Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://img109.imageshack.us/img109/5207/incredimailscreenshot00t.jpg

 

πηγα να μπω σε ενα σαιτ και μου εβγαλε αυτο.πηρα την εταιρεια και οι τεχνικοι μου ειπαν δεν υπαρχει θεμα ιου.τι να κανω?δεν με αφηνει να μπω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να κάψεις ένα cd με ubuntu να εκκινήσεις από αυτό τον υπολογιστή σου από το cd και όταν κάνεις τη δουλειά σου ξανά μπαίνεις με τα windows :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάψεις ένα cd με ubuntu να εκκινήσεις από αυτό τον υπολογιστή σου από το cd και όταν κάνεις τη δουλειά σου ξανά μπαίνεις με τα windows :)
σορυ αλλα αυτο δεν ειναι λυση για μενα που δεν εχω ιδεα απο ubuntu πως το ειπες!

απλα ρωταω γιατι στον υπολογιστη μου λεει trojan ενω οι τεχνικοι του σαιτ μου ειπαν να μπω απο αλλον υπολογιστη!ρωταω μηπως ο kaspersκy ειναι υπερβολικος?

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλό anti-virus για παλιά PC με Windows XP σε εταιρεία; Το anti-virus θα μπει σε 3 υπολογιστές παρεπιπτόντως οπότε μια φθηνή λύση με 2-3 άδειες ευπρόσδεκτη.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλό anti-virus για παλιά PC με Windows XP σε εταιρεία; Το anti-virus θα μπει σε 3 υπολογιστές παρεπιπτόντως οπότε μια φθηνή λύση με 2-3 άδειες ευπρόσδεκτη.

 

Norton Antivirus 2013 με κλειστα ματια!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Avira Antivir.

Το Norton μου εχει αποδειξει οτι δεν κανει για τιποτα,δε βρισκει τιποτα και βαραινει το pc χωρις λογο.

Δεν ξερω αν εβαλαν μυαλο,αλλα δε με νοιαζει και να μαθω πλεον :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά την βοήθειας σας .

http://static.in.gr/webstatic/B1558D77C0E34CC3B1555300A4FB1DFB.jpg

 

 

Χθες η ανιψιά μου κόλλησε τον συγκεκριμένο ιό ,το laptop μετά απο αρκετές προσπάθειες μπαίνει σε safe mode ...αλλα οχι σε safe mode με υποστήριξη δικτύου ώστε να κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα για να τον βγαλει .

Μέχρι τώρα έχω τρέξει spybot-search &destroy το police fix και το κλασικό avira ,χωρίς όμως αποτέλεσμά .

Υπάρχει κάποιο αλλο που να μπορώ να το μεταφέρω στο pc με usb stick ώστε να το καθαρίσει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

για κοιταξέ εδω

 

Ευχαριστώ .

Κατάφερα και μπήκα "msconfing" έκλεισα ολα τα προγράμματα εκκίνησης και μετά απο δυο τρεις προσπάθειες ήμουν σε safe mode με υποστήριξη δικτύου.

Από εκεί και πέρα όλα ήταν εύκολα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πολυ ακυρη η μεταφραση στη σελιδα.

αμα βαριεσαι να κανεις διορθωσεις..

Και **** τα κολπα στησαν οι τυποι,εχω ακουσει κ απο γνωστους οτι την πατησαν και αγορασαν την paysafe.

ΑΠλα τα πραματα,μπαινεις με f6 σε ασφαλη λειτουργια,msconfig και ΞΥΛΩΜΑ.

ουτε αλλο software ουτε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια το comodo internet security ειναι καλο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το comodo internet security ειναι καλο?

