωνο την έβαλα την εφαρμογή εκτός playstore,και πέρασα την curve κάρτα μου.

Τώρα από watchfaces είναι λίγο δράμα η κατάσταση ,όμως ελπίζω εν καιρώ ότι θα βελτιωθεί αυτό το κομμάτι.

Κατά τα άλλα μέχρι στιγμής μου αρέσει πολύ και δεν μετάνιωσα που το πήρα.

 

Οταν σου στελνει καποιος φωτο στο viber θα την βλεπεις κανονικα στο ρολοι σου. Ελπιζω με το περασμα του καιρου, τα πραγματα να γινονται ακομα καλυτερα

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μέρα με την μέρα εμφανίζονται όλο και περισσότερα faces  για το 4.

..ένας τρόπος για να τα βρίσκεις είναι ψάχνοντας μέσα στο Google play (..καθώς ακόμα δεν εμφανίζονται αμέσως).

Εδώ έβαλα το όνομα ενός γνωστού κατασκευαστή ..και ιδού το αποτέλεσμα (..ένα είναι δωρεάν).

Αν γράφει ότι δεν υποστηρίζεται από το τηλέφωνο ..μπορείτε να μπείτε στον λογαριασμό σας από pc / laptop ..και θα μπόρεσε να κατεβάσετε την εφαρμογή στο ρολόι σας κανονικά.

Screenshot_20210904-095303_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 29/8/2021 at 7:28 ΜΜ, bromonano2 said:

Όχι ούτε messenger υπάρχει. Google Messages 🙏, viber και telegram οι επιλογές προς το παρόν. Όπως είπα έχω αγγλικό s21 ultra και είχα και αγγλικό active 2 με ενεργοποιημενο spay. Μόλις σύνδεσα το 4 , προσπάθησα να βάλω την curve και απλά προχώρησε η διαδικασία απλά. Ναι ,από ότι βλέπω 2 η μέρα σήμερα βγάζει άνετα την μέρα. ( τουλάχιστον 24ωρες). Υπολογίζω ότι μπορώ να πιασω τις 40 που υπόσχεται η samsung .

Σου ξανακάνω παράθεση μπας και βοηθηθώ κάπως αφού πέτυχε σε σένα...

Έχω S21 Ελληνικό με official rom Ινδονησίας(για να έχω εγγραφή κλήσης) που έχει όμως Samsung Pay ,χωρίς όμως να καταφέρω να το σεταρω αφού μου ζητάει αριθμό τηλεφώνου Ινδονησίας.

Τώρα που πήρα το watch 4 ενώ το σεταρω ,Samsung Pay δεν βλέπω πουθενά στο ρολόι.

Έχεις βρει κάποιον οδηγό που σε βοήθησε να το στήσεις;Έχω curve κάρτα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panosfx said:

Σου ξανακάνω παράθεση μπας και βοηθηθώ κάπως αφού πέτυχε σε σένα...

Έχω S21 Ελληνικό με official rom Ινδονησίας(για να έχω εγγραφή κλήσης) που έχει όμως Samsung Pay ,χωρίς όμως να καταφέρω να το σεταρω αφού μου ζητάει αριθμό τηλεφώνου Ινδονησίας.

Τώρα που πήρα το watch 4 ενώ το σεταρω ,Samsung Pay δεν βλέπω πουθενά στο ρολόι.

Έχεις βρει κάποιον οδηγό που σε βοήθησε να το στήσεις;Έχω curve κάρτα.

Gpay στο store του ρολογιου δεν στο βγαζει....λογω ελληνικης rom?

Μηπως πρεπει ν αλλαξεις csc στο ρολοι?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...