Jump to content

Prison Break (Fox)


_Chimaira_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς πότε βγαίνει το 116;

 

Kι εσύ βιαστικός, ε? :lol:

 

Την άλλη Δευτέρα πάλι στις Η.Π.Α. (διαθέσιμο για "νοίκιασμα" από ξημερώματα Τρίτης).... :cool: :cool:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά αληθινό είναι, το βλέπω τώρα... Πολύ Lost-ική συμπτώση έχει το επεισόδιο στην αρχή!

Μαθαίνουμε το παρελθόν του T-bag, του Sucre και του τύπου που υποτίθεται οτι υπηρετεί στο Ιράκ. Επίσης ο Τέρενς πράγματι ζει....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Prison.Break.S01E16.REAL.DVDSCR.XviD-SiMURG !!!!!!

Το κατεβάζω τώρα, ελπίζω να μην είναι πρωταπριλιάτικο αστείο!

 

Το κατέβασα και γω αλλά δεν το έχω δει ακόμη!

Όμως παραξενεύομαι : Στο episode guide το οποίο συμβουλεύομαι,αναφέρει ότι το 15: By the Skin and the Teeth παίχτηκε στις 27/3/2006 και το 16: Brother's Keeper θα παιχτεί 3/4/2006. Δηλαδή αν δεν το ανέφερες εσύ δε θα το έψαχνα από σήμερα :confused:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα και γω αλλά δεν το έχω δει ακόμη!

Όμως παραξενεύομαι : Στο episode guide το οποίο συμβουλεύομαι,αναφέρει ότι το 15: By the Skin and the Teeth παίχτηκε στις 27/3/2006 και το 16: Brother's Keeper θα παιχτεί 3/4/2006. Δηλαδή αν δεν το ανέφερες εσύ δε θα το έψαχνα από σήμερα :confused:

Είναι pre-release, διέρευσε το επεισόδιο (πάλι) πριν βγεί στον αέρα :p.

Υπάρχουν ακόμα 2 releases, απο τα οποία διαβάζω οτι το Prison.Break.S01E16.SCREENER.XviD-whoami είναι το καλύτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθεί spoiler του 15ου επεισοδίου

 

Ο Λίνκολν λοιπόν, σώθηκε τελευταία στιγμή απο ένα σημαντικό στοιχείο που έφτασε στα χέρια του δικαστή Κέσλερ.

Προς το τέλος του επεισοδίου, βλέπουμε να εξετάζουν την κασέτα παρακολούθησης των δικαστηρίων της ημέρας που έγινε η παράδοση των ιατροδικαστικών αυτών εγγράφων. Η κάμερα κάνει ζούμ, μας δείχνουν θολά ένα πρόσωπο και η κοπέλα λέει πως τον ξέρει αυτόν. Ποιός είναι όμως αυτός; Μήπως κάποιος που έχουμε ήδη δεί; Έχω την εντύπωση οτι είναι το άτομο που αναγνώρισε ο Λίνκολν ως πατέρα του στο δωμάτιο παρακολούθησης κατά την εκτέλεσή του. Υπάρχει τέτοιοα πιθατνότητα ή πέφτω έξω;

 

Επίσης, η κοπελα αυτή, ποιά είναι; Φαίνεται πως κατέχει κάποια ανώτερη θέση σε κάποια εταιρία. Σε ποιά εταιρία όμως; Γιατί όπως λέει ο πράκτορας της μυστικής υπηρεσίας (δεν θυμάμαι το όνομά του), ο τύπος που έδωσε τα στοιχεία στον Κέσλερ πιθανότατα προέρχεται αμέσα απο την εταιρία και όχι απο τονν ύκλο της προέδρου.

 

Κάτι άλλο που δεν κατάλαβα απολύτως είναι, οι πολύπλοκες σωληνώσεις, απο που ξεκινούν; Απο το υπόγειο του τρελάδικου; Και αν ναι, πως θα πάει στο υπόγειο που επισκέφτηκε προσποιούμενος τον φρουρό μαζί με την υπόλοιπη ομάδα χωρίς να γίνει αντιληπτός;

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι pre-release, διέρευσε το επεισόδιο (πάλι) πριν βγεί στον αέρα :p.

Υπάρχουν ακόμα 2 releases, απο τα οποία διαβάζω οτι το Prison.Break.S01E16.SCREENER.XviD-whoami είναι το καλύτερο.

 

Ok,thanx για την πληροφορία!

 

Ωραίο το flashback :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθεί spoiler του 15ου επεισοδίου

 

Ο Λίνκολν λοιπόν, σώθηκε τελευταία στιγμή απο ένα σημαντικό στοιχείο που έφτασε στα χέρια του δικαστή Κέσλερ.

