Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κολλησα ιοοο

μολις τωρα.

δεν ειχα εγκατεστημενο αντιβιωτικο και τωρα δεν μαφηνει να κανω install τιποτα!τι να κανω?

βοηθεια επιγοντως!

Αν μπορεις κατεβασε καποιο antivirus απο το ιντερνετ και επανεκκινησε τα windows σε safe mode(κατα την επανεκκινηση πατα F8 αρκετες φορες) και τοτε κατα 99% αναλογα με τον ιο που κολλησες θα μπορεις να κανεις install το antivirus.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

 

Το Kaspersky συμφωνεί μαζί σας και μου σημειώνει πως πρέπει να το αφαιρέσω "at system start up". (υποτίθεται πως θα το έκανε μόνο του βέβαια, μα δεν μπορεί..)

 

Αυτά που μου σημειώνετε μου είναι λίγο άγνωστα & δεν τα έχω ξαναεπιχειρήσει. Θα δω τι μπορώ να κάνω μεταμεσονύχτια που μπαίνω και σε φόρμα. Ίσως με βοηθήσει και άτομο που γνωρίζει περισσότερα..

 

Μιλάμε για 10ήμερο μεγάλης γκαντεμιάς.. Merci και πάλι. Την συμπάθειά μου και στον Iron Maiden :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω NOD32 2.5 εδώ και 1-2 μήνες και μου έκανε update κανονικά αλλά εδώ και 6-7 μέρες μου πετάει μήνυμα το security center των XP ότι θέλει αναβάθμιση.. Κάνω update από το NOD και μου λέει πως είμαι Up-to-date.

'Ποιος' από τους 2 έχει δίκιο τελικά?

Έχω 1.1584 virus signature dbase & NOD32 Base 2.51.8

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που το μήνυμα αυτό βγαίνει μερικές φορές σε άσχετες στιγμές (δεν ξέρω γιατί το κάνει) είσαι λίγο πίσω.

Θα έπρεπε να εχεις 1.1616.

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα στο οποίο αναφέρθηκα πριν 2-3 post (και καμιά δεκαριά μέρες!, προφανώς η antivirus κατάστασή μας είναι άριστη ως ΜyPhone για να μην προχωρούν οι σελίδες.. :) ) ξεπεράστηκε χάρις ένα live scan στο http://www.pandasoftware.com/products/activescan και ευχαριστώ τον tria12345_ που ουσιαστικά άνοιξε τον δρόμο..

 

το μόνο προβληματάκι(?) ασφαλειας που αντιμετωπίζω μοιάζει να είναι τα "Internet Attacks" που μου υποδεικνύει σε κάθε session το Kaspersky.. μα έχω συνηθίσει και 2 χρόνια τώρα δεν μοιάζει να με ενοχλεί παραπέρα..

 

Θα μου μείνει βέβαια το ερώτημα "πως την κόλλησα την λαλακία", αφού λόγω έλλειψης χρόνου και χαμηλής σύνδεσης έμπαινα standar σε όχι πάνω από 10 site και δεν κατέβαζα και τίποτα..

 

Τώρα βέβαια αλλάζουν οι ισσοροπίες.. ενεργοποιείται η dsl μου οσονούπω και ο χρόνος θα είναι με το μέρος μου μέχρι Σεπτέμβρη :D

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που το μήνυμα αυτό βγαίνει μερικές φορές σε άσχετες στιγμές (δεν ξέρω γιατί το κάνει) είσαι λίγο πίσω.

Θα έπρεπε να εχεις 1.1616.

 

Υπάρχει τρόπος να κατεβάσω τα signatures manualy?

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που το μήνυμα αυτό βγαίνει μερικές φορές σε άσχετες στιγμές (δεν ξέρω γιατί το κάνει) είσαι λίγο πίσω.

Θα έπρεπε να εχεις 1.1616.

