Jump to content

Prison Break (Fox)


_Chimaira_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας και απο 'μενα.... Στην αρχη ειδα ολα τα επεισοδια μαζι και μετα την πατησα......με την ιδια αγωνια και εγω περιμενω πλεον καθε φορα να δω το επομενο επεισοδιο.

Μια ερωτηση: Διαβαζα πριν για το 24 που γραφατε και σκεφτηκα οτι οσο περιμενω για να δω τα επομενα επεισοδια του prison brake και του lost, να αρχισω να βλεπω και το 24.Ειναι οντως τοσο καλο?

 

Είναι όντως τόσο καλό, και κάτι παραπάνω.

Εμένα βέβαια πια με τραβάει περισσότερο το Prison Break γιατί μου φαίνεται πιο φρέσκο (5 σεζόν είναι αυτές του 24), αλλά θεωρώ δεδομένο ότι αν σου αρέσει το Prison Break θα ξετρελαθείς και με το 24.

To Lost είναι αρκετά διαφορετικό, γενικά καλό αλλά και με σκαμπανεβάσματα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο που δεν είναι τόσο απλό. Βρίσκεται ήδη στον 5ο κύκλο 14ο επεισόδιο. Έχεις δηλαδή να δείς 110 επεισόδια. Ευτυχώς οι 4 πρώτοι κύκλοι υπάρχουν προς ενοικίαση στα βιντεοκλάμπ. Σε ζηλεύω. Είναι απίστευτο κόλλημα το 24. Θα πάθεις πλάκα.

Άσχετο.. αλλά μου το θύμισες με το σχόλιό σου.. Όταν ξεκίνησα να πρωτοβλέπω 24 είδα τις 3 πρώτες σειρές μαζεμένες.. Το ρεκόρ μου είναι 20 επεισόδια το ένα μετά το άλλο!! :blink: :rotfl: :ninja: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, το P.I. που στην ελληνική μετάφραση έχει αποδοθεί ως Β.Φ., τι ακριβώς είναι; Μιλάω για την ομάδα που αναλαμβάνει να καθαρίσει το γραφείο που καταστράφηκε απο την φωτιά.

 

Το Prison Break είναι για μένα αυτή την στιγμή η κορυφαία σειρά και η μόνη που μποεί να συναγωνιστεί στα ίσια το αριστουργηματικό 24. Εκεί όμως που προσκυνώ κανονικά και βγάζω το καπέλο στους παραγωγούς του 24 είναι οτι παρά τα 110 επεισόδια (120 όταν ολοκληρωθεί η σεζόν), καταφέρνουν να κρατούν αμείωτο το ενδιαφέρον σε κάθε (μα κάθε) λεπτό. Μακάρι να συνεχίσει και το Prison Break έτσι. Γουστάρω απίστευτα τους όλους τους κεντρικούς χαρακτήρες (συναίσθημα που ούτε στο 24 δεν το ένιωσα τόσο έντονα).

Link to comment
Share on other sites

P.I = prison industries.. άρα το Β.Φ είναι "βιομηχανίες" φυλακών(;) ...

 

Για το 24 δε συμφωνώ τόσο πολύ. Έχει μεν 100% δράση, αλλά απο τον 3ο κύκλο και μετά έχει παρουσιάσει σημεία "κούρασης" και επανάληψης. Και η όλη φάση με 24 ώρες φουλ δράσης είχαν συνέπεια τα απο μερικώς έως εντελώς αναληθοφανή σενάρια και στις 4 seasons (στη δε 5η

έχουν ξεπαστρέψει τους πάντες απο το "βασικο" cast και μη για να κρατήσουν το ενδιαφέρον

).

 

Ελπίζω το prison break να μην πάει πάνω απο 2 seasons με το ίδιο story. Όταν κάποιος λέει ότι απο τώρα έχουμε ιδέες ακόμα για την 5η season, εμένα μου ακούγεται σαν είπαμε στην 2η season θα γίνει αυτό στην αρχή και αυτό στο τέλος (στη μέση μια κοιλιά ή ψευδο-σημαντικά γεγονότα) στην 3η και στην 4η ομοίως και φτάνουμε στην 5η...

