Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να σβήσεις τις συνδέσεις πηγαινεις start-->settings-->connections-->connections-->manage existing connections και πατώντας πάνω σε μια σύνδεση από το αναδυόμενο μενού επιλέγεις delete.

Aπό εκεί και πέρα και εγώ wind έχω και συνδέεται κανονικά με μια τροποποιηση στις ρυθμίσεις.Βάζοντας για πρώτη φορά την sim σε ρωτάει αν θέλιεις να περιαστούν οι ρυθμίσεις.Πατάς Ναι.Αφού τελειώσεις με αυτό πηγαίνεις start-->settings-->connections-->connections-->manage existing connections επιλέγεις τη σύνδεση wind internet και πατάς edit.Δυο φορές next και βάζεις user wap και pass wap.Mετά πατάς advanced και στις 2 καρτέλλες ελέγχεις αν είναι επιλεγμένα το use server-assigned ip adress. Πατάς οκ και μετά finish και είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πρωτα απο ολα κανε ενα hard reset για για να επανελθουν ολα στο default.

Οταν ολοκληρωθει η διαδικασια θα πας στις ρυθμισεις --->Συνδεσεις--->Διαχειριση Υφισταμενων συνδεσεων---> και θα σβησεις το προφιλ Wind Internet. Μετα θα πατησεις την επιλογη Δημιουργια και συμπληρωνεις τα εξης :

 

Oνομα συνδεσης :Wind Internet

Modem :Γραμμη κινητης τηλεφωνιας (gprs)

Επιλογη Επομενο

Ονομα σημειου προσβασης :gint.b-online.gr

Επιλογη Επομενο

Επιλογη Τελος (προσοχη αφηνεις κενα ολα τα πεδια στο τελευταιο σταδιο)

 

Κανεις επανεκκινηση ......

 

Ελπιζω να σε βοηθησα

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πρωτα απο ολα κανε ενα hard reset για για να επανελθουν ολα στο default.

Οταν ολοκληρωθει η διαδικασια θα πας στις ρυθμισεις --->Συνδεσεις--->Διαχειριση Υφισταμενων συνδεσεων---> και θα σβησεις το προφιλ Wind Internet. Μετα θα πατησεις την επιλογη Δημιουργια και συμπληρωνεις τα εξης :

 

Oνομα συνδεσης :Wind Internet

Modem :Γραμμη κινητης τηλεφωνιας (gprs)

Επιλογη Επομενο

Ονομα σημειου προσβασης :gint.b-online.gr

Επιλογη Επομενο

Επιλογη Τελος (προσοχη αφηνεις κενα ολα τα πεδια στο τελευταιο σταδιο)

 

Κανεις επανεκκινηση ......

 

Ελπιζω να σε βοηθησα

 

ΣΚΑΤΑ! ΠΑΛΙ hard-reset θα κάνω, ****τη;;;

 

Βασικά, μπήκα με το OPERA... αλλά με τον INTERNET ΕΧPLORER γιατί δεν μπαίνω;;; Και... συνδέθηκα με 3G, όχι με GPRS! Χμμμ... hard-reset, δεν γλυτώνω, φαίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Μετα το hard reset (εχοντας την καρτα σιμ της wind μεσα) θα σε ρωτησει η συσκευη εαν θελεις να σου κατεβασει αυτοματα τις ρυθμισεις. Πατας ναι !!

 

Εαν δεν το δεις ή το προσπερασεις κατα λαθος τοτε πηγαινε Ρυθμισεις---->Συνδεση---> Ρυθμισεις τηλεφωνικης εταιριας---->Επιλογη Wind--->ok

Με λιγα λογια δεν χρειαζετε να σου στειλουν ρυθμισεις. Τις εχεις αυτοματα.

