Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους πολύ για τις απαντήσεις σας!

 

Δεν έχω προς το παρόν κάποιο συγκεκριμένο μοντέλο στο μυαλό μου! Κοιτάω μοντέλα στην κατηγορία των 250-350 Ευρώ και το σκέφτομαι σαν εναλλακτική εταιρία αντί για Νόκια (που θα την προτιμούσα).

 

Απλά είχα ακούσει αυτό για τη δόνηση και άλλοι μου λέγαν ότι ισχύει και άλλοι όχι...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο?

Πόσα samsung έχουν λειτουργία profile?

Δεν εννοώ μόνο το αθόρυβο, αλλά να έχουν 4-5 για όλες τις περιστάσεις.

Ρωτάω γιατί είδα ότι το z560 έχει, και θα ήθελα να ξέρω αν αυτό οφείλεται στο vodafone menu ή όχι.:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια ξερετε αν υπαρχει ελληνικο αυθεντικο firmware για το z720 ωστε να ξεφορτωθω το μαμησιο της Vodafone, που ειναι για τα μπαζα? Ψαχνω στο ιντερνετ αλλα μαλλον δυσκολο το βλεπω για να το βρω. Αν γνωριζει καποιος ας μου πει. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.

 

Θα ηθελα να αγορασω το Samsung E900 που εχω δει οτι ειναι παρα πολυ καλο και ειδα στο ebay οτι βγαινει γυρω στα 100 ευρω λιγοτερα απο την Ελλαδα δλδ βγαινει 180 σε ευρω ενω εδω εχει 289!! Γιαυτο θα ηθελα να ρωτησω αν το παρω θα μπορω να εγκαταστησω την ελληνικη γλωσσα στο μενου και προπαντος να μπορω να γραφω μηνυμα με ελληνικους χαρακτηρες? Λεει οτι ειναι UNLOCKED δεν ξερω αν εχει να κανει με αυτο που με ενδιαφερει. Τουλαχιστον και να μην ειναι το μενυ στα ελληνικα τουλαχιστον να μπορω να γραφω μηνυματα και να διαβαζω στα ελληνικα...

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα αγοράσει πρόπερσι το d500 από το nomatica.fr.

Ελληνικά διάβαζα, αλλα έγραφα αγγλικά από όσο θυμάμαι.. Τελικά αγόρασα καλώδιο και πέρασα το ελληνικό. (Ίσως με το ε900 να είναι αλλιώς και να έχεις εξαρχής και ελληνικά)

 

Αυτό που θα πρέπει να σε απασχολήσει πιο πολύ κατά τη γνώμη μου είναι το θέμα της εγγύησης, συγκεκριμένα το ότι δν θα έχεις! πχ εγώ χρειάστηκε μέσα σε 3 μήνες να αλλάξω το φιλμακι της οθόνης..ευτυχώς στοίχησε μόνο 25Ε!

Άλλωστε στο skoutz.gr μπορείς να το βρείς φθηνότερο από 289Ε κλπ.. (ενδεικτικά 253 το χει το πλαίσιο)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Υπάρχει handsfree της samsung με ραδιο? Σε περίπτωση που δεν έχει το κινητό δηλαδή. όπως στην περίπτωση με το sonyericsson w900 ένα πράγμα.

Ευχαριστώ πολύ

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν νιμιζω να υπαρχει κατι τετοιο για samsung εκανα και μια αναζητηση στο ιντερνετ αλλα δεν βρηκα τιποτα.οι μονες μαρκεσ που το χουν ειναι η ερξον και η νοκια
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ψάξιμο που έκανες. και γω έψαξα αλλα τίποτα το "ψηλαφειτό" κάτι μούφες μόνο και δεν ξέρω αν είναι αυτό, ή είναι κόλπα λέξεων των κομπογιαννιτών. Η λύση είναι bluetooth με ενσωματομένο ράδιο.
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ψάξιμο που έκανες. και γω έψαξα αλλα τίποτα το "ψηλαφειτό" κάτι μούφες μόνο και δεν ξέρω αν είναι αυτό, ή είναι κόλπα λέξεων των κομπογιαννιτών. Η λύση είναι bluetooth με ενσωματομένο ράδιο.

