Jump to content

Prison Break (Fox)


_Chimaira_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σας αρεσε το επεισοδειο?Εμενα καλο μου φανηκε σε σχεση με τα προηγουμενα γιατι ασχολειται και με τους χαρακτηρες αλλα προχωραει και η υποθεση.Περιμενω το επομενο που πρεπει να ειναι κορυφαιο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα πάλι μου φάνηκε ό,τι να ναι. όπου φυσάει ο άνεμος και όσα παίρνει ο άνεμος (2 σε 1 δηλαδή).

 

1. Καμμία ανατροπή με τη γιατρίνα και τον δολοφόνο. Όπως τα υποθέτει κανείς... απλά αυτή η ιστορία αργεί....

2. Γενικότερα ΤΙΠΟΤΑ το πολύ έξυπνο και ανατρεπτικό. Μοναδική ανατροπή ... ο T-Bag που έφαγε το χάρτη που είχε απο την αρχή. Ε σιγα τα αβγά. Το δε φινάλε, δε με έπεισε σαν cliffhanger.

3. O Scoff συμπεριφέρεται πολύ πρόχειρα και αναργάνωτα. Και εκτός απο αυτό του βγαίνει και ένας εκνευρισμός που γενικά δεν τον χαρακτήριζε πριν...

4. ΠΟΛΥ ΤΥΧΗ ρε παιδί μου όλοι τους. Στο παρα τσαφ όλοι το σκάνε απο την αστυνομία ΠΟΥ ΑΜΕΣΩΣ ΧΑΝΕΙ τα οποια ίχνη τους... ακόμα και αν αυτοί βρίσκονται μόλις στο παρακάτω τετράγωνο...

5. Η σκηνή με τον μαύρο στο τρένο, πολύ αποτυχία. Ο δε κασκαντέρ που ΕΛΑΧΙΣΤΑ μοιάζει με αυτό στη σκηνή που πηδάει απο τη γέφυρα ήταν κάκιστη επιλογή

6. Το άλλο πάλι που ο FBI man, εξηγεί με μια αναπνοή όλο το σχέδιο με τα λεφτά και το γέρο που τα έθαψε... Είπαμε είναι πολύ έξυπνος, διάβασε και το ΟΛΟ το δίσκο του Scoff που βρέθηκε μέσα στη ΛΙΜΝΗ (ΕΣΤΩ), αλλα η όλη σκηνή ήταν πολύ υπερβολική imho.

7. Ο πατέρας της γιατρού ΤΩΡΑ θα κάνει το συνήγορο του Burrows; ΗΜΑΡΤΟΝ.

 

 

Θετικά δε θυμάμαι πολλά για να πω την αλήθεια. Άρα ναι... απογοητεύτικα πολύ.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε το τελευταίο επισόδειο. Εντάξει είχαμε συνηθίσει στον 1ο κύκλο που ήταν κορυφαίος, αλλά σε σχέση με τα υπόλοιπα επισόδεια του δεύτερου για μένα ήταν το καλύτερο.
Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου φάνηκε ό,τι να ναι. όπου φυσάει ο άνεμος και όσα παίρνει ο άνεμος (2 σε 1 δηλαδή).

 

1. Καμμία ανατροπή με τη γιατρίνα και τον δολοφόνο. Όπως τα υποθέτει κανείς... απλά αυτή η ιστορία αργεί....

2. Γενικότερα ΤΙΠΟΤΑ το πολύ έξυπνο και ανατρεπτικό. Μοναδική ανατροπή ... ο T-Bag που έφαγε το χάρτη που είχε απο την αρχή. Ε σιγα τα αβγά. Το δε φινάλε, δε με έπεισε σαν cliffhanger.

3. O Scoff συμπεριφέρεται πολύ πρόχειρα και αναργάνωτα. Και εκτός απο αυτό του βγαίνει και ένας εκνευρισμός που γενικά δεν τον χαρακτήριζε πριν...

4. ΠΟΛΥ ΤΥΧΗ ρε παιδί μου όλοι τους. Στο παρα τσαφ όλοι το σκάνε απο την αστυνομία ΠΟΥ ΑΜΕΣΩΣ ΧΑΝΕΙ τα οποια ίχνη τους... ακόμα και αν αυτοί βρίσκονται μόλις στο παρακάτω τετράγωνο...