Για τον explorer αρκει να πας Ρυθμισεις---->Συνδεση--->Συνδεση προγραμματος περιηγησης---->Βγαζεις την επιλογη αυτοματο--->Επιλογη Δικτυου : Internet---> Tικαρεις την επιλογη αυτοματο---> ---> ok--->Eπανεκκινηση

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχετε κάποια απορία σχετικά με προβλήματα που αντιμετωπίζετε με την συσκευή σας, να χρησιμοποιείται το παρόν θέμα. Μην ανοίγετε νέα θέματα.
Link to comment
Share on other sites

εχω παρε προσφατα το Samsung GT-B2100 σαν δευτερο και εχω το εξης προβλημα δεν το αναγνωριζει το pc studio μηπως ξερει καποιος τι παιζει με αυτο? δεδομενου οτι ενα παλιοτερο που εχω το D 900 το βλεπει κανονικα και εχω κανει και update στο pc studio
Link to comment
Share on other sites

εχω το j700 σαν δευτερο, που εχει ενεργο καπακι και τωρα πηρα το j700i που δεν μπορω να βρω που το ρυθμιζω και ετσι δεν εχω ενεργο καπακι.εχει κανεις καμια ιδεα.Οχι τπτ αλλα το ανοιγω το κολλαω στο αφτι μου και αυτο συνεχιζει να κουδουνιζει :p
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα samsung D880 dual sim ενώ υποστηρίζει java όταν περνάω εγώ java εφαρμογές ή παιχνίδια δεν τα αναγνωρίζει. μήπως ξέρει κάποιος γιατί και να με βοηθήσει να λύσω το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

εχω παρε προσφατα το Samsung GT-B2100 σαν δευτερο και εχω το εξης προβλημα δεν το αναγνωριζει το pc studio μηπως ξερει καποιος τι παιζει με αυτο? δεδομενου οτι ενα παλιοτερο που εχω το D 900 το βλεπει κανονικα και εχω κανει και update στο pc studio

 

και εγω το επαθα αυτο.και ενω το 5800 το αναγνωριζε μετα απο ενα σημειο ουτε αυτο το βρισκε

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να βαλουμε ελληνικα στο τηλεφωνο???το πηρε ενας φιλος απο αμερικη.ευχαριστω.http://www.newlaunches.com/entry_images/0908/22/samsung-gps-phone.jpg
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Pls Help Samsung e900

 

 

Για σας θέλω την βοήθεια σας ! γνωρίζετε κανένα πρόγραμμα για να βρίσκει το κωδικό τον sms (sms lock) ? όχι το κωδικό τις sim . αλλά αυτό που κλειδώνεις sms,mms,videos. Και αν είναι δυνατό να μην κάνη reset τα κωδικό .

 

Υπάρχει master code ?

 

Ps. Λογικά χιάζομε ένα πρόγραμμα brute force για Samsung αλλά δεν βρήκα! Το μονό που βρήκα είναι αυτό Samsung_Rocker_1.06 αλλά δεν πιστεύω να μου κάνη .

 

Ευχαριστώ και ελπίζω να μπορεί κάποιος να με βοηθήσει :!:

 

είμαι καινούρια στην παρέα σας.

Θα ήθελα κάποιος που γνωρίζει να με βοηθήσει για το Ε900.

Μου το χάρισε μια συνάδελφος και όταν εισάγω την κάρτα sim και πατάω τον κωδικό μου γράφει SIM lock.

Σας ευχαριστώ για την βοήθειά σας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια χαρά. πρόσφατα αγόρασα το Samsung Star S5230 (Tocco Light) και κατέβασα από το internet κάποια παιχνίδια και διαφορα applications. αλλα έχω ένα πρόβλημα. ενώ τα applications παίζουν κανονικά, στο κάτω μέρος τις οθόνης εμφανίζονται κάποια κουμπιά. κάτι βελάκια, και αριθμοί. αυτό συμβαίνει μονο στα παιχνίδια που βάζω εγώ μονος μου. στις εφαρμογές του κινητού (πχ Google Maps) δεν εμφανίζει κάτι τέτοιο. υπάρχει κανένας τρόπος να το κάνω να μην εμφανίζονται αυτά τα κουμπιά?

 

 

τα εκανα install βαζοντας τα στο κινιτο απο το pc και στη συνεχεια ανοιγοντας το .jar.

