Jump to content

Περί... δικτύων εξωτερικού γενικά


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μία εβδομάδα θα μείνω. Βλέπω οι χρεώσεις είναι εξωφρενικές...

 

Φίλε ειδικά Σλοβακία θα περάσεις τέλεια!!:lol::lol:

Έχε τα μάτια σου ανοιχτά για PR.Όπου βρεις μπες!:D

 

Τώρα στο θέμα μας.Όντως είναι ακριβά και δεν αξίζει για 1 βδομάδα να πάρεις κάρτα κλπ.

Υπάρχει 1 λύση για κινητά ΝΟΚΙΑ με Wi-Fi με το πρόγραμμα truphone, που με πολύ χαμηλές χρεώσεις μπορείς να καλείς σταθερά όπου θες.

Ψάχτο

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν το θέλω για να καλώ, αλλά για να παίζω στοίχημα, και άντε κανένα MSN ή κανένα forum. Από τη μία μπορεί να πάρω το laptop και να βρω κανένα hotspot και όλα μέλι γάλα, αλλά αν δεν βρω; Βασικά παίζει να αγοράσω αυτή την περίοδο ενα 13", και το βάζεις στην πλάτη και το παίρνεις, αλλά δεν ξέρω...

 

Τι είναι το PR junglist;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το θέλω για να καλώ, αλλά για να παίζω στοίχημα, και άντε κανένα MSN ή κανένα forum. Από τη μία μπορεί να πάρω το laptop και να βρω κανένα hotspot και όλα μέλι γάλα, αλλά αν δεν βρω; Βασικά παίζει να αγοράσω αυτή την περίοδο ενα 13", και το βάζεις στην πλάτη και το παίρνεις, αλλά δεν ξέρω...

 

Τι είναι το PR junglist;

 

Ένα "καλό" μαγαζί..

Μπες και δε θα χάσεις..:lol::lol:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ισχύει το ότι όταν καλείς σε κινητό της Αμερικής χρεώνεται και ο "Αμερικάνος" ενώ εσύ εάν καλείς με double play (π.χ. Forthnet) είναι δωρεάν?
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει το ότι όταν καλείς σε κινητό της Αμερικής χρεώνεται και ο "Αμερικάνος" ενώ εσύ εάν καλείς με double play (π.χ. Forthnet) είναι δωρεάν?

Nαι (εκτός αν ο Αμερικάνος έχει πρόγραμμα με δωρεάν εισερχόμενες).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι δε χρεώνεσαι παραπάνω αν καλείς κινητό στην Αμερική. Αν χρεώνεται και ο καλούμενος δεν εξαρταται από τον καλούντα αλλά από το πρόγραμμα που έχει. Το σύνηθες είναι να χρεώνονται οι εισερχόμενες όσο και οι εξερχόμενες.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις εαν η Orange Espana έχει κωδικο ωστε να λαμβάνω sms αναφοράς παράδοσης ; Πχ σαν το *0# της Cosmote.

Έχω iphone το οποίο φυσικα δεν υποστηρίζει αναφορά παράδοσης γραπτών μηνυματων.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βάλε το ! σαν πρώτο γράμμα του μηνύματος σου . κανονικά θα λάβεις αναφορά Τουλάχιστον αυτό ίσχυε σε παλιά κινητά, και σε αρκετά δίκτυα.

Τώρα που δοκίμασα σε vodafone δεν παίζει πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ρε φιλαρακια ας με βοηθησει καποιος.....και γω δε μπορω να παραλαβω sms απο Ελλαδα αλλα συγκεκριμενα μονο απο Vodafone...

 

επισης δε μπορουν να με παρουν τηλ απο κινητο vodafone, βγαινει ενα μυνημα μ ειπαν....στην αγγλια εχω καρτα Ο2

Link to comment
Share on other sites

Ρωτώντας στο 1212 της Cosmote για data roaming στην Ευρώπη και μάλιστα γερμανία που είπαν την εξωπραγματική και ληστρική τιμή των 7ευρώ ανά 1ΜΒ. Δηλ. εγώ που για την δουλειά μου έπρεπε να κάνω upload 100MB (τίποτε σπουδαίο με τα σημερινά δεδομένα) έπρεπε να τους χαρίσω 700 (!!!) ευρώ.