5. Η σκηνή με τον μαύρο στο τρένο, πολύ αποτυχία. Ο δε κασκαντέρ που ΕΛΑΧΙΣΤΑ μοιάζει με αυτό στη σκηνή που πηδάει απο τη γέφυρα ήταν κάκιστη επιλογή

6. Το άλλο πάλι που ο FBI man, εξηγεί με μια αναπνοή όλο το σχέδιο με τα λεφτά και το γέρο που τα έθαψε... Είπαμε είναι πολύ έξυπνος, διάβασε και το ΟΛΟ το δίσκο του Scoff που βρέθηκε μέσα στη ΛΙΜΝΗ (ΕΣΤΩ), αλλα η όλη σκηνή ήταν πολύ υπερβολική imho.

7. Ο πατέρας της γιατρού ΤΩΡΑ θα κάνει το συνήγορο του Burrows; ΗΜΑΡΤΟΝ.

 

 

Θετικά δε θυμάμαι πολλά για να πω την αλήθεια. Άρα ναι... απογοητεύτικα πολύ.

Συμφωνώ απόλυτα. Γενικά βλέπω κι εγώ πολλά κενά στην υπόθεση, υπερβολές, προχειρότητες κλπ. Παρόλα αυτά παραμένει κορυφαία σειρά. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου φάνηκε ό,τι να ναι. όπου φυσάει ο άνεμος και όσα παίρνει ο άνεμος (2 σε 1 δηλαδή).

 

 

7. Ο πατέρας της γιατρού ΤΩΡΑ θα κάνει το συνήγορο του Burrows; ΗΜΑΡΤΟΝ.

 

 

 

 

Ελπίζω ότι η "περίεργη" εμφάνιση του Tancredi να σημαίνει ότι η συνομωσία ξανάρχεται στο προσκήνιο. Μπορεί η Πρόεδρος να του έχει ζητήσει βοήθεια μέσω της κόρης του με αντάλλαγμα τη θέση του Αντιπροέδρου.

Κάτι τέτοιο ελπίζω, διότι το φετινό Prison Break χωρίς τις απίστευτες περσινές επινοήσεις του Michael και χωρίς να αποκαλύπτεται περισσότερο η συνομωσία είναι μετριότατο εώς κουραστικό.

 

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το τελευταίο επεισόδιο έχει βγεί απο τους LOL μόνο σε .rar αρχεία?

 

Άν ναι, γιατί βγήκε έτσι ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

''The only thing in this world that gives orders... is balls.''

Link to comment
Share on other sites

Α) Έχει καταντήσει λίγο κουραστικό με τα «πειραγμένα» επεισόδια, τις 2 τελευταίες φορές έχω κατεβάσει έκδοση με διαφήμιση στην αρχή και επειδή εκνευρίζομαι το σβήνω επιτόπου και κατεβάζω άλλη.

 

Β) Πρώτη φορά μετά από τόσα επεισόδια, δε μου άρεσαν καθόλου κάποιες ιστορίες/εξελίξεις. Τι παράξενος που φαίνεται πια ο Michael...Καταρχήν έχει χάσει «το πάνω χέρι» και φτάνουμε σε σημεία να διορθώνει ο Lincoln τις βλακείες του! Επίσης τι ήταν αυτό με το

τηλέφωνο στη Sara

; Δεν πίστευα στα μάτια μου. Ο έρωτας δεν του πάει καθόλου και ελπίζω να μην το παρακάνουν γιατί ήδη με έπιασε μια αηδία. Και η ιστορία με τη γιατρό και τον Kellerman; Αντε και καλά στέφανα. Μα γιατί οι 2 βασικές γυναίκες της σειράς

να είναι/ήταν τόσο θύματα;

.

 

Η σκηνή με τον Abruzzi απλά τέλεια !

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Η σκηνή με τον Abruzzi απλά τέλεια !

Ε όχι και τέλεια, τον είχα για πιο ξύπνιο!

Για ένα Φιμπονάτσι

άφησε πίσω του γυναίκα και παιδιά!

Μπαμ κάνει οτι θέλαν να τον διώξουν απ τη σειρά.

 

 

...
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και τέλεια, τον είχα για πιο ξύπνιο!

Για ένα Φιμπονάτσι

άφησε πίσω του γυναίκα και παιδιά!

Μπαμ κάνει οτι θέλαν να τον διώξουν απ τη σειρά.

 

 

 

Σαν σύλληψη και σκηνοθεσία εννοούσα τέλεια, όχι σαν πράξη από τον Abruzzi. Φυσικά και συμφωνώ ότι δεν άξιζε και δεν έπρεπε να πάει. Μου άρεσε όμως που μας είχαν προετοιμάσει (από κάτι που είπε στη γυναίκα του) για την επιλογή του και μας το έδωσαν με τον πιο ωραίο τρόπο. Ο συγκεκριμένος

ήταν ο αγαπημένος μου χαρακτήρας μετά τα αδέρφια και έκλαψα όταν πέθανε καθότι και ευαίσθητη

. Παρόλα αυτά ήταν η πιο ωραία σκηνή για μένα στο επεισόδιο.