 

Υπαρχει ακουστικο bluetooth με ραδιο?Δεν το χα δει πουθενα!σε τι στυλ ειναι?εχειςκανα λινκ που να το πουλανε σε ελλαδα?και ειναι στερεο bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

να ρωτησω και εγω κατι

αγορασα το samsung D820 σήμερα (το βρηκα 90 euro στη microland-stock)

αλλα οταν βάζω για ηχο κλησης mp3 ακουγεται πολυ χαμηλά

πως διορθώνεται αυτο;;;

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι

αγορασα το samsung D820 σήμερα (το βρηκα 90 euro στη microland-stock)

αλλα οταν βάζω για ηχο κλησης mp3 ακουγεται πολυ χαμηλά

πως διορθώνεται αυτο;;;

 

γιατι τους δικους του ηχους πχ κάποια midi τα παίζει πιο δυνατά;;

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα κατι παιχνιδια για το κινητο μου (Samsung D900) απο το http://www.mobile9.com αλλα ειναι σε μορφη ραρ.Πως τα βαζω στο κινητο μου;

Eιναι rar ομως εκανα πριν απο λιγο εγκατασταση το java και τα εκανε μονο του jar.Oμως και στις 2 περιπτωσεις το κινητο μου δεν αναγνωριζει τα αρχεια αυτα.Μεσα στα rar δεν υπαρχουν αρχεια jar.Τα παιχνιδια που εχει μεσα το κινητο μου τελειωνουν σε jad.

Ευχαριστω για την βοηθεια εκ των προτερων :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καποια απο αυτα που κατεβασα ειναι σε rar και καποια σε jad.Οταν τα βαζω στο κινητο μεσου της καρτας μνημης αυτο δεν τα διαβαζει.

Οτι παιχνιδι ειχε το κινητο μου ''μανισιο'' τελειωνει σε .jad

Ελπιζω να σε βοηθησα,περιμενω ανταποκριση,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Sry γραψε λαθος για πριν δες αυτο

 

Καποια απο αυτα που κατεβασα ειναι σε rar και καποια σε jar.Οταν τα βαζω στο κινητο μεσου της καρτας μνημης αυτο δεν τα διαβαζει.

Οτι παιχνιδι ειχε το κινητο μου ''μανισιο'' τελειωνει σε .jad

Ελπιζω να σε βοηθησα,περιμενω ανταποκριση,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

για κατεβασε το jad maker και ισωσ να μπορέσεις να κάνεις τα jar σε μορφή jad. τo jad maker θα το βρεις εδώ http://www.softpedia.com/get/Internet/Telephony-SMS-GSM/JADMaker.shtml

THIERRY HENRY 14 και να πα να γ.......

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παλι δεν τα αναγνωριζει και μαλιστα λεει πως ειναι μονο 1 ΚΒ!!! μεσα στο κινητο.Το pc ομως λεει εως 4 ΚΒ περιπου για το καθε ενα. ???
Link to comment
Share on other sites

http://mysonik.com/modules/mydownloa...cat.php?cid=12

 

 

Η διαδικασία εγκατάστασης είναι πολύ απλή!

 

Βρίσκεις το παιχνίδι που σου αρέσει σε μορφή .jar. Παιχνίδια για κινητά με ανάλυση 240x320 θα ανοίξουν πλήρως στην οθόνη σας!

Με την βοήθεια του JAD Maker φτιάχνουμε το αντίστοιχο .jad. Στέλνουμε μέσω bluetooth στο κινητό μας ΚΑΙ το αρχείο .jar ΚΑΙ το αρχείο .jad

Βγαίνουμε απο όλα τα μενού και πληκτρολογούμε *#9998*4678255#

Πάμε στα αποθηκευμένα αρχεία και συγκεκριμένα στα "Αλλα αρχεία" και βρίσκουμε το .jad αρχείο απο αυτά που στείλαμε. (Είναι αυτό που είναι 1Kb)

Πατάμε το αριστερό κουμπάκι και κάνουμε εγκατάσταση του παιχνιδιού.

