Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλοι μου βρήκα ένα Samsung SGH-A700 στο δρόμο..απο ότι είδα το τηλέφωνο αυτό δεν δέχεται SIM Κάρτα.Υπάρχει περίπτωση να δουλέυει σε ελληνικό δίκτυο και αν ναί με ποιόν τρόπο.

Σημειώστε οτι το τηλέφωνο γράφει Sprint σε πολλά σημεία, που απο οτι έψαξα λίγο είναι κάποια εταιρεία - Provider στο εξωτερικό

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το A700 έιναι κάποιο περίεργο variant (αμερικάνικο πχ) αλλά αν είναι GSM τότε κανένα πρόβλημα. Εκτώς αν είναι κλειδομένο σε κάποιο δίκτυο (πχ orange). τότε δεν θα παίρνει κάρτα άλλου δικτύου και θα πρέπει να το ξεκλειδώσεις (κάποια μαγαζάκια το κάνουν για 15-20Ε) ή και μόνο σου αν βρείς πρόγραμμα και καλώδιο (θέλει ψαξιμο). Επιπλέον μάλλον δεν θα έχει και ελληνικά μενού! :O
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αγόρασα σήμερα ένα καλώδιο USB που μου είπαν ότι κάνει για όλα τα κινητα Samsung. Το αγόρασα με σκοπό να κατεβάζω στο pc τις φωτογραφίες που βγάζω με το κινητό. Δε δουλεύει όμως. Εγκατέστησα τους drivers, όλα τα προγράμματα αλλά το μόνο που κατάφερα είναι να φορτίζει μέσω της θύρας USB!!! Βοηθήστε ρε παλληκάρια και έδωσα 30 ευρώ για αυτό το μαραφέτι...
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηλθες.

 

Ποια προγραμματα εγκατεστησες; Αυτο που πιθανοτατα ειχε μεσα η συσκευασια;

Easy GPRS ? Easy Studio?

Link to comment
Share on other sites

Το καλώδιο που αγόρασες πιθανότατα είναι μόνο για φόρτιση και όχι για μεταφορά δεδομένων. Δεν υπάρχει καλώδιο μεταφοράς δεδομένων κατάλληλο για όλα τα μοντέλα της Samsung. Αν θέλεις η σύνδεση με το PC να επιτύχει σίγουρα πάρε το αυθεντικό καλώδιο από την αντιπροσωπία. Τέλος δες και εδώ .
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα να μου πεί κάποιος που ξέρει αν υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξουμε την ώρα εισερχόμενου sms σε κινητό samsung.

 

Το θέμα είναι πάρα πολύ σοβαρό και θα ήθελα μια υπεύθυνη απάντηση απο κάποιον που απο ότι καταλαβαίνω πρέπει να είναι τεχνικός και να έχει κάποιο ειδικό μηχάνημα για να μπορέσει να μπεί στην μνήμη του κινητού.

Φυσικά θα υπάρχει και πληρωμή για την εργασία που θα γίνει.

 

Αναμένω απάντηση σας, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται φίλε, δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσουν να στο κάνουν οι τεχνικοί στη samsung (μια και δεν τους έχω τόσο σε υπόληψη) αλλά το θέμα είναι άλλο και αναφέρομαι στο λόγο που θες να το κάνεις, ειδικά εάν έχει ποινικές κυρώσεις μια και είναι αντίστοιχο της πλαστογραφίας και απάτης...
Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται φίλε, δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσουν να στο κάνουν οι τεχνικοί στη samsung (μια και δεν τους έχω τόσο σε υπόληψη) αλλά το θέμα είναι άλλο και αναφέρομαι στο λόγο που θες να το κάνεις, ειδικά εάν έχει ποινικές κυρώσεις μια και είναι αντίστοιχο της πλαστογραφίας και απάτης...

 

Έχεις PM με τον λόγο

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείς να βρεις οδηγίες μετατροπής χρησιμοποιώντας το Nero Recode. Η μετατροπή μπορεί να γίνει και με το VirtualDub.
Link to comment
Share on other sites

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ.

 

ΕΧΩ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΤΟ SAMSUNG D500 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΦΩΤΟ ΚΑΙ VIDEO ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ.

 

ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΜΕΤΑΤΡΕΨΩ ΣΕ MP3 ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

 

ΕΧΩ ΥΠΕΡΥΘΡΕΣ.....ΚΑΝΕΙ?

 

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΠΩΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΜΕ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΙΔΕΑ.

 

ΑΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΜΕ E-MAIL ΣΤΟ.....patriciatgr@yahoo.gr

 

ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΤΗΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΣΑΣ.....

