Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Παρακαλώ θέλω μιά πληροφορία από όποιον ξέρει .

Γιατι το samsung galaxy note 8 dual είναι φτηνότερο από το single;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Απλή τιμολόγηση θεωρώ και μάλλον έχει να κάνει και η ζήτηση... Πράγμα που με βολεύει απίστευτα
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.. έχω ένα galaxy xcove3 δεν δουλεύει η οθόνη και έχω επαφές που χρειάζομαι. πως μπορώ να τις τραβήξω από εκεί? σημειώνω ότι δεν μπορώ να μπω με το pin
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όχι να πάρεις Α8 πολύ ωραίο κινητό μην πάρεις s7 τσάμπα λεφτά θα δώσεις κατά καλλυντικά το Α8 θα σε καλύψει πλήρως το s7 θα σταματήσει να παίρνει τα update από Samsung σε λίγο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους!Πριν λιγες μέρες το Samsung S3 του πατερα μου σταματησε να δουλευει οποτε πηραμε την αποφαση να το νεκραναστησουμε.Βρηκαμε μια αλλη πλακέτα το ανοιξαμε το τοποθετησαμε και το κλεισαμε ολα καλα το βαλαμε και μπρος ολα καλα ολα ωραια.

Στην πρώτη επανεκκινηση ομως το κινητο δεν αναψε την οθονη οπως και πρώτα!Το τηλεφωνο σαν να δειχνει πως ειναι ανενεργο. Η οθονη δεν αναβει και το μονο που δειχνει οτι δουλευει ειναι το λαμπακι των ειδοποιησεων σε μια μοβ αποχρωση να αναβοσβηνει ανα ενα δευτερολεπτο, περιπου.Τελος πατώντας το κουμπι της εναρξης εμφανιζονται κατι παχιες κάθετες λευκές γραμμες οπου εξαφανιζονται στιγμιαια.

Αυτο που δεν εχω καταλάβει ειναι τι σκατα φταιει και ενω εκει που δουλευε εχει πεσει σε τεοιο λιθαργο και αδρανοποιηση.Αυτο φτιάχνεται η πετιεται, και εδωσα τσαμπα τα 20 ευρω για ανταλλακτικα;;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ξανασυνδέσεις την οθόνη μήπως κουνήθηκε κάποια ταινία, αλλιώς μάλλον θέμα της οθόνης είναι.
Link to comment
Share on other sites

Το S2 σίγουρα! Είχε πολύ μεγάλη διαφορά από όλα τα υπόλοιπα ανταγωνιστικά μοντέλα της εποχής του. Και Super Amoled 4.3" οθόνη με πλούσια κορεσμένα χρώματα, και κάρτα επέκτασης μνήμης, και εξαιρετική κάμερα 8MP με LED Flash, και ραδιάκη, και πανίσχυρος επεξεργαστής. Αυτό όμως που το έκανε αχτύπητο στην εποχή του ήταν ότι έπαιζε απροβλημάτιστα flash σε μια αποχή που τα sites ήταν γεμάτο από Flash και τα iphone απλά δεν τα φόρτωναν! Οι αϊφονάκιδες κάθε φορά που το έβλεπαν μελαγχολούσαν!
Link to comment
Share on other sites

Το S2 σίγουρα! Είχε πολύ μεγάλη διαφορά από όλα τα υπόλοιπα ανταγωνιστικά μοντέλα της εποχής του. Και Super Amoled 4.3" οθόνη με πλούσια κορεσμένα χρώματα, και κάρτα επέκτασης μνήμης, και εξαιρετική κάμερα 8MP με LED Flash, και ραδιάκη, και πανίσχυρος επεξεργαστής. Αυτό όμως που το έκανε αχτύπητο στην εποχή του ήταν ότι έπαιζε απροβλημάτιστα flash σε μια αποχή που τα sites ήταν γεμάτο από Flash και τα iphone απλά δεν τα φόρτωναν! Οι αϊφονάκιδες κάθε φορά που το έβλεπαν μελαγχολούσαν!

