Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο μοντέλο έχουμε.
Με κλειστό wifi οταν εκανα ρεσταρτ το ρολοι, αυτι άνοιγε μόνο του.


Tapa

Ναι έτσι ήταν, πλέον με τη UI 5.0 αυτό άλλαξε και καλά έκανε κατά τη γνώμη μου.

Στάλθηκε από το motorola razr 2022 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως και πριν την αναβάθμιση και τώρα η μπαταρία είναι τα ίδια το ανοίγω το πρωί πέντε η ώρα που ξυπνάω και μέχρι της έξι το απόγευμα που γυρνάω σπίτι έχει πάει πενήντα τις εκατό με μόνο ειδοποιείς και κλειστά wifi gps nfc. Για μένα είναι μεγάλο μειονέκτημα η μπαταρία του κατά τα άλλα το ρολόι είναι άψογο...

Βέβαια το έχω πάντα σε λειτουργία Always on Display 

 

Edited by splus

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Έκανα screenshot το μακρινάρι changelog της τελευταίας έκδοσης για όποιον ενδιαφέρεται.
 

Επειδή το site χαλάει την ποιότητα, το ανέβασα στο box. Αν το κατεβάσετε από το box είναι σε καλή ποιότητα

https://app.box.com/s/ao3dn5sqdjrjlwwtoyupo8md41dtqf57

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την ενημέρωση ή μπαταρια έγινε πιο άθλια πριν την ενημέρωση όλα ανοιχτά μου κρατούσε μια μέρα.τωρα μέχρι το απόγευμα.μετανοιωσα που έκανα την ενημέρωση γίνεται να γυρίσω πίσω στην προηγούμενη?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mpompa said:

Μετά από την ενημέρωση ή μπαταρια έγινε πιο άθλια πριν την ενημέρωση όλα ανοιχτά μου κρατούσε μια μέρα.τωρα μέχρι το απόγευμα.μετανοιωσα που έκανα την ενημέρωση γίνεται να γυρίσω πίσω στην προηγούμενη?

Και εμένα το ίδιο αλλά νομίζω φτιάχνει σιγα σιγά... 3η ημέρα σημερα... 

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς 3η μέρα?
Σου κρατάει 3 μέρες?
Εμένα το δικό μου παραπάνω από 30 ώρες είναι σπάνιο να κρατήσει πλέον.
Με κλειστά WiFi και gps

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, cocous said:

Τί εννοείς 3η μέρα?
Σου κρατάει 3 μέρες?
Εμένα το δικό μου παραπάνω από 30 ώρες είναι σπάνιο να κρατήσει πλέον.
Με κλειστά WiFi και gps

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

3η μέρα μετά την ενημερωση... Νομίζω μαθαίνει απο την χρηση που κάνουμε... 1η ημέρα έφτασε στο 11% στις 18 ωρες, 2η ημέρα 3 ώρες παραπάνω, σήμερα είνα καλά... στο 38% στις 18 ώρες... Όλα ανοιχτά, μονο φωτεινοτητα στο 1/4...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα την αναβάθμιση σε One UI 5.0 στην LTE έκδοση.

για να δούμε τι ψάρια πιάνει. Προς το παρόν βλέπω μια αισθητή βελτίωση στην ταχύτητα. από μπαταρία θα δείξει.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Όσες αναβαθμίσεις και να γίνουν η μπαταρία θα παραμείνει η ίδια και όποιος θέλει να εκμεταλλευτεί στο έπακρο τις λειτουργίες της συσκευής θα πρέπει να το πάρει απόφαση πως πριν φύγει απ το σπίτι του θα πρέπει να το έχει βάλει στην πρίζα και σε πολλές περιπτώσεις να το ξαναβάλει όταν επιστρέψει. Εκτός και αν κάνει θυσίες και αρχίσει και απ ενεργοποιεί διάφορα. Η άλλη λύση είναι πάτε σε άλλη συσκευή...

Στάλθηκε από το motorola razr 2022 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, smpetros said:

Όσες αναβαθμίσεις και να γίνουν η μπαταρία θα παραμείνει η ίδια και όποιος θέλει να εκμεταλλευτεί στο έπακρο τις λειτουργίες της συσκευής θα πρέπει να το πάρει απόφαση πως πριν φύγει απ το σπίτι του θα πρέπει να το έχει βάλει στην πρίζα και σε πολλές περιπτώσεις να το ξαναβάλει όταν επιστρέψει. Εκτός και αν κάνει θυσίες και αρχίσει και απ ενεργοποιεί διάφορα. Η άλλη λύση είναι πάτε σε άλλη συσκευή...

Στάλθηκε από το motorola razr 2022 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Συμφωνώ. Ειδικά για ένα μοντέλο το οποίο κυκλοφορεί από το 2021! Οπότε ακόμα και σήμερα να το αγοράσεις, πιθανόν να πέσεις σε μοντέλο που έχει κατασκευαστεί εδώ και έναν χρόνο οπότε η μπαταρία είναι ήδη φθαρμένη. Όσο περνάει ο καιρός θα φθείρεται και περισσότερο. Όσοι, ειδικά, το έχουμε από την πρώτη μέρα, μόνο χειρότερη θα γίνεται η μπαταρία αφού έχει ήδη κλείσει 2 χρόνια η συσκευή.