η μηπως εινε παλι προβλημα του λογισμικου?

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε ήδη εδώ, αν γνωρίζει κάποιος θα σου απαντήσει :) ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχω ένα πρόβλημα και θέλω την γνώμη σας, μόλις αγόρασα ένα κινητό και έχει στην συσκευασία εξωτερική ζελατίνα απο το κατάστημα, όμως πάνω στην ζελατίνα έχει ένα x με μαρκαδόρο ξέρει κανεις τι σημαίνει αυτό μήπως το προιων είναι ελατωματικό και είναι για επιστροφή;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω προβλημα με τα κινητα μου, εχουν τρελαθει ολα, θα μιλησω τωρα συγκεκριμενα για το σαμσουνγκ αρμανι.

ολα καλα με τις συσκευες μου οσο ημουν στην ελλαδα, αλλα σημερα ηρθα στην σλοβακια και με το που περασα τα συνορα, δεν μπορουσα πια να κανω καμια κληση. στο αρμανι μου εκανε απο μονο του φραγη εξερχομενων κλησεων-μονο εξερχωμενων, και οσες φορες πηγα να την απενεργοποιησω με τον σωστο κωδικο φυσικα, εγραψε πρωτα οτι και καλα απενεργοποιηθηκε η φραγη, αλλα αμεσως μετα οταν παω να το ελεγξω λεει παλι οτι εχει φραγη.

εχω δοκιμασει να βαλω 4 διαφορετικες καρτες συνδεσης-και ελληνικες και σλοβακικες-να δω μηπως φταιει το δικτυο, αλλα με ολες γινεται το ιδιο, αρα υποθετω οτι το προβλημα υπαρχει στην συσκευασια.

μηπως εχετε παθει κατι παρομοιο η εχετε ακουσει κατι? οποιος ξερει, ας μου πει παρακαλω γιατι ειλικρινα εχω τρελαθει παιδια!

σας ευχαριστω απο τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα (μαλλον) και θα ηθελα την βοηθεια των expert.

Εκανα δοκιμη να στειλω και το μηνυμα εφυγε κανονικα.

Οταν το ελαβα ομως (1 φωτογραφια), το μονο που ειδα οταν ανοιξα το mms ηταν ενα μικρο εικονιδιο.........?

Το ιδιο συμβαινει και οταν καποιος αλλος μου στελνει mms.

οοοχ.. εμφανιζει και ενα προβλημα το οποιο απο οτι λεει εχει να κανει με το tmail.exe

Εαν ξερει κανεις τι μπορει να φταιει παρακαλω ας μου απαντηση.

Ευχαριστω εκ των προτερων

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια συγνομη αν δε χρησημοποιω σωστα το θεμα ειμαι καινουρια χρηστρια σας παρακαλω πολθ καποιον να με διαφωτισει σε κατι που χω πονοκεφαλιασει.αγορασα εδω και μηνες το giorgio armani και συγκεκριμενα το μοντελο της samsung SGH-P520 και δε μπορω να ενεργοποιησω το mms ωστε να στελνω φωτογραφιες.πηρα στην εταιρια για να μου στειλουν αυτοματο μηνυμα ενεργοποιησης και μου ειπαν μονο μεσω ιντερνετ μπορω να το ενεργοποιησω χειροκινιτα.παρακαλω ξερει κανεις που μπορω να βρω τις ρυθμυσεις αυτες?αβ γινετε απαντιστε μου με πρωσοπικο μυνημα για να μη μπερδευτω και χασω το θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας και από εμένα. Το δικό μου πρόβλημα είναι το εξής. Μετά από εγκατάσταση του Spb Mobile Shell v.3.0.1 & του Inesoft (εναλλακτικά) και αφού μου κολλούσε το κινητό, αποφάσισα να ξαναγυρίσω στο παραδοσιακό πρόγραμμα του samsung, αλλά διαπίστωσα με μεγάλη μου λύπη ότι είχε εξαφανιστεί η συρόμενη μπάρα στα αριστερά που την επιλέγω από τις ρυθμίσεις/σήμερα/στοιχεία/samsung widget. Ενώ την έχω κλικάρει σαν επιλογή που θέλω να μου την εμφανίζει στην αρχική μου σελίδα δεν την εμφανίζει. Τι πρέπει να κάνω ρε παιδιά? Και επίσης έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη εφαρμογή (χωρίς προβλήματα και κολλήματα) αντίστοιχη Spb Mobile Shell v.3.0.1 & Inesoft ? Σας ευχαριστώ πολύ. Να είστε καλά.
:p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Είναι το δεύτερο κινητό Samsung το οποίο μου βγάζει το ίδιο πρόβλημα. Πριν μισό χρόνο σταμάτησε να δουλεύει η οθόνη από το D500 (το υπόλοιπο κινητό δουλεύει κανονικά, η οθόνη ανάβει κανονικά αλλά είναι λευκή) το οποίο είχα 3,5 χρόνια και σήμερα χάλασε η οθόνη από Ζ720 το οποίο έχω μόλις 2,5 χρόνια. Όπως και το προηγούμενο, το υπόλοιπο κινητό δουλεύει κανονικά, η οθόνη όμως είναι μαύρη αλλά αναμμένη.