 

Εγώ έχω σωθεί από τότε που το πέρασα σε όλα τα pc μου

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω σωθεί από τότε που το πέρασα σε όλα τα pc μου

 

ολο τον καιρο ειχα eset και ημουν full ικανοποιημενος...συγκρινονται?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
μετα απο καμποσο καιρο μπορω να πω πως το comodo ειναι αρκετα καλο αν και δεν το περιμενα
Link to comment
Share on other sites

Kaspersky δαγκωτό από μένα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αν και η προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι το Kaspersky ειναι τα τελευταια χρονια οτι καλυτερο υπαρχει πριν διαλεξετε τι AV θα βαλετε κοιταχτε αυτο το site που κανει χρονια τεστ σε ολα τα AV ανα τακτικα χρονικα διαστηματα και ειναι ανεξαρτητο (δεν τα παιρνει απο κανεναν).

 

Report Μαρτιου 2013 (PDF)

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα και απο εμενα ! αγορασα τον υπολογιστη μου τον φεβρουαριο του 2013 οταν το πηρα πηγαινε σφαιρα i5 ειναι .Και τωρα διχως να εχω κανει κατι εχει γινει απλα πιο αργος κατα την εκκινηση ειδικα και οταν πηγαινω στον φακελο download παρατηρησα οτι τα αρχεια μου εχουν γινει διπλα (πχ Microsoft Office Proffesional) διπλα αλλος φακελος Microsoft Office Proffesional_a15060 ) και θελω να μαθω αν ειναι κατι ανησυχητικο .. επειδη το πηγα σε 1 μαγαζι για επεκταση μνημης και ο υπαλληλος παρατηρησε οτι ειναι πολυ αργο κατα την εκκινηση βεβαια δεν ηξερε για το θεμα του φακελου downloads αν ειναι οντως ιος παντως μου ειπε οτι χρειαζομαι format η να βγει ο σκληρος να καθαριστει σε ΑΛΛΟ pc και να βαλω antivirus οποιο θελω εγω αρκει να ειναι πληρωμενο! οποια βοηθεια δεκτη!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα ! αγορασα τον υπολογιστη μου τον φεβρουαριο του 2013 οταν το πηρα πηγαινε σφαιρα i5 ειναι .Και τωρα διχως να εχω κανει κατι εχει γινει απλα πιο αργος κατα την εκκινηση ειδικα και οταν πηγαινω στον φακελο download παρατηρησα οτι τα αρχεια μου εχουν γινει διπλα (πχ Microsoft Office Proffesional) διπλα αλλος φακελος Microsoft Office Proffesional_a15060 ) και θελω να μαθω αν ειναι κατι ανησυχητικο .. επειδη το πηγα σε 1 μαγαζι για επεκταση μνημης και ο υπαλληλος παρατηρησε οτι ειναι πολυ αργο κατα την εκκινηση βεβαια δεν ηξερε για το θεμα του φακελου downloads αν ειναι οντως ιος παντως μου ειπε οτι χρειαζομαι format η να βγει ο σκληρος να καθαριστει σε ΑΛΛΟ pc και να βαλω antivirus οποιο θελω εγω αρκει να ειναι πληρωμενο! οποια βοηθεια δεκτη!!!

 

Για αρχη κατεβασε αυτο http://bit.ly/KasperskyRescue10 και "καψτο" σε ενα CD και τρεχτο στον υπολογιστη σου. Ειναι της Kaspersky και καθαριζει τους ιους που (μπορει να) εχεις.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα ! αγορασα τον υπολογιστη μου τον φεβρουαριο του 2013 οταν το πηρα πηγαινε σφαιρα i5 ειναι .Και τωρα διχως να εχω κανει κατι εχει γινει απλα πιο αργος κατα την εκκινηση ειδικα και οταν πηγαινω στον φακελο download παρατηρησα οτι τα αρχεια μου εχουν γινει διπλα (πχ Microsoft Office Proffesional) διπλα αλλος φακελος Microsoft Office Proffesional_a15060 ) και θελω να μαθω αν ειναι κατι ανησυχητικο .. επειδη το πηγα σε 1 μαγαζι για επεκταση μνημης και ο υπαλληλος παρατηρησε οτι ειναι πολυ αργο κατα την εκκινηση βεβαια δεν ηξερε για το θεμα του φακελου downloads αν ειναι οντως ιος παντως μου ειπε οτι χρειαζομαι format η να βγει ο σκληρος να καθαριστει σε ΑΛΛΟ pc και να βαλω antivirus οποιο θελω εγω αρκει να ειναι πληρωμενο! οποια βοηθεια δεκτη!!!