 

Το 1x15 ήταν αρκετά καλό και έχουμε και 2 νέα ενδιαφέροντα πρόσωπα στο cast.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Ειδα σημερα το 14 και επαθα απο την αγωνια μου, δεν μπορω καθολου να φανταστω πως θα εξελιχθει...

Όσον αφορα το 24 θα φροντισω να τα δω (110 επεισ. ???? :dizzy: ). Τουλαχιστον θα τα βλεπω ολα μαζεμενα, οπως εκανε και ο CarpeNoctum με ρεκορ 20 επεισοδια στη σειρα και δεν θα χρειαζεται να περιμενω ποτε θα βγει το επομενο..:up:

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον θα τα βλεπω ολα μαζεμενα, οπως εκανε και ο CarpeNoctum με ρεκορ 20 επεισοδια στη σειρα και δεν θα χρειαζεται να περιμενω ποτε θα βγει το επομενο..:up:

Καλό κάψιμο!!!:w00t: :w00t:

Περιμένουμε εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς με βρήκατε! Σήμερα είδα και το 15. Prison.Break.S01E15.iNTERNAL.DVDSCR.XviD-iND είναι με καλό ήχο και καλή εικόνα για screener.

Όταν δεν έχει lost θα βλέπω Prison Break τώρα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για μένα το Prison Break είναι καλύτερο από το Lost. Το Lost με έχει κουράσει.
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο: Στο 1x11 ή 1x12 που ο T-Bag

σκότωσε τον Bob...

Με χάλασε πολύ άσχημα..Πρέπει να πεθάνει ο π****ης, μου τη δίνει στα νεύρα :mad:

 

EDIT: Απο συνήθεια σπο το LOST είχα βάλει 2x** :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βάλε και κάνα spoiler γι αυτόυς που δεν το έχουν δει. Και διόρθωσε τα επεισόδια.. Δεν φτάσαμε στη 2η season ακόμα :)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως o

Bob θα το άνοιγε το στοματάκι του 100%. Μια έγνοια λιγότερη... Eπίσης δείχνει πόσο αναξέλεγκτος και αδίστακτος είναι ο T-Bag

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το παρατηρήσατε αλλά στα τελευταία επεισόδια παίζει και η Λυν (Michelle Forbes - εδώ Samantha, secret service της Αντιπροέδρου) από τη δεύτερη σεζόν του 24 (Σιγά που δεν το παρατηρήσατε, όλοι από "μεταγραφή" από το 24 είμαστε :p :p :p ).

 

Καλό και το 1x15 αλλά δεν ξανακατεβάζω screener, δεν τα χαίρομαι το ίδιο.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε screener; Τα επεισόδια που είναι μόνο για παρουσίαση και παρουσιάζουν στο κάτω μέρος την ένδειξη only for review; Εγώ δεν κάνω το λάθος να τ ακατεβάζω αυτά. προτιμώ να περιμένω μια παραπάνω μέρα (συνήθως τόσο μεσολαβεί για να βγεί το κανονικό επεισόδιο) και να το έχω σε κανονική μορφή.

 

Πολύ δυνατός χαρακτήρας ο T-Bag. Δεν τον γουστάρω καθόλου και θα ήθελα να θαντωθεί το συντοότερο δυνατό αλλά δεν παύει να αποτελεί ένα αναπόσταυστο κομμάτι της μαγείας του Prison Break. Πάντως ο Bob, δεν υπήρχε περίπτωση να μην μιλήσει και μάλλον χάρη έκανε στην ομάδα η εγκληματική αυτή απόφασή του.

 

Φανταστικά παρουσιάζεται το κλίμα που επικρατεί μέσα σις φυλακές και πως αντιμετοπίζονται διάφοροι τύποι, ανάλογα με ην στάση που θα κρατήσουν απο την αρχή απένατι στους συγκρατούμενούς τους και στους υπαλλήλους των φυλακών.