Δεν έχεις άδικο

 

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3621&idPhone2=4212

 

Βγήκαν σχεδόν μαζί.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο

 

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3621&idPhone2=4212

 

Βγήκαν σχεδόν μαζί.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, η μεγάλη Amoled οθόνη του S2 ήταν μεγάλο σοκ για τους αϊφονάκιδες. Αλλά πάθαιναν όταν έβλεπαν ότι φόρτωνε όλες τις σελίδες κανονικά!

Θυμάμαι στις διακοπές στο ξενοδοχείο τον Αύγουστο του 2011 που καθόμουν και έβλεπα online βιντεάκια από ιστοσελίδες που το iphone δεν μπορούσε ούτε καν να φορτώσει σωστά. Πολλοί που είχαν iphone δεν μπορούσαν να πιστέψουν πως υπήρχε καλύτερο κινητό από το iphone! Όταν βλέπαν πως το S2 έπαιζε τα πάντα απροβλημάτιστα παθαίναν πλάκα και οι περισσότεροι μετά την επίδειξη που τους έκανα φεύγαν με ένα βλέμμα που έλεγε "τζάμπα έδωσα τα λεφτά μου". Απλά ανεκτίμητο :lol::lol::lol:

Επίσης ήταν απίστευτα δυνατό για την εποχή του. Το είχα δοκιμάσει και έπαιζε ματριόσκες 1080p απροβλημάτιστα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η μεγάλη Amoled οθόνη του S2 ήταν μεγάλο σοκ για τους αϊφονάκιδες. Αλλά πάθαιναν όταν έβλεπαν ότι φόρτωνε όλες τις σελίδες κανονικά!

Θυμάμαι στις διακοπές στο ξενοδοχείο τον Αύγουστο του 2011 που καθόμουν και έβλεπα online βιντεάκια από ιστοσελίδες που το iphone δεν μπορούσε ούτε καν να φορτώσει σωστά. Πολλοί που είχαν iphone δεν μπορούσαν να πιστέψουν πως υπήρχε καλύτερο κινητό από το iphone! Όταν βλέπαν πως το S2 έπαιζε τα πάντα απροβλημάτιστα παθαίναν πλάκα και οι περισσότεροι μετά την επίδειξη που τους έκανα φεύγαν με ένα βλέμμα που έλεγε "τζάμπα έδωσα τα λεφτά μου". Απλά ανεκτίμητο :lol::lol::lol:

Επίσης ήταν απίστευτα δυνατό για την εποχή του. Το είχα δοκιμάσει και έπαιζε ματριόσκες 1080p απροβλημάτιστα!

Τα γνωρίζω αδελφέ το s2 το 2011 ήταν ότι καλύτερο υπήρχε όντως έπαιζε τα πάντα οθοναρα για τότε όταν η πλειοψηφία είχε 3.5 η λιγότερο. Η Samsung καινοτομησε και με το s2 και με το πρώτο note. Εποχές που οι 5 ίντσες φανταζαν τεράστιες. Τα iPhone τότε ο Jobs τα εξυμνουσε σαν το άγιο ευαγγέλιο και όπως πάντα οι πελάτες ακολουθούσαν. Δεν ήξεραν δεν τους παρεξηγώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγκατέστησα μια νεα γραμματοσειρά που βρήκα ψάχνοντας σε ένα site. Δεν μου αρέσει όμως και θέλω να την απεγκαταστήσω. Το πρόβλημα είναι πως δεν μπορώ με τίποτα να βρω που αποθηκεύονται τα fonts. Έχω φάει το κόσμο και δεν μπορώ να το βρω. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα, ψάχνω γυαλί για S7 Edge*full glue*και*small size*έαν έχει κάποιος υπόψιν που μπορώ να βρω σε φθηνή τιμή διότιαυτά που βρίσκω έιναι από 15 ευρώ και πάνω!*

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!*

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το α3 2017 στα ιδια λεφτα σχεδον ειναι αδιαβροχο με καλυτερες καμερες και ανωτερη κατασκευη.Το εχω πανω απο ενα χρονο και ειναι χαλαρα το καλυτερο στο μεγεθος του

 

Ετσι ακριβως !! Το εχω και εγω και ειναι εξαιρετικο .