Μετά μιλάμε για 3G και ηλιθιότητες...

:)
Link to comment
Share on other sites

Εδώ καλύπτουμε δίκτυα εξωτερικού, όχι τιμές περιαγωγής ημεδαπών δικτύων. Αρμοδιότερο είναι το forum της Cosmote.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα ήθελα να ρωτήσω ποιά εταιρεία δίνει φθηνότερο ίντερνετ. Το έψαξα όσο μπορούσα και οι τιμές είναι υπερβολικές. Υπάρχει καμιά καλύτερη πρόταση? Θα χρειαστώ το ίντερνετ για 8-9 μήνες. Άλλες λύσεις δυστυχώς δεν υπάρχουν.
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω ποιά εταιρεία δίνει φθηνότερο ίντερνετ. Το έψαξα όσο μπορούσα και οι τιμές είναι υπερβολικές. Υπάρχει καμιά καλύτερη πρόταση? Θα χρειαστώ το ίντερνετ για 8-9 μήνες. Άλλες λύσεις δυστυχώς δεν υπάρχουν.

 

Koιταξε τις σελιδες της ΜΤΝ και της cytamobile-vodafone για να δεις και τις τιμες.

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Να έχεις υπόψη σου πως και οι δύο εταιρείες (cyta & MTN) , εν αντιθέσει με την Ελλάδα, έχουν και σταθερές ευρυζωνικές υπηρεσίες, τις οποίες δεν θέλουν να καννιβαλίσουν. Η μέν Cyta, ( η CytaVoda είναι ουσιαστικά η εμπορική επωνυμία των Κινητών Τηλεφωνικών Υπηρεσιών της cyta - και όχι θυγατρική, όπως η Cosmote ) και υπηρεσίες σταθερής ευρυζωνικής πρόσβασης, η δε MTN έχει εξαγοραστεί μερικώς από τον Όμιλο Σιακόλα, ο οποίος είναι ιδιοκτήτης και της OTENet Κύπρου που επίσης προσφέρει σταθερή ευρυζωνική πρόσβαση. Επίσης, έχω υπόψην ότι δεν υπάρχει πολύ τοπικό περιεχόμενο Internet στην Κύπρο, με αποτέλεσμα να χρειαζόμαστε αρκετό διεθνές bandwidth, το οποίο κοστίζει. Αυτοί είναι πιστεύω οι βασικοί παράγοντες που κάνουν το mobile internet στην Κύπρο λίγο "τσιμπιμένο"

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Είσαι σίγουρος ότι σε καλούν με το διεθνές πρόθεμα +44; Έχω και εγώ 02 και ποτέ μα ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η Χρονοκάρτα του ΟΤΕ ισχύει και για κλήσεις από το εξωτερικό.

Το δοκίμασα και ισχύει σίγουρα στις ΗΠΑ (από κερματοτηλέφωνο Νέας Υόρκης) και μάλιστα οι χρεώσεις για κλήσεις προς Ελλάδα είναι αρκετά συμφέρουσες, πιστεύω, σε κάποιες περιπτώσεις -για ταξιδιώτες λίγων ημερών εννοώ.

 

Από ΗΠΑ προς σταθερά Ελλάδας 0,15€ τα 30''

Από ΗΠΑ προς κινητά Ελλάδας 0,18€ τα 30''

Από ΗΠΑ προς ΗΠΑ 0,505€ το λεπτό

 

Πληροφορίες στο 134.

Δεν το ξέρουν το θέμα πάντα αυτοί που εργάζονται στο 134, να επιμείνετε για να ψάξουν να βρούν τις πληροφορίες.

*Και λίγη προσοχή στα προθέματα και τις οδηγίες χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή οι τηλεκάρτες του ΟΤΕ ισχύουν και στις ΗΠΑ??Καλό.Μπράβο ρε Τσίπη.:cool:

 

Όχι τηλεκαρτες.. Χρόνοκάρτες..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... δικτύων εξωτερικού γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...