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω χάσει το manual και δεν μπορω να βρω τον κωδικό ασφαλείας για το Ζ105.Αν τον ξέρει κανείς ας με διαφωτίσει .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

The city never sleeps...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Για σας.

 

Θα ήθελα μια βοήθεια για τις ρυθμίσεις (WAP & MMS) για το νέο μου κινητό

Samsung SGH-620. Έχω σύνδεση Cosmote και το προηγούμενο κινητό μου ήταν το Siemens ST-60. Μπήκα στο site της Cosmote, αλλά δυστυχώς δεν βρήκα τίποτα.

 

 

Ευχαριστώ πολύ και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ! ! !

 

 

:) :) :)

It' s nice to be important, but it' s more important to be nice!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα. Πηρα απο πλαισιο το bluetooth της tornado, και εχω προβλημα με το Ε340. Παρολο που εγκαθιστατε κανονικα το bluetooth και παρολο που εχω ενεργοποιημενο το bluetooth στο samsung οταν κανω δεξι κλικ σε ενα mp3 πχ και παταω send to bluetooth device δεν κανει τιποτα και λεει οτι δεν βρεθηκε bluetooth συσκευη. Καμια προταση;;;;;

Χρειαζεται να περασω το cd του κινητου; Το εχω χασει και δεν ξερω αν χρειαζεται.....

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ασε κι εμενα τα ιδια μου κανει και με το ιδιο bt αλλα και αλλο αν του βαλω παλι τα ιδια,κατι τρεχει με το pc λεω εγω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το είδα και σε άλλο topic αλλά και πάλι χωρίς απάντηση.

 

Έχω το ZV-30 (Vf live) και δεν μπορώ να περάσω παιχνίδια και εφαρμογές.

Γράφω στην κάρτα τα jar/jad files, αλλά μου λέει "άγνωστος τύπος εφαρμογής".

 

Θέλει κάποια άλλη διαδικασία;

Το software που έχει στο CD έχει και αυτό προβλήματα. Δεν μου ανοίγουν οι επιλογές για μεταφορά του καταλόγου, μηνυμάτων κτλ.

 

Πολύ καλό τηλέφωνο, αλλά μήπως είναι (κωλο)κλειδωμένο;

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Geia sas paidia...Simera vrika katw ena SGH D500.To katalava apo fwtografies sto forum oti einai auto :P .Telos pantwn gia na mpw sto thema to kinito einai kleidwmeno poios einai o ergostasiakos kwdikos?Kai an einai allagmenos pws mporw na ton spasw i estw na to anoiksw?

San fanatikos tis nokia den exw idea apo samsung :p .Elpizw na me voithisete!

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia...Simera vrika katw ena SGH D500.To katalava apo fwtografies sto forum oti einai auto :P .Telos pantwn gia na mpw sto thema to kinito einai kleidwmeno poios einai o ergostasiakos kwdikos?Kai an einai allagmenos pws mporw na ton spasw i estw na to anoiksw?

San fanatikos tis nokia den exw idea apo samsung :p .Elpizw na me voithisete!

Εγώ λέω δε το πας στην αστυνομία μήπως το βρει ο κακομοίρης που το έχασε; :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει με την μεταφορά του τηλεφωνικού καταλόγου από το κινητό στον υπολογιστή μέσω bluetooth.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδες χρειαζομαι επειγοντως βοηθεια..πως απενεργοποιειται ο ηχος του πληκτρολογιου σε ενα σαμσουγκ D820???Απο τα πλαινα πληκτρα της εντασης δεν γινετε,χαμηλωνει μεν αλλα δεν φευγουν εντελως οι τονοι.και απο το μενου εχει μεν την επιλογη τονος πληκτρολογιου αλλα δεν μπαινει μεσα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

παιδες χρειαζομαι επειγοντως βοηθεια..πως απενεργοποιειται ο ηχος του πληκτρολογιου σε ενα σαμσουγκ D820???Απο τα πλαινα πληκτρα της εντασης δεν γινετε,χαμηλωνει μεν αλλα δεν φευγουν εντελως οι τονοι.και απο το μενου εχει μεν την επιλογη τονος πληκτρολογιου αλλα δεν μπαινει μεσα.

ME TO D900 MIA APO TA IDIA.... OPOIOS MPOREI, AS BOH8HSEI.............

Link to comment
Share on other sites

ελεος ρε γμτ.γινετε τοσος ντορος για ενα τοσο απλο πραγμα....ακομα και το νοκια 3210 που εχω απο 8ετιας την εχει αυτη την δυνατοτητα...!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...