 

Σίγουρα ιός είναι, τον είχα συναντήσει στο pc ενός φίλου (δεν είχε antivirus, του έβαλα εγώ) αρκετά χρόνια πριν και τότε τον καθάρισα εύκολα με το avg free. Είχε διπλασιάσει σχεδόν όλα τα αρχεία στο pc, αλλά από όσο παρατήρησα, δεν πρέπει να έκανε κάτι άλλο. Παράξενο να κυκλοφορεί ακόμη, έχει τουλάχιστον μια πενταετία από τότε που τον είδα εγώ, αλλά τον θυμάμαι γιατί το avg είχε βρει 80000+ μολυσμένα αρχεία και μου είχε κάνει πολύ εντύπωση.

Πληροφορίες : εδώ (2007) και εδώ.

Λογικά, σήμερα οποιοδήποτε antivirus θα τον καθαρίσει. Δεν χρειάζεται να βάλεις το σκληρό σου σε άλλο pc, απλά εγκατέστησε ένα antivirus.

Edited by marras
Προσθήκη πληροφορίας για το συγκεκριμένο ιό.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα σε ολους. Πριν αρκετους μηνες σχεδον χρονο ειχε κατεβασει κατι απο torrent η γυναικα μου και μαζι με αυτο ειχε κατεβει και ενα προγραμμα το torn tv στον υπολογιστη το οποιο δεν ελεγε να απεγκατασταθη με τιποτα!!Μετα απο αρκετο ψαξιμο μπορεσα και το εκανα απεγκατασταση!!Πριν απο αυτο ειχα firefox και μετα απο λιγο καιρο αρχιζε να μου κολλαει.. Εχω επανω το avast free αλλα ψαχνοντας στο ιντερνετ βαζω εναν αλλο free o οποιος μετα το σκαναρισμα για να μου καθαρισει μου ζητουσε λεφτα και δεν θυμαμαι και πως τον ελεγαν αλλα το θεμα ειναι οτι ειχε βρει καμια 100 αρια αρχεια και μεσα σε αυτα καποια με την ονομασια torn tv παρολλο που το ειχα κανει απεγκατασταση!!!Βγαζω και ξανα εγκατασταση των firefox και ξεκολλησε δουλευει ωραια !!

 

Μετα απο ολα αυτα λεω να αγορασω ενα καλο security !!! Εδω διαβαζω οτι αρκετοι εχετε τον karpersky αλλα 2-3 φιλοι μου που τον ειχαν βαλει λενε οτι ηταν πολυ βαρης και φρεναρε τα παντα σε ολο το pc !!Παλια πριν 3-4 χρονια ειχα σπασμενο το Eset Nod 32 antivirus 4 και ποτε δεν ειχα προβλημα μεχρι που σταματησε να κανει update και τον εβγαλα!! Ετσι σκεφτομαι να αγορασω της Eset το Smart Security 6 που εχω ακουση καλα λογια και απο φιλους και την εχω δουλεψει παλια και την ξερω και σαν εταιρια!! Εσεις παιδια τι μου πρωτεινετε να αγορασω ??? ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις ένα δωρεάν (π.χ AVG, MSE) αντιικό και το Malwarebytes' Anti-Malware και προσέχεις τί "κατεβάζεις" δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα. :)
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις ένα δωρεάν (π.χ AVG, MSE) αντιικό και το Malwarebytes' Anti-Malware και προσέχεις τί "κατεβάζεις" δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα. :)

 

Εχω ειδη το avast free και το SUPER Antispyrware 5.6.1032 δεν φτανουν αυτα?? Απλα με παραξενευει οτι οταν σκαναρω με τον

avast free δεν βρισκει τιποτα και με τον αλλον τον Spyhunter ειχε βρει καμια 100αρια..!!!Γιαυτο ειπα να αγωρασω!!Τι λετε???:wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...