Ανθεκτικο,σφαιρατο,οθονη και μεγεθος τοσο οσο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει. Τσέκαρε την NoLed από Play store.

 

Έχεις βάλει εφαρμογή LED στο κινητό σου? Αν ναι σου δουλεύει κανονικά ? Το έχω στο τωρινό κινητό και το θεωρώ απαραίτητο για το επόμενο. (J3)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,πηγα χθες στο Golden Hall και εξω απο το καταστημα της Vodafone υπαρχει ενα VR καταστημα οπου μπορεις να αγορασεις ολα τα Samsung smartphones αποκλειστικα απο εκει με 40% εκπτωση, και μετα πληρωνεις στο καταστημα της Vodafone!!! Edited by t0lias

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,πηγα χθες στο Golden Hall και εξω απο το καταστημα της Vodafone υπαρχει ενα VR καταστημα οπου μπορεις να αγορασεις ολα τα Samsung smartphones αποκλειστικα απο εκει με 40% εκπτωση, και μετα πληρωνεις στο καταστημα της Vodafone!!!

 

ΟΛΑ τα samsung -40% :confused::blink:

Απλα πας στο vr καταστημα επιλεγεις το samsung κινητο που θες πας,στο μαγαζι και το πληρωνεις με -40%?

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ τα samsung -40% :confused::blink:

Απλα πας στο vr καταστημα επιλεγεις το samsung κινητο που θες πας,στο μαγαζι και το πληρωνεις με -40%?

Ακριβως! Galaxy Note 8 627ευρω...το αγορασε ενας κυριος οσο περιμενα στην σειρα μου να δω μεσω των vr glasses

Ειναι τσεκαρισμενο απο την αρχη μεχρι το τελος! ;)

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.Κατοχος galaxy s9 plus 1 μήνα.Σας παρακαλώ αντιμετώπισα ένα πρόβλημα και θα ήθελα τα φώτα σας.Εγκατεστησα ολο χαρά το pes 2018.Μόλις αρχίζει είτε με Dolby atmos η χωρίς κανεί παράσιτα σαν χιόνια και δεν μπορώ να το εξηγήσω.Μοιαζει με ηχο σαν να λαγκαρει.Σας παρακαλώ θερμά όποιος έχει το ίδιο ας κάνει μια εγκατάσταση έστω δοκιμαστική αν δε θέλει να παίξει και να μου απαντήσει αν του κάνει τον ίδιο παρασιτικό ηχο.Σε note 8 και πιο φτηνό tablet Lenovo παίζει κανονικά.Ευχαριστω όλους σας εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Εχω το J3 και επειδη μου κόλλησε ψάχνω για το Firmware J320F να το εγκαταστησω με το Odin 3.

Δεν μπορω ομως να το βρω, οτι βρήκα συνηθως θελουν χρηματα ή δεν οδηγεί πουθενα.

Αν εχετε καποιο αξιολογο λινκ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ειμαι καινουργιος στο forum και αυτο ειναι το πρωτο μου post. Ας μπω κατευθειαν στο θεμα..

Εχω ενα galaxy s6 το οποιο μετα απο μια μικρη πτωση απεκτησε μια μικρη μωβ γραμμη στην ακρη της οθονης η οποια εξαπλωνόταν συνεχως και σε περιπου 10-15 ωρες κατέκλυσε ολοκληρη την οθονη και μαυρισε και πλεον δεν φαινεται τιποτα.Πριν γινει ολοκληρη ομως δουλευε κανονικοτατα,ακομα και το touch.Τα ερωτηματα μου λοιπον ειναι : τι χαλασε; ποσο θα κοστισει να το φτιαξω; ειναι ευκολο να το επισκευασω μονος;

Ευχαριστω εκ των προτέρων !!

Link to comment
Share on other sites

Πας για οθονη . Παρε την δευτερα το πρωι στο επισημο σερβις της Samsung να σου πουνε ---->>> http://www.smartec.gr/el/contact.php
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...