Προς το τέλος του επεισοδίου, βλέπουμε να εξετάζουν την κασέτα παρακολούθησης των δικαστηρίων της ημέρας που έγινε η παράδοση των ιατροδικαστικών αυτών εγγράφων. Η κάμερα κάνει ζούμ, μας δείχνουν θολά ένα πρόσωπο και η κοπέλα λέει πως τον ξέρει αυτόν. Ποιός είναι όμως αυτός; Μήπως κάποιος που έχουμε ήδη δεί; Έχω την εντύπωση οτι είναι το άτομο που αναγνώρισε ο Λίνκολν ως πατέρα του στο δωμάτιο παρακολούθησης κατά την εκτέλεσή του. Υπάρχει τέτοιοα πιθατνότητα ή πέφτω έξω;

 

Σχετικά με αυτή σου την ερώτηση...

Ναι ήταν ο ίδιος, δηλαδή ο πατέρας του Λινκολν και απλά μένει να δούμε από που τον ξέρει η τύπισσα.

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς

δεν μαθαίνουμε τίποτα τέτοιο και γενικά δεν προχωράει η ιστορία

στο 16ο επεισόδιο, μιας και αναλώνεται ολόκληρο

σε ένα (πολύ καλό) flashback ορισμένων χαρακτήρων της σειράς

.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθεί spoiler του 15ου επεισοδίου

 

 

Επίσης, η κοπελα αυτή, ποιά είναι; Φαίνεται πως κατέχει κάποια ανώτερη θέση σε κάποια εταιρία. Σε ποιά εταιρία όμως; Γιατί όπως λέει ο πράκτορας της μυστικής υπηρεσίας (δεν θυμάμαι το όνομά του), ο τύπος που έδωσε τα στοιχεία στον Κέσλερ πιθανότατα προέρχεται αμέσα απο την εταιρία και όχι απο τονν ύκλο της προέδρου.

 

 

 

 

 

Η "εταιρία" είναι το χαρακτηριστικότερο παρατσούκλι της CIA.

Αυτό εννοούν και οι χαρακτήρες στην σειρά όταν αναφέρονται στην "εταιρία",

πράγμα που είναι και λογικό.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Η "εταιρία" είναι το χαρακτηριστικότερο παρατσούκλι της CIA.

Αυτό εννοούν και οι χαρακτήρες στην σειρά όταν αναφέρονται στην "εταιρία",

πράγμα που είναι και λογικό.

 

Νομίζω πως κάνεις λάθος.

Μάλλον αναφέρονται στην εταιρία την οποία διατηρούσε ο αδερφός της αντιπροέδρου και γύρω από την οποία έχει γίνει όλη η ιστορία.

 

Link to comment
Share on other sites

Πώς σας φαίνεται η νέα σεναριακή μορφή που πήρε το Prison Break με το 16ο επεισόδιο ?? :D

 

Σίγουρα το σενάριο χαρακτήρων αποκτά βάθος και γλυτώνει και το σκόπελο να καταντήσει χαζή επανάληψη δύσκολων στιγμών της φυλακής (για 22 επεισόδια και ίσως και άλλες επιπλέον σαιζόν, σίγουρα σκόπελος θα ήταν), αλλά... πολύ LOST μοιάζει και χάνει κάπως στην πρωτοτυπία, θα έλεγα... :confused:

 

Δεν ξέρω, θα δείξει.... :shifty: :shifty:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντίθετα πιστεύω οτι η σειρά χρειαζόταν ένα τέτοιο επεισόδιο. Απλά τα flashbacks, δεν έγιναν τμηματικά σε προηγούμενα επεισόδια αλλά όλα μαζεμένα σε ένα. αυτό απο μόνο του αποτελεί μία έξυπνη κίνηση των σεναριογράφων μιας και πετυχαίνουν δύο πράγματα: Μας δείχνουν το υπόβαθρο όλων των χαρακτήρων και δεν καταστρέφουν την πλοκή μιας και απο το επεισόδιο 17 θα συνεχίσει εκεί που το αφήσαμε.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες το LOST δεν έχει την αποκλειστικότητα για flashbacks. Πόσο μάλλον όταν το κάνει με εντελώς διαφορετικό τρόπο και για άλλους λόγους. (Ασε που τα flashbacks στο LOST έχουν ροβολήσει τον κατήφορο εδώ και αρκετό καιρό)...

 

Το επεισόδιο του Prison Break γενικά μου άφησε καλές εντυπώσεις. Μάθαμε πράγματα που δε θα ήταν το ίδιο με το να μας τα αφηγηθούν οι χαρακτήρες, και δόθηκαν διαστάσεις σε κάποιους χαρακτήρες που τους κάνουν κάπως πιο πολύπλευρους απο ό,τι γνωρίσαμε (ακου εκεί

πρεζόνι η γιατρός :lol:

. Επίσης πήραμε hints για την

στημένη οδοντιατρική αναγνωριση του πτώματος που θάφτηκε, εφόσον ο αδερφός της Vice President έχει πλέον μασέλα!!! Είχαμε και αναφορές σε στοιχεία που θα χρησιμεύσουν παρακάτω στον Scoffield...

 

Για αλλαγή λοιπόν ήταν πολυ πετυχημένη και δεμένη με την υπόθεση της σειράς...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία.. και όποιος ξέρει ας ενημερώσει.