 

Τον Λίνκον τον καραγουστάρω. Τον έχω συμπαθήσει απίστευτα και το τέλος του 14ου επεισοδίου με έχει αφήσει σε αναμένα κάρβουνα. Ανπομονώ να δω την συνέχεια αν ακι έκανα το λάθος και διάβασα το σπόιλερ του Carpenoctum το οποίο κρύβει μια μεγάλη δόση αλήθειας (έτσι πιστέυω τουλάχιστον).

Link to comment
Share on other sites

Τον Λίνκον τον καραγουστάρω. Τον έχω συμπαθήσει απίστευτα και το τέλος του 14ου επεισοδίου με έχει αφήσει σε αναμένα κάρβουνα. Ανπομονώ να δω την συνέχεια αν ακι έκανα το λάθος και διάβασα το σπόιλερ του Carpenoctum το οποίο κρύβει μια μεγάλη δόση αλήθειας (έτσι πιστέυω τουλάχιστον).

Ήταν μόνο μια προσωπική άποψη.. Το διευκρινίζω. Δεν ήταν πληροφορία επιβεβαιωμένη. Οπότε μπορεί και να μην γίνει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω. :) :D

 

Ανυπομονώ να δω τι θα γίνει τώρα που ο

Abruzzi έχει βγεί απο το παιχνίδι καθώς αυτός θα εξασφάλιζε την διαφυγή τους με αεροπλάνο ή ελικόπτερο. Λέτε κάποια στιγμή να επιστρέψει; Αν και λίγο χλομό μιας και ο T-Bag τον μαχαίρωσε για τα καλά.

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω. :) :D

 

Ανυπομονώ να δω τι θα γίνει τώρα που ο

Abruzzi έχει βγεί απο το παιχνίδι καθώς αυτός θα εξασφάλιζε την διαφυγή τους με αεροπλάνο ή ελικόπτερο. Λέτε κάποια στιγμή να επιστρέψει; Αν και λίγο χλομό μιας και ο T-Bag τον μαχαίρωσε για τα καλά.

Σε συνέντευξη ενός εκ των παραγωγών

σε ερώτηση της δημοσιογράφου για το αν θα επιστρέψει ο Abruzzi η απάντηση ήταν "possibly"..

.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάποιο torrent από το οποίο μπορώ να κατεβάσω τα 2 καινούργια επεισόδια του Prison Break?

 

Link δε μπορεί να δωθεί καθώς απαγορεύεται από τους κανονισμούς :

 

Ανακοινώσεις

 

  • Απαγορεύεται επίσης η δημοσίευση συνδέσμων (direct links) για download «παράνομου» περιεχομένου. Τα Torrents, τα link του eDonkey, eMule κ.ο.κ. δεν αποτελούν εξαίρεση και επίσης θα αφαιρούνται, αμέσως μόλις γίνονται αντιληπτά.

 

Τα επεισόδια μπορείς να τα βρεις στα γνωστά sites με torrents φαντάζομαι,όπως προαναφέρθηκε.

 

-------------------------------------

 

Απίστευτο κόλλημα η σειρά! Κάθε φορά που κάνουν κάτι «ριψοκίνδυνο»,δηλαδή σε κάθε επεισόδιο :p ,αγχώνομαι!

Και τα επεισόδια με την εξέγερση φοβερά..Anyway ανυπομονώ να δω το τέλος :luck:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστααααα.. Είδαμε και το 15!

Ο Λίνκολν σώθηκε αλλά πάλι τα κάνανε σκ..τά με την απόδραση. Το πτώμα ξεθάφτηκε αλλά σιγά μην έβρισκαν λύση.. Θέλω να δω το ρόλο του πατέρα τώρα και πώς μπλέκεται στην όλη ιστορία, μιας και η τύπισσα από τη μυστική υπηρεσία είπε ότι τον ήξερε.

Άντε να δούμε.

 

Επίσης.. Η γιατρός είναι απλά ΘΕΑ! Μου φαίνεται ότι θα ερωτευθεί τον Michael (όχι ότι δεν το έχει κάνει ακόμα), και αν και όταν αποδράσουν θα την κάνει μαζί τους :lol:

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη Δευτέρα λογικά παίζεται πριν το 24 στο FOX.

Για previews κανείς δεν ξέρει (αν και μάλλον θα την εγκαταληψουν αυτη την τακτικη)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...