Βγαίνουμε απο όλα τα μενού και πληκτρολογούμε ξανά *#9998*4678255#

 

Το παιχνίδι εγκαταστάθηκε!

THIERRY HENRY 14 και να πα να γ.......

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Sry αν γινομαι φορτικος αλλα εχω καποιες αποριες.

Το link http://mysonik.com/modules/mydownloa...cat.php?cid=12 δε δουλευει.Εχω ομως το προηγουμενο,μας κανει αυτο;

Ειναι αναγκαιο να τα στειλω μεσω bluetooth;Δε γινεται απο την καρτα μνημης μεσω card reader;

Οταν λες Βγαίνουμε απο όλα τα μενού και πληκτρολογούμε *#9998*4678255# που τα πληκτρολογουμε αυτα,στην κεντρικη οθονη;και μετα τι παταω;

Ευχαριστω και παλι που βοηθας ελπιζω να μην σε κουρασα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας,

 

Ψάχνω εδώ και 5 μέρες να βρω έναν ήχο κουδουνίσματος τύπου «Ντριν Ντριν» κλασικού τηλεφώνου για να το προσαρμόσω στο κινητό τηλεφωνώ Samsung X-210. Δυστυχώς δεν βρήκα τίποτα…

Με 4 εταιρίες που εμπορεύονται ringtones, επικοινώνησα αλλά καμία μα καμία δεν είχε τον ηχώ «Ντριν Ντριν» κλασικού τηλεφώνου, σε 1 μέρος βρήκα ένα mp3 το οποίο δυστυχώς δε μπόρεσα να το προσαρμόσω στο κινητό μου μιας που καλώδιο επικοινωνίας δεν έχω……απτήν άλλη αυτό το mp3 αρχείο το παρέλαβε φίλος με στόχο να μου το στήλη μέσο MMS αλλά ούτε μέσο MMS δεν επιτρέπετε η μεταφορά του ήχου mp3……έλεος

Αν γνωρίζει κάποιος για το παραπάνω θέμα παρακαλώ ας με βοηθήσει και μένα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει την κατάσταση γιατί έχω φρικάρει. Ένας από τους λόγους που το επέλεξα είναι η ανάγνωση επαγγελματικής κάρτας, οποιαδήποτε τετοια λειτουργια δεν υπάρχει στο Manual και θέλω να ξέρω αν υπάρχει η δυνατότητα και αν ναι πως γίνεται
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα μουρατο κολπακι αυτο :p

 

Λοιπον, θα ανοιξεις τη καμερα και στο mode θα επιλεξεις "αναγνωριση καρτας ονοματος". Μετα στην οθονη θα εμφανιστει κατι σαν πλαισιο και μεσα σε αυτο το πλαισιο πρεπει να φωτογραφισεις την καρτα που επιθυμεις.Φροντισε να ειναι καλες οι συνθηκες φωτισμου για πιο καλο αποτελεσμα. Μετα το κινητο θα επεξεργαστει τη φωτογραφια και θα σου περασει επαφη με τα στοιχεια της καρτας.

 

Υπαρχει θεμα για το συγκεκριμενο κινητο ετσι ωστε να λες τις αποριες σου,καλο θα ηταν να απευθυνεσαι εκει τις επομενες φορες :O

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
sthn kentrikh o8onh...k afou ta plhktrologhseis sou vgazei mhnuma oti energopoih8hke...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πήρα πριν 4-5 μέρες το Ε900. Επειδή είχα και παλιότερα Samsung είχα ήδη εγκατεστημένο στο pc μου το λογισμικό SAMSUNG PC STUDIO 3 (και δούλευε μια χαρά). Έκανα εγκατάσταση το καινούριο cd και το pc δεν μου αναγνωρίζει το καλώδιο usb. Βοήθεια κανείς????
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...