 

Όταν είχα πάει το D500 στο Γερμανό, μου είχαν πει ότι χρειάζεται αναβάθμιση λογισμικού ή κάτι τέτοιο, και με προειδοποίησαν ότι αν κάνω κάτι τέτοιο θα χάνονταν όλα τα δεδομένα από το κινητό μου. Αυτή τη στιγμή με ενδιαφέρει περισσότερο να πάρω με κάποιο τρόπο τουλάχιστον τα τηλέφωνά μου από μέσα αν δεν υπάρχει λύση χωρίς τη διαγραφή των δεδομένων. Τι μπορώ να κάνω?

 

Συμβαίνει σε όλα τα Samsung αυτό μετά από κάποιο διάστημα, ή είμαι εγώ απλά πολύ άτυχη...?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο το πηρα πριν 2 μερες (Samsung Pixon12) απο eshop. Αντιμετωπιζω το εξης προβλημμα..Στην εγγραφη video μετα απο 1 λεπτο περιπου θολώνει η εικονα ανα διαστυματα και δεν κανει καθαρη καταγραφη video..Ξερει κανεις αν ειναι προβλημμα του κινητου??Η θελει καμια ρυθμηση το δοκιμασα σε ολες τις αναλυσεις και κανει το ιδιο εκει που κανει καταγραφη video θολώνει..Το δοκιμασα και με αυτοματο contrast και με ανιχνευση προσωπου

 

ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ:cry::cry::cry:

 

520 euro και απο οτι φενεται επεσα σε προβληματικο..

Βρηκα αυτο:

http://forum2.mobile-review.com/showthread.php?t=85434

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω το SGH-E250 το πρόβλημα είναι ότι κάνει συνεχεία επανεκκίνηση δηλ δεν ανοίγει καθόλου από της 50 φόρες που θα προσπαθήσω (πχ) θα ανοίξει την μια και μετά από λίγο πάλι τα ιδία επειδή είμαι και άσχετος με το αντικείμενο θα ήθελα να μου πει κάποιος που ξέρει τι έγινε και πως θα το διορθώσω. Το πήγα στην Samsung και μου το επέστρεψαν λόγο λέει ότι είναι από το εξωτερικό και δεν έχει εγγύηση εγώ όμως το αγόρασα από Ελλάδα και από κατάστημα κανονικά με λίγα λόγια με παροτρύνουν να μην ξαναγοράσω τηλ Samsung.ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θέλω να ρωτήσω για ένα κινητό Samsung f480.

Αυτό παρουσιάζει το πρόβλημα στην οθόνη αφής του ότι δουλεύει κατά το ιμηση.Δηλαδή στην μίση οθόνη δουλεύει με λίγο κόλλημα και στην άλλη μίση δεν δουλεύει καθόλου.

Τι κάνουμε γιαυτό? υπαρχή κάποια λύση.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...