Εγώ προσωπικά έχω συμβιβαστεί με το γεγονός ότι η μπαταρία είναι κακή αλλά δεν με πειράζει γιατί για πολλές ώρες την ημέρα το έχω εκτός σύνδεσης με το smartphone αφού λόγω δουλειάς έχω στο γραφείο το τηλέφωνο οπότε βλέπω ανά πάσα στιγμή τις ειδοποιήσεις. Οι μόνες φορές που τα συνδέω είναι πχ στο αμάξι, σε meetings, στο μετρό και γενικά σε σημεία που δεν μπορώ να έχω άμεση επαφή με το κινητό.

Έτσι και η μπαταρία του ρολογιού κρατάει πάρα πολύ αλλά και του τηλεφώνου που δεν έχει μόνιμα μία συσκευή "κουμπωμένη" πάνω του να αλληλεπιδρά και να ανταλλάσσει ειδοποιήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ρολοι ειναι ιδανικο για οσους το βγαζουν καθε βράδυ για υπνο -φορτίζει- και το φορανε το πρωι,ετσι κραταει ολη μερα με σκληρη χρηση και μενει και αρκετο ποσοστο...οσοι το θελουν μονιμα στο χερι να κοιταξουν αλλου,ξεκαθαρα τα πραγματα,εγω ανηκω στη πρωτη κατηγορια και δεν αλλαζω με τιποτα.

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο το εχω δυο χρόνια σχεδόν, η μπαταρια του ειναι οπως σε ολα τα SMARTWATCHES με λειτουργικό. Ουτε λιγοτερη ουτε περισσότερη ειναι το τεταρτο που έχω και όλα μα όλα κρατανε απο μια έως μιαμιση μέρα. Αν θες απλα ενα tracker η ενα ρολοι για απλες μετρήσεις οπως τα huawei και τα amazfit κλπ δεν ειναι αυτό. Εγω το έχω προγραμματίσει ώς εξης επειδη θέλω να μου μετράει και τον υπνο μου το φορτίζω σχεδον καθε μέρα την ωρα που ειμαι σπιτι και χαζευω στο νετ.. δηλ 8-9-10 το βραδυ και μετα μου κραταει τη νυχτα και την ημερα μια χαρα.

εχω και ενα amazfit gtr4 αλλα δεν μπορώ να το συγκρίνω με αυτό, το μόνο που συγκρίνω μαζί του είναι το applewatch 4.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η αναβάθμιση στο BT μοντέλο. Εκτός από ελάχιστα εικονίδια άλλη διαφορά δεν είδα. 

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η αναβάθμιση στο BT μοντέλο. Εκτός από ελάχιστα εικονίδια άλλη διαφορά δεν είδα. 
Δες ποστ απο 11Σεπ.
Από τότε εχει έρθει στο bt


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Google Keep της Google δουλεύει σε εσάς με την τελευταία αναβάθμιση?

Πατάω δημιουργία νέας σημείωσης και βγάζει μαύρη οθόνη και δεν κάνει τπτ και τερματίζω την εφαρμογή.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Google Keep της Google δουλεύει σε εσάς με την τελευταία αναβάθμιση?
Πατάω δημιουργία νέας σημείωσης και βγάζει μαύρη οθόνη και δεν κάνει τπτ και τερματίζω την εφαρμογή.
έχεις δίκιο... το ίδιο κάνει στο reminders

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Google Keep της Google δουλεύει σε εσάς με την τελευταία αναβάθμιση?
Πατάω δημιουργία νέας σημείωσης και βγάζει μαύρη οθόνη και δεν κάνει τπτ και τερματίζω την εφαρμογή.
έχεις δίκιο... το ίδιο κάνει στο reminders

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν πρέπει να ειναι θέμα keep αλλα αναβάθμισης λειτουργικού.
Το ειχαν γράψει στο gw6 κ το τσέκαρα στο δικό μας κ οντως υπάρχει αυτο το θέμα όπως διαπιστώσατε κ εσείς.

Edit:@argp74, τωρα ειδα οτι σε εσένα ειχα απαντήσει


Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καί στο 5αρι το ίδιο κάνει!

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ρολόι το έχω από τότε που κυκλοφόρησε. Το φοράω μόνο έξω. Στο σπίτι το βγάζω, το φορτίζω και το κλείνω. Την επομένη φορά που, είναι να βγω έξω, το ανοίγω κι από 100% φορτισμένο μπουτάρει με 85%.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση κολλάει σε εσάς το ρολόϊ; πχ στα βήματα ο μετρητής κολλάει τρελά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση κολλάει σε εσάς το ρολόϊ; πχ στα βήματα ο μετρητής κολλάει τρελά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν έχω δει κάποιο κόλλημα


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση κολλάει σε εσάς το ρολόϊ; πχ στα βήματα ο μετρητής κολλάει τρελά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Φίλε καθόλου μάλιστα φαίνεται ότι έγιναν όλα πολύ smooth

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καθόλου μάλιστα φαίνεται ότι έγιναν όλα πολύ smooth

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όντως πιο smooth αλλά η διάρκεια της μπαταρίας του έγινε κάπως χειρότερη από την ήδη μικρή που είχε.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Όντως πιο smooth αλλά η διάρκεια της μπαταρίας του έγινε κάπως χειρότερη από την ήδη μικρή που είχε.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω την εντύπωση ότι είναι καλύτερη


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι είναι καλύτερη


Tapa

Τι να πω. Με την ίδια ακριβώς χρήση (μιας και δεν άλλαξα συνήθειες ή κατέβασα κάποια εφαρμογή) σίγουρα είμαι με μισή μέρα λιγότερη αυτονομία. Ίσως κάποια στιγμή του κάνω κάνα hard reset και το ξαναστησω. Ακόμη οριακά παλεύεται...

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...