 

Εγώ έχω το 1.1639

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση των definitions Του Nod 32 είναι η 1.1640 (3.7.06). Οσοι δεν την έχετε κάντε χειροκίνητα Update. Αν δε δουλεύει επικοινωνήστε με την εταιρία ή τον 'προμηθευτή σας'
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το 1.1639

Λογικό είναι. Μετά και το σημερινό update (δεν χρησιμοποιώ το automatic update) είμαι στο 1.1640.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση των definitions Του Nod 32 είναι η 1.1640 (3.7.06). Οσοι δεν την έχετε κάντε χειροκίνητα Update. Αν δε δουλεύει επικοινωνήστε με την εταιρία ή τον 'προμηθευτή σας'

Σωστό, μόνο που δεν μπορούν οι περισσότεροι να επικοινωνήσουν με την εταιρία επειδή δεν το αγόρασαν.;)

Οπότε η λύση είναι το χειροκίνητο.:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το NOD32, και δεν έχει firewall. Ποιό να βάλω? Διάβασα για το zonealarm, που θα το βρώ? Για πόσο καιρό θα το έχω?(μήνες ή μέρες---δωρεάν ή δοκιμαστικό)
Link to comment
Share on other sites

Έχω το NOD32, και δεν έχει firewall. Ποιό να βάλω? Διάβασα για το zonealarm, που θα το βρώ? Για πόσο καιρό θα το έχω?(μήνες ή μέρες---δωρεάν ή δοκιμαστικό)
αν έχεις windows xp χρησιμοποίησε αυτό των windows, είναι απ΄τα καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

αν έχεις windows xp χρησιμοποίησε αυτό των windows, είναι απ΄τα καλύτερα.

 

Προσπαθώ να τα αποφύγω γιατί έχω σπασμένα...:secret:

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις windows xp χρησιμοποίησε αυτό των windows, είναι απ΄τα καλύτερα.

 

ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!

 

Σε προστατεύει ΜΟΝΟ για ότι μπαίνει. Για ότι βγαίνει...:shifty: ...άστο καλύτερα.

Κάνουν πάρτι εάν το θελήσουν.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή έβαλα το Kerio. Θα δούμε.

Και ευχαριστώ όλους σας που με βοηθήσατε

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να τα αποφύγω γιατί έχω σπασμένα...:secret:

Δεν έχει σημασία αυτό, αλλά όπως σου είπαν ήδη το firewall των windows δεν είναι αξιόπιστη λύση.

 

btw Γιατί δεν κράτησες το ZoneAlarm?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία αυτό, αλλά όπως σου είπαν ήδη το firewall των windows δεν είναι αξιόπιστη λύση.

 

btw Γιατί δεν κράτησες το ZoneAlarm?

 

Δεν μπορούσα να μπώ στο MSN Messenger...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν πρόσεξες τις ρυθμίσεις του Program Control.

 

Σιγά, δεν πειράζει.Μπορεί κάποιος να μου δώσει μια διεύθηνση για το ZoneAlarm? Πριν το κατέβασα από το softpedia, και δεν ξέρω εαν είναι η τελευταία έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ξαναέβαλα το Outpost και δεν μου κολλάει τελικά αλλά μου εμφανίζει έρορ ότι 'τρέχει άλλο firewall από πίσω.. Μου 'χτυπάει' στο 'AtGuard' το οποίο βλέπει το ndisfilt, σαν service του συστήματος.. Τι είναι τούτο ξέρει κανεις?

Έχω φορητό Acer..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια κολησα αυτα:

Dialer.Premium Infected

Dialer.Premium Infected

Dialer.Premium Infected

Dialer.Premium Infected

Dialer.Premium Infected

απο virus και απο Spyware:

WebtrendsLive Cookie

 

τα πρωτα πρεπει οποσδηποτε να τα διαγραψω αλλα το norton δεν μπορει.εχω κ το adaware,registry mechanic,spybot search and destroy,defender,spyware doctor και κανενα δεν τα βρησκει να τα διαγραψει.τι να κανω?

ενταομεταξυ αυτος ο ιος κανει κλησεις απο το pc το μοντεμ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...