 

(Να σου βάλω και ενα spoiler tag σε περίπτωση που κάποιοι δεν το έχουν δει,μην τους χαλάσουμε!)

 

Αλήθεια,υπάρχει κάποιος λόγος για τον οποίο έφυγε από τη σειρά όντως;

 

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

 

Αλήθεια,υπάρχει κάποιος λόγος για τον οποίο έφυγε από τη σειρά όντως;

 

Αν και εμένα δε μου άρεσε αυτή η εξέλιξη, το PΒ αυτά τα είχε και στην αρχική συνταγή του, μόνο που

τότε δε είχες ένα χρόνο για να "συνηθίσεις" τους χαρακτήρες.

 

 

Πάντως

επεισόδιο παρα επεισόδιο, σκοτωνόταν και κάποιος και συνήθως ήταν κάποιος που θεωρούσαμε γερό χαρτί, ή σημαντικό πρόσωπο. Σε κάποιες αρχικές συνετεύξεις οι ηθοποιοί ανέφεραν ότι η σειρά δε δείχνει "έλεος" σε κανένα και είναι πολύ πιθανό να δούμε θεωρούμενους "major" χαρακτήρες να την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια.

 

 

Τώρα συγκεκριμένα για

τον Abruzzi. Ο τύπος ποτέ δεν έδειξε σημάδια ότι υπολογίζει/ζυγίζει τις πράξεις του. Ένα mob boss ήταν. Ότι έκανε μέχρι τώρα, το έκανε σχεδόν απερίσκεπτα ή με πολύ κοντόφθαλμο σχέδιο. Γνώμη μου είναι ότι κάπως έτσι θα έπρεπε να "φύγει". Ίσως όχι τόσο νωρίς γιατί απο ερμηνεία και "character" ο τύπος σκίζει. Αλλά μάλλον δεν είχαν άλλη ιστορία γι'αυτόν.

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Έχει σκεφτεί κανείς ότι όλα αυτά τα "πρόχειρα" και τα "ασχεδίαστα" μπορεί να μας δίνονται ΕΠΙΤΗΔΕΣ από τους σεναριογράφους για να μας αποπροσανατολίσουν και τελικά να μας ξαφνιάσουν με κάποιο καλά "κρυμμένο" υποχθόνιο σχέδιο του Scoff ??? :rolleyes: :rolleyes:

 

 

Ο αριθμός στο οριγκάμι που "δεν οδηγεί πουθενά" δεν σας έβαλε σε σκέψεις :D

???

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Άργησα να απαντήσω σε αυτό το thread αλλά είπα να πω κάτι το πολύ απλό. Επειδή είμαι φανατικός της σειράς νομίζω ότι δεν πρέπει να περιμένουμε την οργάνωση που είχε ο Michael στην πρώτη σεζόν. Είναι πλέον έξω από την φυλακή. Πολύ λίγα πράγματα είχε σχεδιασμένα πλέον. Δεν είναι όπως όταν ήταν μέσα που τα σχεδίαζε όλα επί μήνες. He is on the run και φυσικό είναι να κάνει και βιαστικές κινήσεις και λάθη.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το S02ep05 θα βγεί σε .avi απο τους LOL ή EZTV?

Ξέρει κάποιος κάτι γι' αυτό..? :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

''The only thing in this world that gives orders... is balls.''

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι ξέρω, το 205 βγήκε από τους XOR (το οποίο έγινε nuked για κάποια μικροglitches αλλά είναι πλήρως watchable) και βγήκε και ως internal από τους FOV το οποίο είναι ελάχιστα καλύτερη ποιότητα.

 

Edit: Σε rar αρχεία (rar, r00, r01, r02, r03 κλπ) βγαίνει λόγω των κανονισμών της release scene. Τα πάντα βγαίνουν rarred. Τώρα αν κάποια torrent sites τα κάνουν unrar και μετά τα κάνουν seed είναι για τη δική μας ευκολία.

Link to comment
Share on other sites

Σε rar αρχεία (rar, r00, r01, r02, r03 κλπ) βγαίνει λόγω των κανονισμών της release scene. Τα πάντα βγαίνουν rarred. Τώρα αν κάποια torrent sites τα κάνουν unrar και μετά τα κάνουν seed είναι για τη δική μας ευκολία.

 

Ναι,δίκιο έχεις.Το κοίταξα...Ακόμα και οι LOL τα βγάζουν πρώτα σε rar και μετά τα κάνουν unrar και τα ανεβάζουν οι άλλοι.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

''The only thing in this world that gives orders... is balls.''