 

Στο προηγούμενο επεισόδιο (16) είδαμε

ότι η αναγνώριση έγινε με την οδοντοστοιχία και όπως μάθαμε ήταν στημένο. Ο γιατρός λοιπόν στο 16 λέει πως μόνο έτσι μπορεί να γίνει αναγνώριση. Αν θυμάμαι καλά, η δολοφονία όπως είδαμε στο flashback έγινε 3 χρόνια πριν, άρα αυτός που ήταν θαμμένος ήταν για 3 χρόνια. Μέσα σε αυτό το χρονικό διάστημα υπάρχουν κι άλλοι τρόποι αναγνώρισης ενός πτώματος και αναφέρομαι φυσικά στο DNA. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί ο γιατρός είπε ότι μόνο με την οδοντοστοιχία μπορεί να γίνει η αναγνώριση εφόσον κάτι τέτοιο μάλλον δεν ισχύει.

 

 

Αν έχουμε κάποιον γιατρό στην παρέα, ή κάποιον που να ξέρει ας μας διαφωτίσει.

Link to comment
Share on other sites

:lol: Θα μας τρελλάνουν οι πειρατές! Βρήκαν το 18ο επεισόδιο!

Prison.Break.S01E18.REPACK.DVDSCR.XviD-VLTC

Θα το κατεβάσω αλλα θα το δώ αφού βρούν και το 17ο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία.. και όποιος ξέρει ας ενημερώσει.

 

Στο προηγούμενο επεισόδιο (16) είδαμε

ότι η αναγνώριση έγινε με την οδοντοστοιχία και όπως μάθαμε ήταν στημένο. Ο γιατρός λοιπόν στο 16 λέει πως μόνο έτσι μπορεί να γίνει αναγνώριση.(...)

 

όχι δεν είμαι γιατρός :)

Αλλά αυτό που είπε ο γιατρός στο 5x16 είναι ότι

η πιο ακριβής μέθοδος είναι η ταυτοποίηση βάσει των οδοντιατρικών records. Δεν είπε ότι είναι η μόνη... Τώρα όσο αφορα τη μέθοδο του DNA δε γνωρίζω αν μπορούσε να αποτελέσει εναλλακτική. Θα πρεπε να το συγκρίνουν και με κάποιο υπάρχον ιστορικό για το DNA του θανόντα (υπάρχουν τέτοια records?)

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Lol ναι... sorry 1x16... βγήκε το 1x18 και εγώ έφτασα στη 5η season απο κεκτημένη ταχύτητα φαίνεται :)
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είμαι γιατρός :)

Αλλά αυτό που είπε ο γιατρός στο 5x16 είναι ότι

η πιο ακριβής μέθοδος είναι η ταυτοποίηση βάσει των οδοντιατρικών records. Δεν είπε ότι είναι η μόνη... Τώρα όσο αφορα τη μέθοδο του DNA δε γνωρίζω αν μπορούσε να αποτελέσει εναλλακτική. Θα πρεπε να το συγκρίνουν και με κάποιο υπάρχον ιστορικό για το DNA του θανόντα (υπάρχουν τέτοια records?)

 

Χρειαζόντουσαν απλά κάποια records από κάποιο μέλος της οικογένειάς του. Πχ θα ΕΠΡΕΠΕ να δώσει αίμα η αντιπρόεδρος γιατί θα ήταν υποχρεωμένη από τη στιγμή που υπήρχε εισαγγελική παρέμβαση.

 

 

φτιάξε και το spoiler στο μήνυμά μου που έκανες παράθεση. :)

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορούσαν να έχουν βρει το 17; :p

 

Τι να έπαθε πάλι ο Μιχαλάκης,στεναχωρημένο τον βλέπω :worry: :p

 

Kαι plz,σταματήστε να συγκρίνετε τις σειρές μεταξύ τους,έχει καταντήσει απίστευτα κουραστικό...

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόλις είδα το 1x17, πολύ δυνατό επεισόδιο. Αργότερα θα δώ και το screener του 18 :D

Απίθανος ο τρόπος που σκέφτηκε ο Μιχαλάκης

για να μπει στο ψυχιατρικό τμήμα της φυλακής!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To 1x17 ήταν καταπληκτικό αλλά και ποιό δεν ήταν εδώ που τα λέμε;

Πρόσεξε μόνο hostolis γιατί είχα διαβάσει στα σχόλια στο Torrentspy ότι αυτό που έχει διαρεύσει ως 1x18 είναι στην πραγματικότητα το 1x19. Δεν το ξέρω σίγουρα γιατί δεν το έχω κατεβάσει αλλά ρίξε μια ματιά και ο ίδιος πριν το δεις.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Χμ, δεν το είδα ακόμα. Θα δώ μόνο την αρχή εκεί στο «previously in prison break» και αν έχει σκηνές που δεν έχω δει ακόμη τότε δεν θα το δώ. Thx για την πληροφορία :)

EDIT: Πράγματι πρέπει να είναι το 19. Υπάρχουν σκηνές που δεν έχουμε δει στο 17.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...