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι ξέρω, το 205 βγήκε από τους XOR (το οποίο έγινε nuked για κάποια μικροglitches αλλά είναι πλήρως watchable) και βγήκε και ως internal από τους FOV το οποίο είναι ελάχιστα καλύτερη ποιότητα.

 

Edit: Σε rar αρχεία (rar, r00, r01, r02, r03 κλπ) βγαίνει λόγω των κανονισμών της release scene. Τα πάντα βγαίνουν rarred. Τώρα αν κάποια torrent sites τα κάνουν unrar και μετά τα κάνουν seed είναι για τη δική μας ευκολία.

 

Φίλε μου διόρθωσε το post σου.

 

Για λόγους ασφαλείας του φορουμ ΔΕΝ επιτρέπονται απευθείας λινκς σε τορρεντς και αναλόγου ύφους λοιπά αρχεία.

 

Υποθέτω καταλαβαίνεις τους λόγους... :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου διόρθωσε το post σου.

 

Για λόγους ασφαλείας του φορουμ ΔΕΝ επιτρέπονται απευθείας λινκς σε τορρεντς και αναλόγου ύφους λοιπά αρχεία.

 

Υποθέτω καταλαβαίνεις τους λόγους... :)

 

Δίκαιο έχεις :) Όποιος θέλει links προς τα προαναφερθέντα torrents ας μου στείλει ένα ΠΜ.

Link to comment
Share on other sites

Ένα έχω να πω: Συρτάκι rulez - για την Ελλάδα ρε γ@μώτο

και κάτι για την υπόθεση:

o τρελάρας επιστρέφει.

 

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Ένα έχω να πω: Συρτάκι rulez - για την Ελλάδα ρε γ@μώτο

και κάτι για την υπόθεση:

o τρελάρας επιστρέφει.

 

Όταν βγουν οι υπότιτλοι για το 6ο επεισόδιο βάλτε μια φωνή.

...
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγουν οι υπότιτλοι για το 6ο επεισόδιο βάλτε μια φωνή.

βγήκαν...

:yahoo::yahoo::yahoo:

 

 

άκουσες;; :lol:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Ένα έχω να πω: Συρτάκι rulez

 

Το οποίο χρησιμοποείται αντί μουσικής για Benny Hill, ή για background μουσική για κλόουν σε νούμερο τσίρκου (που θα ήταν και πιο κατάλληλες επιλογές imho).

 

Θετικό στο επεισόδιο

πιάσαν το εκνευριστικό το καρφί. Ήθελα να ξερα τι τον κρατούσαν τόση ώρα... ή μήπως δεν είχαν άλλη επιλογή και του ανέθεταν να τιργυρίζει στην πόλή;;; Άντε μου άρεσε και η αρχική σκηνή μέχρι και την τσιρίδα για χιουμοριστικούς λόγους.

 

 

Στα υπόλοιπα

τίποτα το μη αναμενόμενο. Η γιατρός έχει δύο νούμερα και μαθαίνει για τον black suit απο τον πατέρα της.. όπως θα τα χε προβλέψει κανείς. Οι δραπέτες κάνουν ένα mini reunion και συνεχίζουν να αλληλοβρίζονται και να χασομερούν. Και πάλι καμμιά επιδειξη ικανοτήτων απο τον Scoff (μάλλον το αντίθετο έγινε). Και καπάκι ο FBI agent να τρέχει σαν τον Flash man, την μια στιγμή στο αυτοκίνητο και την άλλη σε απόσταση αναπνοής απο το βλαμένο.

 

Να δεις που κάπου παρακάτω θα αποκαλυφθεί ότι στον agent κάναν μυστικά πειράματα που είχαν αποτέλεσμα τη μετάλλαξη του σε βιονικό τέρας της φύσης (κάτι σαν HULK):lol: που το καταπιέζουν τα φάρμακα που παίρνει...

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

έλα ρε stroggoff...μια χαρά επισόδειο ήταν!!

συμφωνό όμως στο ότι

ο Σκοφιλντ όλο και πιο βλάκας γίνεται!!

 

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

βγήκαν...

:yahoo::yahoo::yahoo:

 

 

άκουσες;; :lol:

Σιγά τα 'υτιά με πήρες! Εδω δίπλα ήμουν αραγμένος!

 

stroggoff κι όμως ταίριαξε κατα τη γνώμη μου το συρτάκι αλλα Benny Hill, είναι κάτι που δεν συνηθίζετε και έσκασα στα γέλια!

 

Ο Μιχαλάκης απο πρωταγονιστής κομπάρσος πάει;

Στο τέλος θα μας κάνει και να τον αντιπαθήσουμε.

...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...